Page 1 of 1

Hornady 10mm Auto 180 gr XTP

Posted: 21 Jan 2018, 15:22
by castoro6
Da li netko zna gdje se moze u Hrvatskoj kupiti streljivo Hornady 10mm Auto 180 gr XTP

Re: Hornady 10mm Auto 180 gr XTP

Posted: 25 Jan 2018, 00:05
by Berto
Bok , imam ja 100 kom Winchester 200 GR, .10MM Auto: 200gr RA10SXT (black talon). Law Enforcement Ammunition
Vrlo rijetko i u Hrvatskoj gotovo nemoguće naći, rijetko i u Americi, i vrlo skupo, ako te zanima. (Oružni list obavezan).

Link na kratak opis samo u 9mm.

https://www.gunbroker.com/item/727216497

Re: Hornady 10mm Auto 180 gr XTP

Posted: 25 Jan 2018, 00:13
by castoro6
A da li se moze nabaviti negdje u hrv. i sto to znaci vrlo skupo? cijena, okvirno

Re: Hornady 10mm Auto 180 gr XTP

Posted: 25 Jan 2018, 00:27
by Berto
Ja sam voljan prodati svoje, šteta ih je potrošiti na papir.

imaš kratak opis o čemu se radi i cijenu za 9mm u americi . 440 kom za 700 usd

https://www.gunbroker.com/item/727216497

Re: Hornady 10mm Auto 180 gr XTP

Posted: 25 Jan 2018, 03:55
by castoro6
Planiram uzet glock 20, 10mm, al jedini problem kako nabavljati streljivo? mislim na malo kvalitetnije

Re: Hornady 10mm Auto 180 gr XTP

Posted: 25 Jan 2018, 11:41
by berbenn
Zasto bas zelis taj kalibar?

Re: Hornady 10mm Auto 180 gr XTP

Posted: 25 Jan 2018, 12:56
by Berto
Nisam naisao na lose streljivo u 10 auto.

Re: Hornady 10mm Auto 180 gr XTP

Posted: 25 Jan 2018, 14:04
by castoro6
Berto wrote:Nisam naisao na lose streljivo u 10 auto.
Gdje uhrv se moze kupiti 10 mm streljivo? nema ga nigdje u ponudi na webu. svuda mozes nac 45acp, 9 mm, al ovo rijetko

Re: Hornady 10mm Auto 180 gr XTP

Posted: 25 Jan 2018, 14:06
by castoro6
berbenn wrote:Zasto bas zelis taj kalibar?
samilosni hitac i da ga imam pored sebe kad idem trazit ranjeno

Re: Hornady 10mm Auto 180 gr XTP

Posted: 25 Jan 2018, 18:00
by Berto
castoro6 wrote:
Berto wrote:Nisam naisao na lose streljivo u 10 auto.
Gdje uhrv se moze kupiti 10 mm streljivo? nema ga nigdje u ponudi na webu. svuda mozes nac 45acp, 9 mm, al ovo rijetko
Ne znam gdje ima trenutno, ja kupio kad je bilo još u Lovcu.

Re: Hornady 10mm Auto 180 gr XTP

Posted: 25 Jan 2018, 20:21
by jolly
Meni se cini, da je 10 mm pistolj, u HR iskljucivo za nekog koe se bavi realoadingom.
U suprotnom, nabavka municije bit ce prakticna i financijska nocna mora. Just my 5 cents.

Re: Hornady 10mm Auto 180 gr XTP

Posted: 25 Jan 2018, 20:47
by castoro6
jolly wrote:Meni se cini, da je 10 mm pistolj, u HR iskljucivo za nekog koe se bavi realoadingom.
U suprotnom, nabavka municije bit ce prakticna i financijska nocna mora. Just my 5 cents.
Kod nas jako tesko ista naci sto objavljuju na web stranicama. No medjutim u Sloveniji je vec druga prica.

Re: Hornady 10mm Auto 180 gr XTP

Posted: 26 Jan 2018, 06:52
by jolly
O, da, u vecini slucajeva stranice trgovaca nisu azurirane.

Re: Hornady 10mm Auto 180 gr XTP

Posted: 27 Jan 2018, 01:10
by castoro6
jolly wrote:O, da, u vecini slucajeva stranice trgovaca nisu azurirane.
Ako znas koji ducan gdje bi se to moglo nabaviti bio bi ti zahvalan.

Re: Hornady 10mm Auto 180 gr XTP

Posted: 27 Jan 2018, 08:20
by jolly
Za hornady, u HR jedino fanzoj ZG ima ponudu, cijena visoka, i nema sve kalibre. Probaj nazvati pa pitati.
Usput treba i pitati da li mu je uvoz redovan, ili povremen.
Opcionalno razmisli o kalibru 357 sig koji bi trebao imati visoke performanse, ako ima nesto bolju ponudu u lokalnim trgovinama.

Inace, ja od takvih kalibara bjezim, upravo radi muke nabavljanja i maloprodajne cijene.
Dobro sve izvazi da li se isplati. U HR se izbor za legalnog vlasnika VK pistolja ili revolvera sve svodi na 9x19, 40 SW 45 acp. i 357/38 spec i 44 mag prema ponudi streljiva u trgovinama.

Mozda bi 40 SW bio bolji kompromis?

Sve izvan tog, za onog ko se ne bavi reloadingom (kad bude dozvoljen) je komplikacija.

Re: Hornady 10mm Auto 180 gr XTP

Posted: 01 Feb 2018, 12:55
by lex-lutor
Jolly,

Ne zezaj, bas cool calibar....ja super zadovoljan kao i uvijek. :A13: :A13: :A13:

Re: Hornady 10mm Auto 180 gr XTP

Posted: 01 Feb 2018, 13:07
by jolly
Ma ne zezam. ;)
Premda se uvjek pitam imas li ti uopce nekog uobicajenog, dosadnog, jefinog, svakodnevnog, vanilija kalibra, koji se moze kupiti i refuzo u vecim pakovanjima, kao 9x19?

Svakom svoje veselje.

Meni nije veselje da glavu razbijam gdje ima municije za kupiti, ili da kupujem u austriji i gubim vrijeme, gorivo i novac.
Ali ko ima volje i motiva, slobodno nek uzme, ali problem nabavke streljiva je posteno naglasiti prije kupnje novog oruzja i iskoristenja nabavne dozvole. ;)

Re: Hornady 10mm Auto 180 gr XTP

Posted: 01 Feb 2018, 13:29
by lex-lutor
jolly wrote:Ma ne zezam. ;)
Premda se uvjek pitam imas li ti uopce nekog uobicajenog, dosadnog, jefinog, svakodnevnog, vanilija kalibra, koji se moze kupiti i refuzo u vecim pakovanjima, kao 9x19?
Daj budi ozbiljan, to ne bi bilo zanimljivo !

Zapravo i imam: 7.9 pa 0.45 APC, 22LR 308W eto vidis ima nesto i standardnog.... :A14: