Kako nas država pljačka a mi šutimo i plaćamo

Kritički komentari događaja vezanih i nevezanih za oružje, kod nas i u svijetu. Moderirani forum - vrijeđanje, međusobne svađe i mali forumski ratovi se ne toleriraju. POLITIKU IZBJEGAVATI.
User avatar
Breadfan
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 968
Joined: 26 Dec 2008, 16:25
Location: Rijeka
Contact:

Re: Kako nas država pljačka a mi šutimo i plaćamo

Post by Breadfan » 20 Apr 2009, 09:39

Dok! wrote: jer kad se radi o određenom hobiju, a radi se!! onda se to smatra pomalo LUKSUZOM.. ili mozda nije ?? pa se cifra od 70 kuna nebi trebala dozivljavati tako stravicno!! kao udar na siromasan dzep jos siromasnijih potrosaca...onaj tko ima arsenal vrijedan 10- 20-30 ili vise tisuca kuna te ispali tjedno municije u vrijednosti vise stotina kunica sad se place jada i narikuje sto ce trebati jednom u 10 godina, platiti pristojbu u drzavni proracun od samo 70 kuna!!
Vjerujte cak i meni zvuci pomalo apsurdno!!
Ja osobno ne podrzavam istu peticiju!!
Na kraju Drzava, pa to smo mi!!
Prvo da napomenem da apsolutno podržavam ideju gosn Nobila.

Drugo, uopće se ne radi o tome da li je tih 70kn puno ili malo..stvar je principa, zašto plaćati bezveze dodatne takse samo zato jer je nekom tako došlo kad je prekrojavao zakon, a nas ko šljivi?

To je ko kad te neko žica stalno "Daj mi kunu, daj mi kunu..", kuna po kuna..jebiga, mene to košta, ne znam za ostale..

Ista stvar je i sa novim taksama vezano za lječnički (ako je istina da se plaća dodatna stotka za vađanje krvi i urina).

I samo se nadam da se neće u ovom topiku desit onaj čuveni raspad sistema, da se nečiji ego nađe povrijeđen i da se ovo pretvori u cirkus i dokazivanje ko ja pametniji i ko bolje zna.. i onda na kraju ništa od svega. Ne želim da dođe do toga i molio bi i ostale da razmisle prije nego se neko krene sad intelektualno nadmetati ko je pametniji i ko zna bolje..

Ja sam rekao da sam ZA i kako je Nobilu ipak to u nekakvoj struci, vjerujem da zna što radi i da se nije tek tako zaletio s prijedlogom, a o detaljima ćemo sigurno biti upoznati..
Reportaže iz svijeta oružja i sportskog streljaštva:
http://www.youtube.com/user/Breadf4n

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: Kako nas država pljačka a mi šutimo i plaćamo

Post by nobile157 » 20 Apr 2009, 09:58

Ajmo ovako: molim sve članove koji su ZA potpisivanje peticije da mi se jave na PP, a modovi bi mogli organizirati anketu pa da vidimo jesmo li samo na riječima jaki ili možemo nešto konkretno i napraviti a ne čekati da nam to napravi netko drugi i donese na tanjuru.
Nije stvar u 70 kuna, već u principu, jer netko je već dvaput platio taksu za isto oružje, a sada će i TREĆi put.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

User avatar
rubinho
Skupnik
Skupnik
Posts: 243
Joined: 03 Oct 2008, 11:25
Location: jug

Re: Kako nas država pljačka a mi šutimo i plaćamo

Post by rubinho » 20 Apr 2009, 10:30

bez (nepotrebnog) uvacenja u analni otvor u potpunosti podrzavam ono sto je glavonja napiso, teske rijeci ali na mjestu
dok, nisi jedini koji se borio za pravo i pravdu, i ja sam razocaran, ali kako sam polu-pismen, ne smijem prevec izlagati trenutno misljenje i pogrde vladajucim jer to ne mogu obranit u sudskom postupku
sustav je preopterecen u svakom pogledu a mi koji to sve placamo TREBAMO, MORAMO (napokon) makar u ovako malom broju pokusat reci DOSTA
u nekoj knjizi o uredjenju u poturcenoj bosni (davno je bilo ne sjecam se naslova) je opisan sustav odredjivanja poreza, naime,1. vladar pita kakva je reakcija na povecanje poreza a podredjeni odgovara: raja suti, on ce na to: mogu oni jos; 2.sljedeci odgovor je bio: raja se buni, a onda ce on mudro: smanji malo pa poslije po starom....
ne mogu citirat jer ne znam autora ali prilicno je tocno
po cinu narednik, neka vas ne zavara ovo ispod nicka

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest