Scandi

Uradi sam, iskustva, savjeti, prijedlozi, slike vaših radova...
Post Reply
User avatar
Dawor
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 88
Joined: 17 Nov 2008, 20:46

Scandi

Post by Dawor » 30 Nov 2009, 19:52

DSC00663.jpg
DSC00664.jpg
"Štitnik" napravljen od bakrenih ploćica.
DSC00661.jpg
DSC00703.jpg
DSC00704.jpg
Bakar, koža, dio neke police, tkanina, drvo,tkanina, drvo (breza).
DSC00662.jpg
DSC00666.jpg
DSC00698.jpg
DSC00699.jpg

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: Scandi

Post by Mike_Torello » 30 Nov 2009, 20:48

jako lijepo napravljeno, jedino se taj komad jelovine nikako ne uklapa, jako ce ti poruzniti s vremenom, sto od atmosferskih utjecaja sto od znoja i prljavstine s ruku, a i premeko drvo je za takve stvari, no izradu moram jos jednom pohvaliti =)
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
shizo
Pozornik
Pozornik
Posts: 55
Joined: 27 Oct 2009, 12:26
Location: trogir
Contact:

Re: Scandi

Post by shizo » 01 Dec 2009, 14:13

bravo davore samo tako nastavi :A25:

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: Scandi

Post by oštrostrijelac » 01 Dec 2009, 14:59

Ha, klepnuo si se po prstu :A03:
Oštri

User avatar
Dawor
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 88
Joined: 17 Nov 2008, 20:46

Re: Scandi

Post by Dawor » 01 Dec 2009, 15:12

oštrostrijelac wrote:Ha, klepnuo si se po prstu :A03:
Dva puta :A10: ali ne zbog noža. :A03:

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: Scandi

Post by oštrostrijelac » 01 Dec 2009, 22:28

Fotke su super i govore više od tisuću riječi, ali možda ne bi bilo zgorega da za nas koji baš nemamo afiniteta za samogradnju malo opišeš proces od početka do kraja. Unaprijed ti se zahvaljujem, sa željom da ostvariš još mnogo zamisli.
Oštri

User avatar
Dawor
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 88
Joined: 17 Nov 2008, 20:46

Re: Scandi

Post by Dawor » 02 Dec 2009, 18:35

Nema se baš što napisati.
Oštrica je iskovana iz kamionske federplate, tj. stanjena kovanjem a onda oblik izrezan. Oštrica je rađena sa turpijom i šmirglpapirom. Negdje na pola držalice je navaren vijak (znači fulltang) tako da je na kraju držalice ukrasna matica. Držalica je slagana što se vidi na slikama i sve je ljepljeno sa dvokomponentnim ljepilom. Za izradu držalice je korištena pila za drvo, turpija i šmirglpapir različitih gradacija. Ako te nešto specifično zanima slobodno pitaj.

User avatar
requin
Skupnik
Skupnik
Posts: 202
Joined: 29 Jan 2009, 12:48
Location: Jadranska obala

Re: Scandi

Post by requin » 03 Dec 2009, 13:40

:A28: ;)

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: Scandi

Post by Knife_maniac » 03 Dec 2009, 15:11

Odlican rad davore !

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests