Istinska tragedija-početak kraja

Opća rasprava koja može i ne mora biti vezana uz oružje - biti će moderirana po potrebi u slučaju vrijeđanja drugih članova ili otvorenih svađa i prepiranja. POLITIKU IZBJEGAVATI.
User avatar
Oerlikon
Banned
Posts: 350
Joined: 14 Feb 2009, 23:42

Istinska tragedija-početak kraja

Post by Oerlikon » 26 Mar 2009, 21:30

Evo kamo velehvaljena EU i UN vode!
Kako bi vi reagirali!?


http://www.youtube.com/watch?v=TkS2BRoCd2I


Ja znam kako! :A26: :A30: :A29:

Tek kroz idučih 10-20 godina demoracije će pokazati svoje pravo lice,
komunizam i fašizam zajedno neče se moći mjeriti po razmjerima terora
koji će zavladati,AKO SE NEŠTO NE PODUZME!

User avatar
Mr.Cabdriver
Dežurni Dušebrižnik
Dežurni Dušebrižnik
Posts: 731
Joined: 02 Apr 2008, 19:25
Location: Pula

Re: Istinska tragedija-početak kraja

Post by Mr.Cabdriver » 26 Mar 2009, 22:09

Ne... za vidjeti stvarni doseg demokracije i liberalnog kapitalizma unutar jedno 50-ak godina preporučujem odigrati igricu DeusEx (prvi dio, najbolji!) i to u single player modu. Prođite je i sa cheatovima ako ste nestrpljivi samo da prođete tu priču. Posebno obratite pažnju na priču. Ovo danas je ništa.
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam... :twisted: ::::....

User avatar
J07@
Banned
Posts: 639
Joined: 16 Oct 2008, 17:44
Location: VG-ZG

Re: Istinska tragedija-početak kraja

Post by J07@ » 26 Mar 2009, 22:16

imas prav cab :A28:

a igra je zakon
je da je sad kao zastarjla
al samo zbog grafike

User avatar
Mr.Cabdriver
Dežurni Dušebrižnik
Dežurni Dušebrižnik
Posts: 731
Joined: 02 Apr 2008, 19:25
Location: Pula

Re: Istinska tragedija-početak kraja

Post by Mr.Cabdriver » 26 Mar 2009, 22:25

Pogledao clip.

Jedino što mogu reći je - i mi smo na korak do. Ne bih se čudio da nam se još ove godine provuče neki zakon koji će započeti razne zabrane na oružje pod krinkom opake krize (čitaj povećanog straha vlasti od svojih građana).
A mi ne da nemamo neku krovnu organizaciju koja bi se borila za nas u naše ime nego nemamo ni konsenzus kako je napraviti.
Jedino što mogu reći - e pa neka. Tako vam i treba. Valjda svi čekaju Europsku uniju pa da se tamo netko izbori za prava vlasnika oružja. I izborit će se - da im se ukine svako pravo!
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam... :twisted: ::::....

User avatar
Mr.Cabdriver
Dežurni Dušebrižnik
Dežurni Dušebrižnik
Posts: 731
Joined: 02 Apr 2008, 19:25
Location: Pula

Re: Istinska tragedija-početak kraja

Post by Mr.Cabdriver » 26 Mar 2009, 22:42

Naravno, nakon ukidanja prava na naoružavanje kreće se sa ovakvim idejama:

http://www.tportal.hr/tehno/internet/14 ... paceu.html

"Demokracija" se čita "fašizam". Zapamtite to! To će vam sigurno trebati.
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam... :twisted: ::::....

User avatar
Oerlikon
Banned
Posts: 350
Joined: 14 Feb 2009, 23:42

Re: Istinska tragedija-početak kraja

Post by Oerlikon » 26 Mar 2009, 23:55

Fašizam je mila majka za demokraciju!

Odličan scenarij ima i COD4,pogledaj malo bolje
(prati priču između misja) pa češ vidjeti da Zakajev nije
samo "crazy ultranationalist",mnogo dublja priča nego li se na
prvi pogled čini.

Tko je od vas čitao Huxleya!?

Demokracije je definitvno najgori režim.

U nacizmu večinski narod živi dobro,manjina biva izmrcvarena.
Većina ima neupitno pravo na oružje.
U fašizmu samo Talijani žive dobro.Žabarske perverzarije, :A23:
većina ima pravo na oružje,ali je ono loše kvalitete
kao i cijela država. :mrgreen: :roll:
U komunizmu pola živi kako treba,a pola je izmrcvareno.
oružje je vrhunske kvalitete,ali ga smije imati jedino vojska.
Naoružani civili su "unutarnji neprijatelji" i time ih valja strijeljati.
U demokraciji mala šačica živi bogovski,horde niškorisnog smeča koja ih podržava
su zadovoljni jer im ovi daju za preživjeti i za drogu,
(isti oni koji su u prva tri režima progonjeni)
a ostatk,80% normalnih i radišnih ljudi kao što smo mi je stoka koja nema pravo niti na dostojanstvo,kamoli slobodu!
Oružje je vrhunske kvalitete,ali 10x skuplje nego li vrijedi,kako ga ne bi mogli imati normalni ljudi,pokvarenom psihologijom ljude se uvjerava da je mjesec od sira,da su svi ljudi jednaki
i da je oružje krivo za tregedije i sl nebuloze,na kraju im se oduzme te ih se porobi.

Prva tri režima su bolja i u tome što bar otvoreno pokazuju svoje namjere!

Pronašao sam dio jednog govora koji to vjerno izražava;

"Demokraciju,sijamskog blizanca istog jajeta tame koji je izrodio pošast boljševizma,
drugu stranu iste kovanice,prepredenog tumora koji proždire naše države i živote,unoseći bijednu i poniženje na svakom koraku svog paklenog trijumfa današnjice...to zlo potrebno je
uništiti masom osviještenih patriota koja se radi sačuvanja od Dragoga Boga dane Države,Slobode i u krajnjoj liniji svog vlastitog opstanka,treba suprostaviti teroru pohlepne manjine koja svojom propagandom narod pretvara u aljkave morfinističke marionete
čiji su bestijalni nagoni stavljeni na pijedestal namjesto religije,zajedno sa fetišima anacionalne perverzije.
Masu volju da se suprostavi takvom vidu napasti teško je okupiti bez direktne,fizičke agresije te manjine nad večinom naroda,to se može postići jedino radikalnim mjerama,
dokidanja delirijanta i opijata masovnih medija te davanjem protuotrova;istine,samo istine i ničeg osim istine...kada takva masa jednom krene nemoguče ju je zaustaviti...
...recitem mi kako sputati patnju,poniženje,bol i ljutnju pravednika koja je odjednom nakon desetlječa ponižavanja vraća kao bumerang,kako sputati čovjeka kojemu ništa više u životu nije ostalo...jedino takva masa pravednika može vidjeti i strijebiti parazite, uspostaviti istinsku demokraciju,narodnu demokraciju,onakvu kakva je prvotno bila i zamišljena,ne narod u složbi podljudi ikakve vrste,več jedino narod za narod i Državu! "

Slažete se s ovim?!

User avatar
Breadfan
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 968
Joined: 26 Dec 2008, 16:25
Location: Rijeka
Contact:

Re: Istinska tragedija-početak kraja

Post by Breadfan » 27 Mar 2009, 01:58

Pa i da se sutra to desi, niko nam ne bi bio kriv. Ko i Englezi..poredali se u redove i lijepo predali svoje oružje i sad bi ga natrag..ne ide to tako.
Pričam s kolegama na streljani, svi unaprijed odmahuju rukom na bilo kakvu ideju hrvatske NRA i ono..o čemu ovaj lik priča..svi znaju sve..k***c..ni ne zaslužujemo bolje nego da se nadamo da neće doći do toga. Da nam se smiluju one dvije tajnice. :mrgreen:
Reportaže iz svijeta oružja i sportskog streljaštva:
http://www.youtube.com/user/Breadf4n

User avatar
Original_G
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 1772
Joined: 04 Apr 2008, 19:52
Location: Čakovec

Re: Istinska tragedija-početak kraja

Post by Original_G » 27 Mar 2009, 11:26

jednostavno: ko stvara taj upravlja !

nema jednostavnije od toga, mješate demokraciju (način biranja zastupnika naroda) sa sustavima upravljanja, i nacizam i fašizam su došli na vlast kroz demokratske izbore dok npr. u komunizmu se dolazi na vlast kroz izbor poslanika pa se to sve pogubi....

demokratski način biranja je najpošteniji, nije pošteno postavljen sustav glasanja tj. izborni zakon, složili su si kak im je bolje pasalo, bliže su komunističkom načinu nego demokraciji, kod nas jedan glas u pripiz....ini vrijedi ko tri glasa u gradu ! to je tak složeno namjerno, Čačić je jednom rekao: "HDZ dobija izbore tamo gdje nema asfalta" !

morate shvatiti npr. tu na forumu su svi informatički pismeni, odmah spadate u 10% ljudi u RH , ostatak vjeruje HTV-u i sličnima, ali tih 10% je još uvijek jedna 10-tina a ostalih 90% odabere iste one koji su ih pljačkali jer im "vjeruju" ili još uvijek glasaju za Tuđmana!

NRA i sličan pokret neće krenuti iz streljana di svi sve znaju! krenuti će kao i sve napredne ideje od intelektualne manjine, eeee onda ta manjina mora zaluditi večinu da se nekaj desi !

regresija na prvu liniju teksta: dok ne shvatimo da je socijalizam u kombinaciji s demokracijom dobitno, živjeti će mo u primitivnom kapitalizmu s kvazi demokracijom koju imamo!
武士道

Ognjem i mačem.

User avatar
Oerlikon
Banned
Posts: 350
Joined: 14 Feb 2009, 23:42

Re: Istinska tragedija-početak kraja

Post by Oerlikon » 27 Mar 2009, 16:20

Izborni sustav treba nešto izmjeniti,ali se slažem da su DEMOKRATSKI
izbori jedini pravedi,sada dali su to većinski,proporcionalni...ne bih u to.
dok ne shvatimo da je socijalizam u kombinaciji s demokracijom dobitno, živjeti će mo u primitivnom kapitalizmu s kvazi demokracijom koju imamo!
Se ti šališ ili nisi normalan!?
TI SU PROTIV ORUŽJA!
Pa nema niakave razlike između kapitalističke,globalističke,socijalne,liberalne,lijeve i sl.
demokracije,sve je to ime za jedno te isto zlo!
Bolset/klicu ne možeš pripitomiti,iako neke njene dijelove,uz veliki oprez možeš korisiti za liječnje!


To što ti navodiš vlada danas svugdje!
Pa SDP je upravo to govno!!!
tj.kapitalizam sa crvenom krinkom,kako se marva ne bi bunila!

I što su takvi napravili ćim su došli na vlast;
"revizionirali" savršeno jasnu i logičnu povijest
(kao svi smo jednako odgovorni za prošli rat!)
prodali hrvatski ponoso,generale i imovinu!
Serem se na socijeldemokrate! Marva lopovska!
Perverzno obožavaju degenerike i manjine i večinski narod
jebu u mozak!!!

Naš najveći problem je što se kao kurva vrtimo oko dva jednako
odvratna i pokvarena svodnika HDZ i SDP!

Ono što Hrvatskoj treba je snažan nacionalisticki pokret
koji je jedini ujedno sposoban može riješiti socijelne probleme,
koji se neće dvoumiti da učini ono što gotovo svi želimo,
postrijeljaju govna koja su nas opljačkala,uvedu red,te vrate ponos i slobodu.
kada narod ima motiv da radi ili se bori,iz kriza se brzo izlazi i ratovi se dobivaju!

Uvriježeno mišljenje da su desni pritiv socijale i za buržoaziju danas ne drži vodu,
to je neutemeljena komunistička tlapnja i nebuloza koja je 50 godina ispirala
mozgove lijepe naše i cijeloga svijeta!
U hrvatskoj NEMA desnih i lijevih stranaka,jeste li čoravi!!!
SAMO LOPOVI

Mi smo blagoslovljeni gotovo etnički čistom državoma(istrani malo manje)
i ne trebamo prihvačati zapadnjačke politićke pomodnosti
gdje je rasno-socijalni problem ujedno i izvorište svih ostalih
(što se mudro pokušava svaliti na oružje.)
njihov princip može biti dobar,ali ne i za nas!!!!
To je isto kao da u lov ideš sa MG42!
Je,pobio bi svu faunu u roku sat dva,bio ponosan s ulovom i što drugi dan?!

Bez obzira što će neki,zaluđeni "politically correct" propagandom
reći da je najveće zlo,multietničko društvo,največe bogatsvo...
s takvima ne ulazim u razgovor jer nisu ništa pametniji od zelenih!

Manjina je uvijek bila dušmanin hrvatskog naroda,od početka naše
povijesti do dana današnjega!
Za manjine treba uvesti jednostavan zakon;
Hočeš li raditi za dobrobit svoje Hrvatske i ujedno obogačivati njen folklor svojim
naslijeđem. Super,dobit ćeš sve povlastice kao ostatak naroda pa čak i dodatne povlastice
ako ti treba pomoć u prilagodbi.

Hočeš li krasti,živjeti od socijale,tražiti autonomije,dizati barikade,pljačkati,ubijati,pljuvati po Hrvatskoj i Hrvatim!
Doviđenja! Ako nečeš odnjet će te Neretvu plavome Jadranu!

Nama nedostaje netko tko je to spremna i učiniti!

Mnogi kažu..."kada bolje razmislim,radi mnogih izdajnika nismo ni zaslužili!
čemu korist!? Opet se nađu drugi koji će zauzeti mjesto maknute bande!"

Vraga nismo zaslužili,a mi ostali,koji smo uvijek patili
za neko više dobro,pa pobijmo jebene izdajnike...
Koliko?! 30-40% populacija!? Ma sve lopove redom,
svakoga za koga se zna da bi to mogao napraviti,
tako da nikome više ne padne na pamet
bogatiti se na krvi i znoju poštenih radnika i boraca!
istrijebiti sve dok ne ostanu oni koji su bolje sutra uistinu zaslužili,
oni koji sami sebe neće uništiti za par desetljeća!

Kažu,pohlepa je jača od čovjeka!
Svi se veliki lopovi pravdaju kada je previše dokaza protiv njih;
"Pa svi su to tada radili,a ja sam krao "samo" da bi djeci osigurao
egzistenciju!"

Zar su "nužna egzistencija" jednog maldića ili djevojke kile koakaina i auta od miliona!?
Ma neka vidim tko će se usuditi u svoj džep i za svoju guzivu i djecu
krasti krvarečem narodu,kada bi radi toga izgubio glavu u roku keks,
najprije njegovi za koje je krao,tako da gleda,pa onda on!

Jaka infekcija,zahtjeva jak antibiotik,pa taman ako
isti dovede do zakazivanja bubrega,barem je pecijent preživio!

User avatar
Mr.Cabdriver
Dežurni Dušebrižnik
Dežurni Dušebrižnik
Posts: 731
Joined: 02 Apr 2008, 19:25
Location: Pula

Re: Istinska tragedija-početak kraja

Post by Mr.Cabdriver » 27 Mar 2009, 16:55

Oerlikon wrote: Jaka infekcija,zahtjeva jak antibiotik,pa taman ako
isti dovede do zakazivanja bubrega,barem je pecijent preživio!

Bez bubrega smo već ostali jer su HDZ-ova prva lopovska postava privatizirali i rasprodali sve banke. A pacijent na dijalizi može bez bubrega kratko izgurat. Tako da smo već klinički mrtvi. Al bitno je da uvijek ima glupe narodne stoke kojoj je bitno glasat za Boga i molit se HDZ-u i oni čine većinu. Sve će to na kraju završit u krvi al problem s nama je što će ta buržoazijska manjina uspjet stvorit sredstva da se pobije nas većinu. Kvote stanovništva do 2020-e su već određene. Svjetska populacija će biti skresana u skorije vrijeme planski (ova "kriza" je uvod u staru igru starih pravila) Pitanje je jednostavno i glasi hoćete li i vi biti među tih 600 000 građana Hrvatske (ne nužno Hrvata) koji će dočekati 2020-u godinu?
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam... :twisted: ::::....

User avatar
Oerlikon
Banned
Posts: 350
Joined: 14 Feb 2009, 23:42

Re: Istinska tragedija-početak kraja

Post by Oerlikon » 27 Mar 2009, 18:33

Puno se može filozofirati ali samo jedno napraviti.
Naoružajte se ćime god stignete!
Nećete pogriješiti.

User avatar
Oerlikon
Banned
Posts: 350
Joined: 14 Feb 2009, 23:42

Re: Istinska tragedija-početak kraja

Post by Oerlikon » 27 Mar 2009, 18:48

bomb2.gif

User avatar
Mr.Cabdriver
Dežurni Dušebrižnik
Dežurni Dušebrižnik
Posts: 731
Joined: 02 Apr 2008, 19:25
Location: Pula

Re: Istinska tragedija-početak kraja

Post by Mr.Cabdriver » 27 Mar 2009, 20:26

Oerlikon wrote: Naoružajte se ćime god stignete!
Nećete pogriješiti.

U nedostatku boljeg rješenja ja sam izolirkom zalijepio mesarski nož za dršku od metle... dođite sada da vas vidim liberalno-kapitalistička pseta! :A36:
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam... :twisted: ::::....

User avatar
Oerlikon
Banned
Posts: 350
Joined: 14 Feb 2009, 23:42

Re: Istinska tragedija-početak kraja

Post by Oerlikon » 27 Mar 2009, 21:02

maahh...sve posluži!
Last edited by Oerlikon on 28 Mar 2009, 01:33, edited 1 time in total.

User avatar
Original_G
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 1772
Joined: 04 Apr 2008, 19:52
Location: Čakovec

Re: Istinska tragedija-početak kraja

Post by Original_G » 27 Mar 2009, 21:05

socijalizam je stavljanje naroda ispred profita države, korporacija, banaka, privatnih firmi, nema extra bogatih nema extra siromašnih, pogledaj Finsku, Australiju, Kanadu to je moderan socijalizam!

nema to veze s oružjem, nije to liberalizam ili zeleni to su druge kategorije :A09:
武士道

Ognjem i mačem.

User avatar
Mr.Cabdriver
Dežurni Dušebrižnik
Dežurni Dušebrižnik
Posts: 731
Joined: 02 Apr 2008, 19:25
Location: Pula

Re: Istinska tragedija-početak kraja

Post by Mr.Cabdriver » 27 Mar 2009, 21:19

Oerlikon wrote:maahh...i kalašnjikov posluži,ito vrlo dobro posluži,pogotovo sa HP i pancirno-zapaljivima :twisted:
Onome tko ga ima... ja nažalost nemam takvih veza, a roditelji i ostali pretci se nisu mogli otet od boce rakije da bi mislili tako daleko u budućnost i spremili "zimnicu" za teške dane.
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam... :twisted: ::::....

User avatar
Oerlikon
Banned
Posts: 350
Joined: 14 Feb 2009, 23:42

Re: Istinska tragedija-početak kraja

Post by Oerlikon » 27 Mar 2009, 21:54

Tko se malo potrudi lako pronađe!

Ako je klinac s brača nabavio,
može svatko pismen!

Žalosno je što policija,večina pošteni
branitelj i domobljubi to ne vide ili će vidjeti prekasno,
to bi mi najviše bilo žao,kada bi stoka kapitalisticka
provodila teror policijom,ne znam kome bi bilo gore
njima što bi to morali raditi,ili nama što bi morali uzvratiti. :A00:

Ali ako ovako nastavi...
Better safe than sorry!
obeying.gif
obeying.gif (66.7 KiB) Viewed 27853 times
Ovdje ćak i izjava;
"Bolje da me dvojica vode,nego četvorica nose" nije dorasla!
Last edited by Oerlikon on 28 Mar 2009, 01:34, edited 1 time in total.

User avatar
Oerlikon
Banned
Posts: 350
Joined: 14 Feb 2009, 23:42

Re: Istinska tragedija-početak kraja

Post by Oerlikon » 27 Mar 2009, 21:55

Finska, Australija, Kanada je zemlje proleterska!? :A06:
Dobro Kanada :roll: ali ostali...
socijalizam je stavljanje naroda ispred profita države, korporacija, banaka, privatnih firmi, nema extra bogatih nema extra siromašnih
Jeli ti to govoriš o istoimenim držvama na Zemlji ili... :A14: :A06: :A07:
Nema extra bogatih!? A odakle je Ikea?!

U njih to "šljaka" zato što su bogate zemlje koje nisu puno razarane,
mentalitet ljudi kojim je važniji profit nego domovina.

GB je isto socijalno-demokratska zemlja,eto im ga na...
Australija je isto socijalistički raj na zemlji,uistinu bez sumnje,si gledao Milića!?
Pa pogledaj što se ljudima desilo!
Socijalizam i oružje ne idu zajedno!
nema to veze s oružjem, nije to liberalizam ili zeleni to su druge kategorije
Ma NEEEEEEEEEE! J0ok!
Isto sranje drugo pakovanje!

Niti jedno dosadašnje uređenje nije savršeno iz svega treba uzeti ponešto
što odgovara postrebama pojedine države,nama bi u ovom trenutku idealno odgovaralo,
dok bi npr. obali bjelokosti savršeno paso komunizam,nama bi,
barem privremeno nacionalno uređenje,pogotvo u principima ekonomije i nacionalnog dostojanstva,ostalo treba modenizirati,ne zato što ne valja nego zato što danas ne "šljaka".
Tada se ne bi događalo da šačica redikula,kao oni četnićki šprebjezi u Sloveniji,
zavade dvije prijateljske države!
Redikulima se ne bi davalo medijske pozornosti ili bi se išlo na fizičku likvidaciju opasnijih.
Htjeli vi to ili ne htjeli priznati,jedinio je taj režim uspio sebe izvući iz največe krize u povijesti,one '26.,i iz umiruče države stvoriti supersili u nepunih 10 godina.
Kasnije kada se situacija sredi(likvidacija izdajnika,uvođenje reda,stabilizacija ekonomije) lako uredimo državu kako nam paše(trebalo bi ostati samo tajni odredi,nešto tipa UDBA
ili Gestapo,ali isključivo da likvidira lopove i stvore atmosfefu straha i odgovornosti
među osobama koje mogu zloporabiti svoje položaje,takva organizacija ne bi trebala imati minimalnog dodira sa civilima)i obogatimo se. Kao mala Švicarska!

Ovo su samo teorije,i idealno;"što bi bilo kada bi bilo",
a ako netko pokuša upravo to napraviti...ima moj glas!

I da...domovina uvije mora biti iznad interesa podjedinca!
Ne prihvačjte demegogiju ilegalnih doseljenika i bande kapitalističke.
(jedno je država(Juga) a drugo je Domovina (Hrvatska)

Užano mi smeta kda netko kaže da RH danas ne valja,
pa ljudi božji zemlja je izašla iz rata prije desetak godina
a unatoć svim pljačkama standard je od 95' skočio dobro nagore!
Sjetite se kako je tada bilo!
Nije kriva zemlja,nego političari!

DOMOVINA=NAROD!
Last edited by Oerlikon on 28 Mar 2009, 01:36, edited 1 time in total.

User avatar
blackpowder
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2008, 16:07

Re: Istinska tragedija-početak kraja

Post by blackpowder » 27 Mar 2009, 22:04

Dok, koje si ti ono specijalnosti?
KRIMINALIZACIJOM LEGALNIH POSJEDNIKA ORUŽJA - ORUŽJE ĆE POSJEDOVATI SAMO KRIMINALCI!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!

User avatar
Mr.Cabdriver
Dežurni Dušebrižnik
Dežurni Dušebrižnik
Posts: 731
Joined: 02 Apr 2008, 19:25
Location: Pula

Re: Istinska tragedija-početak kraja

Post by Mr.Cabdriver » 27 Mar 2009, 22:26

blackpowder wrote:Dok, koje si ti ono specijalnosti?
Bojim se da nije psihijatar... iako bi mogao nekim napaljenima propisat malo tramala da to sve što imaju reći popričaju sa zmajevima u 4 oka.
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam... :twisted: ::::....

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests