Invazija Ukrajine
Re: Invazija Ukrajine
NE sumnjam, sve ovo nema smisla jer svi lazu i muljaju a mediji kao mediji lupetaju bombasticne naslove. Dronovi su postali opako oruzje no cjena jedne ruske granate ja manja od 500 Eur a jedan dron kosta podosta vise.... Ukraina je rasprodana za narednih 200g ...samo me zanima kako ce "pravno" uglavit u pricu za opcenarodne mase...jolly wrote:Lex! Sta to pricas!lex-lutor wrote: DA nemaju mozda i svoje satelite za komunikaciju, za GPS navigaciju i svoju tvronicu FPGA chipova ?
Zar sumnjas!!!!
![]()
![]()
Nemoguće je Nemoguće
Re: Invazija Ukrajine
Kažu da je denacificiralo jednog amera.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/sin ... ostalo_d_0
Uspješno je denacificiran.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/sin ... ostalo_d_0
Uspješno je denacificiran.
Re: Invazija Ukrajine
Samo naprijed sa time!Human wrote:Kažu da je denacificiralo jednog amera.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/sin ... ostalo_d_0
Uspješno je denacificiran.
Možda narančasti skuži da bi to mogao biti sigurnosni problem....
Re: Invazija Ukrajine
Narancasti je postavljen da odradi "business case" i podjeli tortu sa Putinom sto je vec i odradjeno no glupani iz EU ne mogu shvatiti kako su totalno nebitni u toj prici, sto je u stvari realno jer ih nitko nista nece pitati a niti se mogu kur*citi jer nemaju sa cime...najvecu stetu napravili su svojoj industriji i svojom gradjanima... Zapravo vrlo razumljivo ako pederi , zeleni, ginekolozi, doktorice i uciteljice vode EU !Mirok wrote:...Samo naprijed sa time!
Možda narančasti skuži da bi to mogao biti sigurnosni problem....
Nemoguće je Nemoguće
Re: Invazija Ukrajine
Ovaj rat je definitivno prešao u pregovaračke sfere. To je bilo nezamislivo prije pola godine. Istina je da nije ni lako ni jednostavno, niti su svi zadovoljni, ali događaji s terena gotovo uopće više nisu bitni. Odnosno, u službi su pregovaračkih potreba i planova.
Meni to djeluje kao napredak. Je li pravedno? Pa prema onima koji zbog toga ostaju živi svakako je. Prema poginulima i nekom međunarodnom pravu vjerojatno nije. Što je važnije? To je na jednima i drugima da odluče.
Licemjerno je od EU da inzistira na tvrdim stavovima, jer ne ginu EU građani.
Meni to djeluje kao napredak. Je li pravedno? Pa prema onima koji zbog toga ostaju živi svakako je. Prema poginulima i nekom međunarodnom pravu vjerojatno nije. Što je važnije? To je na jednima i drugima da odluče.
Licemjerno je od EU da inzistira na tvrdim stavovima, jer ne ginu EU građani.
Re: Invazija Ukrajine
Nije bas da me zanima politika ni geopolitika, no na zalost od nekih se stvari ne moze pobjeci, istina je samo jedna: "kazu ili se bavis politikom, ili se politika bavi tobom samo ti to ne znas" !Ariel wrote:.....Licemjerno je od EU da inzistira na tvrdim stavovima, jer ne ginu EU građani.....
Meni okorjelom teoreticaru zavjera se zapravo cini da je EU vrlo amaterski i nespretno, skracenim postupkom, pokusala Ukrainu ubaciti u EU zajednicu i na taj nacin se dokopati kolaca koji se sada podjeliti Rusi i Ameri.. Za NATO su u startu znali da je to nemoguce pa su racunali na ulazak u EU kao sigurnu alternativu... jedino su zaboravili da su toliko OMLITAVILI kroz zadnjih 20-k godina , "Mlohava Cuna" koja sluzi samo za pisanje !!
Nemoguće je Nemoguće
Re: Invazija Ukrajine
S vremena na vrijeme je potrebno podsjetiti zaboravne na činjenice.
Dakle, 24. veljače 2022. (bio je to četvrtak) ruski luđak je krenuo u agresiju na Ukrajinu s ciljem (kako je sam rekao) demilitarizacije i denacifikacije Ukrajine.
Po riječima ruskog luđaka to nije bio rat ni agresija nego "specijalna vojna operacija" koja je imala trajati do nedjelje. Zato je i zapovijedio svojim hordama da u agresiju ponesu svečane uniforme jer će "u nedjelju biti vojna parada u Kijevu".
No ruski luđak je dobio po labrnji i ništa od nedjeljne parade u Kijevu. Zato se dan danas kaljužaju u ukrajinskom blatu uz stotine tisuća mrtvih i ranjenih. Ponos mu ne dozvoljava priznati da jedna Rusija nije u stanju osvojiti jednu Ukrajinu iako s njom direktno dijeli granicu. Dakle logistički zahtjevi minimalni. Što bi tek bilo da su morali "preko svijeta" kao što idu Ameri na primjer. Da, ameri isto idu po svijetu i ratuju, ali začudo ne anektiraju tuđe države i ne pripajaju ih majčici USA. S time da više ni to nije isključeno otkad je na čelo došao "orange piece of shit". Ruski luđak i narančasti dijele neke svoje nacističke vrijednosti.
Uglavnom, totalni fijasko ruskog luđaka. Tako da danas više nema nikakve priče o demilitarizaciji i denacifikaciji Ukrajine, kao ni priče o ruskoj vojnoj paradi u Kijevu. Danas se priča vrti o zadržavanju okupiranog i anektiranog ukrajinskog teritorija, pripojenog majčici rusiji.
To su činjenice. To je ono što se dogodilo. Povremeno ih zaboravni, što namjerno što nenamjerno - zaboravljaju.
Dakle, 24. veljače 2022. (bio je to četvrtak) ruski luđak je krenuo u agresiju na Ukrajinu s ciljem (kako je sam rekao) demilitarizacije i denacifikacije Ukrajine.
Po riječima ruskog luđaka to nije bio rat ni agresija nego "specijalna vojna operacija" koja je imala trajati do nedjelje. Zato je i zapovijedio svojim hordama da u agresiju ponesu svečane uniforme jer će "u nedjelju biti vojna parada u Kijevu".
No ruski luđak je dobio po labrnji i ništa od nedjeljne parade u Kijevu. Zato se dan danas kaljužaju u ukrajinskom blatu uz stotine tisuća mrtvih i ranjenih. Ponos mu ne dozvoljava priznati da jedna Rusija nije u stanju osvojiti jednu Ukrajinu iako s njom direktno dijeli granicu. Dakle logistički zahtjevi minimalni. Što bi tek bilo da su morali "preko svijeta" kao što idu Ameri na primjer. Da, ameri isto idu po svijetu i ratuju, ali začudo ne anektiraju tuđe države i ne pripajaju ih majčici USA. S time da više ni to nije isključeno otkad je na čelo došao "orange piece of shit". Ruski luđak i narančasti dijele neke svoje nacističke vrijednosti.
Uglavnom, totalni fijasko ruskog luđaka. Tako da danas više nema nikakve priče o demilitarizaciji i denacifikaciji Ukrajine, kao ni priče o ruskoj vojnoj paradi u Kijevu. Danas se priča vrti o zadržavanju okupiranog i anektiranog ukrajinskog teritorija, pripojenog majčici rusiji.
To su činjenice. To je ono što se dogodilo. Povremeno ih zaboravni, što namjerno što nenamjerno - zaboravljaju.
Re: Invazija Ukrajine
Cek malo, kada Ameri krenu u "specijalnu operaciju" po Siriji, Iraqu, Egiptu, itd..itd.. onda je to ispravno i opravdano u korist globalnog mira i dobrote, i gle cuda bas u svakoj o tih zemlja nalete na rudna bogatstva, plemenite metale, naftu ili plin... opaku srecu imaju ti Ameri ???Human wrote:............Uglavnom, totalni fijasko ruskog luđaka. Tako da danas više nema nikakve priče o demilitarizaciji i denacifikaciji Ukrajine, kao ni priče o ruskoj vojnoj paradi u Kijevu. Danas se priča vrti o zadržavanju okupiranog i anektiranog ukrajinskog teritorija, pripojenog majčici rusiji. To su činjenice. To je ono što se dogodilo. Povremeno ih zaboravni, što namjerno što nenamjerno - zaboravljaju.
Kada Rus krene spasavati svoju manjinu od sikaniranja i maltretiranja to se broji na neki drugi nacin ? USA i EU su iskreno priznali da ce se boriti protiv Putina svim sredstvima tj. do posljednjeg Ukrainca a vidimo da se bas to i odvija na takav nacin...
Sva moguca postojeca tehnika Zapada protiv male i nemocne Rusije, do kada takvo laganje... pa 50% oruzja koje Ukrainic koriste NE moze se korisiti bez USA satelita i dobro uvjezbane ekipe za rukovanje tom tehnologijom i ne postoji ni minimalna sansa da ce netko drugi ili treci imati pristup tim sustavima osim "Amera sa provjerenim pedigreom" , pogotovu znajuci da imaju posla sa ekipom koja bi prodala i svoju vlastitu sjenu za pare !!
Nemoguće je Nemoguće
Re: Invazija Ukrajine
Kako rusi spašavaju svoju manjinu,tako su i velikosrbi 90ih spašavali svoju.
Srpsku nejač
Srpsku nejač
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Invazija Ukrajine
Domovinski rat neusporediv je sa ratom u ukrajini.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: Invazija Ukrajine
S time da se isto danas uglavnom zaboravlja da tenkovi koji su "zapeli" kod Vukovara su trebali ići do Zagreba. Takvi su bili planovi.Mirok wrote:Kako rusi spašavaju svoju manjinu,tako su i velikosrbi 90ih spašavali svoju.
Srpsku nejač
Trebalo je ili uzeti i Zagreb ili ako već neće moći onda da nama ostane tzv "Zagrebački pašaluk".
Ali su kod Vukovara dobili po labrnji i nikad se od toga nisu oporavili. Da, izgubili smo bitku tamo i bilo je krvavo, ali da nije bilo tako sad bi Srbi imali more, a ne mi. Nas vjerojatno nebi ni bilo. Završili bi po raznim "Ovčarama", "Srebrenicama"...
To su isto činjenice kojih se treba prisjetiti jer se zaboravljaju.
Re: Invazija Ukrajine
Neusporediv je i drugi svjetski rat s ratom u Ukrajini, pa ipak je nekako ispalo da je Hitler branio njemačku nejač u Sudetima. Poslije je valjda branio njemačku nejač diljem cijele Europe. Dok nije dobio po labrnji.jolly wrote:Domovinski rat neusporediv je sa ratom u ukrajini.
Re: Invazija Ukrajine
Baš. Do kada misliš tako lagati? Praktički od prvog dana ruskog luđaka podržava i Kina i Sjeverna Koreja i Iran. Što materijalno što u ljudstvu.lex-lutor wrote:...
Sva moguca postojeca tehnika Zapada protiv male i nemocne Rusije, do kada takvo laganje...
Rusi su svoje zalihe (mislim na vojne, streljivo i ostalo) potrošili već u prvih par mjeseci, a onda su nesebično uskočili pripomoći gore navedeni.
Re: Invazija Ukrajine
Zaboravih i ovo iskomentirati.lex-lutor wrote:... pogotovu znajuci da imaju posla sa ekipom koja bi prodala i svoju vlastitu sjenu za pare !!
Ukrajinci su ovakvi, onakvi, vid' im glava!
A da Rusi nisu prodavali gorivo možda bi ona kolona koja je krenula na Kijev i došla do Kijeva. Al prodali bi, kao što kažeš, i vlastitu sjenu za pare.
Edit:
Što se prodavanja goriva tiče, sad se prisjetih (zaboravnost, eh), pa nisu li i naši u jeku rata sa Srbima, tim istim Srbima prodavali naše vojno gorivo? kakvi su Hrvati, prodali bi vlastitu sjenu za pare, netko reče.
Last edited by Human on 27 Apr 2025, 08:02, edited 1 time in total.
Re: Invazija Ukrajine
Prodavali su naši neprijatelju gorivo,preplaćivali smo oružje,inzistirali na plaćanju u kešu umjesto ofseta.....Human wrote:Zaboravih i ovo iskomentirati.lex-lutor wrote:... pogotovu znajuci da imaju posla sa ekipom koja bi prodala i svoju vlastitu sjenu za pare !!
Ukrajinci su ovakvi, onakvi, vid' im glava!
A da Rusi nisu prodavali gorivo možda bi ona kolona koja je krenula na Kijev i došla do Kijeva. Al prodali bi, kao što kažeš, i vlastitu sjenu za pare.
Edit:
Što se prodavanja goriva tiče, sad se prisjetih (zaboravnost, eh), pa nisu li i naši u jeku rata sa Srbima, tim istim Srbima prodavali naše vojno gorivo? kakvi su Hrvati, prodali bi vlastitu sjenu za pare, netko reče.
Bolje da mi šutimo o tome,stvarno nismo mjerodavni.....
Re: Invazija Ukrajine
NE vidim bilo koji normalan razlog da se nas Domovinski rat usporedjuje sa " Dobrim poslom u Ukraini" ! ( Odlican film je nosio naziv "dobar posao u Italiji" ) pa me to asociralo !Mirok wrote:...Bolje da mi šutimo o tome,stvarno nismo mjerodavni.....
RAT u danasnja vremena trajte tocno onoliko koliko zaracene strane imaju "FINACIJSKOG " interesa... AMEN ! Tko to jos nije shvatio GLUP je kao Kur***c ! Sorry.
Nemoguće je Nemoguće
Re: Invazija Ukrajine
Invaziju Ukrajine,to ubijanje,pokolj,taj stroj za mljevenje mesa uopće pokušati nazvati "Dobrim poslom u Ukrajini" je van svih kriterija,nehumano,anticivilizacijski i van pameti.
Toliku patnju te zemlje,tih ljudi ,nazvati nečim"dobrim" je neprihvatljivo.
Toliku patnju te zemlje,tih ljudi ,nazvati nečim"dobrim" je neprihvatljivo.
Who is online
Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 1 guest




