Invazija Ukrajine

Opća rasprava koja može i ne mora biti vezana uz oružje - biti će moderirana po potrebi u slučaju vrijeđanja drugih članova ili otvorenih svađa i prepiranja. POLITIKU IZBJEGAVATI.
User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by jolly » 08 Apr 2025, 15:55

U medjuvremenu:
Meanwhile - suradnja se nastavlja, USA and Russia:
https://www.reuters.com/science/spacecr ... 025-04-08/

Odletili skupa na ISS.
(suradja nikad nije bila prekinuta, a americki svemirski program baziran je na ruskim raketama uglavnom)
https://mynews13.com/fl/orlando/space/2 ... an-rockets
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 08 Apr 2025, 16:00

To neprekidno funkcionira i nikada nije ni dovedeno u pitanje.

Human
Skupnik
Skupnik
Posts: 237
Joined: 28 Nov 2023, 19:27
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Human » 09 Apr 2025, 07:57

Zarobilo dvojicu kineza. Borci za oslobođenje Ukrajine od Ukrajinaca. Ljubi ih majka.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/sad ... ostalo_d_0

A Dodik je neki dan bio kod putlera po upute. Ljubi ga majka.

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by jolly » 09 Apr 2025, 08:07

Human wrote:Zarobilo dvojicu kineza. Borci za oslobođenje Ukrajine od Ukrajinaca..
Placenici. Dogs of war. Mercs.

Ali, da se razumijemo, ima ih na obje strane. I zarobljavaju se s obje strane.

Metode regrutacije, s obje strane su:
- Redovna vojska, mobilizirana i profi
- Placenici (freelancers)
- mobilizirani zatvorenici
- PMC pod ugovorom

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-60669763
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 09 Apr 2025, 09:57

Hm,ali službeni Peking se ne oglašava...!?
Naravno da Kina igra svoju igru naklonosti rusiji.
Potiho podržava putlera na svim poljima.

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by jolly » 09 Apr 2025, 10:14

Mirok wrote:Hm,ali službeni Peking se ne oglašava...!?
Zato sto je par (mozda) Kineza, nedokazanog identiteta, uhvaceno u Ukrajini? Koji su otisli samovoljno tamo?
Kad drzave reagiraju to je za svoje ratne zarobljeike iz redova regularne vojske.
Tako Rusija i ukrajina povremeno razmjenjuju ratne zarobljenike.

Placenici nisu pod medjunarodnim konvencijama.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 09 Apr 2025, 10:20

Upravo suprotno.
Da su ti Kinezi otišli u Ukrajinu sami,službeni Peking bi upravo to rekao.

Human
Skupnik
Skupnik
Posts: 237
Joined: 28 Nov 2023, 19:27
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Human » 09 Apr 2025, 10:42

Tako ni Srbija nije ratovala u Hrvatskoj devedesetih. To su bili pojedinačni plaćenici, a mi smo se s vrapcima tukli pet godina.
Nisu ni Sjevernokorejci u ukrajini nego neki plaćenici samo. Desetak tisuća njih, al bože moj. Što zna dijete što je deset tisuća.

Tako neće ni Rusi u Bosni kad se Wagner pojavi tamo (skupa s Bratislavom Dikićem).

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 09 Apr 2025, 11:08

Human wrote:Tako ni Srbija nije ratovala u Hrvatskoj devedesetih. To su bili pojedinačni plaćenici, a mi smo se s vrapcima tukli pet godina.
Nisu ni Sjevernokorejci u ukrajini nego neki plaćenici samo. Desetak tisuća njih, al bože moj. Što zna dijete što je deset tisuća.

Tako neće ni Rusi u Bosni kad se Wagner pojavi tamo (skupa s Bratislavom Dikićem).
Ma,kod nas 90ih,mi smo tukli srpsku nejač !
Ko nas bre zavadi....?

Ariel
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1311
Joined: 23 Apr 2009, 23:48

Re: Invazija Ukrajine

Post by Ariel » 09 Apr 2025, 13:39

Ma ima i Amerikanaca koji se bore na ruskoj strani, pa to nije dokaz ničega nego njihovog osobnog stava. Kina kudikamo više doprinosi tehnologijom koju prodaje Rusiji. S državne strane jedino Sj. Koreja je poslala vojnike. Čak ni Bjelorusija nije.

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by jolly » 09 Apr 2025, 14:26

Ariel wrote:pa to nije dokaz ničega nego njihovog osobnog stava.
upravo.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

Human
Skupnik
Skupnik
Posts: 237
Joined: 28 Nov 2023, 19:27
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Human » 11 Apr 2025, 07:56

A ja sam glup i budala kad govorim da ako putler ne dobije po labrnji da smo mi ovdje najebali:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/orb ... ostalo_d_0

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 11 Apr 2025, 08:02

Ma,to je samo njihov stav. :mrgreen:
Neće oni,to su dobrice. :roll:
Naježili smo mi i nismo daleko kada ćemo se u to uvjeriti.

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: Invazija Ukrajine

Post by lex-lutor » 14 Apr 2025, 14:46

Human wrote:A ja sam glup i budala kad govorim da ako putler ne dobije po labrnji da smo mi ovdje najebali:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/orb ... ostalo_d_0
A zasto ??

Pa mi imamo dovoljno budala ovdje i sami sebi radimo dovoljno stete da nam nitko drugi nije potreban.

Rat u UIkraini su zakuhali smrdljivi englezi i debelo profitiraju na toj prici, vidi samo indexe njihove burze i cjenu Funte od pocetka rata do danas..
Nemoguće je Nemoguće

Human
Skupnik
Skupnik
Posts: 237
Joined: 28 Nov 2023, 19:27
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Human » 14 Apr 2025, 19:39

lex-lutor wrote:
A zasto ??

Pa mi imamo dovoljno budala ovdje i sami sebi radimo dovoljno stete da nam nitko drugi nije potreban.

Rat u UIkraini su zakuhali smrdljivi englezi i debelo profitiraju na toj prici, vidi samo indexe njihove burze i cjenu Funte od pocetka rata do danas..
Rat u Ukrajini je zakuhao jedino putler i nitko drugi. On je "stvorio uvjete" oko sebe da svi panično bježe od njega, a nitko da bi panično pobjegao od zločestog zapada pod putlerove skute. Jedna Finska koja nikad nije razmišljala da bi postala članica natoa utekla je pod "zapadne skute" u paničnom strahu od ruskog luđaka, kad je vidla što ovaj radi u Ukrajini. Ruski luđak je na to odgovorio da je to "napad na našu sigunost". Napad na rusku sigurnost je to što je Finska u paničnom strahu od ruskog luđaka utekla u nato.

Kakoto, kakoto? Nije mi jasno.

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: Invazija Ukrajine

Post by lex-lutor » 14 Apr 2025, 21:34

Znam da ti nije jasno, kao i mnogim drugima ovdje ... da li zivite u paralelnom Svemiru ili jednostavno ne zelite sagledati problem koji je zakuhan jos 2000-h godina samo nije bio zanimljiv Zapadu za publiciraje dok nisu smisliti "business case" . Ocito ne znas sto sve Finska proizvodi i izvopzi i tko je jako bitan kupac za vecinu njihovih proizvoda, a budi siguran da nije Bakalar !
Nemoguće je Nemoguće

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 14 Apr 2025, 21:54

Jedini pravi razlog Finske je strah od luđaka sa istoka,putlera.
Jer i sami su imali krvavih iskustava od takvih spodoba.

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by jolly » 14 Apr 2025, 22:04

Mirok wrote:Jedini pravi razlog Finske je strah od luđaka sa istoka,putlera.
Jer i sami su imali krvavih iskustava od takvih spodoba.
Da kad su bili saveznici Hitlera. Tesko je povlaciti analogije iz povijesti sa danasnjim vremenom.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 14 Apr 2025, 22:38

jolly wrote:
Mirok wrote:Jedini pravi razlog Finske je strah od luđaka sa istoka,putlera.
Jer i sami su imali krvavih iskustava od takvih spodoba.
Da kad su bili saveznici Hitlera. Tesko je povlaciti analogije iz povijesti sa danasnjim vremenom.
Zaboravljaš da je upravo SSSR sklopio savezništvo sa Hitlerom.
Odnosno Staljin.

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: Invazija Ukrajine

Post by lex-lutor » 14 Apr 2025, 23:40

Mirok wrote:....Zaboravljaš da je upravo SSSR sklopio savezništvo sa Hitlerom.
Odnosno Staljin.
A jes mu dugo trajalo :-) a sto ne napises da je u toj igri potpisivanja bila i Yuga i da PArtizani nikada ne bi ni postojali da to nije krenulo po naredbi Rusa ..itd..itd..itd...

Ekipa se dogovorila kako ce raskomadati i podjeliti ...pa da Hitler nije pludio i krenuo na Staljina dans bi ovdje govorili tecni Ruski ...
Nemoguće je Nemoguće

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest