sehy streljastvo

IPSC
sehy
Pozornik
Pozornik
Posts: 18
Joined: 18 Sep 2011, 10:26
Location: orašje

sehy streljastvo

Post by sehy » 18 Sep 2011, 22:06

evo vako ja sam iz bosne tocnije iz orasja. Pticarka pa daljina je oko 10-ak metara a ciljnik je iglasti,kada god hocu da pucam ruke se tresu nije bas puno ali ne mogu da pogodim i da smirim pusku jedino mogu da pogodim kada je naslonim na nesto. i da li mi morete reci kako pravilno da gadjam ili mi morete reci " trokut " gadjanje, i sta mi preporucujete za smirenje ruke Hvala unaprijed
sehy

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: sehy streljastvo

Post by Mike_Torello » 18 Sep 2011, 22:14

Što je to ptičarka? Sačmarica?
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

PUNISHER1987
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 583
Joined: 01 Feb 2011, 22:20
Location: Vidovice

Re: sehy streljastvo

Post by PUNISHER1987 » 18 Sep 2011, 22:54

Mike pod ptičarka je mislio na zračnu pušku, tako je neki u Bosni zovu!!
To sin by silence, when we should protest, makes cowards out of men.

sehy
Pozornik
Pozornik
Posts: 18
Joined: 18 Sep 2011, 10:26
Location: orašje

Re: sehy streljastvo

Post by sehy » 18 Sep 2011, 22:56

e to jarane zracna puska
sehy

PUNISHER1987
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 583
Joined: 01 Feb 2011, 22:20
Location: Vidovice

Re: sehy streljastvo

Post by PUNISHER1987 » 18 Sep 2011, 22:58

sehy daj reci kako se zoveš i da li si baš iz Orašja ili iz nekog sela pokraj Orašja??
To sin by silence, when we should protest, makes cowards out of men.

sehy
Pozornik
Pozornik
Posts: 18
Joined: 18 Sep 2011, 10:26
Location: orašje

Re: sehy streljastvo

Post by sehy » 18 Sep 2011, 23:15

zovem se senahid prijatelji me zovu sehy a ja sam iz orasja blizu zupanje blizu granice sam
sehy

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: sehy streljastvo

Post by zdebat » 18 Sep 2011, 23:28

Ako pucaš stojećki iz desnog stava (okidaš desnim kažiprstom i ciljaš desnim okom) pokušaj lijevi lakat postaviti na lijevi kuk, desnu nogu povući unazad a lijevim kukom biti okrenut prema meti. Ako ti zafali visine (puška ti leži prenisko i saginješ glavu prema njoj) pokušaj palac lj. šake postaviti pod štitnik okidača a kažiprst, srednji prst i prstenjak pod tijelo puške sa donje strane. Stopala su u raskoraku koliko si širok u ramenima ili nešto više, vidjet ćeš koji ti razmak najbolje odgovara. Gađaj metu uvijek na isti način bez da nešto mijenjaš pa gledaj što se događa. Posebno je bitno napomenuti da oštriš pogled na prednji ciljnik a ne gledaš metu.
Za početak toliko, pitaj ako ti nešto još nije jasno.

I da pojasni što ti je to trokut gađanje
Last edited by zdebat on 18 Sep 2011, 23:43, edited 1 time in total.

sehy
Pozornik
Pozornik
Posts: 18
Joined: 18 Sep 2011, 10:26
Location: orašje

Re: sehy streljastvo

Post by sehy » 19 Sep 2011, 00:17

e taj trokut gadjanje je koristila vojska JNA a i danas se dan to koristi,a dali mi morete reci sta bi trebo koristiti da mi se ruke smire. Hvala ljepa
sehy

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: sehy streljastvo

Post by Mike_Torello » 19 Sep 2011, 01:33

Pod "trokut" mozda mislis nesto ovako?
http://www.gunthorp.com/IMAGES/common%2 ... errors.jpg
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

sehy
Pozornik
Pozornik
Posts: 18
Joined: 18 Sep 2011, 10:26
Location: orašje

Re: sehy streljastvo

Post by sehy » 19 Sep 2011, 11:10

jarane je li mi mores eci sta trebam piti ili koristiti da mi se ruke smire hvala ljepo unaprijed
sehy

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: sehy streljastvo

Post by Mike_Torello » 19 Sep 2011, 12:41

Trebas lijeciti parkinsona. Sta ti je, sta bi ti pio dati se ne tresu ruke, nauci se pravilno ciljati za pocetak, tko zna kakvu pusku imas, koliko tesku, koliko dugo nisanis prije okidanja, koliko tvrd okidac, kakav streljacki stav koristis, i kakvu konzistenciju stava imas, kakve si tjelesne konstrukcije i koliko godina imas, a ti bi odmah po ljekovima.
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

sehy
Pozornik
Pozornik
Posts: 18
Joined: 18 Sep 2011, 10:26
Location: orašje

Re: sehy streljastvo

Post by sehy » 19 Sep 2011, 14:26

evo vako godina imam 19. puska je stara 20-ak godina ime joj ne znam teska je 4 kg okidac 2,50kg a stav koristim ljevu nogu ispruzim prema meti
pa onako nije sad dugo da ciljam ali dok se malo ruka ne smiri nekih 20-ak sekundi tjelesne normalne bavom se sportom u dobroj sam kondiciji
sehy

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: sehy streljastvo

Post by Mike_Torello » 19 Sep 2011, 15:24

sehy wrote:stav koristim ljevu nogu ispruzim prema meti... ...pa onako nije sad dugo da ciljam ali dok se malo ruka ne smiri nekih 20-ak sekundi
"lovački" stav ili streljacki, kako ruke drzis? Moja puska ima 6kg, ja se vec nakon 15 skundi tresem kao šiba ni nema sanse da pogodim nesto. Mislim da ako nisi naciljao i pogodio nakon 10 sekundi vise nema smisla drzati pusku u zraku, spusti oruzje, izdahni, ustabili disanje pa ponovo... ja ti to pricam onako "odokativno" ima tu ekipe koji ce ti bolje znati pojasniti pravilne streljacke stavove i tehnike i sve ostalo.
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

sehy
Pozornik
Pozornik
Posts: 18
Joined: 18 Sep 2011, 10:26
Location: orašje

Re: sehy streljastvo

Post by sehy » 19 Sep 2011, 15:27

pa i ovo je dosta a stav je lovacki,a ko mi more reci " trokut " gadjanje jarane
sehy

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: sehy streljastvo

Post by Mike_Torello » 19 Sep 2011, 17:47

Za sada jos nitko od nas nezna sto mislis pod "trokut" gađanje. Ja nisam sluzio JNA, nego HV ali prilikom gađanja se nije spominjao nikakav trokut... Mogu eventualno prolistati kakva stara JNA pravila o obuci pjesadije ako imam koje... ali to je trazenje igle u plastu sijena, zato ti lijepo nama objasni sto to mislis pod trokut gađanje...
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

sehy
Pozornik
Pozornik
Posts: 18
Joined: 18 Sep 2011, 10:26
Location: orašje

Re: sehy streljastvo

Post by sehy » 19 Sep 2011, 18:55

jarane stvarno ni ja ne znam zato i ja pitam da li tko to zna to sam cuo samo da tako gadjaju i nista vis
sehy

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: sehy streljastvo

Post by zdebat » 19 Sep 2011, 22:09

Nema čarobne formule niti čarobne tablete da savladaš streljaštvo. Kada bi streljaštvo bilo tako jednostavno i lako bilo bi popularnije od drugih sportova. Samo upornim radom možeš doći do rezultata. Da bi bio dobar strijelac, moraš imati dobar stav, ciljanje, disajnu stanku, okidanje, analizu pogodaka, korekciju ciljnika, kvalitetno oružje i streljivo.

Evo jedan link sa slikama gdje možeš vidjeti kako izgleda stojeći stav. Ako netko može neka priloži te slike na naš forum ako je moguće jer se ja baš ne kužm u te piksele i megabajte pa da olakšamo i drugima koji će se naći u istoj problematici.

http://indiansforguns.com/viewtopic.php ... 7&start=15

ps
pogledaj shuro.blog
pps
možda si čuo nešto o artiljerijskom trokutu

User avatar
Original_G
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 1772
Joined: 04 Apr 2008, 19:52
Location: Čakovec

sehy streljastvo

Post by Original_G » 19 Sep 2011, 22:09

Bočno se postavi prema meti, lijeva noga naprijed, puška ide preko prsa, lijeva ruka savinuta i lakat oslonjen na rebra. To je najbliže trokutu.
武士道

Ognjem i mačem.

User avatar
siniša
Desetnik
Desetnik
Posts: 308
Joined: 07 Aug 2009, 17:41
Location: Stari Grabovac

Re: sehy streljastvo

Post by siniša » 19 Sep 2011, 22:28

kolega, nemoj se zamarat, jednostavno poklopi prednji i zadnji nišan sa onim što želiš gađat...okidaj polako, da te hitac iznenadi..samo tako imaš pogodak..što je još bitno, prilikom povlačenja okidača zadrži dah dok ne opališ..i to je to.

Što se tiče ovog "polako" povlačenje okidača..nemoj to shvatit bukvalno..da ga sad povlačiš pola minute..za ciljanje i opaljenje ti je sasvim dovoljno 10 ak sekundi (što ti je i Mike rekao), al s tim se ne opterećuj..samo izvedi prethodne korake pravilno i skoncentriraj se..nema neke čarobne formule, samo volja i želja.

Sretno!

User avatar
gun_hater
Narednik
Narednik
Posts: 421
Joined: 17 Nov 2010, 15:36

Re: sehy streljastvo

Post by gun_hater » 20 Sep 2011, 18:58

sehy wrote:jarane je li mi mores eci sta trebam piti ili koristiti da mi se ruke smire hvala ljepo unaprijed
Diazepam
---

Mogao bi i nekog pitat da te praktično poduči gađanju, ovako davat savjete preko foruma je ko da nekome objašnjavaš kako plivati, a nikad nije bio u vodi.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests