.22 LR streljivo KUPUJEM

Mijenjaj, kupuj, prodaj... a nabolje poklanjaj :-D
Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mirok » 18 Dec 2019, 23:47

Federal.
Koju si optiku stavio?

User avatar
Ajkoola77
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 171
Joined: 02 Jan 2019, 12:24
Location: Rijeka

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Ajkoola77 » 19 Dec 2019, 15:35

Image

Na 50m, Long range super.
Na 100m, bas i ne. Previse flyera.

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mirok » 19 Dec 2019, 22:26

To je to :A25:

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by jolly » 20 Dec 2019, 07:15

Ajkoola77 wrote: Na 100m, bas i ne. Previse flyera.
Ma 100 metara, 22lr uvjek je izazov.
Imam dojam da je vecina streljiva cak i optimizirana za gadjanje na 50m, a to se u transonicnim brzinama onda vidi na 100 m, na meti sa nerijetkim flyerima.
Izbor optimiziarane municije za 100 m je mali.
RWS r-100 mi pada na pamet.
Vjerojatnojo eley, lapua i par vrhunskih proizvodjaca imaju nesto slicno u ponudi.

Nego sa kojom puskom si gadjao one mete sa slike?
Jako lijepe grupe! :A25:
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

User avatar
Ajkoola77
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 171
Joined: 02 Jan 2019, 12:24
Location: Rijeka

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Ajkoola77 » 20 Dec 2019, 07:33

Cz 455 Varmint.
Opalio sam 5 kom u svaku. Bas sam ostao paf sta je napravio SK Long Range. Mislio sam da meci lete negdje drugdje, van mete. Nisam mogao vjerovat da je svih 5 proslo kroz jednu rupu.

Inace, za 100m, na zadnjem natjecanju (Vortex kup) sam skuzio kolika je razlika izmedju vrhunske i srednje municije. Ja sam pucao sa Sk Long range i ok je , al ipak je ogromna razlika naspram R100 ili Tenex.
Covjek pokraj mene je pucao s nekom tandjarom iz 1 svj rata i bipod sklepan ko da su se moja djeca igrala sa maticama i daskom. Sve mu je klapalo. Al zato, covjek je pucao sa R100 i imao puno bolji rezultat od mene. Vjerujem da je i do strijelca, al mislim da je u ovom slucaju municija bila ogroman faktor.

Naspram cijene i kvalitete, SK je odlican za treniranje.
Za natjecanje treba imat kutiju R100 ili Tenexa.

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by jolly » 20 Dec 2019, 09:06

na natjecanju MSK 2019, zlatna medalja, 100m, 22lr s optikom, je bila sa thumbhole cz 455 + RWS r 100.
U konkurenciji je bilo i anschutza od pusaka.

Navodno r 100 ima negdje za nabaviti u HR?
Jesi kod nas nabavljao? U kojem ducanu?
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

User avatar
Ajkoola77
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 171
Joined: 02 Jan 2019, 12:24
Location: Rijeka

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Ajkoola77 » 20 Dec 2019, 09:41

Nemam ja R100. I ja ga trazim, zato sam i otvorio ovaj thread.

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mirok » 20 Dec 2019, 10:19

Sa 22lr na 50m i kvalitetnom municijom to je to.
Na 100m potreban je vrh vrhova kvalitete municije koji je laboriran za tu namjenu.

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mirok » 20 Dec 2019, 11:08

Koliko znam sada kod nas nema kvalitetne municije za nabaviti.
Mislim da mi je netko rekao da ima RWS Club i to je sve.

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by jolly » 20 Dec 2019, 11:57

Ritosa prodaje rws 22lr. Ima rifle match 22lr. Za 100 m je osrednje preciznoati. Od ostalog ima rws subsonic i rws hv.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

User avatar
Ajkoola77
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 171
Joined: 02 Jan 2019, 12:24
Location: Rijeka

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Ajkoola77 » 20 Dec 2019, 12:46

Ja sam kod Ritose pred neki dan uzeo Rws Special Match i to je sve sta ima. Mislim na dobro. Pitao sam jer postoji mogucnost nabave Lapuee ili R100, nis od toga.

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mirok » 20 Dec 2019, 17:25

Ajde dečki da se dogovorimo!?
Ako i kada netko sazna da se pojavilo kvalitetno streljivo,neka javi-objavi ovdje.
Isto tako i za nabavku u Sloveniji,ako tko ide,dogovorimo se ,možda i više nas ode ili tko već ide pokupi za sve nas.
Naravno da i participiramo u troškovima koliko jesu.
Što kažete na inicijativu? :A25:


I da,to vrijedi samo za nas koji imamo registrirano oružje tj važeći or list za oružje.......i bla bla............neznam više je li to potrebno naglašavati

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mike_Torello » 20 Dec 2019, 20:04

Ajkoola77 wrote:Image
Na 50m, Long range super.
Na 100m, bas i ne. Previse flyera.
uh, ovo odlicno izgleda... ja to nisam napravio ni sa RWS Special Match, doduse tad jos nisam imao ugrađeno "Yo Dave" okidanje
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mike_Torello » 20 Dec 2019, 20:08

Mirok wrote:Koju si optiku stavio?
prvo kineska kopija Leupold Mark4, 4-16x50 mildot, a sad je Vector Raptor 6-24x50 (isto kineska kopija Mark4)
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mirok » 20 Dec 2019, 20:33

Mike,mislim da su ti obje ok.
Ako si isključivo strijelac,ova druga ti je bolje pasent.

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mirok » 20 Dec 2019, 20:38

Ajkoola,imao si sreće i vjerojatno Special Match kupio u Ritoši kod sebe.
U Ritoši u Zagrebu se ni ne sjećaju kada su ga imali.
Pa raspali umjesto nas! :A25:

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mike_Torello » 20 Dec 2019, 22:21

Special Match imaju Lovac gdje je zasad najpovoljniji, a imaju ga i Benko i Oruzarnica nesto malo skuplje
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mike_Torello » 20 Dec 2019, 22:22

Mirok wrote:Mike,mislim da su ti obje ok.
Ako si isključivo strijelac,ova druga ti je bolje pasent.
da druga mi bolje pase, drugacija je koncanica i vece je povecanje, ona prva na max16 ima maglovitu sliku, a ova druga je na 16x savrsena, cak do 20x... pa onda mogu i vidjeti pogodke
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mirok » 20 Dec 2019, 23:02

E vidiš to što je slika oštrija kod velikih povećanja je stvar dokaza kvalitete optike.
Neki su kupovali optike sa velikim povećanjima,a na maksimumu uopće nisu mogli vidjeti metu ,a kamoli ciljati.
To su ipak neke kopije kopija i nerealno jeftine.

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: .22 LR streljivo KUPUJEM

Post by Mike_Torello » 20 Dec 2019, 23:25

Mirok wrote:E vidiš to što je slika oštrija kod velikih povećanja je stvar dokaza kvalitete optike.
ta cinjenica je starija od interneta...
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 2 guests