IPSC Pravilnik

IPSC
Post Reply
User avatar
Original_G
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 1772
Joined: 04 Apr 2008, 19:52
Location: Čakovec

IPSC Pravilnik

Post by Original_G » 17 Apr 2009, 21:37

Eto, di se može naći i pročitati?
武士道

Ognjem i mačem.

User avatar
toni_u
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 523
Joined: 24 Nov 2008, 13:09
Location: Karlovac
Contact:

Re: IPSC Pravilnik

Post by toni_u » 17 Apr 2009, 23:16


User avatar
Original_G
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 1772
Joined: 04 Apr 2008, 19:52
Location: Čakovec

Re: IPSC Pravilnik

Post by Original_G » 17 Apr 2009, 23:49

Pravilnik je isti za RH? kaj se tiče divizija? Production i to?
武士道

Ognjem i mačem.

User avatar
Original_G
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 1772
Joined: 04 Apr 2008, 19:52
Location: Čakovec

Re: IPSC Pravilnik

Post by Original_G » 18 Apr 2009, 11:46

odlično :A25: znači da mi ČZ prolazi i sa mikrometarskim nišanima u Production, a i DA pull mi nije mijenjan tak da i to prolazi.

"malo" je recesija pa mi ne odgovara kupovati novu pljucu radije bi tu lovu ubacil u streljivo !
武士道

Ognjem i mačem.

User avatar
Original_G
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 1772
Joined: 04 Apr 2008, 19:52
Location: Čakovec

Re: IPSC Pravilnik

Post by Original_G » 18 Apr 2009, 14:48

za okidanje veli

Minimum trigger pull - 2.27 kg (5lb) for first shot - slagani mi je okidač ali je DA iznad toga, ne puno ali je oko 2.35 , SA je spušten s tvorničkoga na 1700g

za mikrometarske nišane

5.1.3.1 "Open sights" are aiming devices fitted to a firearm which do not use electronic circuitry and/or
lenses. Fiber-optic inserts are deemed not to be lenses.


20.2 Aftermarket open sights (see Rule 5.1.3.1) are permitted, provided their installation and/or adjustment
requires no alteration to the handgun.


meni su instalirani LPA koji su aftermarket ali bez ikakve modifikacije na pištolju, rezanja i sl...
武士道

Ognjem i mačem.

User avatar
Original_G
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 1772
Joined: 04 Apr 2008, 19:52
Location: Čakovec

Re: IPSC Pravilnik

Post by Original_G » 18 Apr 2009, 15:05

to znači da se ne primjenjuje doslovno pravilnik ? ne piše da se nesmije dirati po oružju nego je propisano kaj minimalno mora zadovoljiti (DA 2270g.), za OEM (originalne ) ili aftermarket (koji su drugi proizvođači LPA npr...) dijelove, piše:

"20.2 Aftermarket open sights (see Rule 5.1.3.1) are permitted, provided their installation and/or adjustment
requires no alteration to the handgun."

meni nije ništa "altered" , samo je izvađen original i stavljen ovaj drugi, ima modela koji zahtijevaju rezanje navlake ali namjerno sam uzel bez, malo su viši zbog toga ali ne smeta ...
武士道

Ognjem i mačem.

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: IPSC Pravilnik

Post by nobile157 » 18 Apr 2009, 16:37

Ako se gan proizvede tvornički sa mikrometarskim nišanima, onda nema problema (imao sam SIG koji je imao TVORNIČKE mikrometarske nišane i pucao s njim IPSC), ali na čezi takvi nišani nisu tvornički. a i gledao sam kada su ljudima nakon 2-3 stage-a takvi nišani jednostavno otpali!! pa nisu mogli nastaviti sa natjecanjem. Jedno je pucati takvim nišanima ISSF, gdje pucaš 10 metaka 10 minuta a brza je 5 metaka za 10 sekundi, ili otpucati stage sa minimalno 32 metka i tako nekoliko puta...
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

User avatar
Original_G
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 1772
Joined: 04 Apr 2008, 19:52
Location: Čakovec

Re: IPSC Pravilnik

Post by Original_G » 18 Apr 2009, 17:10

OK, ali je bitno da ide?

drugi izbor mi je sigp226 ali nije moj, tak da bi ga moral posuđivati a i spremnici i ostalo košta $$$
武士道

Ognjem i mačem.

User avatar
blackpowder
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2008, 16:07

Re: IPSC Pravilnik

Post by blackpowder » 18 Apr 2009, 17:44

kako su prema pravilniku očito dozvoljeni aftermarket ciljnici i fiber umetci dobro je da na našem tržištu postoji LPA zastupnik :D :D :D :D :D
KRIMINALIZACIJOM LEGALNIH POSJEDNIKA ORUŽJA - ORUŽJE ĆE POSJEDOVATI SAMO KRIMINALCI!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: IPSC Pravilnik

Post by nobile157 » 18 Apr 2009, 18:26

U slučaju da sudac na tekmi procijeni da ciljnici ne spadaju u PRODUCTION, prebacit će te u OPEN i možeš pucati u toj kategoriji. Kako kod nas OPEN strijelaca nema, onda pucaš sam i ne ulaziš u konkurenciju jer treba najmanje 10 strijelaca da bi se formirala kategorija. A ako ima nekoga tko puca OPEN, nisi konkurentan ni pod razno (pogledaj malo teme o IPSC openu).
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

User avatar
Original_G
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 1772
Joined: 04 Apr 2008, 19:52
Location: Čakovec

Re: IPSC Pravilnik

Post by Original_G » 18 Apr 2009, 19:31

znači nije unificirano, nego ovisi o sucu? ili se može provijeriti negdje? kod nekog vrhovnog suca?
武士道

Ognjem i mačem.

User avatar
blackpowder
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2008, 16:07

Re: IPSC Pravilnik

Post by blackpowder » 19 Apr 2009, 06:18

Ciljnik koji zadovoljava potrebe korekcije i bolje vidljivosti zahvaljujući preciznom mikrometarskom vijku za podešavanje po visini i lijevo-desno i umetkom od optičkog vlakna, TTF (LPA Sights). Dostupan je za sve modele pištolja uključujući i HS 2000 I XDM. Ugrađuje se bez posebnih dorada na oružju.
ttf lpa.jpg
ttf lpa.jpg (2.39 KiB) Viewed 729 times
KRIMINALIZACIJOM LEGALNIH POSJEDNIKA ORUŽJA - ORUŽJE ĆE POSJEDOVATI SAMO KRIMINALCI!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: IPSC Pravilnik

Post by nobile157 » 19 Apr 2009, 10:56

ALPHA wrote:Provjereno.
Prema odredbama novog pravilnika svi mikrometarski ciljnici su dozvoljeni.
Upravo ono što si naveo Original.
Trebalo se malo konzultirati - nova pravila su nedavno stupila na snagu.
E, to je jedna od stvari koje me živciraju - svako malo mijenjaju pravila!????
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: IPSC Pravilnik

Post by nobile157 » 19 Apr 2009, 11:39

Nije objavljena cijena niti poziv na kupovinu, pa post ostaje gdje je. Iako, moj osobni savjet onima koji misle pucati IPSC je da ne stavljaju mikrometarske nišane jer to samo smeta, a ne služi baš ničemu u toj disciplini. Postavljanje nišana s fiber optičkim vlaknom (mušica) je u redu i ima smisla jer je puno bolje od običnog, tvorničkog nišana.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

User avatar
Original_G
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 1772
Joined: 04 Apr 2008, 19:52
Location: Čakovec

Re: IPSC Pravilnik

Post by Original_G » 19 Apr 2009, 11:41

pa nije baš za oglasnik jer nema cijene ili kontakta, samo informacija o dostupnosti, istina da se lako provijeri ko ih drži, ali mislim da je post po pravilima...

super da su pravila složili :A03: , jer je ipak malo lakše kad ne moraš imati dva ili tri pištolja a da se razlikuju u detalju
武士道

Ognjem i mačem.

User avatar
Marin Bralic
Skupnik
Skupnik
Posts: 292
Joined: 26 Oct 2008, 11:52
Location: Ludbreg

Re: IPSC Pravilnik

Post by Marin Bralic » 19 Apr 2009, 13:31

Original_G, u kojem je stadiju sad ta streljana u Cakovcu? Jel se tamo misli i na IPSC, ili ne?
S Kresom si se cuo sto u vezi Hrzenice?

User avatar
Odin
Pozornik
Pozornik
Posts: 30
Joined: 21 Mar 2009, 11:21

Re: IPSC Pravilnik

Post by Odin » 19 Apr 2009, 17:35

Nikako mi se ne sviđa što se sve više i više stvari dopušta u production. Čemu onda sve druge kategorije? Za par godina opet će se praviti kategorija u koju će ići samo pištolji s kojih se neće smjeti skinuti ni ulje iz tvornice pa smo opet na početku. IDPA zvuči sve bolje i bolje.

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: IPSC Pravilnik

Post by nobile157 » 20 Apr 2009, 09:53

To sam već rekao prije, što alpha kaže: oružje je samo alat; ako si dobar, dobar si i sa manje kvalitetnim alatom, a ako si loš, neće ti pomoći ni gan od 10.000 eura.
Znam čovjeka koji je naručivao pištolje iz Njemačke, čekao 6 mjeseci da dođe baš model sa boljom slikom pogodaka, onda ga je nosio u Njemačku i promijenio kompletno okidanje, pa ipak nije postizao bolje rezultate. Potom bi prodao pištolj i naručivao novi...
Možda to radi i dan danas, traži sveti gral, ali poanta je da ga nikada neće naći. Ili ga imaš u sebi ili ga nemaš.

Naravno, odličan strijelac s boljim ganom sigurno može postići bolji rezultat.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest