Page 1 of 1
Pard nv007v IR prejak
Posted: 02 Dec 2023, 21:42
by ZvoneCro
Pozdrav,
Koristim novi pard nv007v kao uređaj za osmatranje.
Ponekad mi je problem šta kod bližih udaljenosti imam bijelu točku od jakog iluminatora, pa slabiju preglednost imam.
Njega ne mogu smanjiti jer je na 1 razini snage.
Ima li tko slican problem i da li ima netko prijedlog kako riješiti ovaj slučaj?
Hvala Vam!
Re: Pard nv007v IR prejak
Posted: 02 Dec 2023, 21:57
by Mirok
Ta točka se pojavi na početku,a onda nestane...?
Re: Pard nv007v IR prejak
Posted: 02 Dec 2023, 22:08
by ZvoneCro
Evo cijeli dan istražujem i evo sad sam uspio riješiti.
Točka je stalno prisutna. Kada se stavi na optiku neku onda se to ne primjeti nego samo ako se uređaj koristi za osmatranje bez optike.
Riješenje je da se na illuminatoru leća okrene, da ravni dio leće gleda prema van. Leća je pričvršena sa prstenom koji se vrlo lako otpusti sa noktima, ne zahtjeva nikakav alat.
Evo puno je bolji rezultat ako se uređaj koristi za osmatranje samo.
Nadam se da će nekome pomoći post.
Ps: prije sam imao pard nv007s sa istim problemom, nažalost i prodao sam ga pred dvije godine zbog toga jer nisam mogao naći riješenje.
Prva verzija parda 007 je bila odlicna za osmatranje i nije imala tih problema, tako da nije trebalo nista okretati.
Lp
Re: Pard nv007v IR prejak
Posted: 02 Dec 2023, 22:19
by Mirok
Nisam siguran da se leća smije tako lako skidati.
Jer uređaj treba držati i šus !?
Možda je trebalo iluminator podesiti(ono naprijed -nazad)?
A i pitanje je koji je gore iluminator?
850 ili 940 ?
Re: Pard nv007v IR prejak
Posted: 02 Dec 2023, 22:28
by ZvoneCro
Mirok wrote:Nisam siguran da se leća smije tako lako skidati.
Jer uređaj treba držati i šus !?
Možda je trebalo iluminator podesiti(ono naprijed -nazad)?
A i pitanje je koji je gore iluminator?
850 ili 940 ?
Nezz, ovako je kod mene bilo.
Šta se tiče samog parda, meni je osobno ovo već treći nv007. Imao sam prvu verziju, pa S verziju i sada V verziju.
Također imam 008p. Same preporuke za uređaje, meni su odlični.
Ovaj ću V koristit samo za osmatranje.
Ako se iluminator izvlaci prema van dobiva se samo jača bijela točka, jer fokusira zraku u mali krug. Znaci treba biti posve utisnuta u uređaj da bi preglednost bila bolja.
Ja koristima 850 tip iluminatora.
Re: Pard nv007v IR prejak
Posted: 02 Dec 2023, 22:33
by Mirok
Pitanje je kako bi sada izgledala slika sa optikom?
Ja imam sličan uređaj OWLNV i imam oba iluminatora,pa mogu birati,a mogu i oba istovremeno aktivirati.
Re: Pard nv007v IR prejak
Posted: 02 Dec 2023, 22:45
by ZvoneCro
Mirok wrote:Pitanje je kako bi sada izgledala slika sa optikom?
Ja imam sličan uređaj OWLNV i imam oba iluminatora,pa mogu birati,a mogu i oba istovremeno aktivirati.
Pa gledao sam neki sličan video sa tim na netu.
Kad se ovako okrene malo se slabije vidi, ali opet se može kompenzirati da se ir izvuče prema van, nije tako strašna razlika. Skoro nikakva ako se lovi do 130m udaljenosti.
Re: Pard nv007v IR prejak
Posted: 02 Dec 2023, 23:30
by Mirok
Da.
Svi ti uređaji imaju i neki optimum da se najbolje vidi na nekom povećanju varijabilne optike.
Vjerojatno ovisi i o optici,a to se tek na licu mjesta najbolje može ustanoviti.
Re: Pard nv007v IR prejak
Posted: 03 Dec 2023, 15:30
by ZvoneCro
Mirok wrote:Da.
Svi ti uređaji imaju i neki optimum da se najbolje vidi na nekom povećanju varijabilne optike.
Vjerojatno ovisi i o optici,a to se tek na licu mjesta najbolje može ustanoviti.
Za ovaj oo7 pard najbolje je imati optiku na kojoj se paralax moze namjestiti.
Na mojoj se nemoze, vidi se ali nemoze se izoštriti slika najbolje. Ako se končanica izoštri nevidi se najbolje divljac, ako se divljac dobro izoštri nevidi se končanica.
Tako da je pozeljno imat štelanje paralaxa.
Re: Pard nv007v IR prejak
Posted: 03 Dec 2023, 17:53
by Mirok
ZvoneCro wrote:Mirok wrote:Da.
Svi ti uređaji imaju i neki optimum da se najbolje vidi na nekom povećanju varijabilne optike.
Vjerojatno ovisi i o optici,a to se tek na licu mjesta najbolje može ustanoviti.
Za ovaj oo7 pard najbolje je imati optiku na kojoj se paralax moze namjestiti.
Na mojoj se nemoze, vidi se ali nemoze se izoštriti slika najbolje. Ako se končanica izoštri nevidi se najbolje divljac, ako se divljac dobro izoštri nevidi se končanica.
Tako da je pozeljno imat štelanje paralaxa.
Da,to je kod svih takvih sličnh uređaja.