338 win mag pomoc

Samostalno punjenje streljiva

Moderator: istra champion

Post Reply
Sako
Pozornik
Pozornik
Posts: 23
Joined: 07 Nov 2011, 21:38

338 win mag pomoc

Post by Sako » 10 Dec 2013, 21:39

Pozdrav!
Evo ovako trebao bi pomoc ,ako netko puni navedeni cal neka mi se
javi moze i pp. Cahufe imam znam da je zabranjeno puniti ali ako netko
moze i hoce pomoci nek se javi. Hvala i pozdrav.

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: 338 win mag pomoc

Post by lex-lutor » 11 Dec 2013, 09:27

Mozda si iskren a mozda si pandur na zadatku za navlakusu da zajebavas posten narod koji ionako ima dosta problema i ne treba mu dodatni stimulans za nervozu ???

Uglavnom ne mogu vjerovati da si kupio 338WM i da bas nista ne znas o tome ...sumnjivo do boli,,,,

U svakom slucaju to je kalibar sa kojim nema zezanja i treba puno iskustva da covjek ne napravi glupost... Velika naprezanja, cahure u svakom slucaju imaju ogranicen vijek upotrebe sa obzirom na pritiske i jos XX detalja.... Vidi malo po forumima sto pise ekipa koja si moze dozvoliti da drobi 5-6 Eura po metku....
Nemoguće je Nemoguće

Sako
Pozornik
Pozornik
Posts: 23
Joined: 07 Nov 2011, 21:38

Re: 338 win mag pomoc

Post by Sako » 11 Dec 2013, 13:21

Zato i pitam jer su ovi nasi specijalci u lov ducanima unatrag par mj
Sa 20-25 kn sa popustom otisli na 35-40 kn po metku. Cahure norma i
sako imam cca 100 i kusur pa trazim nekoga za napunit. Zvao Bullet i mogu
sa nosler partition napunit za cca 18 kn kaj je ok ali opet sam o njima
svasta cul i procital tak da :!:
Pozdrav! E da i nemam veze sa murijom nego trazim pomoc.
I u vezi istezanja i naprezanja, izduzivanja cahura kuzim tak da ...
Ak nebu nista put pod noge i u Grac po municiju :lol:

Woolf Blaser
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1378
Joined: 27 Jul 2013, 04:29

Re: 338 win mag pomoc

Post by Woolf Blaser » 11 Dec 2013, 14:58

338 Win Mag nije jeftin i ne mozes ocekivati da ces streljivo kupiti jeftino. Slazem se da je
cijena od 25 kn previse, a 30-35 cista pljacka. Ovo ti je jako povoljna cijena koju ti je ponudio
gospodin iz Buleta. Ako nemas neke posebne potrebe, probaj se dogovoriti s njima da ti
napune streljivo s nekim jeftinijim zrnom (ako imaju), recimo Siera SPBT, ili jos bolje od
Hornadya Ineterlock ili SST, zrna su jako dobra, a upola jeftinija od Nosller Partition.
Preporucujem zrna tezine oko 225 greina, koristio sam Nosller Partition od 250 grs(16,2 gr),
bio mi je prilicno neugodan za pucanje i ruck back mi je bio prejak, a inace nemam problema
sa vecim kalibrima. Uglavnom, sa tim zrnom ima trzaj veci nego 375 HH, a nemas ga potrebe
koristiti jel s njim bez problema oboris slona, a slonova nije bilo u nasim krajevima od
zadnjeg ledenog doba...
LP
Head in the City. Hearth in the Field.

Woolf Blaser
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1378
Joined: 27 Jul 2013, 04:29

Re: 338 win mag pomoc

Post by Woolf Blaser » 11 Dec 2013, 15:07

E da...ako se odlucis da kupis streljivo od Buleta, inzistiraj da ti caure isfrezaju (skrate)
na duzinu od 63,2 mm i nece biti problema. Normine caure jos mozda i ne bi trebalo skracivati,
ali Sako obavezno.
Head in the City. Hearth in the Field.

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: 338 win mag pomoc

Post by lex-lutor » 11 Dec 2013, 16:16

Sako wrote:Zato i pitam jer su ovi nasi specijalci u lov ducanima unatrag par mj
Sa 20-25 kn sa popustom otisli na 35-40 kn po metku. ...
NE znam sto reci, ne pamtim da je ikada 338-WM bio u rangu cijene cca 3-Eura, koliko znam za to ne mozes kupiti ni 308-Match od RWS-a a da ne govorimo o 300-WM ili 338WM.... Uglavnom kada u nesto ide cca 100 grs baruta to ni u kom slucaju ne moze biti jeftino....
Nemoguće je Nemoguće

Woolf Blaser
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1378
Joined: 27 Jul 2013, 04:29

Re: 338 win mag pomoc

Post by Woolf Blaser » 11 Dec 2013, 16:56

Hehehe...stari moj Lex...kako ti znas reci ,fulao, si loptu...vjerojatno nisi obracao paznju
na oznaku iza 338, pa si pomislio na 338 Lapua mag!

338 Win mag ima ,istu, cauru kao 7 mm Rem Mag. Cauru od 7 mm Rem Mag mozes bez
problema rekalibrirati u 338 Win Mag!
Kada napravis rekalibraciju neck bude nesto kraci, ali koristis je bez ikakvih problema.
Radio sam to, a i rekalibrirao sam caure od 8-68 S na 7-66 SE v. Hoffe, samo tu je proces
nesto slozeniji, jel je caura od 8-68 S uza, pa kad je punis ,prvi put, moras je napuniti
minimum, tako da usljed detonacije poprimi ustvari pravi oblik, nakon toga je punis normalno.
Radio sam to zato jel je tada kutija metaka 7-66 SE v. Hoffe kostala 117 DM, a u kutiji 10 metaka!!!

Bulet koliko ja znam ima dozvolu za punjenje streljiva, a s obzirom da covjek ima caure,
a caura je oko 50 posto cijene metka, tada je to moguce napraviti dobro i jeftino.
Optimalno je za 338 Win Mag oko 70 grs ,sporog, baruta.
Head in the City. Hearth in the Field.

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: 338 win mag pomoc

Post by lex-lutor » 11 Dec 2013, 18:28

Auuuuuuuuuuuuuuuuuuu....

Moram se posuti pepelom za ovo.....da budem iskren cim procitam 338 i ne razmisljam o nicem drugom nego o 338-Lapua......

E jeb ga....bilo je meni cudno da covjek spominje neke cijene koje su predobre da bi bile i u pricama....a kamli za 338 LM...

" Mea Culpa "
Nemoguće je Nemoguće

Woolf Blaser
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1378
Joined: 27 Jul 2013, 04:29

Re: 338 win mag pomoc

Post by Woolf Blaser » 11 Dec 2013, 18:37

Hebi ga, htjeli mi to priznati ili ne gazi nas vrijeme! Sudim po sebi, hebote, kakva krecana
znam biti...nekad mislim da mi je ineligencija ko u ribice! Fck
Head in the City. Hearth in the Field.

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: 338 win mag pomoc

Post by jolly » 11 Dec 2013, 18:46

Decki, sve 5!!!

kad je covjek napisao 338 ja sam odmah pomislio LM...
Medjutim kad je poceo navoditi cijene - to me natjeralo da procitam ponovo...pa sam tek onda desfrirao "WM"....
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

Woolf Blaser
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1378
Joined: 27 Jul 2013, 04:29

Re: 338 win mag pomoc

Post by Woolf Blaser » 11 Dec 2013, 19:02

jolly wrote:Decki, sve 5!!!

kad je covjek napisao 338 ja sam odmah pomislio LM...
Medjutim kad je poceo navoditi cijene - to me natjeralo da procitam ponovo...pa sam tek onda desfrirao "WM"....

:mrgreen:

:mrgreen: (to ti je za ,polja i zljebove) :A13:
Head in the City. Hearth in the Field.

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: 338 win mag pomoc

Post by jolly » 11 Dec 2013, 19:16

Starimo, starimo..... :D
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

Sako
Pozornik
Pozornik
Posts: 23
Joined: 07 Nov 2011, 21:38

Re: 338 win mag pomoc

Post by Sako » 11 Dec 2013, 21:56

Probati cu kod agica pa javim rezultate pozz!
Za no e ideje uvijek otvoren pp

Woolf Blaser
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1378
Joined: 27 Jul 2013, 04:29

Re: 338 win mag pomoc

Post by Woolf Blaser » 11 Dec 2013, 22:08

Nemoj tako, kolega! Pitaj za savjet ako trebas i kolege sa foruma ce ti sigurno pomoci,
a za punjenje streljiva se obrati iskljucivo onima koji imaju dozvolu za to!
LP
Head in the City. Hearth in the Field.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests