poluautomati na procijeni trazim cijenjeno misljenje

Lovačke priče, iskustva, doživljaji, lovački psi, fotografije...
Post Reply
barba
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 73
Joined: 23 Mar 2011, 19:50
Location: Ploče

poluautomati na procijeni trazim cijenjeno misljenje

Post by barba » 23 Mar 2011, 20:16

Pozdrav!!
Evo bas mislim uzet poluautomat pa se mislim izmedju 2 modela i proizvodjaca
1:iz mp153 5200kn
2:marocchi a12 6900kn
znam da baikalovo oruzje slovi kao robusno i nepoderivo sa slabijom (grubljom) zavsnom obradom dok za marocchija nisan upoznat ,mada je zavrsna obrada na visoj razini nego kod bajkala ,na netu san nasa raznih misljenja od vrhunsko do nikad vise, i za jedan i za drugi model ,pa me zanima kakva su iskustva ,kvaliteta materijala te kvaliteta pucanja(grupiranje sacme itd.).I kod marocchija se moze narucit model sa inercijalnim sistemom osim sistema povrata plinova pa me zanima koje je bolje (pouzdanije) unaprijed hvala!!

User avatar
IgyBoy
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 193
Joined: 12 Jan 2010, 18:53
Location: Zagorje

Re: poluautomati na procijeni trazim cijenjeno misljenje

Post by IgyBoy » 23 Mar 2011, 21:24

153-ojka je nesto teza od marocchia, ali zavrsit ce posao oba dvije. Na ruskinji je zavrsna obrada losija, ali je i razlika u cijeni ocita, kod 153-ojke se javlja problem, ako se to tako moze nazvati sto se ljusti crna boja sa glave. Ali kad se gleda omjer cijene mnogi se kunu da je najbolje izbor za ulozeno/dobiveno. Oba dvije su puske dobre i zasigurno ce vas odlicno sluziti. A sad koja, na vama je da primite oba dvije i vidite koja vam vise odgovoara, ako vam razlika u cijeni ne igra neku ulogu. :A25:

barba
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 73
Joined: 23 Mar 2011, 19:50
Location: Ploče

Re: poluautomati na procijeni trazim cijenjeno misljenje

Post by barba » 23 Mar 2011, 23:39

IgyBoy hvala na brzom odgovoru ,ima san obadvi u rukama talijanka je finije obradjena ,elegantnije drvo i nije pretjerano visa cijena obadvi dobro leze na ramenu , nisan od neke sminke ali mislin kupit pusku ako bog da na duze vrime pa da nebi bilo e da san ovo ili ono kasnije ,obe imaju promjenjive cokove i leziste 76 mm u specifikacijama bajkal ima kromirane cijevi a marocchi od st etien celika kao meksi materijal zbog boljeg (gusceg snopa) sacme a opet sta nudi u odnosu na bajkala za 1700 kn vise cijene,a na netu san nabasa na podatak da su talijani uzeli 153 na test i u 5 dana ispalili 50000 patrona razne gramaze bez kvara ili zastoja a opet za marocchi kazu da spada u srednji kvalitativni razred a da je bajkal najnizi ,uglavnom puska pa koja bila od ove dvi sluzit ce za lov divlje svinje i pernate divljaci ima san do sad izevu bokericu i bija san superzadovoljan doduse bila je 80i neko godiste a gleda san i iz27em bokericu i jako je lose izvedena zavrsna obrada ukompletu tj starija je po meni puno kvalitetnija pa neznam jeli to slucaj sa cijelom paletom proizvoda il san bas naletija na los komad oruzja u startu :roll: nadan se da ne davin previse eto :A15:

User avatar
IgyBoy
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 193
Joined: 12 Jan 2010, 18:53
Location: Zagorje

Re: poluautomati na procijeni trazim cijenjeno misljenje

Post by IgyBoy » 24 Mar 2011, 00:07


User avatar
mve
Pozornik
Pozornik
Posts: 47
Joined: 19 Jul 2010, 15:41

Re: poluautomati na procijeni trazim cijenjeno misljenje

Post by mve » 25 Mar 2011, 10:23

ZA MP 153 - imam takvu i mogu dati samo pozitivne kritike. Jako dobar odabir ako se uzme u obzir uloženo/dobiveno..

barba
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 73
Joined: 23 Mar 2011, 19:50
Location: Ploče

Re: poluautomati na procijeni trazim cijenjeno misljenje

Post by barba » 25 Mar 2011, 15:27

ma i meni se cini da ce bit iz mp153 hvala na pomoci :A25:

User avatar
SSG
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 127
Joined: 06 Nov 2008, 12:04
Location: Karlovac

Re: poluautomati na procijeni trazim cijenjeno misljenje

Post by SSG » 19 Apr 2011, 17:45

marocchi a12 je moja topla preporuka
I am armed I suggest you go rob and kill a Liberal.

barba
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 73
Joined: 23 Mar 2011, 19:50
Location: Ploče

Re: poluautomati na procijeni trazim cijenjeno misljenje

Post by barba » 28 Apr 2011, 20:07

hvala na preporuci al ako moze malo opsirnije obrazlozenje jer do sad sve sta san vidija i komentari koje san cuja bili su za baikala a niko osim "nije losa" nije nista konkretno reka za marrochia :A14:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest