LONG-RANGE NATJECANJA U PRIMORSKO-GORANSKOJ ŽUPANIJI

ISSF i srodne discipline, Olimpijske streljačke discipline.

Moderator: Original_G

User avatar
Wagner
Desetnik
Desetnik
Posts: 353
Joined: 31 Mar 2010, 16:18

LONG-RANGE NATJECANJA U PRIMORSKO-GORANSKOJ ŽUPANIJI

Post by Wagner » 03 Mar 2012, 20:18

Pozdrav strijelcima long-range disciplina, snajperistima i onima koji se tako osjećaju,
ove godine u Primorsko-goranskoj županiji održat će se čak četiri streljačka natjecanja u "long-range" disciplinama. Osim tradicionalnog "Sniper kupa" koji doživljava četvrto izdanje i koji će se održati 28/29. srpnja 2012. ustanovljena su još tri :A02: : kronološki, prvo je snajpersko natjecanje Gorskog kotara koje bi premijerno izdanje trebalo doživjeti 14/15. travnja na Ličkom polju, nedaleko Fužina. To je natjecanje specifično jer se puca na 600m i na 914m (1000 yardi) a za povijesnu pušku ostaje 300m te klasična lovačka meta na 100m. Slijedi "Kahles-kup" koji bi se trebao održati na strelištu "Kovačevo" na Grobniku i to 26/27. svibnja a prema pravilima koja se još dotjeruju. Ukratko, bit će i klasičnih lovačkih disciplina ali i dinamičnijih i zahtjevnijih taktičkih disciplina od 200-600m. Osim već spomenutog "Sniper kupa" krajem srpnja slijedi i jedno izuzetno zahtjevno zimsko gađanje krajem godine (vjerojatno 23. prosinca, vjerojatni naziv će biti "Zimski kup Gorskog kotara") za koje još nisu definirana pravila ali se zna da se puca također na vrlo velikim udaljenostima. Ako se tome pridoda i sad već tradicionalni "Grom" u Osijeku, dolazimo do brojke od pet takmičenja za "long-rangeovce" što je već prilično dobro i veliki napredak od prije par godina. :A25:

Radi bolje preglednosti evo ih kronološki:


- Snajpersko natjecanje Gorskog kotara (radni naziv) - 14./15. travnja 2012., Ličko polje
- "Kahles-kup", 26/27. svibnja 2012., Kovačevo-Grobnik
- "Sniper-kup", 28/29. srpnja 2012., Kovačevo-Grobnik
- "Zimski kup Gorskog kotara", 23. prosinca 2012., Ličko polje

:A27:

User avatar
brankec
Desetnik
Desetnik
Posts: 307
Joined: 11 Oct 2010, 20:18

Re: LONG-RANGE NATJECANJA U PRIMORSKO-GORANSKOJ ŽUPANIJI

Post by brankec » 03 Mar 2012, 20:25

Čestitam!! :A28: :A28:

Prijavljujemo se i vidimo se!

Sretno! :A25:
Zakaj nosim .45 - zato jer ne delaju .46 !!

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: LONG-RANGE NATJECANJA U PRIMORSKO-GORANSKOJ ŽUPANIJI

Post by Mike_Torello » 03 Mar 2012, 20:30

Svaka cast =)
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: LONG-RANGE NATJECANJA U PRIMORSKO-GORANSKOJ ŽUPANIJI

Post by zdebat » 03 Mar 2012, 21:37

Bravo, vidim da se stvari pomiču na bolje!

User avatar
sin
Skupnik
Skupnik
Posts: 255
Joined: 29 Dec 2010, 11:07
Location: Brodsko-posavska županija

Re: LONG-RANGE NATJECANJA U PRIMORSKO-GORANSKOJ ŽUPANIJI

Post by sin » 05 Mar 2012, 21:33

Ajme...koliko natjecanja i disciplina...već vidim da ću morati kupiti još jednu pušku.
Srce kucaj, puško pucaj...
Guns control means shooting a tight group!

User avatar
Wagner
Desetnik
Desetnik
Posts: 353
Joined: 31 Mar 2010, 16:18

Re: LONG-RANGE NATJECANJA U PRIMORSKO-GORANSKOJ ŽUPANIJI

Post by Wagner » 10 Mar 2012, 01:12

Veselje nam je kratko trajalo! Ništa od natjecanja u Ličkom polju... :A00:
NADLEŽNI ORGAN (MUP RH) NIJE ODOBRIO TAKVU AKTIVNOST
S OBRAZLOŽENJEM DA NA MJESTU GDJE JE NATJECANJE TREBALO
BITI ODRŽANO NIJE CIVILNO STRELIŠTE! :?:
Ostaju nam "Kahles kup" i "Snajper kup" kao i "Grom" na jesen. A smislit ćemo nešto na Grobniku....
Ništa nas ne može pokolebati!
:A29:

User avatar
hacklordsniper
Desetnik
Desetnik
Posts: 301
Joined: 16 Jan 2012, 16:58
Location: Koprivnica
Contact:

Re: LONG-RANGE NATJECANJA U PRIMORSKO-GORANSKOJ ŽUPANIJI

Post by hacklordsniper » 10 Mar 2012, 09:06

Sreća da je još i to ostalo s obzirom na pametnjakoviće
Shoot
Eat
Sleep
Repeat!

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: LONG-RANGE NATJECANJA U PRIMORSKO-GORANSKOJ ŽUPANIJI

Post by lex-lutor » 10 Mar 2012, 11:07

Sva srreca da smo mi hrvati tako pametni i dusebrizni...Nasi susjedi slovenci su ocito puno bedastiji i imaju puno stroze zakone (hahahahahahah) pa zato svaki mjesec imaju nekoliko turnira iz raznih disciplina na " Specijalno uredjenim strelsitima" sirom slovenije....sreca da mi treba 1h do Ljubljane pa se barem mozemo gustirati za 20 Eur do mile volje...
Nemoguće je Nemoguće

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: LONG-RANGE NATJECANJA U PRIMORSKO-GORANSKOJ ŽUPANIJI

Post by Mike_Torello » 10 Mar 2012, 11:43

lex-lutor wrote:sreca da mi treba 1h do Ljubljane pa se barem mozemo gustirati za 20 Eur do mile volje...
Trljaj trljaj :A10: meni treba 1h do najblize pistoljske streljane (KA), a 2h do ZG (Vrapcanski), a tko zna koliko do Čažme...
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: LONG-RANGE NATJECANJA U PRIMORSKO-GORANSKOJ ŽUPANIJI

Post by lex-lutor » 10 Mar 2012, 12:37

Dobro kazes....sipam sol na rane...??

Mislim da je to jos jedan dobar razlog da se pokrene promjena zakona o oruzju i da se neke stvari pojdenostavne. Siguran sam da svako malo vece mjesto moze imati uvijete za neku vrstu strelista...sto cekamo.
Nemoguće je Nemoguće

User avatar
Original_G
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 1772
Joined: 04 Apr 2008, 19:52
Location: Čakovec

LONG-RANGE NATJECANJA U PRIMORSKO-GORANSKOJ ŽUPANIJI

Post by Original_G » 10 Mar 2012, 14:42

Lex, kak ici u slo pucat, dobis pozivnicu? Kaj 20€ kosta?
武士道

Ognjem i mačem.

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: LONG-RANGE NATJECANJA U PRIMORSKO-GORANSKOJ ŽUPANIJI

Post by lex-lutor » 10 Mar 2012, 14:47

Original_G wrote:Lex, kak ici u slo pucat, dobis pozivnicu? Kaj 20€ kosta?
Prijavise se preko neta, procitaj malo vise na ( www.strelec.si ) kao i neke druge linkove sa te stranice , preko granice prijavljivanje kosta 8 Eura , participacija na takmicenje je obicno 20-25 Eur.

LP
Nemoguće je Nemoguće

User avatar
brankec
Desetnik
Desetnik
Posts: 307
Joined: 11 Oct 2010, 20:18

Re: LONG-RANGE NATJECANJA U PRIMORSKO-GORANSKOJ ŽUPANIJI

Post by brankec » 10 Mar 2012, 18:16

Ništa nas ne može pokolebati![/color] :A29:[/quote]

Šteta!

Baš sam nažical staricu ta Kn 2000 za troškove puta do Ličkog Polja.
Sad moram peneze vrnuti! :A22:

Dali to znaći da nebude nit zimskog turnira?

Ako nije civilno - čije je - vojno?

Ako je vojno i vojska odobri - zašto MUP nebi?

Kako sinhronizirati odobrenja da se održi takmićenje?

Pozdrav! :A25:
Zakaj nosim .45 - zato jer ne delaju .46 !!

User avatar
sin
Skupnik
Skupnik
Posts: 255
Joined: 29 Dec 2010, 11:07
Location: Brodsko-posavska županija

Re: LONG-RANGE NATJECANJA U PRIMORSKO-GORANSKOJ ŽUPANIJI

Post by sin » 10 Mar 2012, 20:51

Pa zar nije i streljana Vrapcanski potok vojno streliste? Tamo se redovno odrzavaju natjecanja u organizaciji HSS-a. Jel zna netko kako su oni to uspjeli regulirati?
Srce kucaj, puško pucaj...
Guns control means shooting a tight group!

fricky
Desetnik
Desetnik
Posts: 372
Joined: 24 Aug 2008, 17:30

Re: LONG-RANGE NATJECANJA U PRIMORSKO-GORANSKOJ ŽUPANIJI

Post by fricky » 11 Mar 2012, 22:00

Pa ima na Grobniku vojno streliste tipa kamenolom neznam kako se zove isli tamo preko brda pjeske :D :D , bio na prvom bojevom gađanju ogromno i sigurno- mozda je to Kovacevo???
Jeste gledali tamo koje je ukpne duzine, zasto ne idete organizirati preko nacelnika opcine i gradonacelnika, onda ORGANI HRVATSKI surađuju kako treba, probajte podignuti organizaciju na visu razinu :A25: :A25:

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: LONG-RANGE NATJECANJA U PRIMORSKO-GORANSKOJ ŽUPANIJI

Post by Mike_Torello » 11 Mar 2012, 22:12

Fricky, SNIPER KUP se odrzava na Kovacevu i to je to streliste o kojem ti pricas...
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
Wagner
Desetnik
Desetnik
Posts: 353
Joined: 31 Mar 2010, 16:18

Re: LONG-RANGE NATJECANJA U PRIMORSKO-GORANSKOJ ŽUPANIJI

Post by Wagner » 14 Mar 2012, 14:23

Pozdrav svima,
problem je što na ličkom polju nije strelište nego je samo sportsko-rekreativna zona, za sportove na otvorenom tipa šetnja, badminton, malo nogometa i sl, malo kampiranja uz vatricu i čevape a bogami jedini ozbiljni su paraglajderisti koji tamo imaju start i sletište. Za strelište znamo uvjete i tu se nema što prigovoriti, nema ograde, nema zaštitnih blendi, nema ovo ni ono.....
Stvar je u tome da za tako velike udaljenosti u Hrvatskoj NEMA strelišta, to možemo samo na vojnim poliogonima na Slunju i u Gašincima, očito...
Na "Kovačevu" imamo najveću daljinu gađanja do 750m. :A00:

Sva je sreća da se i Policija drži Zakona pa svoja gađanja obavljaju na za to registriranim strelištima. :A02:
Ali ne treba klonuti duhom, rješenja ima i pronaći ćemo ga. Uostalom, slobodan i inventivni duh je uvijek pobjeđivao zadrte birokrate ušančene u svojim "rovovima". Pa i 91. nam nisu davali šanse, a eto......država je hvalabogu tu, samo još da je uredimo po modernim principima.

Vidimo se na "Kahles-kupu", oštro oko - mirage "0" i bočni vjetar "0m/sec" želi vam Wagner!


User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: LONG-RANGE NATJECANJA U PRIMORSKO-GORANSKOJ ŽUPANIJI

Post by Mike_Torello » 14 Mar 2012, 16:29

Wagner wrote:Stvar je u tome da za tako velike udaljenosti u Hrvatskoj NEMA strelišta, to možemo samo na vojnim poliogonima na Slunju...
Postoji li ikakva sansa da HV odobri kakvo LR natjecanje na poligonu u Slunju? Tamo stvarno ima odlicnih lokacija, i to ne jedna nego nekoliko koje bi se mogle koristiti za natjecanje takve vrste, neka su dublje u samom poligonu, neka su blize, za neke treba terensko vozilo a na neke se moze i obicnim autom...
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
Wagner
Desetnik
Desetnik
Posts: 353
Joined: 31 Mar 2010, 16:18

Re: LONG-RANGE NATJECANJA U PRIMORSKO-GORANSKOJ ŽUPANIJI

Post by Wagner » 14 Mar 2012, 19:25

Hi Mike,
tko hoće nešto napraviti uvijek nađe način, a tko neće nađe izgovor.
Tražit ćemo, uvijek se može tražiti jedino treba osmisliti kako, jer je malo daleko pa bi organizator tamo trebao provesti par dana na pripremi strelišta. Osobno poznajem poligon dobro jer sam ga i razminiravao i šljakao na njemu a i odradio lijep broj vježbi.


:A27:

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: LONG-RANGE NATJECANJA U PRIMORSKO-GORANSKOJ ŽUPANIJI

Post by Mike_Torello » 14 Mar 2012, 22:04

Par pitanja, u slucaju natjecanja na poligonu, vama je najveci problem oko organizacije smjestaj tih par dana ili? Mislim da se to moze rijesiti (za koliko ljudi?, ako postoji ako opcija cisto da se raspitam o mogucnostima) =) A vjerujem da bi se i ekipa iz lokalnog novoosnovanog streljckog kluba rado odazvala za pomoc oko postavljanja svega toga samo bi trebali nekoga tko ima iskustva (poput vas) da to sve vodi, upravlja i koordinira...

Po vasem misljenju, koji dio na poligonu bi bio idealan za to natjecanje, meni osobno pada na pamet par lokacija, npr. "Martićeva" pista, jer je relativno blizu i ne treba terenskih vozila za pristup istoj, samo nemam pojma ima li dovoljno prostora (udaljenosti)...

onda mozda protuoklopno streliste? Uvjeren sam da ima dovoljno udaljenosti za mete iako je put do istih malo, hm.. krivudav... i nije toliko strasno daleko ali barem koliko se sjecam nije potrebno terensko vozilo...

jos mi pada na pamet tenkovska pista, tamo sigurno ima dovoljno udaljenosti, ali do nje je "3 dana jahanja" a koliko me pamcenje sluzi ni put nije neki najbolji... skoro da bi bilo blize doci do nje iz pravca Ogulina nego iz samog Slunja...

i neznam kakva je situacija sa nekadasnjim odjeljenjem od vojne policije, mislim da tamo ima mjesta sigurno 600m udaljenosti, najblize je D1, ali mislim da to nije ni uređeno kao streliste nego je njima sluzilo kao nesto proizvoljno za gađanje?
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests