Konvertiti ?
Moderator: BoB
Konvertiti ?
Da li za ovakvu konverziju postoji mogućnost kod nas? Ovoga se zakonodavac nije sjetio kad je perkusione revolvere dao u prodaju bez nabavne
dozvole.Sa ovim "dimnjaci"postaju puno respektabilniji.
http://www.buffaloarms.com/browse.cfm/4,8285.html
dozvole.Sa ovim "dimnjaci"postaju puno respektabilniji.
http://www.buffaloarms.com/browse.cfm/4,8285.html
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: Konvertiti ?
Koliko ja znam za takvu vrstu prerade se zna u nasem zakonodavstvu i ilegalna je, tj. podljeze prijavi (dakle bubanj ima leziste za metak, samim time se tretira isto kao i cijev oruzja sa lezistem za metak, dakle kao vitalni dio oruzja) kao i za pravo oruzje.
ako me pamcenje sluzi da bi kupio takav konverziski bubanj treba ti dozvola isto kao i za pravo oruzje.
Netko ce vjerojatno znati bolje, ja govorim po sjecanju sto mi je pokojni Branko govorio u vezi toga.
ako me pamcenje sluzi da bi kupio takav konverziski bubanj treba ti dozvola isto kao i za pravo oruzje.
Netko ce vjerojatno znati bolje, ja govorim po sjecanju sto mi je pokojni Branko govorio u vezi toga.
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: Konvertiti ?
Složio bih se sa Mikeom,ako staviš konverziju na revolver onda to više nije oružje na necjeloviti metak tj.treba ti onda odobrenje od Mup-a.Samo prijava ti onda ne vrjedi jer je to oružje kao i svako drugo.
- istra champion
- Cinker - bojna

- Posts: 2161
- Joined: 03 Aug 2009, 08:23
- Location: južna ISTRA
Re: Konvertiti ?
Prije ili nakon što explodirajujambalaya wrote:Sa ovim "dimnjaci"postaju puno respektabilniji
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
Re: Konvertiti ?
zakon je dovoljno jasan, e sad da li je i koliko isplativo dati 200+ ojra za nešto čime gubiš sve (osim dima) radi čega si u startu i uzeo ovakvu vrstu oružja. snaga je ista ili manja, obzirom da se opet radi isključivo o crnom barutu, a mjesta za barut je manje i po dužini i po širini. prednosti su prednosti cjelovitog streljiva u triper kombinaciji. ja bih ga imao da košta 50 baksa i ne traži dozvolu, iako zapravo ne znam zašto.
Omnes tenentes gladios et ad bella doctissimi uniuscuiusque ensis super femur suum propter timores nocturnos
Because none of us are as cruel as all of us
Because none of us are as cruel as all of us
- istra champion
- Cinker - bojna

- Posts: 2161
- Joined: 03 Aug 2009, 08:23
- Location: južna ISTRA
Re: Konvertiti ?
.45 ACP nije na crni barut!BoB wrote: snaga je ista ili manja, obzirom da se opet radi isključivo o crnom barutu
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
Re: Konvertiti ?
ma uvijek su tu negdje sitna slova
"R&D Conversion Cylinders
**NOTE** These cylinders may not be used with brass framed revolvers. They are designed only for steel framed revolvers.
These cartridge converters are designed to convert your reproduction percussion revolvers to fire Black Powder Cartridge & Cowboy ammunition. Due to slight variations from revolver to revolver you may have some minor fitting to do, instructions included. Be sure it is legal in your state to install this cartridge conversion cylinder before installing.
Foreign orders for all cartridge converters must be shipped through an exporter. No exceptions."
znači manje više samo za samopunjače koji znaju što rade, vjerojatno zbog lake nabavljivosti .45 acp ili 38 special repromaterijala.
u suprotnom, dopuštam mogućnost rada uz povišeni rizik, ali ne želim vjerovati "svjedocima" s neta, i slažem se s tvojim predzadnjim postom.
"R&D Conversion Cylinders
**NOTE** These cylinders may not be used with brass framed revolvers. They are designed only for steel framed revolvers.
These cartridge converters are designed to convert your reproduction percussion revolvers to fire Black Powder Cartridge & Cowboy ammunition. Due to slight variations from revolver to revolver you may have some minor fitting to do, instructions included. Be sure it is legal in your state to install this cartridge conversion cylinder before installing.
Foreign orders for all cartridge converters must be shipped through an exporter. No exceptions."
znači manje više samo za samopunjače koji znaju što rade, vjerojatno zbog lake nabavljivosti .45 acp ili 38 special repromaterijala.
u suprotnom, dopuštam mogućnost rada uz povišeni rizik, ali ne želim vjerovati "svjedocima" s neta, i slažem se s tvojim predzadnjim postom.
Omnes tenentes gladios et ad bella doctissimi uniuscuiusque ensis super femur suum propter timores nocturnos
Because none of us are as cruel as all of us
Because none of us are as cruel as all of us
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: Konvertiti ?
Vidim da imaju i konverzije za Navy 1851, ali za svako punjenje bi ga morao raskopati, izvaditi bubanj, prepuniti pa sklopiti nazad... proces punjenja onda ispadne skoro dugotrajan kao i normalno punjenje bez konverzije... jedinoooo... kad bi imao frame sa "vratascima" =)
Ovo mi je jedna od najljepsih konverzija ikada
http://www.cimarron-firearms.com/Conver ... meConv.htm
Ovo mi je jedna od najljepsih konverzija ikada
http://www.cimarron-firearms.com/Conver ... meConv.htm
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
- Rusan Junior
- Razvodnik

- Posts: 80
- Joined: 07 Dec 2008, 17:57
- Location: Marija Bistrica
- Contact:
Re: Konvertiti ?
I ovak u večini slučajeva referenti blijedo gledaju kad nako dođe s revolverom prijavit ga.
Kaj da dođeš s tim bubnjem?
"Čujte ja imam konverzijski bubanj za reprodukciju revolvera C kategorije i sad se to puni cjelovitim nabojem i kaj sad...." Hm
Ako i vadiš nabavnu i registriraš to, mora imat nekakav broj svoj na bubnju?
Nešto kao rezervni bubanj, rezervne cijevi...?
Ali za revolver nemaš oružni, i sad za njega nabaviš bubanj koji bi trebao imat....
Meni zvuči jako komplicirano, pogotovo u odnosu na naš zakon, referente i ostalo.
Na žalost, na legalan način mislim da to u Hrvatskoj nitko neće posjedovati.
Kak to uvesti, na veliko, kao firma? Nikako....
Sa zadnjim uvozom imali smo problema jer je u ministarstvu gospodarstva u komisiji bio neki biser iz MUP-a koji je reko "MA KAKO SE REVOLVER MOŽE PUNITI SA PREDNJE STRANE? NE MOŽE, ODBIJAMO ZAHTJEV ZA UVOZNOM DOZVOLOM"
Pa se ti j*bi.....
Kaj da dođeš s tim bubnjem?
"Čujte ja imam konverzijski bubanj za reprodukciju revolvera C kategorije i sad se to puni cjelovitim nabojem i kaj sad...." Hm
Ako i vadiš nabavnu i registriraš to, mora imat nekakav broj svoj na bubnju?
Nešto kao rezervni bubanj, rezervne cijevi...?
Ali za revolver nemaš oružni, i sad za njega nabaviš bubanj koji bi trebao imat....
Meni zvuči jako komplicirano, pogotovo u odnosu na naš zakon, referente i ostalo.
Na žalost, na legalan način mislim da to u Hrvatskoj nitko neće posjedovati.
Kak to uvesti, na veliko, kao firma? Nikako....
Sa zadnjim uvozom imali smo problema jer je u ministarstvu gospodarstva u komisiji bio neki biser iz MUP-a koji je reko "MA KAKO SE REVOLVER MOŽE PUNITI SA PREDNJE STRANE? NE MOŽE, ODBIJAMO ZAHTJEV ZA UVOZNOM DOZVOLOM"
Pa se ti j*bi.....
Who is online
Users browsing this forum: Bing [Bot] and 1 guest

