Page 1 of 1

Re: Gamo Whisper X Gamo 3-9x40 IR

Posted: 05 Jan 2009, 19:21
by rdamir
Molio bi da mi netko kaze nesto vise o ovoj zracnici i optici

Moja nova puska

Re: Gamo Whisper X Gamo 3-9x40 IR

Posted: 05 Jan 2009, 19:22
by rdamir
rdamir wrote:Molio bi da mi netko kaze nesto vise o ovoj zracnici i optici

Re: Gamo Whisper X Gamo 3-9x40 IR

Posted: 05 Jan 2009, 21:56
by BOXI
rdamir wrote:Molio bi da mi netko kaze nesto vise o ovoj zracnici i optici

Moja nova puska
Koliko para....toliko muzike.
iako si za tu lovu mogao kupiti i nekaj bolje, a pogotovo da si malo dodao.

Re: Gamo Whisper X Gamo 3-9x40 IR

Posted: 21 Jan 2009, 18:17
by rdamir
Puska je Ok ali nisam je jos bas dobro isprobao posto je malo hladno za to,kalibar je 5,5 i odlicno lezi u ruci,plasticni kundak je ok,izgleda ovako da je od jeftine plastike ali nije.

Re: Gamo Whisper X Gamo 3-9x40 IR

Posted: 21 Jan 2009, 18:38
by rdamir
Sa optikom sam prezadovoljan,puska je upucana na 25 metara jer se ta brzina zrna od 220m/s upucava na tu daljinu.Udarna moc je strasna.Jedina zamjerka je sto je okidac malo pretvrd,morat cu se priviknut na to,nazalost!

Re: Gamo Whisper X Gamo 3-9x40 IR

Posted: 23 Jan 2009, 23:34
by dobermann
optiku mozes upucati na koliko ti zelis, neznam odakle taj podatak od 25m, mozes je upucati na 30 - 50 m, ovisno o zeljama i potrebama. :A25:

Re: Gamo Whisper X Gamo 3-9x40 IR

Posted: 28 Jan 2009, 18:58
by rdamir
Da upravu si ali ta brzina zrna od 220 m/s se upucava na na toj udaljenosti,kuzis.

Re: Gamo Whisper X Gamo 3-9x40 IR

Posted: 28 Jan 2009, 19:04
by Mike_Torello
od kuda ti to pravilo da se ta brzina upucava na toliko metara?
kako si dosao to bas te udaljenosti?

Moja 4,5mm 295ms puska je bila upucana na 40-42m... ne zato sto je to njoj odgovarajuca daljina ili neznam sta vec zato sto mi se tako daleko nalazi stalno mjesto za mete (stari susjedov sjenik)

Re: Gamo Whisper X Gamo 3-9x40 IR

Posted: 28 Jan 2009, 19:30
by ivo
rdamir je u pravu , nema svaka puška istu nultu točku s različitim tešinama zrna , kod slabijih pušaka prva nulta točka je npr. na deset metara onda počinje uzlazna putanja zrna , a već npr. na 25 metara je u padu i opet dodiruje nultu točku .
znači što je slabija puška a teže zrno putanja je krača , prijatelj mi je lovac dugo godina jedna od pušaka mu je 300 win magnum , izlazna brzina je oko 1000 m/s , završna nulta točka mu je na 180 metara , malo pogledajte balistički kalkulator od hawkia
a kaj se tiče upucavanja po volji , možeš si zračnicu upucati i na 70 m da ti je križ na crnom polju

pozdrav

Re: Gamo Whisper X Gamo 3-9x40 IR

Posted: 28 Jan 2009, 23:04
by Mike_Torello
sto ce reci da ta puska nema sa svim zrnima 220m/s brzinu zrna tako da on ustvari ni nezna koliku brzinu ona ima s kojim zrnjem da bi znao na koju udaljenost ju mora upucati. a da ne spominjem da je 220m/s brzina iz prospekta, a stvarnost je puno drugacija dakle to uopce nisu mjerodavne brojke da bi se po njima riktali. Nece njemu Wadcutter i neka Domed diabola imati niti istu brzinu niti nultu tocku niti kut leta niti nista... dakle upucaj pusku sa jednom vrstom zrnja (s kojom je najpreciznija) koje ces stalno koristiti i upucaj ju na daljinu na koju ti treba biti upucana... ovo ostalo su krmeljanja...

Re: Gamo Whisper X Gamo 3-9x40 IR

Posted: 02 Feb 2009, 02:17
by dobermann
mike,

potpisujem :A25: