POMOZITE TOTALNOM POČETNIKU
Moderator: Original_G
POMOZITE TOTALNOM POČETNIKU
Evo ovako,
Neki od vas su primjetili da moje znanje o oružju nikako
nije početničko ali službeno,zakonski i sportski...uopče ga nemam!
O čemou je riječ.
Još kao dijete predškolskog uzrasta bio sam opsjednut
oružjem ali pošto nitko od mojih isto nema,
otac nakon rata za isto ne želi čuti,
a od starijih ukučana vladju primitivne predrasude
kako to treba samo kriminalcima i nenormalnim ljudima.
Sve u svemu,tamo negdje do 8 razreda kada sam s
odlicnim uspjehom uspio izmolit zračnicu
(koju sam btw. kupio vlastitim nocem)
nije mi baš cvjetalo u tom pogledu.
Ipak,kolo sreče se okreče i sa nekih 13-14 godina
moj super prijatelj i kum koji je ujedno pukovnik HV-a
i dragovoljac HOS-a bio je premješten u obližnju vojnu bazu
koja je kilometrima bila udaljena od naselja,
imala je svoju mini streljanu i ... necu navoditi jer će neki vjerovatno pogoditi
gdje je to,uglavnom ova baza ime nešto što rijetko koja ima.
A kako je ista bila pred zatvaranje u njoj više nije bilo
ročnika i discipline koja je inače redovita.
Dva puna hangara znanog i neznanog,popisanog i nepopisanog,
zarobljenog starog i kupljenog za vrijeme rata oružja i streljiva
su bila za inventuru i odvoz ili uništenje.
E tada je meni svanula nova zora,gotovo svakog vikenda kada bi dotični
imao manje posla i kada nije bilo kamiona koji su sve to odvozili
ja bih mogao pucati koliko god hoču;kalašnjikovi raznih vrsta,pištolji,
strojnice,puškomitraljezi,snajperse puške...sve je došlo na red.
Vrhunac je ipak bio zolja i MG42.Nešto uistinu posebno!
E sad je tome ima nekih godinu i pol nažalost došao kraj,imena i mjesta neču navoditi
jer vas još dobro ne poznajem i ovo je otvorena mreža
pa svatko može vidjeti što piše,znam da policija tu ništa ne može
i da kazna za možebitni prekršaj ne može biti veča od opomene za dotičnoga
ali ja takve stvari jednostavno ne govorim.
Naučio sam MNOGO o stvarim koje OBOŽAVAM i provodio se kao nikada u životu!
O oružju znam više nago 90% branitelja i lovaca s kojim sam razgovarao
s tim da mi se neki od vas cine kako znaju dosta više od mene(barem praktično
)
Ničije znanje ne podcjenjujem,zato sam i uspio naučiti mnogo,
ali isto sam tako naučio da moram izbjegavati savjete 2 stereotipnih ljudi s kojima se nerijetko susrečem;
Za prosječan slučaj ide ovako;
1 stereotip
Stari "sveznajući" lovci kaže da sam ja mlad i samim time ništa
ne znam.
"Pištolj mi kao ne treba,jer to treba samo kriminalcima a ja pošto sam mlad ću se praviti važan istim pa napraviti glupost(?!),divlju svinju koja nasrče na mene mogu ubiti i nožem(?!!),junački kako je on to učinio(!?!?!?!),i nema bolje ob stare položare
(za koju btw nemaju pojma kojeg je kalibra,znaju samo da je 12, ali ne i čega,
govoriti o dužini ležišta metka, tj. dali je 12765,70,75 ili 89 je za njih
nepotrebo komplicirati i praviti se važan,ono kao da je to važno...
Patrone pune od oka i sl.,da ne spominjem na silu uguravanje 12/76 patrone u pušku kalibra
12/65 koja je vjerovatno dizajnirana za crni barut i sl.
I da,svatko od njih zna koji je najbolji karabinski kalibar na svijetu
i ako se nađu dvojica čij se mišljenje ne slaže,cijela će večer završiti u neargumentiranoj raspravi na granici fizičkog sukoba"
Da nije tragično bilo bi smješno!
2.stereotip
Puvaroši i licemjeri
"Tu je i druga krajnost pacijenata za koje nisi prav lovac (ma što to značilo)
ako nemaš stado lovačkih pasa,fazanov rep od pola metra na šeširu i obavezno
kombinirku ili jednocijevku jer sve ostalo nije "etički" ma što to njima značilo!
(Svi živi snaju da su ujedno i najveći krovolovci)
Iti spomen vojnih pušaka,a kamoli poluautomata i bit ćeš instant opsovan i ismijan."
I tako završio gotovo svaki razgovor o oružju sa lovcima,čast iznimkama.
A ja sam skupo platio svoje osposobljavanje za lovca kako bi legalno došao do oružja,
lov mi je najmanja briga!
Vjerujem se da ste vi stručniji i bolji od toga i da ovdje mogu naći osobu s kojom bi normalno porazovarao.
Evo moja je skroma molba da me uvedete u svijet streljaštva.
(ne zračnice i malokalibarke nego sve što se "jako čuje i stvara velike rupe"...centerfire)
Gdje se na području Splitsko-Dalmatinske mogu učlaniti u streljački klub,kakvi su to
nazvi i natjecanj i o kojima govorite i gdje se i kako na njih može prijaviti.
Po tom sam pitanj totalni noob.
Iman 18 godina i ni trena nisam ćekao,imam položen lovački ispit
i sada ćekam zelenu iskaznicu jer se to pokazalo ka onajpraktičnije rješenje
uz pomoć koje mogu nabaviti najvieš raznoraznog oružja
kojeg mogu ujedno i nositi (dakako samo u lovište i strelište)
Do sad sam nasve te dozvole i dokumente potrošio preko 4000kn i nije mi žao ni lipe
ako ću konačno legalno moći baviti se s onim što volim.
Koga od vas mogu zamoliti za pomoć tj. informaciju ako negdje zapne
sa birokracijom.
Odlućio sam,na temelju nekog znaja a ne na pamet
što ću kupiti;
XDm
Baikal MP-153 12/76
PAP M76 8x57JS
i još ću vidjeti koju malokalibarku
pretpostavljam TOZ-99
Uzmem još ikoji karabin,ovisno na što naletim,
vjerovatno CZ lovački,M48 a da nadjem uzeo bih i
mosin-nagant iz kojeg sam pucao i koji mi je odličan!
Rado bih kupio i CZ75 sa nastavkom kadet .22lr
ali za to treba posebna dozvola.(nije lovačko oružje)
dakle moj prvo pitanje je mogu li se pištoljem koji jeregistriran
kao lovački služiti i za sportsko streljaštvo!?
I dali mogu dobiti dozvolu za recimo 5 pištolj kao
"lovačkih",ne znam ćime bih to opravdao,
možda da mi TT bolje stoji uz ljetnu lovačku torbicu
a XDm više paše uz narančasti prsluk
i zimsku jaknu
Eto,zanimaju me vaši savjeti jer ipak imate dosta iskustva
i kome se mogu uvijek obratiti za savjet !
Do sada mi se Blackpowder,Nobile,Bredfan,K.Horvat i još nekoliko vas čine
kao stručnjaci za ovu temu.
Pozdrav!
Neki od vas su primjetili da moje znanje o oružju nikako
nije početničko ali službeno,zakonski i sportski...uopče ga nemam!
O čemou je riječ.
Još kao dijete predškolskog uzrasta bio sam opsjednut
oružjem ali pošto nitko od mojih isto nema,
otac nakon rata za isto ne želi čuti,
a od starijih ukučana vladju primitivne predrasude
kako to treba samo kriminalcima i nenormalnim ljudima.
Sve u svemu,tamo negdje do 8 razreda kada sam s
odlicnim uspjehom uspio izmolit zračnicu
(koju sam btw. kupio vlastitim nocem)
nije mi baš cvjetalo u tom pogledu.
Ipak,kolo sreče se okreče i sa nekih 13-14 godina
moj super prijatelj i kum koji je ujedno pukovnik HV-a
i dragovoljac HOS-a bio je premješten u obližnju vojnu bazu
koja je kilometrima bila udaljena od naselja,
imala je svoju mini streljanu i ... necu navoditi jer će neki vjerovatno pogoditi
gdje je to,uglavnom ova baza ime nešto što rijetko koja ima.
