MEMORIJAL LAV MARIČIĆ

ISSF i srodne discipline, Olimpijske streljačke discipline.

Moderator: Original_G

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

MEMORIJAL LAV MARIČIĆ

Post by oštrostrijelac » 18 Aug 2011, 22:05

Oštri

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ

Post by oštrostrijelac » 20 Aug 2011, 21:41

Ide li tko za 2 tjedna na ovo natjecanje :?: :?: :?:
Mane kopka da nazočim :idea:
Još ako forma krene uzlaznom putanjom, eto mene u gornjoj trečini :mrgreen:
Oštri

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ

Post by zdebat » 20 Aug 2011, 21:59

Možda ćeš biti i bolji od trećine, mi smo tada na međunarodnom trenerskom seminaru. Prema tome, znaš što ti je činiti, namotaj dosta streljiva.

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ

Post by oštrostrijelac » 25 Aug 2011, 22:30

oštrostrijelac wrote:Mene kopka da nazočim :idea:
Kako sada stvari stoje idem pogledati Drenovu.
Ovaj NC-05 iz 50-tih mi je dosta nepouzdan, naredni treninzi budu sa N140 i A2460 :idea:
U utorak bude valjda gotovo i stakalce za cvikse, pa bumo videli kaj bu to doneslo ili odneslo.
Iris blenda je dobar pronalazak vrlo dobro primjenjiv u gađanju tanđarom. :A25:
Oštri

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ

Post by zdebat » 25 Aug 2011, 23:20

Tko ti je radio staklo? Uzimanje elemenata dioptrije na streljani?

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ

Post by oštrostrijelac » 26 Aug 2011, 23:38

"Moj" optičar u velegradu Zaprešiću, nadomak metropole.
Bez streljane, odokativno.
I nadalje mi je desno oko -1,00, a lijevo 0, tako da jaako dobro vidim sa oba oka, ali mi problemčić zna pričinjati ciljanje, pošto mi je desno oko vodeće i dešnjak sam.
Problema naravno nema kod optičkog ciljnika :mrgreen: , već samo kod mehaničkih.
Oštri

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ

Post by zdebat » 27 Aug 2011, 16:01

To odokativno će te koštati medalje :roll:

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ

Post by oštrostrijelac » 31 Aug 2011, 19:11

Sutra slijedi završni trening pred subotnje natjecanje.
Konkurencija pogađa iznenađujuče dobro na treninzima, pitanje je samo kak nam bu svima skupa išlo v subotu.
Da li budu svi zainteresirani uopče stali u tri grupe :?:
Usput budi rečeno, potočić podosta pohode lofci i tamo provjetravaju svoje zanimljive aparatiće. :A25:
Vidimo se u subotu. :A30:
Oštri

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ

Post by oštrostrijelac » 04 Sep 2011, 18:52

zdebat wrote:To odokativno će te koštati medalje :roll:
Gotovo da si bio u pravu.
8 krugova više bi bila srebrna :mrgreen:

phpNqB252AM.jpg
phpfyBaWmAM2.jpg

Mali osvrt na jučerašnje pogađanje.

U petak sam napunio 33 metka po nikad do sada napravljenoj recepturi.
U probi sam tek 5. i 6. hitac dobio u metu. Slijede dvije osmice na 12 sati, te nakon korekcije visine muš i osmica na 12.
11. metak je bilo neminovno opaliti i završio je u deset na 2 sata.

Prvi meč metak je 6 dolje, potom muš i tako do devetog, koji je završio u 8 na 12.
10. metak radim bedastoću sa blagim pomicanjem nišanske točke ulijevo i umjesto devetke pogađam mršavu šesticu.

Nakon kračeg odmora slijedi ponovno zauzimanje stava....
1. metak druge serije završava u 6-ici desno, a drugi u 8-ici isto desno.
Pomjeram mušicu u desno i slijede sedmica i devetka gore.
Potom 10 na 11, pa muš, potom 10 na 6, 9-ka, osmica i centar za kraj.

Konačnih 165 krugova je bilo dovoljno za biti 10. od 42 strelca.
Ja pre zadovoljan.
Da je moglo i bolje, istina je.
Nakon prvih 6 probnih sam bio uvjeren da bude to bruka, a ispalo je čisto OK.

Nakon objave rezultata napišem još par riječi.
Pozdraf.
Oštri

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ

Post by oštrostrijelac » 04 Sep 2011, 21:54

Oštri

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ

Post by zdebat » 04 Sep 2011, 23:15

Sad mi je jasno zašto nisam vidio neke face na međunarodnom trenerskom seminaru. Miris baruta je još primamljiviji od mirisa knjige.
:A29:

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ

Post by zdebat » 05 Sep 2011, 15:50

Opet ću ja biti babaroga. :evil:
Zbroj svih pogrešaka, krug po krug, udaljava strijelca od medalje. Mjesto po mjesto u biltenu.
A zapisao sam si magičnu brojku od 170+ krugova na papirić...

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ

Post by oštrostrijelac » 06 Sep 2011, 22:15

Vrhunac forme tempira se za prvenstvo Hrvatske :!:
Na mome piše 180+ :mrgreen:
Oštri

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ

Post by zdebat » 06 Sep 2011, 22:18

Svaka čast, optimizam na visini :A28:
samo nemoj da bude :oops:

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ

Post by oštrostrijelac » 06 Sep 2011, 22:51

U subotu sam prvi puta bio na Drenovi.
Jako mi se svidjelo i želio bih zahvaliti organizatorima za odlično pripremljeno natjecanje koje su nam priredili.
Čestitke i pojedincima i ekipama na lijepim rezultatima.
Radujem se ponovnom dolasku na Drenovu koncem mjeseca.
Vidimo se.
Oštri

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ

Post by oštrostrijelac » 09 Oct 2011, 22:15

Kad malo bolje pogledam rezultate nameče se zaključak da je šteta kaj nisu nastupila još dva medveščakofca, od kojih bi se bolji rezultat računao za ekipni plasman, ukoliko i obojica ne bi opalila iznad 165.
Mogao je to biti veliki početak, a ne PH :mrgreen:
Oštri

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ

Post by oštrostrijelac » 28 Aug 2012, 20:58

U nedjelju bude na Drenovi 3. izdanje "Lava".
Raspis u prilogu.
http://www.hrvatski-streljacki.hr/dokum ... le5171.pdf

Vidimo se :A25:
Oštri

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ

Post by oštrostrijelac » 03 Sep 2012, 17:51

Jučer je održan 3. Lav, a ekipno su ostvareni slijedeči rezultati:
1. SK Medveščak - Zagreb sa 506 krugova,
2. SK Karlovac - Karlovac sa 495 krugova, te
3. SK Rječina - Rijeka sa 475 krugova
Pojedinačno:
1. Adnan Omanović sa 184 kruga
2. Ivan Brozović sa 175 krugova i
3. Lidija Perkov sa 166 krugova.
( 9 krugova manje nije imao 4. nego 13-o plasirani strelac ) :mrgreen:
Najviše centara, njih 7 od 20 hitaca pogodio je medveščakovac Mladen Velček, ali je u preostalih 13 hitaca pogodio samo još
91 krug, te je sa 161 krug bio 9.
Meni je pogođenih 161 krug bio dovoljan za plasman na 8. mjesto,zahvaljujuči boljoj zadnjoj seriji od Velčeka i Kotura.
Ne mogu biti baš pre zadovoljan, u meču sam uspio pogoditi i četvorku i peticu i dvije šestice... :A00:
Nastupilo je 36 pojedinaca i 11 ekipa.
:A28: za organizatore i natjecatelje :A25:
Bilten slijedi po objavi na hss ili sspgž.
Oštri

User avatar
Wagner
Desetnik
Desetnik
Posts: 353
Joined: 31 Mar 2010, 16:18

Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ

Post by Wagner » 03 Sep 2012, 22:23

Bilten........ :A09:
Attachments
BILTEN 3. Memorijal Lav Maričić.pdf
(31.78 KiB) Downloaded 34 times

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: MEMORIJAL LAV MARIČIĆ

Post by oštrostrijelac » 05 Sep 2012, 14:35

Evo i mojih ovogodišnjih uradaka:
Attachments
1346690929344.jpg
1346690930446.jpg
Oštri

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest