Hatsan Dominator 200w
Moderator: karabalic
Hatsan Dominator 200w
Pozdrav!
Dali netko zna konkretno gdje bih mogao nabaviti Hatsan Dominator 200w u kalibru 5.5.
Zanima me ta puška ,ali je nema gdje god sam tražio.
Dali netko zna konkretno gdje bih mogao nabaviti Hatsan Dominator 200w u kalibru 5.5.
Zanima me ta puška ,ali je nema gdje god sam tražio.
Re: Hatsan Dominator 200w
I dobro ti nama došao na forum...
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Hatsan Dominator 200w
Hawk!
Neznam zašto me pere osjecaj u tvom postu da sam nešto propustio kad sam napisao svoj post , pa te ljubazno molim da mi na to i ukažeš. Forumu sam pristupio prije malo više od godinu dana, pa ako nesudjelujem u raspravi neznaci da nepratim zanimljive teme i skupljam znanje. Za slucaj da sam pogrešno shvatio tvoj post ...eto, hvala na dobrodošlici.
Neznam zašto me pere osjecaj u tvom postu da sam nešto propustio kad sam napisao svoj post , pa te ljubazno molim da mi na to i ukažeš. Forumu sam pristupio prije malo više od godinu dana, pa ako nesudjelujem u raspravi neznaci da nepratim zanimljive teme i skupljam znanje. Za slucaj da sam pogrešno shvatio tvoj post ...eto, hvala na dobrodošlici.
Re: Hatsan Dominator 200w
a žašto ja... derba... tebi nebi smio zaželiti dobrodošlicu na forum...???
ali kad već pitaš... ja bi recimo, na tvome mjestu, u prvom postu bar lijepo pozdravio forumaše od kojih očekuješ koristan savjet.
Tako (skoro) uvijek brže dobiješ odgovor na tvoj upit...
ali kad već pitaš... ja bi recimo, na tvome mjestu, u prvom postu bar lijepo pozdravio forumaše od kojih očekuješ koristan savjet.
Tako (skoro) uvijek brže dobiješ odgovor na tvoj upit...
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Hatsan Dominator 200w
E ovo sad je više nego picajzliranje al ajde...
Lijep pozdrav forumaši !
Napisao bih ovaj pozdrav velikim slovima da naglasim svoj ogromni propust ,ali bi tada opet netko pomislio da galamim pa bolje mir.
Hawk !
Kad nekome stvarno zaželiš dobrodošlicu ne pocinješ recenicu sa "I" i na kraju umjesto tockica interpunkcije stajao bi usklicnik.
Ovo je zadnje što cu o ovome napisat i ispricavam se svima na forumu zbog svog propusta.
Lijep pozdrav forumaši !
Napisao bih ovaj pozdrav velikim slovima da naglasim svoj ogromni propust ,ali bi tada opet netko pomislio da galamim pa bolje mir.
Hawk !
Kad nekome stvarno zaželiš dobrodošlicu ne pocinješ recenicu sa "I" i na kraju umjesto tockica interpunkcije stajao bi usklicnik.
Ovo je zadnje što cu o ovome napisat i ispricavam se svima na forumu zbog svog propusta.
Re: Hatsan Dominator 200w
Uvoznik za Hatsana je Induchem. Probaj njih kontaktirati!
Volim crno pa makar i ofarbano.......
Re: Hatsan Dominator 200w
Hvala za informaciju ,zvat cu ih. Dobio sam jednu informaciju da je sada u 2. mj. negdje u Njemackoj sajam lovackog oružija tj. predstavljanje noviteta za navodno iskljucivo trgovce(zastupnike) ,pa od 3. mjeseca idu naruđbe prema proizvođacima. To bi moglo opravdat trenutacnu siromašnu ponudu po trgovinama.
Re: Hatsan Dominator 200w
Napokon informacija, ali za mene razocaravajuca ....nazvao sam uvoznika za Hatsan -Induchem i oni su mi rekli da Dominator 200w 5.5 nemogu nabaviti i više ga nece uvoziti ,i da nepostoji mogucnost pojedinacne naruđbe bez obzira na vrijednost ili što drugo jer je minimum 100 kom. za naruđbu, a nemaju potraznju toliku u hr. Uljudno su mi ponudili ,a ja prihvato sugestiju za Gamo cfx royal 5.5 te ju idem danas pogledat uživo, pa se možda i ponovim, sve ce biti stvar "ljubavi na prvi pogled "
Moderatorima ..... može lock na temu , hvala
Moderatorima ..... može lock na temu , hvala
Re: Hatsan Dominator 200w
Gamo CFX je puno bolji od bilo kojeg Hatsana, ako ti se svidi i imaš novaca kupuj.
Re: Hatsan Dominator 200w
Uzeo danas gamo cfx royal i gamo optiku 3-9x40 ,nije bilo ns airkinga nadam se da ce gamo izdržati. Osim svega plasticnog vec navedenog(okidac,nišani...) sve ostalo jako uglađeno dijeluje. U biti jako sam zadovoljan kupovinom sad samo da upotpunim ugođaj gađanjem i to je to. Nemam skoro nikakvo iskustvo sa zracnicama ,mislim nikada nisam imao svoju.




- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Hatsan Dominator 200w
Svaka cast! Skupio si informacije i rijesio nabavku, sve u 48 sati!
To se zove efikasnost!

To se zove efikasnost!
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: Hatsan Dominator 200w
Derba, nemoj zaboraviti prijaviti tu zracnicu u nadleznu PU ili PP, mislim da ti treba 40 ili 70kn biljega... naravno ako je kalibra veceg od 4,5mm i brzine zrna vece od 200m/s, ako nije, zanemari ovaj post
LP
LP
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: Hatsan Dominator 200w
Imao sam dugo Gamo Hunter 440, nije imala plastični okidač,samo prednji nišan sa metalnim štitnikom. Jako dobra puška.
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: Hatsan Dominator 200w
Moj Hunter 440 nije imao stitnik prednjeg nisana, nego sam morao staviti onaj sa M48/K98
okidaca se ne sjecam bas, mislim da je bio metalni... ali sto mi nije pasalo kod istog, je kad povuces okidac do kraja, jedva su ga 2/3 bile vani, ostatak "potone" u prorez jer ne ide prema natrag, nego, natrag gore pod 45°... to me je uzasno zivciralo...
okidaca se ne sjecam bas, mislim da je bio metalni... ali sto mi nije pasalo kod istog, je kad povuces okidac do kraja, jedva su ga 2/3 bile vani, ostatak "potone" u prorez jer ne ide prema natrag, nego, natrag gore pod 45°... to me je uzasno zivciralo...
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: Hatsan Dominator 200w
Podsjeti me ovo na kolegu lovca4545!jolly wrote:Svaka cast! Skupio si informacije i rijesio nabavku, sve u 48 sati!
To se zove efikasnost!
Cestitam kolegi na prinovi!
Head in the City. Hearth in the Field.
Re: Hatsan Dominator 200w
Mike_Torello hvala za podsjetnik ,da moram ici u Mup jer je 5.5 cal i 220m/s dobio sam onaj papir za prijavu jedino mi nitko nije rekao za biljege ..Hvala...
Na cfx-u mi sa necini da je takav slucaj s okidacem bar ovako na suho ,sutra cu ga ponijeti na selo pa cu ga malo testirati.
Probat cu sam upucat optiku iako imam besplatno upucavanje u trgovini gdje sam kupio . Procitao sam dosta o tome nadam se da necu ništa shebat.
Na cfx-u mi sa necini da je takav slucaj s okidacem bar ovako na suho ,sutra cu ga ponijeti na selo pa cu ga malo testirati.
Probat cu sam upucat optiku iako imam besplatno upucavanje u trgovini gdje sam kupio . Procitao sam dosta o tome nadam se da necu ništa shebat.
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: Hatsan Dominator 200w
provjeri si jos za biljege prije nego kupis, kao sto rekoh nisam siguran jeli 40kn ili 70kn, kako bilo javi nam da znamo....
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: Hatsan Dominator 200w
To je jaka puška pa povedi računa o streljivu, prilikom samog pucanja ćeš vidjeti koji je metak dobar. Neki ima loš kalup pa zrak prođe mimo njega i klip udari u čelo kao da je cijev bila prazna. Tu nema ni brzine ni pogotka, ako metak valja puška ima mekši zvuk i klip nježnije sjedne. To se posebno osjeti kod jačih pušaka, meni je na Gamu bilo tako.
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: Hatsan Dominator 200w
Metak se sastoji od zrna, cahure, kapisle i baruta, ovdje je rijec samo o zrnu tj diaboli tocnije kad je zracna puska u pitanju.
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: Gamo cfx royal 5.5
Evo danas napokon otišao na selo i pripremio sve za upucavanje optike po principu ovdje na forumu i mogu reci da sam to uspješno obavio bez vece zavrzlame . Za pocetak sam ispucao 100-150 dijabola i umorio se od silnog hodanja do mete i nazad al nebitno. Prvo sam upucao na 10m ,što mi se u teoriji dok sam citao forum cinilo bezveze, ali sve ima svoje zašto i kako. Poslije sam upucao na 25m i onda sam postavio metu na 50m ali nisam dirao optiku vec sam tražio po okomici koliko treba podici da bi se pogađalo u sredinu (neznam dali se to uopce tako radi ,ali mi se nije dalo stalno šarafat po optici). Shvatio sam i da je naj bolje u biti gađati na 25-30m jer sam imao osjecaj da diabola putuje cijelu vjecnost do mete. E sad o cfx-u... dijabole su rws hobby 5.5 .Primijetio sam da mi prilikom stavljanja diabole prstom u cijev neuđe košuljica dovoljno te ju zatvarac malo sažvace ,brzo sam tome doskocio i uzeo si komad silka od silkerice koja je taman za to i ok. Znalo se desiti da dijabola završi dublje u cijevi, a vecina se osjeti onaj klik kad sjedne u ležište. Grupe su po meni bile ok uz vjetar, ali sam se malo razocarao probojnošcu (malo sam više ocekivao ) možda griješim. Sa optikom sam zadovoljan nije mrdnula nigdje i sve što sam htjeo na njoj podesiti to sam i napravio. Okidac hmmm toliko sam procitao o njemu ...kao prvo na mojem cfx je plasticni ,nije mi toliko težak ima možda.. ustvari dosta dug hod i zna onako plasticno zaškripati. To ce vjerojatno biti prva sljedeca investicija u GRT-4. Opruga ce vjerojatno biti druga investicija naravno u nitro piston zbog još manjeg trzaja i trajnosti . Zasad bi to bilo sve ukupni dojam +4
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest



