TRACKER

Uradi sam, iskustva, savjeti, prijedlozi, slike vaših radova...
Post Reply
User avatar
stari-nakovanj
Desetnik
Desetnik
Posts: 333
Joined: 06 Jul 2008, 17:48
Location: Zagreb
Contact:

TRACKER

Post by stari-nakovanj » 17 Dec 2008, 22:11

ovu temu otvaram i stavljam umjesto kolege legion.poljak66!! dakle, sva pitanja i komentari su upuceni njemu i samo njemu. on je napravio noz, slikao i napisao sve komentare. legenda: komentari se odnose na sliku iznad.
1.JPG
zasita prije svega!! mislim da je sve jasno.
2.JPG
materijal: gibanj iliti feder plata.
3.JPG
prvo se nacrta željeni oblik noža na karton, koji se zatim izreze.
4.JPG
sablona se prenese na materijal.
5.JPG
izreže se visak materijala.
6.JPG
7.JPG
federplata se ravna kovanjem.
8.JPG
od tankog tiskarskog lima se izreže sablona prema kojoj se izbrusi silueta noza. limena sablona, zato jer kod bušenja ne gori, sto je slucaj kod papirnate ;)
9.JPG
izbrusena silueta...
10.JPG
brusenje ostrice. koristim cirkon LBD (laminantni brusni disk) gradacije P 60.

User avatar
stari-nakovanj
Desetnik
Desetnik
Posts: 333
Joined: 06 Jul 2008, 17:48
Location: Zagreb
Contact:

Re: TRACKER

Post by stari-nakovanj » 17 Dec 2008, 22:17

11.JPG
izbrusena jedna strana noza.
12.JPG
izbrusen!!
13.JPG
14.JPG
malo turpijanja iliti filework
15.JPG
finalni oblik ostrice.
16.JPG
izrada olpate drske – pertinax.
17.JPG
finalni oblik drske i noz pripremljen za kaljenje.
18.JPG
zakaljena ostrica u cistom strojnom ulju.
19.JPG
20.JPG
noz nakon neuspjelog kaljenja, zbog prevelike oksidacije nakon toga, izbrusio sam ruzne «plikove» i ponovno kalio uz pomoc cijevi (nazalost izbrisao sam slike).

User avatar
rubinho
Skupnik
Skupnik
Posts: 243
Joined: 03 Oct 2008, 11:25
Location: jug

Re: TRACKER

Post by rubinho » 17 Dec 2008, 22:20

ako smijem jedan padobranski ulet :?:
ovo je bez kovanja, obrada na ladno :?:
ovo ima jo7@ u avataru :?:
mogu neke dimenzije :?:
:A28:
po cinu narednik, neka vas ne zavara ovo ispod nicka

User avatar
stari-nakovanj
Desetnik
Desetnik
Posts: 333
Joined: 06 Jul 2008, 17:48
Location: Zagreb
Contact:

Re: TRACKER

Post by stari-nakovanj » 17 Dec 2008, 22:28

...i par slika zgotovljenog noza.
IMG_0080.jpg
IMG_0081.jpg
IMG_0110.jpg
IMG_0116.jpg
i za kraj jedna devilish...iliti dijaboliČna
IMG_0088.jpg

User avatar
Legion66
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 501
Joined: 17 Nov 2008, 10:32
Location: KC

Re: TRACKER

Post by Legion66 » 17 Dec 2008, 23:03

Dimenzije noža: cijeli -31 cm, drška -12,5 cm, oštrica 18,5 cm, oštrica najuži dio 4 cm, oštrica najširi dio 6,5 cm, dužina užeg sječiva 7,5 cm, dužina šireg sječiva 10,5 cm, pila 6,5 cm. Debljina oštrice 6 mm, debljina drške 24 mm. Težina... nisam ga vagao, al ima -od oka, više od pol kile
KO SE MAČA LAČA; LAKUKARAČA!!!!

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: TRACKER

Post by Knife_maniac » 17 Dec 2008, 23:27

rubinho wrote:ovo je bez kovanja, obrada na ladno :?:
To se zove obrada iz blanka.
Tako se danas svugdje radi jer je brze i jeftinije i lakse.

Poljak svaka cast :A25:
Svidja mi se filework ma da mislim da bas i ne pristaje tom nozu.
Vidim i dimenzije su slicne kao i u originala, samo sto vise lici Red Scorpion Predatoru nego Brownovom Trackeru

User avatar
BoB
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 384
Joined: 30 Sep 2008, 12:51
Location: zg

Re: TRACKER

Post by BoB » 17 Dec 2008, 23:28

prekrasna demonstracija spoja starih obrta i modernog doba. svaka čast na detaljima.
neka te nož dobro služi. :A28:
Omnes tenentes gladios et ad bella doctissimi uniuscuiusque ensis super femur suum propter timores nocturnos
Because none of us are as cruel as all of us

User avatar
Legion66
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 501
Joined: 17 Nov 2008, 10:32
Location: KC

Re: TRACKER

Post by Legion66 » 17 Dec 2008, 23:33

Hvala na pohvalama, dopustio sam si umjetničku slobodu.
KO SE MAČA LAČA; LAKUKARAČA!!!!

User avatar
zmenk
Skupnik
Skupnik
Posts: 287
Joined: 05 Apr 2008, 19:57
Location: .::Dalmatia::.

Re: TRACKER

Post by zmenk » 18 Dec 2008, 00:37

svaka cast :A25:

sad bi i ja tia provat :A13:
..jebo EU..

Ako napravis pitu od govna - to je opet govno a ne pita!

zene su krive

User avatar
toni_u
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 523
Joined: 24 Nov 2008, 13:09
Location: Karlovac
Contact:

Re: TRACKER

Post by toni_u » 18 Dec 2008, 01:08

Odlicno si to napravio :A25: upravo sam naisao na izvorni primjerak..
tbt-010b.jpg

User avatar
Legion66
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 501
Joined: 17 Nov 2008, 10:32
Location: KC

Re: TRACKER

Post by Legion66 » 18 Dec 2008, 01:09

Zmenk za sve postoji prvi put. Materijal te praktički ne košta ništ, alata ima u pevecu, bauhausu... za male novce. Samo treba volje i mrvicu slobodnog vremena, radni stol i dobar škripac. Sve ostalo može biti priručno. Možda tvoj prvi nož, drugima ne bude izgledal impresivno, ali tebi će to biti najljepši i najbolji, jer znaš koliko si truda i muke uložio u njega i da je tvojih ruku djelo. To malo ko zna cijeniti.
KO SE MAČA LAČA; LAKUKARAČA!!!!

User avatar
Mr.Cabdriver
Dežurni Dušebrižnik
Dežurni Dušebrižnik
Posts: 731
Joined: 02 Apr 2008, 19:25
Location: Pula

Re: TRACKER

Post by Mr.Cabdriver » 18 Dec 2008, 08:38

Legion, samo naprijed. Ovo je ispalo sehr gut!
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam... :twisted: ::::....

User avatar
Legion66
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 501
Joined: 17 Nov 2008, 10:32
Location: KC

Re: TRACKER

Post by Legion66 » 18 Dec 2008, 09:34

Jawoll her Schturmbahnfúrer!
KO SE MAČA LAČA; LAKUKARAČA!!!!

User avatar
patch
Satnik
Satnik
Posts: 1767
Joined: 07 Apr 2008, 08:37
Location: Vinkovci
Contact:

Re: TRACKER

Post by patch » 18 Dec 2008, 10:55

Lijepo odrađeno i fino popraćeno slikama.

Samo naprijed i neka te kritike učine još boljim.
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas

User avatar
Legion66
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 501
Joined: 17 Nov 2008, 10:32
Location: KC

Re: TRACKER

Post by Legion66 » 18 Dec 2008, 12:17

Namjerno nisam polirao oštricu, nego sam ju ostavil ovakvu spaljenu nakon kaljenja, jer materijal jako hrđa nakon upotrebe. Napravio sam ja dosta finijih noževa za pajdaše lovce, a ovaj je radni nož za sječenje granja i svega ostalog kaj mi se nađe na putu, pa mu netreba puno njege, eventualno se malo očisti s purol pastom i to je to.
KO SE MAČA LAČA; LAKUKARAČA!!!!

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: TRACKER

Post by Knife_maniac » 18 Dec 2008, 13:41

Reci kako se ta "brunaza" drzi nakon upotrebe.

@ toni_u
mislim da je mestar radio po ovom modelu naravno uz neke preinake.
predator 2 1_1.jpg

User avatar
Legion66
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 501
Joined: 17 Nov 2008, 10:32
Location: KC

Re: TRACKER

Post by Legion66 » 18 Dec 2008, 15:08

U nedelju u lovu sam ga malo testiral, s njim sjekel kuruzu, trnje, grmlje, ljesku i jednu suhu topolu - tvrdo ko vrag, za probu. Reko ako pukne, pukne ko ga j... napravit ću si drugi, bolji.
Kroz kuruzu prolazi ko kroz putar, jedan šus, četiri stabljike -napravil sam rusvaj. Drvo sječe zadovoljavajuče dobro, ko i svaka druga mačeta koju sam koristio -naviko sam se na kukri, pa moram obratiti pažnju da ne sječem s vrhom nego s onim čoškom na oštrici.
Brunaža ni da mrdne.
KO SE MAČA LAČA; LAKUKARAČA!!!!

MrNo
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 92
Joined: 05 Nov 2008, 16:10
Location: Međimurje

Re: TRACKER

Post by MrNo » 18 Dec 2008, 15:45

svaka čast... lijepo izrađeno i dokumentirano... :A28: ipak su hrvati dosta inventivni i snalažljivi,a i ameri su priznali da su "slaveni" jako zajeban narod ako zaratiš s njima... :A26: :A27:
strah veže ruke i zamračuje um,strah je najveći saveznik tvog neprijatelja
who dares-wins

User avatar
J07@
Banned
Posts: 639
Joined: 16 Oct 2008, 17:44
Location: VG-ZG

Re: TRACKER

Post by J07@ » 18 Dec 2008, 17:41

rubinho wrote:ako smijem jedan padobranski ulet :?:
ovo je bez kovanja, obrada na ladno :?:
ovo ima jo7@ u avataru :?:
mogu neke dimenzije :?:
:A28:

super legion :A28:
ja svog jos nisam zavrsil :x

rubinho
ak hoces posaljem ti sliku 1:1 pa si ju tak i isprintas
javi se na PM ak hoces
il ak hoce i jos ko

User avatar
Dawor
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 88
Joined: 17 Nov 2008, 20:46

Re: TRACKER

Post by Dawor » 18 Dec 2008, 20:26

Moram i ja ovo probat. Feder-platu, škrip, bruslicu imam još mi fali malo volje :A07: (sram me priznat i da vremena imam :A00: ).

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest