Page 1 of 1
Onesposobljena sačmarica za kolekcionare
Posted: 03 Nov 2017, 19:10
by modelM49
Sačmaricu kokotara, proizvedenu oko 1920 u nekoj puškarskoj školi u Filahu.
Onesposobljena je 2009. godine. Sve po zakonu.
Zanima me ima li tko zainteresiran za ovaj suvenir , i kolika bi bila vrijednost (cijena).
Sve na njoj je originalno ,osim onoga što je puškar dodao prilikom onesposobljavanja.
Re: Onesposobljena sačmarica za kolekcionare
Posted: 03 Nov 2017, 20:03
by jolly
Po meni, 500 kn trzisna vrijednost uz dobru volju s obje strane kupca i prodavca.
Vodi racuna da kolekcionari mogu nabaviti takvu pusku cak i u ispravnom stanju, znaci nije im potreba nabavljati onesposobljenu.
Onesposobljeno oruzje zapravo je unisteno, i postojeci zakon zapravo pogadja najvise kolekcionare i clanove obitelji koji ne ispunjavaju zakonske uvjete za posjedovanje oruzja.
Ispravna kokotara stara, moze se naci za nabavnu dozvolu i upis i OL i za 1000 kn. (za usporedbu)
Ovakve stare onesposobljene puske imaju najvecu vrijednost eventualno clanovima obitelji, koji nisu lovci niti sportski strijelci, i ne mogu posjedovati ispravno oruzje, s tim da je puska pripadala nekom starijem clanu obitelji. Medjutim, to ne predstavlja realnu trzisnu vrijednost.
Re: Onesposobljena sačmarica za kolekcionare
Posted: 05 Nov 2017, 21:12
by Spinnaker
Po meni ne vrijedi ništa.
Niti imam neku priču uz nju, niti je mogu upotrijebiti.
Obiteljska puška, to je već drugi par čarapa...kao što kolega kaže...
Re: Onesposobljena sačmarica za kolekcionare
Posted: 26 Jan 2018, 09:36
by Hawk
Spinnaker wrote:Po meni ne vrijedi ništa.
ma vrijedi...kako ne vrijedi...da se lako izračunati...
staviš je na vagu...odbiješ drvo...ostatak 40 lipa/kg... i to ti je to

Re: Onesposobljena sačmarica za kolekcionare
Posted: 27 Jan 2018, 20:53
by redboy
Da li imaš više slika da se vidi kako je sve zavarena koliko su vidljivi ti zahvati?
Re: Onesposobljena sačmarica za kolekcionare
Posted: 29 Jan 2018, 11:52
by Dado Tornado
Bok jel može broj mob