jesu li ovo idioti ili koji k***c?

Kritički komentari događaja vezanih i nevezanih za oružje, kod nas i u svijetu. Moderirani forum - vrijeđanje, međusobne svađe i mali forumski ratovi se ne toleriraju. POLITIKU IZBJEGAVATI.
User avatar
redboy
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 104
Joined: 26 Jun 2009, 15:13
Location: dalmacija

Re: jesu li ovo idioti ili koji k***c?

Post by redboy » 10 Feb 2013, 23:23

Tomy wrote:Jesam, siguran sam. A te naknadne preinake ne želim komentirati....

A i tko kaže da je ona preinaka na automatsko? To što ima veći spremnik ne znači da može pucati rafalno.
Vidim da se još lome koplja oko ak samo da vam kažem da je dobio novog udomitelja. :A13:
P2040030.JPG

ćuturica
Skupnik
Skupnik
Posts: 273
Joined: 19 Mar 2011, 19:58
Location: Split/Zagreb

Re: jesu li ovo idioti ili koji k***c?

Post by ćuturica » 10 Feb 2013, 23:53

ako nije tajna kolko si da?
ja san ga tia uzet al mi se nie dalo cekat nabavnu i cili taj proces

User avatar
Berto
Narednik
Narednik
Posts: 499
Joined: 21 Nov 2009, 09:11
Location: Zagreb

Re: jesu li ovo idioti ili koji k***c?

Post by Berto » 11 Feb 2013, 10:39

Sta su upisali u oruzni list?

User avatar
redboy
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 104
Joined: 26 Jun 2009, 15:13
Location: dalmacija

Re: jesu li ovo idioti ili koji k***c?

Post by redboy » 11 Feb 2013, 15:21

Dao sam onoliko koliko i piše u oglasu znači 500kn čoviku su istekle dozvole i htio se toga rješiti eto smo za toliko da ne poklanja.
U dozvoli je upisano poluautomatska puška 7.62x39 inače sve je orginalno znači ništa nije prepravljano to je kineski ak tipe 56 semi-automatic.
Puška je ko nova a ovaj kundak možda izgleda ružno ali leži u ramenu odlično.

User avatar
Berto
Narednik
Narednik
Posts: 499
Joined: 21 Nov 2009, 09:11
Location: Zagreb

Re: jesu li ovo idioti ili koji k***c?

Post by Berto » 11 Feb 2013, 16:55

Super ,gotovo poklonjeno.
Mislio sam što su upisali pod marka i model ili mora na utvrđivanje model, ja sam imao slucaj sa Llamom , nije bio upisan model pa je isao na utvrđivanje modela iako sam i rekao da se radi o III-A sto su kasnije i utvrdili , prije je uružnom listu pisalo samo LLAMA 9mm kratki.

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: jesu li ovo idioti ili koji k***c?

Post by Mike_Torello » 11 Feb 2013, 19:33

Redboy, taj tvoj slucaj bi sada trebalo iskoristiti kao presedan =) kad netko nekog negdje bude tlacio da nesto ne moze registrirati jer lici na automatsko oruzje... ajde pliz ako ti nije mrsko, napravi zasebnu temu o toj puski sa odgovarajucim naslovom da se lakse pronađe ako nekome zatreba jer ce se u ovoj rubrici zagubiti.

Hvala
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
redboy
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 104
Joined: 26 Jun 2009, 15:13
Location: dalmacija

Re: jesu li ovo idioti ili koji k***c?

Post by redboy » 11 Feb 2013, 20:02

Ma ne znam zašto bi bio presedan znači nisam ja nanovo registrira pušku ona je već odavno kaže čovik uvezena iz vana kao i one dvije kineske papovke i uredno registrirane bez ikakvih problema.
Jedino što je tu zanimljivo je to da ja niti itko koga poznajem a u krugovima je ljubitelja oruzja ne pozna nekoga da ima ovako nešto na dozvolu.

User avatar
Berto
Narednik
Narednik
Posts: 499
Joined: 21 Nov 2009, 09:11
Location: Zagreb

Re: jesu li ovo idioti ili koji k***c?

Post by Berto » 11 Feb 2013, 20:57

To si u pravu ni je ne znam nikoga tko ima tako nešto registrirano ,ali kako Mike kaže jako interesantno i stvarno bi moglo u zasebnu temu , danas sutra se moze desit da dođeš u priliku kupit neku Saigu ili sl. pa bi tema sa ovime itekako dobro došla.

User avatar
redboy
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 104
Joined: 26 Jun 2009, 15:13
Location: dalmacija

Re: jesu li ovo idioti ili koji k***c?

Post by redboy » 11 Feb 2013, 21:18

Ja u nedilju najvjerovatnije idem na streljanu di će mi bit i ovaj frend koji ima registriranu FN FAL pa momu i njega uslikat da vidit da ovo nije izoliran slučaj.

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: jesu li ovo idioti ili koji k***c?

Post by Mike_Torello » 11 Feb 2013, 22:06

ma znam da ima hrpa falovki, ali ovo je prvi slucaj kopije AK47 u legalnom PA stanju sto ja znam za njega ovdje na forumu...
mislio sam zasebnu temu, da te se moze lako pronaci u istoj, i kontaktirati po potrebi ako nekome zatreba da moze dokazati da je nesto takvo vec registrirano.
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

ćuturica
Skupnik
Skupnik
Posts: 273
Joined: 19 Mar 2011, 19:58
Location: Split/Zagreb

Re: jesu li ovo idioti ili koji k***c?

Post by ćuturica » 11 Feb 2013, 22:48

sta mislite ocemo li uskoro moc registrirat automatsko oružje

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: jesu li ovo idioti ili koji k***c?

Post by Mike_Torello » 11 Feb 2013, 23:01

ne, ali se nadamo da te nitko nece jebati kad dodjes regati poluautomatsko koje izgledom podsjeca na automatsko
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

ante12
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 180
Joined: 02 Mar 2010, 23:52
Location: Trogir

Re: jesu li ovo idioti ili koji k***c?

Post by ante12 » 11 Feb 2013, 23:50

Evo i moja!
HK91, uredno registrirana poluautomatska verzija G3.

Image

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: jesu li ovo idioti ili koji k***c?

Post by Mike_Torello » 11 Feb 2013, 23:52

otvorena vam je tema u vatrenom
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
valdop
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 931
Joined: 04 Sep 2009, 22:35
Location: Sesvete

Re: jesu li ovo idioti ili koji k***c?

Post by valdop » 12 Feb 2013, 00:03

ćuturica wrote:sta mislite ocemo li uskoro moc registrirat automatsko oružje
ne kužim čemu čuđenje oko registracije PA oružja, svaki poluautomat se uz malu preinaku pretvara u automatsko oružje, svejedno jel puška ili pištolj.
što se tiče spomenute puške u cal. 7,62x39, još u jugoslaviji je bio vršen uvoz takovih pušaka iz FEG-a i tada su bile jedne od rijetkih PA pušaka na ovim područjima, vidio sam ih nekoliko prilikom odlaska u lov na poligon slunj, sada se ne sječam ali vjerojatno su ih imali bivši oficiri no sve o njoj mi je objasnio "naš" lovac, ja osobno za vrijeme služenja jna nisam vidio AP jer kad sam služio još nisu bile u uporabi, to kažem radi toga da tada nisam mogao znati da je takova puška kopija AP, ako me razumijete . . .
Samo da prođe ova demokracija, pa da opet živimo ko ljudi !!
Smiješi nam se bolje sutra. Štoviše, umire od smijeha!
http://www.randyhanshaw.com/humor/html/flashers.htm

User avatar
gun_hater
Narednik
Narednik
Posts: 421
Joined: 17 Nov 2010, 15:36

Re: jesu li ovo idioti ili koji k***c?

Post by gun_hater » 14 Feb 2013, 11:34

Taj stavak i ime "poluautomatsko vatreno oružje za civilnu uporabu, koje je slično automatskom vatrenom oružju." je blago rečeno dvojbeno, jer nije odmah jasno što se točno misli, po izgledu ili po funkcioniranju.

Možda je dušebrižni, miroljubivi zakonodavac mislio na ovo, ali nije se sjetio smisliti taj naziv ?

http://en.wikipedia.org/wiki/Assault_weapon

http://en.wikipedia.org/wiki/Federal_As ... eapons_Ban

User avatar
Hackerivs
Narednik
Narednik
Posts: 465
Joined: 16 Nov 2011, 01:55
Location: DALMACIJA

Re: jesu li ovo idioti ili koji k***c?

Post by Hackerivs » 08 Mar 2013, 16:18


User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: jesu li ovo idioti ili koji k***c?

Post by lex-lutor » 08 Mar 2013, 18:47

Najbolje je to da te ODMAH NATOVARE za 3-4 stavke:

- nedozvoljeno posjedovanje
- izrada i nabava
- oruzje
- explozivne tvari

Njima je sasvim svejedno da li su covjeku nasli 20 metaka za pusku ili 20 kg nekog exploziva.....BESMISLENO do boli.
Nemoguće je Nemoguće

User avatar
Hackerivs
Narednik
Narednik
Posts: 465
Joined: 16 Nov 2011, 01:55
Location: DALMACIJA

Re: jesu li ovo idioti ili koji k***c?

Post by Hackerivs » 08 Mar 2013, 19:17

malo je besmisleno al čovjek je zbilja glup... prodaje ilegalnu pušku preko interneta.. :?: :?: :?:

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: jesu li ovo idioti ili koji k***c?

Post by lex-lutor » 08 Mar 2013, 19:41

Budala nikada ne fali i nikada nece....

Mada ne treba vjerovati svemu sto se pise, 8 od 10 artikala su navlakuse iza kojih ekipa vreba naivcine, najgore je sto znaju zvati obicne lovce koji se zele rijesiti nekog normalnog komada gvozdja pa pocmu sa pitanjima...jel bi to moglo bez papira, pa ja cu platiti vise, pa je znate da ima netko tko bi prodao bez papaira a onda u pozadini cujes birulirubip od motorole koju nije stisao......SRAMOTNO...

U drzavi se kradu milijarde, legalno se izvozi oruzje u zemlje pod embargom, na cesti ima vise ubojica nego u zatvorima a najvise energije se trosi oko potpuno legalnog oruzja... SVE NAOPAKO, jos samo cekam da pocmu i drvece saditi sa krosnjom u zemlju pa me vise nista nece iznenaditi...
Nemoguće je Nemoguće

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest