Page 1 of 6
Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?
Posted: 01 Mar 2014, 14:32
by Taktičke Operacije
Kao što naslov kaže, tema je potaknuta razmišljanjem o dostupnosti, cijenama i isplativosti pojedinih kalibara. Pa čime vježbate, ako vježbate na streljani? Nemorate se ograničiti samo na kratko, dobrodošli su sačma i dugo oružje.
Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?
Posted: 01 Mar 2014, 17:13
by Darko11
Recesija je

,kod mene sve stoji kao uslikano u ormaru osim 22 lr,on je tu nenadmasan kalibar,jedno 3000 sam ih ispucao u zadnjih pola godine.
Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?
Posted: 01 Mar 2014, 19:04
by Taktičke Operacije
Kad mi budemo mogli kupiti komad 7.62x39 za cca kunu i pol, pucat će se više

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?
Posted: 01 Mar 2014, 19:13
by Mario_Zg
Pa bar 7,9 i 7,62x39 ima koliko te volja na ovim prostorima. Zasad...

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?
Posted: 01 Mar 2014, 20:11
by Darko11
Taktičke Operacije wrote:Kad mi budemo mogli kupiti komad 7.62x39 za cca kunu i pol, pucat će se više

Zar ima po toliko ,ja placam 2 kune komad 7,62x39

,ali korozivni su ko vrag,vojni, pa mi dosadno glancati cijev poslije

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?
Posted: 01 Mar 2014, 20:29
by Taktičke Operacije
Što je malo hrđe

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?
Posted: 01 Mar 2014, 21:45
by Mario_Zg
I ja pucam korozivne rumunje i PPU, IK i PKI i rijedje kineze. Sve se to sa carlijem opere
Volio bi i ja pucati bolju municiju ali puca se sto se ima.
7,62 po 2kn? Kod mene dobijes po kunu
http://forum.hr-oruzje.org/viewtopic.php?f=7&t=5806
Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?
Posted: 01 Mar 2014, 23:40
by Darko11
Mario_Zg wrote:I ja pucam korozivne rumunje i PPU, IK i PKI i rijedje kineze. Sve se to sa carlijem opere
Volio bi i ja pucati bolju municiju ali puca se sto se ima.
7,62 po 2kn? Kod mene dobijes po kunu
http://forum.hr-oruzje.org/viewtopic.php?f=7&t=5806
Daleko mi je Zg ali moram priznati da je cijena primamljiva .
Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?
Posted: 02 Mar 2014, 16:45
by Mario_Zg
Ako si ti kupac daljina je najmanji problem
Javi se na PP pa se dogovorimo.
Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?
Posted: 02 Mar 2014, 19:15
by Darko11
Ok,imas pp.
Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?
Posted: 02 Mar 2014, 21:21
by Taktičke Operacije
Je li dozvoljeno zakonom kod nas koristiti vojne viškove? Ima 5.56x45 za nabaviti?
Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?
Posted: 02 Mar 2014, 23:50
by Mario_Zg
Koji vojni viskovi? Nema ti toga kod nas. Radje se plati nekoga da to streljivo unistava nego da ga se donira ili proda streljackom savezu. Isto je i za HV i MUP.
Nabavi si dobru PAP-ovku i rokaj. Toga ima.

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?
Posted: 03 Mar 2014, 02:20
by Darko11
Mario_Zg wrote:Koji vojni viskovi? Nema ti toga kod nas. Radje se plati nekoga da to streljivo unistava nego da ga se donira ili proda streljackom savezu. Isto je i za HV i MUP.
Nabavi si dobru PAP-ovku i rokaj. Toga ima.

Unistava,nista se ne unistava,to je samo prica za javnost.Americki forumi su prepuni ponosnih vlasnika AK koji postaju slike polovnih Kalasa koje su kupili na cijim su kundacima urezane sahovnice i 4C,mozes i sam proguglati.Ovdje su oduzeti i toboze odneseni na unistenje a tamo ih je Centyry arms dobro unovcio,za full auto stariji od 88 godine moze dobiti i 10 000 dolara

.Tako ti je i sa streljivom.
Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?
Posted: 03 Mar 2014, 02:53
by Darko11
Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?
Posted: 03 Mar 2014, 08:20
by Mario_Zg
Iz BiH znam da se prodaje a mislim da je i sa Srbijom isto. Kod nas se unistava bar sto se tice neperspektivnog streljiva.

Znam sto pisem.

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?
Posted: 03 Mar 2014, 13:25
by Darko11
Ispricavam se na off topicu.Mozda je tako Mario ali znam da je u BiH iz vojarni HVOa velika kolicina izvozena od strane SFORA na navodno unistenje .Srbi isto misle da je kod njih sve staro noseno na unistenje a sa Hrvatskim oruzjem iz vojarni koje je zavrsavalo diljem svijeta postoje vec razne afere tako da u ta unistenja vjerujem kao u lanjski snjijeg.
Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?
Posted: 03 Mar 2014, 13:51
by Iggy
Kod nas se redovno uništava staro streljivo, dođe mi plakati nekad što sve ode u zrak. Sve se to da prodati, kao kalaši i ostalo naoružanje koje ode u talionicu. Masa dobrog oduzetog oružja propada po skladištima i na kraju se uništi umjesto da se proda lovcima i strijelcima po povoljnim cijenama.
Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?
Posted: 03 Mar 2014, 15:43
by Mario_Zg
Iggy potpis

Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?
Posted: 03 Mar 2014, 16:16
by dejandlesk
Pa mi smo takva država. Koliko se korisnih stvari preša kao sekundarna sirovina, a time im se bitno smanjuje vrijednost. Bio sam prisutan kad je tip ispred mene razbio alternator radi pola kile bakra. Da ga je prodao za 50 kuna, zaradio bi više, a netko bi istu stvar platio mnogo manje. Ne mogu shvatiti da namjerno uništavamo nešto što još može poslužiti prvenstveno svrsi za koju je namijenjeno.
Re: Koji kalibar i kakvo zrno koristite za vježbu?
Posted: 03 Mar 2014, 16:34
by Woolf Blaser
dejandlesk wrote:Pa mi smo takva država. Koliko se korisnih stvari preša kao sekundarna sirovina, a time im se bitno smanjuje vrijednost. Bio sam prisutan kad je tip ispred mene razbio alternator radi pola kile bakra. Da ga je prodao za 50 kuna, zaradio bi više, a netko bi istu stvar platio mnogo manje. Ne mogu shvatiti da namjerno uništavamo nešto što još može poslužiti prvenstveno svrsi za koju je namijenjeno.
Hebi ga...moraju nesto i unistiti! Oruzja i streljiva toliko ima u svijetu da ih danas prestanu
proizvoditi zaliha jos ima za dugi niz godina!