A kako je ista bila pred zatvaranje u njoj više nije bilo
ročnika i discipline koja je inače redovita.
Dva puna hangara znanog i neznanog,popisanog i nepopisanog,
zarobljenog starog i kupljenog za vrijeme rata oružja i streljiva
su bila za inventuru i odvoz ili uništenje.
E tada je meni svanula nova zora,gotovo svakog vikenda kada bi dotični
imao manje posla i kada nije bilo kamiona koji su sve to odvozili
ja bih mogao pucati koliko god hoču;kalašnjikovi raznih vrsta,pištolji,
strojnice,puškomitraljezi,snajperse puške...sve je došlo na red.
Vrhunac je ipak bio zolja i MG42.Nešto uistinu posebno!
E sad je tome ima nekih godinu i pol nažalost došao kraj,imena i mjesta neču navoditi
jer vas još dobro ne poznajem i ovo je otvorena mreža
pa svatko može vidjeti što piše,znam da policija tu ništa ne može
i da kazna za možebitni prekršaj ne može biti veča od opomene za dotičnoga
ali ja takve stvari jednostavno ne govorim.
Naučio sam MNOGO o stvarim koje OBOŽAVAM i provodio se kao nikada u životu!
O oružju znam više nago 90% branitelja i lovaca s kojim sam razgovarao
s tim da mi se neki od vas cine kako znaju dosta više od mene(barem praktično
Ničije znanje ne podcjenjujem,zato sam i uspio naučiti mnogo,
ali isto sam tako naučio da moram izbjegavati savjete 2 stereotipnih ljudi s kojima se nerijetko susrečem;
Za prosječan slučaj ide ovako;
1 stereotip
Stari "sveznajući" lovci kaže da sam ja mlad i samim time ništa
ne znam.
"Pištolj mi kao ne treba,jer to treba samo kriminalcima a ja pošto sam mlad ću se praviti važan istim pa napraviti glupost(?!),divlju svinju koja nasrče na mene mogu ubiti i nožem(?!!),junački kako je on to učinio(!?!?!?!),i nema bolje ob stare položare
(za koju btw nemaju pojma kojeg je kalibra,znaju samo da je 12, ali ne i čega,
govoriti o dužini ležišta metka, tj. dali je 12765,70,75 ili 89 je za njih
nepotrebo komplicirati i praviti se važan,ono kao da je to važno...
Patrone pune od oka i sl.,da ne spominjem na silu uguravanje 12/76 patrone u pušku kalibra
12/65 koja je vjerovatno dizajnirana za crni barut i sl.
I da,svatko od njih zna koji je najbolji karabinski kalibar na svijetu
i ako se nađu dvojica čij se mišljenje ne slaže,cijela će večer završiti u neargumentiranoj raspravi na granici fizičkog sukoba"
Da nije tragično bilo bi smješno!
2.stereotip
Puvaroši i licemjeri
"Tu je i druga krajnost pacijenata za koje nisi prav lovac (ma što to značilo)
ako nemaš stado lovačkih pasa,fazanov rep od pola metra na šeširu i obavezno
kombinirku ili jednocijevku jer sve ostalo nije "etički" ma što to njima značilo!
(Svi živi snaju da su ujedno i najveći krovolovci)
Iti spomen vojnih pušaka,a kamoli poluautomata i bit ćeš instant opsovan i ismijan."
I tako završio gotovo svaki razgovor o oružju sa lovcima,čast iznimkama.
A ja sam skupo platio svoje osposobljavanje za lovca kako bi legalno došao do oružja,
lov mi je najmanja briga!
Vjerujem se da ste vi stručniji i bolji od toga i da ovdje mogu naći osobu s kojom bi normalno porazovarao.
Evo moja je skroma molba da me uvedete u svijet streljaštva.
(ne zračnice i malokalibarke nego sve što se "jako čuje i stvara velike rupe"...centerfire)
Gdje se na području Splitsko-Dalmatinske mogu učlaniti u streljački klub,kakvi su to
nazvi i natjecanj i o kojima govorite i gdje se i kako na njih može prijaviti.
Po tom sam pitanj totalni noob.
Iman 18 godina i ni trena nisam ćekao,imam položen lovački ispit
i sada ćekam zelenu iskaznicu jer se to pokazalo ka onajpraktičnije rješenje
uz pomoć koje mogu nabaviti najvieš raznoraznog oružja
kojeg mogu ujedno i nositi (dakako samo u lovište i strelište)
Do sad sam nasve te dozvole i dokumente potrošio preko 4000kn i nije mi žao ni lipe
ako ću konačno legalno moći baviti se s onim što volim.
Koga od vas mogu zamoliti za pomoć tj. informaciju ako negdje zapne
sa birokracijom.
Odlućio sam,na temelju nekog znaja a ne na pamet
što ću kupiti;
XDm
Baikal MP-153 12/76
PAP M76 8x57JS
i još ću vidjeti koju malokalibarku
pretpostavljam TOZ-99
Uzmem još ikoji karabin,ovisno na što naletim,
vjerovatno CZ lovački,M48 a da nadjem uzeo bih i
mosin-nagant iz kojeg sam pucao i koji mi je odličan!
Rado bih kupio i CZ75 sa nastavkom kadet .22lr
ali za to treba posebna dozvola.(nije lovačko oružje)
dakle moj prvo pitanje je mogu li se pištoljem koji jeregistriran
kao lovački služiti i za sportsko streljaštvo!?
I dali mogu dobiti dozvolu za recimo 5 pištolj kao
"lovačkih",ne znam ćime bih to opravdao,
možda da mi TT bolje stoji uz ljetnu lovačku torbicu
a XDm više paše uz narančasti prsluk
i zimsku jaknu
Eto,zanimaju me vaši savjeti jer ipak imate dosta iskustva
i kome se mogu uvijek obratiti za savjet !
Do sada mi se Blackpowder,Nobile,Bredfan,K.Horvat i još nekoliko vas čine
kao stručnjaci za ovu temu.
Pozdrav!
Re: POMOZITE TOTALNOM POČETNIKU
Naravno da možeš, samo pogledaj si malo postove o streljaštvu, tamo smo već govorili o razlikama između ISSF-a i praktičnog streljaštva, da se ne ponavljamo."Oerlikon"]
Dakle moj prvo pitanje je mogu li se pištoljem koji jeregistriran
kao lovački služiti i za sportsko streljaštvo!?
I dali mogu dobiti dozvolu za recimo 5 pištolj kao
"lovačkih",ne znam ćime bih to opravdao,
Zakon o oružju nigdje nije limitirao broj komada vatrenog oružja koje smiješ posjedovati, a ako se službenici naprave "pametni" samo pitaj gdje u zakonu piše da se smije ili ne smije imati jedan ili više komada oružja. Ako si lovac, kupuješ si onoliko komada pušaka i pištolja koliko si možeš priuštiti i naravno, moraš imati odgovarajući sef za pohranu.
Nažalost, streljaštvo u tvojoj županiji je kao što možeš vidjeti i iz postova na margini, ima nešto klasičnog ISSF streljaštva i to je sve.
Prouči malo postojeće postove pa onda pitaj sve što te zanima.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
- blackpowder
- Nadnarednik

- Posts: 529
- Joined: 16 Oct 2008, 16:07
Re: POMOZITE TOTALNOM POČETNIKU
Na ovakvu "glad" teško je odgovoriti jednim kolačićem - čitaj postom.
Lovačkim pištoljem možeš se baviti i streljaštvom (kad ja kažem streljaštvo mislim isključivo na nacionalni program Vk pištolj, revolver ili puška) .
Streljaštvo Splitsko dalm. županiji je daleko od MARGINA imaš nekoliko dobrih klubova - pogledaj stranice Hrvatskog streljačkog saveza, pa izaberi klub koji ti je najbliži.
Ukoliko kupiš CZ75 kao lovački pištolj nema zapreke da ti izdaju nabavnu dozvolu za Kadet adapter .22 LR.
Nigdije ne piše koliko pištolja ili revolvera možeš posjedovati kao lovačke - mada moje iskustvo govori da najčešće registriraju po jedan pištolj i jedan revolver jer kao netreba ti više - to je njihovo "diskreciono pravo".
nekako je lakše pravdati nabavku više sportskih pištolja i revolvera - ima toliko različitih disciplina za pucanje i u nacionalnom programu pa su tu i marginalne discipline IDP-a, IASC, IPSC, a svaki traži svoje oružje.......
Eto tako ovo ti je mali kolačić za tvoju glad..... i da ne zaboravim .......smanji doživljaj!
Lovačkim pištoljem možeš se baviti i streljaštvom (kad ja kažem streljaštvo mislim isključivo na nacionalni program Vk pištolj, revolver ili puška) .
Streljaštvo Splitsko dalm. županiji je daleko od MARGINA imaš nekoliko dobrih klubova - pogledaj stranice Hrvatskog streljačkog saveza, pa izaberi klub koji ti je najbliži.
Ukoliko kupiš CZ75 kao lovački pištolj nema zapreke da ti izdaju nabavnu dozvolu za Kadet adapter .22 LR.
Nigdije ne piše koliko pištolja ili revolvera možeš posjedovati kao lovačke - mada moje iskustvo govori da najčešće registriraju po jedan pištolj i jedan revolver jer kao netreba ti više - to je njihovo "diskreciono pravo".
nekako je lakše pravdati nabavku više sportskih pištolja i revolvera - ima toliko različitih disciplina za pucanje i u nacionalnom programu pa su tu i marginalne discipline IDP-a, IASC, IPSC, a svaki traži svoje oružje.......
Eto tako ovo ti je mali kolačić za tvoju glad..... i da ne zaboravim .......smanji doživljaj!
KRIMINALIZACIJOM LEGALNIH POSJEDNIKA ORUŽJA - ORUŽJE ĆE POSJEDOVATI SAMO KRIMINALCI!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!
Re: POMOZITE TOTALNOM POČETNIKU
Već sam pitao i kažu da se ne može na lovačku dozvolu imati .22 adapter.
Čekam da mi dodje zelena iskaznica pa ću tražiti lovačku dozvolu za držanje i nošenje,
sada kada bih nabavio i dozvolu od streljačkog društva/saveza...
dali bi to bila 2 paralelna zahtjeva za nabavu ili...?!
Nobile,"klasičnog ISSF" zvuči super iak one znam što znaći,ako se puca pištoljem,može!!!
A gdje to!?
Znam da u Solinu i Stobreču imaju klubovi za zračnu i malokalibarku ali
mogu li tamo pucati i pištoljem i karabinskom puškom?!
Nešto sam tražio ali konkretnu informaciju ne mogu dobiti,
pa ako išta saznate...
Moji rođaci su kupili mašinu za glinene golubove
prije mjesec dana tako da za za sačmaricu nema problema.
Dakle zanimaju me streljane za pušku i pištolj.
Hvala!
Čekam da mi dodje zelena iskaznica pa ću tražiti lovačku dozvolu za držanje i nošenje,
sada kada bih nabavio i dozvolu od streljačkog društva/saveza...
dali bi to bila 2 paralelna zahtjeva za nabavu ili...?!
Nobile,"klasičnog ISSF" zvuči super iak one znam što znaći,ako se puca pištoljem,može!!!
A gdje to!?
Znam da u Solinu i Stobreču imaju klubovi za zračnu i malokalibarku ali
mogu li tamo pucati i pištoljem i karabinskom puškom?!
Nešto sam tražio ali konkretnu informaciju ne mogu dobiti,
pa ako išta saznate...
Moji rođaci su kupili mašinu za glinene golubove
prije mjesec dana tako da za za sačmaricu nema problema.
Dakle zanimaju me streljane za pušku i pištolj.
Hvala!
- blackpowder
- Nadnarednik

- Posts: 529
- Joined: 16 Oct 2008, 16:07
Re: POMOZITE TOTALNOM POČETNIKU
Kadet adapter ukoliko imaš registriran CZ75 kao lovački ili kao sportski ili si u fazi nabave nemoraš registrirati ni kao lovačko ni kao sportsko već samo za držanje. Nemožeš ga registrirati kao lovačko jer je .22 a nisi član sportskog društva da bi registrirao kao sportsko ali ti ne mogu odbiti registraciju na držanje (režim koji ti takođe dozvoljava odlazak na streljanu)
KRIMINALIZACIJOM LEGALNIH POSJEDNIKA ORUŽJA - ORUŽJE ĆE POSJEDOVATI SAMO KRIMINALCI!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!
Re: POMOZITE TOTALNOM POČETNIKU
Ovo uopće nisu marginalne discipline i sa istim pištoljem možeš pucati sve navedeno, (barem jednu diviziju, jer ionako nitko ne puca sve).blackpowder wrote:....... pa su tu i marginalne discipline IDP-a, IASC, IPSC, a svaki traži svoje oružje.......
Blackpowder, mislio sam da ti to sigurno znaš ..... ili je ovo opet nešto za "tić na višć"
Čovjek je tražio pomoć pa mu treba dati prave informacije. Ako prave informacije nemaš, pitaj, možda netko ima
D-V-C
M R K I
M R K I
Re: POMOZITE TOTALNOM POČETNIKU
Navodno je u stanice MUP-a dosao "naputak" da se ogranici
nabava oruzja, tj. da se ne dozvoli "gomilanje" oruzja kod pojedinaca.
Jedva sam i uz dobru volju par pojedinaca, prosli tjedan "izvukao"
jednu nabavnu dozvolu (trazio sam tri!).

nabava oruzja, tj. da se ne dozvoli "gomilanje" oruzja kod pojedinaca.
Jedva sam i uz dobru volju par pojedinaca, prosli tjedan "izvukao"
jednu nabavnu dozvolu (trazio sam tri!).
Re: POMOZITE TOTALNOM POČETNIKU
Izdajniči zakoni,da se mene pita te politicare treba upoznati sa Svevišnjim,oči u oči.
Upoznat sam s tim pa se bojim da neću unatoć dobim prijateljima
uspjeti u naumu da izvadim 3 dozvole.
Ma počet ću sa 6,pravila cjenkanja...
Može li mi netko dati koristan link što znaće sve te kratice ili mi ukratko objasniti te što su divizije(osim onih vojnih) i sl.
Upoznat sam s tim pa se bojim da neću unatoć dobim prijateljima
uspjeti u naumu da izvadim 3 dozvole.
Ma počet ću sa 6,pravila cjenkanja...
Može li mi netko dati koristan link što znaće sve te kratice ili mi ukratko objasniti te što su divizije(osim onih vojnih) i sl.
- blackpowder
- Nadnarednik

- Posts: 529
- Joined: 16 Oct 2008, 16:07
Re: POMOZITE TOTALNOM POČETNIKU
Splitsko dalm. županija ima više od nekoliko streljačkih klubovanobile157 wrote:
Nažalost, streljaštvo u tvojoj županiji je kao što možeš vidjeti i iz postova na margini, ima nešto klasičnog ISSF streljaštva i to je sve.
.
Splitsko-dalmatinska županija
SD Brač
Nerežišća, 21423 Nerežišća
tel. 021/637-186, 021/637-127
Petar Baković Knez, 21400 Supetar, Dolčić 8
SD Dalmacijacement
zeljan.skaro@st.t-com.hr http://www.sd-dalmacijacement.com
Marka Marulića 24, pp 50, 21210 Solin
tel. 021/210-213, fax. 021/210-213 - Željan Škaro
SK Centar
Getaldićeva 19, 21000 Split
tel. 021/463-240, fax. 021/533-944, tel. 098/602-921 - Milan Veić
SK Dalmatiner
Svetog Petra Starog 33, 21000 Split
tel. 021/488-803 - Milan Mulić
SK Gavran
Studenci, 21265 Imotski
Pošta: Srećko Trogrlić d.o.o., 21211 Stobreč, Hercegovačka 4, tel. 021/365-500, fax. 021/370-500
SK Mosor
Zvečanje 52, 21253 Gata
tel. 021/867-704, 098/285-500 - Nediljko Stanić
SK Omiš
Ruskamen 100, 21317 Lokva - Rogoznica
tel. 021/871-355, fax. 021/861-876, tel. 098/320-909 - Joso Kovačić
SK Orkan
Žilića potok 14, 21315 Dugi Rat
tel. 021/734-601, 091/5466-791 - Dean Matijek
SK Split
Trščanska 34, 21000 Split
Boris Ivičević, Kroz Smrdečac 33, tel. 021/466-659
SK Stobreč
Ivankova bb, 21311 Stobreč
tel. 021/324-378, 091/5204-449 - Ivica Vuletić
SK Voljak damir.katic@ina.hr
Solinske mladeži 34, 21210 Solin
tel. 021/217-101 kući, 021/213-346 posao
fax 021/213-347
Predsjednik kluba: Damir Katić,dipl.ing.
Streljačka udruga Mravince
Gajeva bb, 21209 Mravince
tel. 021/219-210 - Ivo Peroš Petrov
Streljački savez županije Splitsko-dalmatinske
Marka Marulića 24, 21210 Solin
tel/021/210-213, fax. 021/210-213 - Siniša Vitez
Po broju članova svaki klub ima više članova nego neki marginalni sportovi, kao naprimjer Curling, GO, Bridge, IDAPASC......
KRIMINALIZACIJOM LEGALNIH POSJEDNIKA ORUŽJA - ORUŽJE ĆE POSJEDOVATI SAMO KRIMINALCI!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!
- blackpowder
- Nadnarednik

- Posts: 529
- Joined: 16 Oct 2008, 16:07
Re: POMOZITE TOTALNOM POČETNIKU
baketina moj mrki baketina, a višć ko maslo!

KRIMINALIZACIJOM LEGALNIH POSJEDNIKA ORUŽJA - ORUŽJE ĆE POSJEDOVATI SAMO KRIMINALCI!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!
Re: POMOZITE TOTALNOM POČETNIKU
To će ti blackpowder objasniti jer on ionako sve znaOerlikon wrote: Može li mi netko dati koristan link što znaće sve te kratice ili mi ukratko objasniti te što su divizije(osim onih vojnih) i sl.
Ovo je već drugi post u kojem vrijeđaš one koji se bave nekim od navedenih ili da kažem,blackpowder wrote: Po broju članova svaki klub ima više članova nego neki marginalni sportovi, kao naprimjer Curling, GO, Bridge, IDAPASC......![]()
![]()
![]()
![]()
koji se ne bave onim sportom kao ti, (da mi je znati koji je to) - vrlo neukusno od tebe....
Kad već spominješ mogao si navesti i Western shooting, ali on vjerojatno ima puno više članova (ako ih kloniraš x 100).
ŽAO MI JE, ALI JA SAM NA OVOM FORUMU REKAO SVOJE, VIŠE NEĆU NIŠTA POSTATI....
Ima očito ljudi koji sve znaju o svemu i dopuštaju si, a i dopušteno im je sve i svašta reći....
Hvala na druženju.....uživajte sa njima
Pozdrav
D-V-C
M R K I
M R K I
- blackpowder
- Nadnarednik

- Posts: 529
- Joined: 16 Oct 2008, 16:07
Re: POMOZITE TOTALNOM POČETNIKU
Mrki a zašto nisi reagirao kad se marginalizirao ISSF splitsko dalm. županije. Tamo ipak djeluju neki od najtrofejnijih streljačkih klubova u HR . Višć možeš skinuti toplom vodom i sapunom po mogućnosti na bazi kamilice - djeluje umirujuće.
Western shooting u HR ne postoji jer je nemoguća misija dobiti nabavne dozvole za sve neophodno oružje (2 revolvera SA, Coach gun cal.12, lever action i kad bi bilo sreće Sharp) a o streljanama da i ne govorimo. Kako Western shooting ima i svoj ogranak gdje se puca perkusiono oružje situacija se mjenja dolaskom oružja na CB koje je u slobodnoj nabavi uz obavezu prijave.
Polako se stvara kritična masa ljudi koji posjeduju perkusiono oružje i sad već mogu najaviti "Prvi streljački kup Hrvatske oruzjem na CB 02.05.2009" u organizaciji Riječkog streljačkog saveza i njihovog agilnog predsjednika te kluba SD Hrvatski arkebuziri. No o tome više na najavama natjecanja.
Western shooting u HR ne postoji jer je nemoguća misija dobiti nabavne dozvole za sve neophodno oružje (2 revolvera SA, Coach gun cal.12, lever action i kad bi bilo sreće Sharp) a o streljanama da i ne govorimo. Kako Western shooting ima i svoj ogranak gdje se puca perkusiono oružje situacija se mjenja dolaskom oružja na CB koje je u slobodnoj nabavi uz obavezu prijave.
Polako se stvara kritična masa ljudi koji posjeduju perkusiono oružje i sad već mogu najaviti "Prvi streljački kup Hrvatske oruzjem na CB 02.05.2009" u organizaciji Riječkog streljačkog saveza i njihovog agilnog predsjednika te kluba SD Hrvatski arkebuziri. No o tome više na najavama natjecanja.
KRIMINALIZACIJOM LEGALNIH POSJEDNIKA ORUŽJA - ORUŽJE ĆE POSJEDOVATI SAMO KRIMINALCI!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!
Re: POMOZITE TOTALNOM POČETNIKU
Napisat ću još samo ovo....i skočiti sam sebi u želudac, ali što je tu je....nema vezeblackpowder wrote:Mrki a zašto nisi reagirao kad se marginalizirao ISSF splitsko dalm. županije. Tamo ipak djeluju neki od najtrofejnijih streljačkih klubova u HR .
Ne mogu i ne želim reagirati na nešto u što nisam upućen, o čemu nemam relevantne informacije,
za razliku od tebe koji si daješ pravo komentirati, analizirati, pametovati i vrijeđati o i u stvarima u koje nisi upućen.
Ja to ne želim, niti ću ikada...a ti (i tebi slični ovdje) samo nastavi....ali bez mene
Ovdje ću biti jako grub što mi nije običaj.....blackpowder wrote:Višć možeš skinuti toplom vodom i sapunom po mogućnosti na bazi kamilice - djeluje umirujuće.
BOLI ME ONA STVAR ZA VIŠĆ (nemam pojma ni što je to), KAMILICU I SVE VEĆ RANIJE NABROJANO .....
P.S. I ti i ja jako dobro znamo zbog čega su tvoji komentari upućeni meni ovakovi kakvi jesu, ali opet ti ponavljam -
JA SAM BIO SAMO GLASNIK
D-V-C
M R K I
M R K I
Re: POMOZITE TOTALNOM POČETNIKU
Daj si malo truda i pročitaj teme na forumu, sve je objašnjeno, čak i sa fotkama."Oerlikon"]
Može li mi netko dati koristan link što znaće sve te kratice ili mi ukratko objasniti te što su divizije(osim onih vojnih) i sl.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Re: POMOZITE TOTALNOM POČETNIKU
Hvala BP
ali većina tih klubova su zračnice i glineni golubovi.
E,molim vas da se ne svadjate!
Western shooting me ionako ne zanima jer u nas nema uvjeta
a oružje i komponente su papreno skupi.
ali većina tih klubova su zračnice i glineni golubovi.
E,molim vas da se ne svadjate!
Western shooting me ionako ne zanima jer u nas nema uvjeta
a oružje i komponente su papreno skupi.
Re: POMOZITE TOTALNOM POČETNIKU
Kao što rekoh...ali većina tih klubova su zračnice i glineni golubovi.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
- blackpowder
- Nadnarednik

- Posts: 529
- Joined: 16 Oct 2008, 16:07
Re: POMOZITE TOTALNOM POČETNIKU
u svakom od tih klubova ima strijelaca VK oružjem. pogledaj rezultate sa prvenstva države i prvenstva županije.
KRIMINALIZACIJOM LEGALNIH POSJEDNIKA ORUŽJA - ORUŽJE ĆE POSJEDOVATI SAMO KRIMINALCI!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!
Re: POMOZITE TOTALNOM POČETNIKU
Klasično streljaštvo (ISSF) me prestalo zanimati davnih dana.
Dosadno, 10 minuta za 10 metaka.
Nije atraktivno, nema adrenalina, radije bih pucao plinking da se nemam čime boljim baviti.
No, kako su ukusi različiti...
Dosadno, 10 minuta za 10 metaka.
Nije atraktivno, nema adrenalina, radije bih pucao plinking da se nemam čime boljim baviti.
No, kako su ukusi različiti...
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Who is online
Users browsing this forum: Bing [Bot] and 1 guest



