NORMA (ORIX,VULCAN,TXP......)

Lovačke priče, iskustva, doživljaji, lovački psi, fotografije...
Post Reply
User avatar
SSG
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 127
Joined: 06 Nov 2008, 12:04
Location: Karlovac

NORMA (ORIX,VULCAN,TXP......)

Post by SSG » 16 Apr 2010, 12:31

Vaše mišljenje o navedenom lovačkom streljivu.Kalibar nije bitan.....
I am armed I suggest you go rob and kill a Liberal.

fricky
Desetnik
Desetnik
Posts: 372
Joined: 24 Aug 2008, 17:30

Re: NORMA (ORIX,VULCAN,TXP......)

Post by fricky » 19 Apr 2010, 17:31

SSG wrote:Vaše mišljenje o navedenom lovačkom streljivu.Kalibar nije bitan.....
Znas da je to sve odlicno streljivo ali u hrvatskoj nerealne cijene preko 25kn pa na vise po komadu sto je preskupo za prije svega vjezbanje i vikend plinkanje - najcesci hobi clanova foruma , a bogme i za vikend lovce je poprilican izdatak !
Znaci moja preporuka za Best Buy je Sako Hamerhead i PPU Grom - odlicno zrno od nasih susjeda, cim se pokazalo vise ga nije moguce pronaci u HR koja je navala, mala prednost Saku jer ima eko barut pa nije skoro potrebno ciscenje puske a i zdravije je za pusku :D !!
Ako netko zna gdje ima kupiti PPU Grom u HR molim da mi javi na PP.

Pa molim ostale lovce i plinkere da napisu sto koriste

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: NORMA (ORIX,VULCAN,TXP......)

Post by oštrostrijelac » 19 Apr 2010, 19:30

Vulkan u .30-06 i 8x68 mije bio super, ali sam odlučio probati i Oryxa 13 i 12,7g u oba kalibra.
Za sada se na nekoliko odstrela DS u .30-06 pokazao odličnim, dok u 8x68 još nisam lovio sa njim.
Vulkan 11,7g možda čak i bolje radi nego 13g Oryx, s time da je velika prednost Vulkana kod repetirki to što se na vršku zrna nema kaj deformirati.
Dobra vam kob kolege lovci.
Oštri

Woolf Blaser
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1378
Joined: 27 Jul 2013, 04:29

Re: NORMA (ORIX,VULCAN,TXP......)

Post by Woolf Blaser » 19 Aug 2013, 07:07

Zanimljiva tema. Steta sto nije aktuelna.
Head in the City. Hearth in the Field.

Spinnaker
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 964
Joined: 26 Jun 2010, 16:51
Location: Sesvete

Re: NORMA (ORIX,VULCAN,TXP......)

Post by Spinnaker » 25 Aug 2013, 12:18

Woolf Blaser wrote:Zanimljiva tema. Steta sto nije aktuelna.
Sad si je ti izvukao iz mrtvih :A11:

Koristm ppu grom u 7x64,a nabavljam ga u puskarnici zagreb

Dosad je sve palo u vatri

Woolf Blaser
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1378
Joined: 27 Jul 2013, 04:29

Re: NORMA (ORIX,VULCAN,TXP......)

Post by Woolf Blaser » 25 Aug 2013, 18:01

Naravno da je. Moje je uvijek bilo da treba nagraditi proizvodjaca koji za mali novac daje
posten metak. Imao sam dosta iskustva sa navedenim zrnima u razlicitim kalibrima a kasno sam
se ukljucio na forum tako da nisam imao prilike podijeliti svoja iskustva sa drugim clanovima
foruma a tema je (barem meni) jako zanimljiva.
Head in the City. Hearth in the Field.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest