Invazija Ukrajine
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Invazija Ukrajine
U medjuvremenu:
Meanwhile - suradnja se nastavlja, USA and Russia:
https://www.reuters.com/science/spacecr ... 025-04-08/
Odletili skupa na ISS.
(suradja nikad nije bila prekinuta, a americki svemirski program baziran je na ruskim raketama uglavnom)
https://mynews13.com/fl/orlando/space/2 ... an-rockets
Meanwhile - suradnja se nastavlja, USA and Russia:
https://www.reuters.com/science/spacecr ... 025-04-08/
Odletili skupa na ISS.
(suradja nikad nije bila prekinuta, a americki svemirski program baziran je na ruskim raketama uglavnom)
https://mynews13.com/fl/orlando/space/2 ... an-rockets
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: Invazija Ukrajine
Zarobilo dvojicu kineza. Borci za oslobođenje Ukrajine od Ukrajinaca. Ljubi ih majka.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/sad ... ostalo_d_0
A Dodik je neki dan bio kod putlera po upute. Ljubi ga majka.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/sad ... ostalo_d_0
A Dodik je neki dan bio kod putlera po upute. Ljubi ga majka.
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Invazija Ukrajine
Placenici. Dogs of war. Mercs.Human wrote:Zarobilo dvojicu kineza. Borci za oslobođenje Ukrajine od Ukrajinaca..
Ali, da se razumijemo, ima ih na obje strane. I zarobljavaju se s obje strane.
Metode regrutacije, s obje strane su:
- Redovna vojska, mobilizirana i profi
- Placenici (freelancers)
- mobilizirani zatvorenici
- PMC pod ugovorom
https://www.bbc.com/news/world-us-canada-60669763
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: Invazija Ukrajine
Hm,ali službeni Peking se ne oglašava...!?
Naravno da Kina igra svoju igru naklonosti rusiji.
Potiho podržava putlera na svim poljima.
Naravno da Kina igra svoju igru naklonosti rusiji.
Potiho podržava putlera na svim poljima.
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Invazija Ukrajine
Zato sto je par (mozda) Kineza, nedokazanog identiteta, uhvaceno u Ukrajini? Koji su otisli samovoljno tamo?Mirok wrote:Hm,ali službeni Peking se ne oglašava...!?
Kad drzave reagiraju to je za svoje ratne zarobljeike iz redova regularne vojske.
Tako Rusija i ukrajina povremeno razmjenjuju ratne zarobljenike.
Placenici nisu pod medjunarodnim konvencijama.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: Invazija Ukrajine
Upravo suprotno.
Da su ti Kinezi otišli u Ukrajinu sami,službeni Peking bi upravo to rekao.
Da su ti Kinezi otišli u Ukrajinu sami,službeni Peking bi upravo to rekao.
Re: Invazija Ukrajine
Tako ni Srbija nije ratovala u Hrvatskoj devedesetih. To su bili pojedinačni plaćenici, a mi smo se s vrapcima tukli pet godina.
Nisu ni Sjevernokorejci u ukrajini nego neki plaćenici samo. Desetak tisuća njih, al bože moj. Što zna dijete što je deset tisuća.
Tako neće ni Rusi u Bosni kad se Wagner pojavi tamo (skupa s Bratislavom Dikićem).
Nisu ni Sjevernokorejci u ukrajini nego neki plaćenici samo. Desetak tisuća njih, al bože moj. Što zna dijete što je deset tisuća.
Tako neće ni Rusi u Bosni kad se Wagner pojavi tamo (skupa s Bratislavom Dikićem).
Re: Invazija Ukrajine
Ma,kod nas 90ih,mi smo tukli srpsku nejač !Human wrote:Tako ni Srbija nije ratovala u Hrvatskoj devedesetih. To su bili pojedinačni plaćenici, a mi smo se s vrapcima tukli pet godina.
Nisu ni Sjevernokorejci u ukrajini nego neki plaćenici samo. Desetak tisuća njih, al bože moj. Što zna dijete što je deset tisuća.
Tako neće ni Rusi u Bosni kad se Wagner pojavi tamo (skupa s Bratislavom Dikićem).
Ko nas bre zavadi....?
Re: Invazija Ukrajine
Ma ima i Amerikanaca koji se bore na ruskoj strani, pa to nije dokaz ničega nego njihovog osobnog stava. Kina kudikamo više doprinosi tehnologijom koju prodaje Rusiji. S državne strane jedino Sj. Koreja je poslala vojnike. Čak ni Bjelorusija nije.
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Invazija Ukrajine
upravo.Ariel wrote:pa to nije dokaz ničega nego njihovog osobnog stava.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: Invazija Ukrajine
A ja sam glup i budala kad govorim da ako putler ne dobije po labrnji da smo mi ovdje najebali:
https://www.index.hr/vijesti/clanak/orb ... ostalo_d_0
https://www.index.hr/vijesti/clanak/orb ... ostalo_d_0
Re: Invazija Ukrajine
Ma,to je samo njihov stav.
Neće oni,to su dobrice.
Naježili smo mi i nismo daleko kada ćemo se u to uvjeriti.
Neće oni,to su dobrice.
Naježili smo mi i nismo daleko kada ćemo se u to uvjeriti.
Re: Invazija Ukrajine
A zasto ??Human wrote:A ja sam glup i budala kad govorim da ako putler ne dobije po labrnji da smo mi ovdje najebali:
https://www.index.hr/vijesti/clanak/orb ... ostalo_d_0
Pa mi imamo dovoljno budala ovdje i sami sebi radimo dovoljno stete da nam nitko drugi nije potreban.
Rat u UIkraini su zakuhali smrdljivi englezi i debelo profitiraju na toj prici, vidi samo indexe njihove burze i cjenu Funte od pocetka rata do danas..
Nemoguće je Nemoguće
Re: Invazija Ukrajine
Rat u Ukrajini je zakuhao jedino putler i nitko drugi. On je "stvorio uvjete" oko sebe da svi panično bježe od njega, a nitko da bi panično pobjegao od zločestog zapada pod putlerove skute. Jedna Finska koja nikad nije razmišljala da bi postala članica natoa utekla je pod "zapadne skute" u paničnom strahu od ruskog luđaka, kad je vidla što ovaj radi u Ukrajini. Ruski luđak je na to odgovorio da je to "napad na našu sigunost". Napad na rusku sigurnost je to što je Finska u paničnom strahu od ruskog luđaka utekla u nato.lex-lutor wrote:
A zasto ??
Pa mi imamo dovoljno budala ovdje i sami sebi radimo dovoljno stete da nam nitko drugi nije potreban.
Rat u UIkraini su zakuhali smrdljivi englezi i debelo profitiraju na toj prici, vidi samo indexe njihove burze i cjenu Funte od pocetka rata do danas..
Kakoto, kakoto? Nije mi jasno.
Re: Invazija Ukrajine
Znam da ti nije jasno, kao i mnogim drugima ovdje ... da li zivite u paralelnom Svemiru ili jednostavno ne zelite sagledati problem koji je zakuhan jos 2000-h godina samo nije bio zanimljiv Zapadu za publiciraje dok nisu smisliti "business case" . Ocito ne znas sto sve Finska proizvodi i izvopzi i tko je jako bitan kupac za vecinu njihovih proizvoda, a budi siguran da nije Bakalar !
Nemoguće je Nemoguće
Re: Invazija Ukrajine
Jedini pravi razlog Finske je strah od luđaka sa istoka,putlera.
Jer i sami su imali krvavih iskustava od takvih spodoba.
Jer i sami su imali krvavih iskustava od takvih spodoba.
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Invazija Ukrajine
Da kad su bili saveznici Hitlera. Tesko je povlaciti analogije iz povijesti sa danasnjim vremenom.Mirok wrote:Jedini pravi razlog Finske je strah od luđaka sa istoka,putlera.
Jer i sami su imali krvavih iskustava od takvih spodoba.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: Invazija Ukrajine
Zaboravljaš da je upravo SSSR sklopio savezništvo sa Hitlerom.jolly wrote:Da kad su bili saveznici Hitlera. Tesko je povlaciti analogije iz povijesti sa danasnjim vremenom.Mirok wrote:Jedini pravi razlog Finske je strah od luđaka sa istoka,putlera.
Jer i sami su imali krvavih iskustava od takvih spodoba.
Odnosno Staljin.
Re: Invazija Ukrajine
A jes mu dugo trajaloMirok wrote:....Zaboravljaš da je upravo SSSR sklopio savezništvo sa Hitlerom.
Odnosno Staljin.
Ekipa se dogovorila kako ce raskomadati i podjeliti ...pa da Hitler nije pludio i krenuo na Staljina dans bi ovdje govorili tecni Ruski ...
Nemoguće je Nemoguće
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 3 guests




