Page 1 of 6

Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?

Posted: 01 Mar 2014, 14:32
by Taktičke Operacije
Kao što naslov kaže, tema je potaknuta razmišljanjem o dostupnosti, cijenama i isplativosti pojedinih kalibara. Pa čime vježbate, ako vježbate na streljani? Nemorate se ograničiti samo na kratko, dobrodošli su sačma i dugo oružje.

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?

Posted: 01 Mar 2014, 17:13
by Darko11
Recesija je :mrgreen: ,kod mene sve stoji kao uslikano u ormaru osim 22 lr,on je tu nenadmasan kalibar,jedno 3000 sam ih ispucao u zadnjih pola godine.

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?

Posted: 01 Mar 2014, 19:04
by Taktičke Operacije
Kad mi budemo mogli kupiti komad 7.62x39 za cca kunu i pol, pucat će se više :D

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?

Posted: 01 Mar 2014, 19:13
by Mario_Zg
Pa bar 7,9 i 7,62x39 ima koliko te volja na ovim prostorima. Zasad... :A25:

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?

Posted: 01 Mar 2014, 20:11
by Darko11
Taktičke Operacije wrote:Kad mi budemo mogli kupiti komad 7.62x39 za cca kunu i pol, pucat će se više :D
Zar ima po toliko ,ja placam 2 kune komad 7,62x39 :mrgreen: ,ali korozivni su ko vrag,vojni, pa mi dosadno glancati cijev poslije :mrgreen:

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?

Posted: 01 Mar 2014, 20:29
by Taktičke Operacije
Što je malo hrđe :A29:

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?

Posted: 01 Mar 2014, 21:45
by Mario_Zg
I ja pucam korozivne rumunje i PPU, IK i PKI i rijedje kineze. Sve se to sa carlijem opere :A25:

Volio bi i ja pucati bolju municiju ali puca se sto se ima.

7,62 po 2kn? Kod mene dobijes po kunu :A25:

http://forum.hr-oruzje.org/viewtopic.php?f=7&t=5806

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?

Posted: 01 Mar 2014, 23:40
by Darko11
Mario_Zg wrote:I ja pucam korozivne rumunje i PPU, IK i PKI i rijedje kineze. Sve se to sa carlijem opere :A25:

Volio bi i ja pucati bolju municiju ali puca se sto se ima.

7,62 po 2kn? Kod mene dobijes po kunu :A25:

http://forum.hr-oruzje.org/viewtopic.php?f=7&t=5806
Daleko mi je Zg ali moram priznati da je cijena primamljiva .

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?

Posted: 02 Mar 2014, 16:45
by Mario_Zg
Ako si ti kupac daljina je najmanji problem :A25:

Javi se na PP pa se dogovorimo.

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?

Posted: 02 Mar 2014, 19:15
by Darko11
Ok,imas pp.

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?

Posted: 02 Mar 2014, 21:21
by Taktičke Operacije
Je li dozvoljeno zakonom kod nas koristiti vojne viškove? Ima 5.56x45 za nabaviti?

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?

Posted: 02 Mar 2014, 23:50
by Mario_Zg
Koji vojni viskovi? Nema ti toga kod nas. Radje se plati nekoga da to streljivo unistava nego da ga se donira ili proda streljackom savezu. Isto je i za HV i MUP.

Nabavi si dobru PAP-ovku i rokaj. Toga ima. :A25:

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?

Posted: 03 Mar 2014, 02:20
by Darko11
Mario_Zg wrote:Koji vojni viskovi? Nema ti toga kod nas. Radje se plati nekoga da to streljivo unistava nego da ga se donira ili proda streljackom savezu. Isto je i za HV i MUP.

Nabavi si dobru PAP-ovku i rokaj. Toga ima. :A25:
Unistava,nista se ne unistava,to je samo prica za javnost.Americki forumi su prepuni ponosnih vlasnika AK koji postaju slike polovnih Kalasa koje su kupili na cijim su kundacima urezane sahovnice i 4C,mozes i sam proguglati.Ovdje su oduzeti i toboze odneseni na unistenje a tamo ih je Centyry arms dobro unovcio,za full auto stariji od 88 godine moze dobiti i 10 000 dolara :) .Tako ti je i sa streljivom.

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?

Posted: 03 Mar 2014, 02:53
by Darko11

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?

Posted: 03 Mar 2014, 08:20
by Mario_Zg
Iz BiH znam da se prodaje a mislim da je i sa Srbijom isto. Kod nas se unistava bar sto se tice neperspektivnog streljiva. :A25: Znam sto pisem. :A25:

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?

Posted: 03 Mar 2014, 13:25
by Darko11
Ispricavam se na off topicu.Mozda je tako Mario ali znam da je u BiH iz vojarni HVOa velika kolicina izvozena od strane SFORA na navodno unistenje .Srbi isto misle da je kod njih sve staro noseno na unistenje a sa Hrvatskim oruzjem iz vojarni koje je zavrsavalo diljem svijeta postoje vec razne afere tako da u ta unistenja vjerujem kao u lanjski snjijeg.

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?

Posted: 03 Mar 2014, 13:51
by Iggy
Kod nas se redovno uništava staro streljivo, dođe mi plakati nekad što sve ode u zrak. Sve se to da prodati, kao kalaši i ostalo naoružanje koje ode u talionicu. Masa dobrog oduzetog oružja propada po skladištima i na kraju se uništi umjesto da se proda lovcima i strijelcima po povoljnim cijenama.

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?

Posted: 03 Mar 2014, 15:43
by Mario_Zg
Iggy potpis :A28:

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?

Posted: 03 Mar 2014, 16:16
by dejandlesk
Pa mi smo takva država. Koliko se korisnih stvari preša kao sekundarna sirovina, a time im se bitno smanjuje vrijednost. Bio sam prisutan kad je tip ispred mene razbio alternator radi pola kile bakra. Da ga je prodao za 50 kuna, zaradio bi više, a netko bi istu stvar platio mnogo manje. Ne mogu shvatiti da namjerno uništavamo nešto što još može poslužiti prvenstveno svrsi za koju je namijenjeno.

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?

Posted: 03 Mar 2014, 16:34
by Woolf Blaser
dejandlesk wrote:Pa mi smo takva država. Koliko se korisnih stvari preša kao sekundarna sirovina, a time im se bitno smanjuje vrijednost. Bio sam prisutan kad je tip ispred mene razbio alternator radi pola kile bakra. Da ga je prodao za 50 kuna, zaradio bi više, a netko bi istu stvar platio mnogo manje. Ne mogu shvatiti da namjerno uništavamo nešto što još može poslužiti prvenstveno svrsi za koju je namijenjeno.
Hebi ga...moraju nesto i unistiti! Oruzja i streljiva toliko ima u svijetu da ih danas prestanu
proizvoditi zaliha jos ima za dugi niz godina!