Invazija Ukrajine

Opća rasprava koja može i ne mora biti vezana uz oružje - biti će moderirana po potrebi u slučaju vrijeđanja drugih članova ili otvorenih svađa i prepiranja. POLITIKU IZBJEGAVATI.
User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: Invazija Ukrajine

Post by lex-lutor » 23 Apr 2025, 20:09

jolly wrote:
lex-lutor wrote: DA nemaju mozda i svoje satelite za komunikaciju, za GPS navigaciju i svoju tvronicu FPGA chipova ?
Lex! Sta to pricas!
Zar sumnjas!!!!
:o :o :o
NE sumnjam, sve ovo nema smisla jer svi lazu i muljaju a mediji kao mediji lupetaju bombasticne naslove. Dronovi su postali opako oruzje no cjena jedne ruske granate ja manja od 500 Eur a jedan dron kosta podosta vise.... Ukraina je rasprodana za narednih 200g ...samo me zanima kako ce "pravno" uglavit u pricu za opcenarodne mase...
Nemoguće je Nemoguće

Human
Skupnik
Skupnik
Posts: 237
Joined: 28 Nov 2023, 19:27
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Human » 25 Apr 2025, 17:46

Kažu da je denacificiralo jednog amera.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/sin ... ostalo_d_0

Uspješno je denacificiran.

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 25 Apr 2025, 17:54

Human wrote:Kažu da je denacificiralo jednog amera.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/sin ... ostalo_d_0

Uspješno je denacificiran.
Samo naprijed sa time!
Možda narančasti skuži da bi to mogao biti sigurnosni problem....

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 25 Apr 2025, 18:54

Denacificiralo još jednog ruskog generala u Moskvi.

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: Invazija Ukrajine

Post by lex-lutor » 26 Apr 2025, 11:12

Mirok wrote:...Samo naprijed sa time!
Možda narančasti skuži da bi to mogao biti sigurnosni problem....
Narancasti je postavljen da odradi "business case" i podjeli tortu sa Putinom sto je vec i odradjeno no glupani iz EU ne mogu shvatiti kako su totalno nebitni u toj prici, sto je u stvari realno jer ih nitko nista nece pitati a niti se mogu kur*citi jer nemaju sa cime...najvecu stetu napravili su svojoj industriji i svojom gradjanima... Zapravo vrlo razumljivo ako pederi , zeleni, ginekolozi, doktorice i uciteljice vode EU !
Nemoguće je Nemoguće

Ariel
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1311
Joined: 23 Apr 2009, 23:48

Re: Invazija Ukrajine

Post by Ariel » 26 Apr 2025, 11:23

Ovaj rat je definitivno prešao u pregovaračke sfere. To je bilo nezamislivo prije pola godine. Istina je da nije ni lako ni jednostavno, niti su svi zadovoljni, ali događaji s terena gotovo uopće više nisu bitni. Odnosno, u službi su pregovaračkih potreba i planova.

Meni to djeluje kao napredak. Je li pravedno? Pa prema onima koji zbog toga ostaju živi svakako je. Prema poginulima i nekom međunarodnom pravu vjerojatno nije. Što je važnije? To je na jednima i drugima da odluče.

Licemjerno je od EU da inzistira na tvrdim stavovima, jer ne ginu EU građani.

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: Invazija Ukrajine

Post by lex-lutor » 26 Apr 2025, 12:25

Ariel wrote:.....Licemjerno je od EU da inzistira na tvrdim stavovima, jer ne ginu EU građani.....
Nije bas da me zanima politika ni geopolitika, no na zalost od nekih se stvari ne moze pobjeci, istina je samo jedna: "kazu ili se bavis politikom, ili se politika bavi tobom samo ti to ne znas" !

Meni okorjelom teoreticaru zavjera se zapravo cini da je EU vrlo amaterski i nespretno, skracenim postupkom, pokusala Ukrainu ubaciti u EU zajednicu i na taj nacin se dokopati kolaca koji se sada podjeliti Rusi i Ameri.. Za NATO su u startu znali da je to nemoguce pa su racunali na ulazak u EU kao sigurnu alternativu... jedino su zaboravili da su toliko OMLITAVILI kroz zadnjih 20-k godina , "Mlohava Cuna" koja sluzi samo za pisanje !!
Nemoguće je Nemoguće

Human
Skupnik
Skupnik
Posts: 237
Joined: 28 Nov 2023, 19:27
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Human » 26 Apr 2025, 16:43

S vremena na vrijeme je potrebno podsjetiti zaboravne na činjenice.

Dakle, 24. veljače 2022. (bio je to četvrtak) ruski luđak je krenuo u agresiju na Ukrajinu s ciljem (kako je sam rekao) demilitarizacije i denacifikacije Ukrajine.
Po riječima ruskog luđaka to nije bio rat ni agresija nego "specijalna vojna operacija" koja je imala trajati do nedjelje. Zato je i zapovijedio svojim hordama da u agresiju ponesu svečane uniforme jer će "u nedjelju biti vojna parada u Kijevu".

No ruski luđak je dobio po labrnji i ništa od nedjeljne parade u Kijevu. Zato se dan danas kaljužaju u ukrajinskom blatu uz stotine tisuća mrtvih i ranjenih. Ponos mu ne dozvoljava priznati da jedna Rusija nije u stanju osvojiti jednu Ukrajinu iako s njom direktno dijeli granicu. Dakle logistički zahtjevi minimalni. Što bi tek bilo da su morali "preko svijeta" kao što idu Ameri na primjer. Da, ameri isto idu po svijetu i ratuju, ali začudo ne anektiraju tuđe države i ne pripajaju ih majčici USA. S time da više ni to nije isključeno otkad je na čelo došao "orange piece of shit". Ruski luđak i narančasti dijele neke svoje nacističke vrijednosti.

Uglavnom, totalni fijasko ruskog luđaka. Tako da danas više nema nikakve priče o demilitarizaciji i denacifikaciji Ukrajine, kao ni priče o ruskoj vojnoj paradi u Kijevu. Danas se priča vrti o zadržavanju okupiranog i anektiranog ukrajinskog teritorija, pripojenog majčici rusiji.

To su činjenice. To je ono što se dogodilo. Povremeno ih zaboravni, što namjerno što nenamjerno - zaboravljaju.

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: Invazija Ukrajine

Post by lex-lutor » 26 Apr 2025, 18:32

Human wrote:............Uglavnom, totalni fijasko ruskog luđaka. Tako da danas više nema nikakve priče o demilitarizaciji i denacifikaciji Ukrajine, kao ni priče o ruskoj vojnoj paradi u Kijevu. Danas se priča vrti o zadržavanju okupiranog i anektiranog ukrajinskog teritorija, pripojenog majčici rusiji. To su činjenice. To je ono što se dogodilo. Povremeno ih zaboravni, što namjerno što nenamjerno - zaboravljaju.
Cek malo, kada Ameri krenu u "specijalnu operaciju" po Siriji, Iraqu, Egiptu, itd..itd.. onda je to ispravno i opravdano u korist globalnog mira i dobrote, i gle cuda bas u svakoj o tih zemlja nalete na rudna bogatstva, plemenite metale, naftu ili plin... opaku srecu imaju ti Ameri ???

Kada Rus krene spasavati svoju manjinu od sikaniranja i maltretiranja to se broji na neki drugi nacin ? USA i EU su iskreno priznali da ce se boriti protiv Putina svim sredstvima tj. do posljednjeg Ukrainca a vidimo da se bas to i odvija na takav nacin...

Sva moguca postojeca tehnika Zapada protiv male i nemocne Rusije, do kada takvo laganje... pa 50% oruzja koje Ukrainic koriste NE moze se korisiti bez USA satelita i dobro uvjezbane ekipe za rukovanje tom tehnologijom i ne postoji ni minimalna sansa da ce netko drugi ili treci imati pristup tim sustavima osim "Amera sa provjerenim pedigreom" , pogotovu znajuci da imaju posla sa ekipom koja bi prodala i svoju vlastitu sjenu za pare !!
Nemoguće je Nemoguće

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 26 Apr 2025, 18:59

Kako rusi spašavaju svoju manjinu,tako su i velikosrbi 90ih spašavali svoju.
Srpsku nejač :mrgreen:

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by jolly » 26 Apr 2025, 22:37

Domovinski rat neusporediv je sa ratom u ukrajini.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 26 Apr 2025, 22:43

Agresori/zlotvori uvijek nađu opravdanje za rat,razaranje i ubijanje.

Human
Skupnik
Skupnik
Posts: 237
Joined: 28 Nov 2023, 19:27
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Human » 27 Apr 2025, 07:44

Mirok wrote:Kako rusi spašavaju svoju manjinu,tako su i velikosrbi 90ih spašavali svoju.
Srpsku nejač :mrgreen:
S time da se isto danas uglavnom zaboravlja da tenkovi koji su "zapeli" kod Vukovara su trebali ići do Zagreba. Takvi su bili planovi.
Trebalo je ili uzeti i Zagreb ili ako već neće moći onda da nama ostane tzv "Zagrebački pašaluk".

Ali su kod Vukovara dobili po labrnji i nikad se od toga nisu oporavili. Da, izgubili smo bitku tamo i bilo je krvavo, ali da nije bilo tako sad bi Srbi imali more, a ne mi. Nas vjerojatno nebi ni bilo. Završili bi po raznim "Ovčarama", "Srebrenicama"...

To su isto činjenice kojih se treba prisjetiti jer se zaboravljaju.

Human
Skupnik
Skupnik
Posts: 237
Joined: 28 Nov 2023, 19:27
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Human » 27 Apr 2025, 07:48

jolly wrote:Domovinski rat neusporediv je sa ratom u ukrajini.
Neusporediv je i drugi svjetski rat s ratom u Ukrajini, pa ipak je nekako ispalo da je Hitler branio njemačku nejač u Sudetima. Poslije je valjda branio njemačku nejač diljem cijele Europe. Dok nije dobio po labrnji.

Human
Skupnik
Skupnik
Posts: 237
Joined: 28 Nov 2023, 19:27
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Human » 27 Apr 2025, 07:54

lex-lutor wrote:...

Sva moguca postojeca tehnika Zapada protiv male i nemocne Rusije, do kada takvo laganje...
Baš. Do kada misliš tako lagati? Praktički od prvog dana ruskog luđaka podržava i Kina i Sjeverna Koreja i Iran. Što materijalno što u ljudstvu.
Rusi su svoje zalihe (mislim na vojne, streljivo i ostalo) potrošili već u prvih par mjeseci, a onda su nesebično uskočili pripomoći gore navedeni.

Human
Skupnik
Skupnik
Posts: 237
Joined: 28 Nov 2023, 19:27
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Human » 27 Apr 2025, 07:57

lex-lutor wrote:... pogotovu znajuci da imaju posla sa ekipom koja bi prodala i svoju vlastitu sjenu za pare !!
Zaboravih i ovo iskomentirati. ;)
Ukrajinci su ovakvi, onakvi, vid' im glava! ;)

A da Rusi nisu prodavali gorivo možda bi ona kolona koja je krenula na Kijev i došla do Kijeva. Al prodali bi, kao što kažeš, i vlastitu sjenu za pare. ;)

Edit:
Što se prodavanja goriva tiče, sad se prisjetih (zaboravnost, eh), pa nisu li i naši u jeku rata sa Srbima, tim istim Srbima prodavali naše vojno gorivo? kakvi su Hrvati, prodali bi vlastitu sjenu za pare, netko reče.
Last edited by Human on 27 Apr 2025, 08:02, edited 1 time in total.

Human
Skupnik
Skupnik
Posts: 237
Joined: 28 Nov 2023, 19:27
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Human » 27 Apr 2025, 08:01

Nešto sam krivo kliknuo. Molim pobrisati ovo. Ne znam kako mogu ja pobrisati post.

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 27 Apr 2025, 10:53

Human wrote:
lex-lutor wrote:... pogotovu znajuci da imaju posla sa ekipom koja bi prodala i svoju vlastitu sjenu za pare !!
Zaboravih i ovo iskomentirati. ;)
Ukrajinci su ovakvi, onakvi, vid' im glava! ;)

A da Rusi nisu prodavali gorivo možda bi ona kolona koja je krenula na Kijev i došla do Kijeva. Al prodali bi, kao što kažeš, i vlastitu sjenu za pare. ;)

Edit:
Što se prodavanja goriva tiče, sad se prisjetih (zaboravnost, eh), pa nisu li i naši u jeku rata sa Srbima, tim istim Srbima prodavali naše vojno gorivo? kakvi su Hrvati, prodali bi vlastitu sjenu za pare, netko reče.
Prodavali su naši neprijatelju gorivo,preplaćivali smo oružje,inzistirali na plaćanju u kešu umjesto ofseta.....
Bolje da mi šutimo o tome,stvarno nismo mjerodavni.....

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: Invazija Ukrajine

Post by lex-lutor » 27 Apr 2025, 23:00

Mirok wrote:...Bolje da mi šutimo o tome,stvarno nismo mjerodavni.....
NE vidim bilo koji normalan razlog da se nas Domovinski rat usporedjuje sa " Dobrim poslom u Ukraini" ! ( Odlican film je nosio naziv "dobar posao u Italiji" ) pa me to asociralo !

RAT u danasnja vremena trajte tocno onoliko koliko zaracene strane imaju "FINACIJSKOG " interesa... AMEN ! Tko to jos nije shvatio GLUP je kao Kur***c ! Sorry.
Nemoguće je Nemoguće

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Invazija Ukrajine

Post by Mirok » 27 Apr 2025, 23:19

Invaziju Ukrajine,to ubijanje,pokolj,taj stroj za mljevenje mesa uopće pokušati nazvati "Dobrim poslom u Ukrajini" je van svih kriterija,nehumano,anticivilizacijski i van pameti.
Toliku patnju te zemlje,tih ljudi ,nazvati nečim"dobrim" je neprihvatljivo.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest