Domovinski rat kao skolska tema - danas
Domovinski rat kao skolska tema - danas
Ona učiteljica Smilja je stala isprid ploče i rekla je: "Dico, danas
ćemo učit o domovinskom ratu! Moran odma na početku izrazit ushit,
sriću i zadovoljstvo šta je to ušlo u nastavni plan i program trećaša!
Nikad nije previše rano da mi ka ponosni Hrvati usvojimo to gradivo!"
Onda je uča pljesnila sa rukama i pitala je: "Jel možda neko od vas
zna šta je to bija domovinski rat?" Svi rulja u razredu su šutili i
vrtili su sa glavušama kao da nemaju blage. Uča je pitala: "Šta? Baš
niko?" Onda sam ja dignijo ruku. Uča je rekla: "Izvoli Robi!" Ja sam
rekao: "Jel to bija rat di su naši uz pomoć saveznika satrali Njemce i
ustaše?"
Učiteljica Smilja je mene blido pogledala. Onda je ona stavila ruke na
kukove i pitala je: "A molinte lipo, od koga si to čuja?" Ja sam
rekao: "Od mog dida sa Šolte!" Uča je rekla: "E pa dida ti se malo
zajeba, mladiću! Biće čovik ostarija, pa je mrvicu propuva!" Ja sam
rekao: "Sori, učiteljice, al moj dida nije propuva!" Uča je rekla:
"Okej, ako nije propuva, onda je mislija na neki drugi rat!" Ja sam
pitao: "Na koji drugi rat?" Uča Smilja je rekla: "Na drugi svjecki
rat! Ti je rat bija prije domovinskog rata!" Ja sam pitao: "Pa koga su
onda naši satrali u domovinskom ratu?" Uča je rekla: "Satrali su Srbe
i četnike!" Ja sam pitao: "A ko su nam bili saveznici?" Uča je rekla:
"Njemci i ustaše!"
Ja sam zblantao se u uču Smilju sa lakšom zbunjozom. Samo onda je moj
drug Dino rekao: "Čekajte malo, učiteljice, zar oni već nisu bili
satrani u drugom svjeckom ratu?" Onda je onaj Kane Šteta rekao: "E
stvarno, jebate! Ako su naši satrali Njemce i ustaše u drugom svjeckom
ratu, a posli toga je doša domovinski rat, kako su ih onda mogli imat
za saveznike?" Ona tuljanica Niveska je uletila: "Možda ih nisu
satrali sve! Nego su neke satrali, a neke su ostavili da in posli budu
saveznici!" Ona Nela Svinjogojstvo je pitala: "Kako su birali koje će
satrat, a koje će ostavit za saveznike?" Onaj Rino Sajla je rekao:
"Možda su in dali igrat na par-dišpar?"
Učiteljica Smilja je dvaput pljesnila sa rukama i rekla je: "Dico,
molinvas lipo nemojte konplicirat život! Ovo je tribalo bit
jednostavno gradivo, da skužimo ko je agresor a ko žrtva, a ne da sad
tu idemo do stoljeća sedmog..." Samo onda je ona balibanica Lidija
uletila: "A di su onda bili Srbi i četnici?" Uča je pitala: "Kad?"
Balibanica Lidija je rekla: "Pa u drugom svjeckom ratu!" Uča Smilja je
počeškala se po bradi i malo je dumala. Onda je ona rekla: "Četnici su
bili skupa sa Njemcima i ustašama! A Srbi su bili skupa sa našim
Hrvatima, znači protiv Njemaca, ustaša i četnika!" Onda je mala Teica
pitala: "Zašto onda moja mama govori da su mog dida u domovinskom ratu
uhapsili Taljani?"
Učiteljica Smilja je okrenila se prema njoj i rekla je: "Teice, dušo,
didu ti nikako Taljani nisu mogli uhapsit u domovinskom ratu! Možda su
ga jedino mogli uhapsit u drugom svjeckom ratu!" Kane Šteta je pitao:
"A jesul Taljani bili Njemci, ustaše ili četnici?" Uča Smilja je
podviknila: "Taljani su bili Taljani! Samo su bili u kompi sa
Njemcima, ustašama i četnicima! A to znači protiv Hrvata i Srba!" Ona
pederica Sandra je pitala: "A jesul onda posli u domovinskom ratu bili
u kompi sa Hrvatima i Srbima?" Moj drug Dino je njoj rekao: "A glupa
si ka tava, Sandra! Kako će bit u kompi sa Hrvatima i Srbima ako su
Hrvati bili protiv Srba!" Pederica Sandra je pitala: "Kad?" Dino je
rekao: "Pa u domovinskom ratu!" Kane Šteta rekao: "Možda je po Taljana
išlo sa Srbima, a po sa Hrvatima!" Nela Svinjogojstvo je pitala: "Kako
su birali koji će sa kojima? Jesul igrali na par-dišpar?"
Uča Smilja je zveknila sa dnevnikom po klupi i viknila je: "Jel više
bilo dosta?!" Ja sam njoj rekao: "Ovo gradivo je zapopizdit teško,
učiteljice! Ja ne kužim ništa živo!" Uča je dreknila: "Zato šta smo
sve zakonplicirali sa tvojin didom i drugim svjeckim ratom! Odsad se
držimo samo domovinskog rata i gotovo! Jel to svima jasno?!" Mi smo
svi u razredu umirili se i začepili smo labrnje. Uča je podviknila: "I
da se više uopće ne spominju Taljani i Njemci, pošto su to sad naši
dragi turisti! Jel i to jasno?" Mi smo svi šutili i klimali smo sa
glavušicama. Uča je rekla: "Okej! Znači, vratimo se na početak! U
domovinskom ratu su Srbi i četnici išli okupirat našu zemlju, a onda
su..." Dino je uletijo: "...a onda su ih Hrvati i ustaše satrali! Jel
tako?"
Učiteljica Smilja je značajski se okrenila prema njemu. Ona je
zarežala: "Otprilike!" Ja sam uletijo: "Za razliku od drugog svjeckog
rata, di su Hrvati i Srbi satrali četnike i ustaše! Jel tako?" Uča je
značajski zapiljila se prema meni i zarežala je: "Otprilike!" Onda je
Dino uletijo: "Šta znači da će u sljedećem ratu Hrvati i četnici
satrat Srbe i ustaše!" Uča je iskobečila oči i zinila je sa ustima.
Onda je tuljanica Niveska rekla: "A zašto Hrvati uvik moraju pobjedit?
Možda će baš Srbi i ustaše satrat Hrvate i četnike!" Samo uča je na
nju arlauknila: "Niveska, kakvo je to nedomoljubno ponašanje?! Za koga
ti navijaš? Neću da čujen takve stvari u ovom razredu!"
Tuljanica Niveska je u roku odma zablindirala gubicu. Moj drug Dino se
mrgaški smjehuckao. Učiteljica Smilja je naperila kažimprst prema
njemu i rekla je: "A ti se, pametnjakoviću, ne keseri! Otkud tebi
pravo da govoriš da će bit novog rata? Je li, klipsone?!" Dino je
raširijo ruke i rekao je: "Pa ubra san da je to princip lige prvaka!
Igra svak protiv svakoga i na kraju se zbroje punti!" Ja sam rekao:
"Naravska stvar! A nemoš prekinit natjecanje napola!" Uča je
podviknila: "E pa slušajte me dobro, papani, to van je malo
degenerična logika! Prvo i prvo, više nikad ne smi bit rata! A drugo i
drugo, ako ga i bude, onda je turbo nemoguća kombinacija da Hrvati
skupa sa četnicima ratuju protiv Srba i ustaša! Gotova priča!" Onda
sam ja rekao: "A zašto onda na Šolti mom didi ka Hrvatu jebu četničku
mater?" Uča je zableušila se u mene sa težim ošamutom. Ekipa u razredu
su isto gledali sa čudilom. Ja sam rekao: "I to samo zato šta je bija
u partizanima!"
Onda je Rino Sajla pitao: "Ko su sad partizani, jebate noj?" Kane
Šteta je rekao: "Nikad čuja!" Nela Svinjogojstvo je rekla: "Biće neki
turisti, ka Njemci i Taljani!" Učiteljica Smilja je i dalje stajala
ukipana isprid ploče sa namušenom facom. Onda je balibanica Lidija nju
pitala: "Stvarno, učiteljice, a ko su bili partizani?" Uča je gledala
koljački prema meni i podviknila je: "Jel vidiš sad šta si napravija,
debilu? Jesmol mi na ovom satu tribali govorit o domovinskom ratu il o
partizanima?" Ja sam rekao: "Moj dida kaže da su partizani bili
odlučujući faktor u domovinskom ratu!" Uča se napečila: "A po čemu to,
majketi?" Ja sam rekao: "Po tome šta su nedostajali!"
Robi K. (IIIa)
ćemo učit o domovinskom ratu! Moran odma na početku izrazit ushit,
sriću i zadovoljstvo šta je to ušlo u nastavni plan i program trećaša!
Nikad nije previše rano da mi ka ponosni Hrvati usvojimo to gradivo!"
Onda je uča pljesnila sa rukama i pitala je: "Jel možda neko od vas
zna šta je to bija domovinski rat?" Svi rulja u razredu su šutili i
vrtili su sa glavušama kao da nemaju blage. Uča je pitala: "Šta? Baš
niko?" Onda sam ja dignijo ruku. Uča je rekla: "Izvoli Robi!" Ja sam
rekao: "Jel to bija rat di su naši uz pomoć saveznika satrali Njemce i
ustaše?"
Učiteljica Smilja je mene blido pogledala. Onda je ona stavila ruke na
kukove i pitala je: "A molinte lipo, od koga si to čuja?" Ja sam
rekao: "Od mog dida sa Šolte!" Uča je rekla: "E pa dida ti se malo
zajeba, mladiću! Biće čovik ostarija, pa je mrvicu propuva!" Ja sam
rekao: "Sori, učiteljice, al moj dida nije propuva!" Uča je rekla:
"Okej, ako nije propuva, onda je mislija na neki drugi rat!" Ja sam
pitao: "Na koji drugi rat?" Uča Smilja je rekla: "Na drugi svjecki
rat! Ti je rat bija prije domovinskog rata!" Ja sam pitao: "Pa koga su
onda naši satrali u domovinskom ratu?" Uča je rekla: "Satrali su Srbe
i četnike!" Ja sam pitao: "A ko su nam bili saveznici?" Uča je rekla:
"Njemci i ustaše!"
Ja sam zblantao se u uču Smilju sa lakšom zbunjozom. Samo onda je moj
drug Dino rekao: "Čekajte malo, učiteljice, zar oni već nisu bili
satrani u drugom svjeckom ratu?" Onda je onaj Kane Šteta rekao: "E
stvarno, jebate! Ako su naši satrali Njemce i ustaše u drugom svjeckom
ratu, a posli toga je doša domovinski rat, kako su ih onda mogli imat
za saveznike?" Ona tuljanica Niveska je uletila: "Možda ih nisu
satrali sve! Nego su neke satrali, a neke su ostavili da in posli budu
saveznici!" Ona Nela Svinjogojstvo je pitala: "Kako su birali koje će
satrat, a koje će ostavit za saveznike?" Onaj Rino Sajla je rekao:
"Možda su in dali igrat na par-dišpar?"
Učiteljica Smilja je dvaput pljesnila sa rukama i rekla je: "Dico,
molinvas lipo nemojte konplicirat život! Ovo je tribalo bit
jednostavno gradivo, da skužimo ko je agresor a ko žrtva, a ne da sad
tu idemo do stoljeća sedmog..." Samo onda je ona balibanica Lidija
uletila: "A di su onda bili Srbi i četnici?" Uča je pitala: "Kad?"
Balibanica Lidija je rekla: "Pa u drugom svjeckom ratu!" Uča Smilja je
počeškala se po bradi i malo je dumala. Onda je ona rekla: "Četnici su
bili skupa sa Njemcima i ustašama! A Srbi su bili skupa sa našim
Hrvatima, znači protiv Njemaca, ustaša i četnika!" Onda je mala Teica
pitala: "Zašto onda moja mama govori da su mog dida u domovinskom ratu
uhapsili Taljani?"
Učiteljica Smilja je okrenila se prema njoj i rekla je: "Teice, dušo,
didu ti nikako Taljani nisu mogli uhapsit u domovinskom ratu! Možda su
ga jedino mogli uhapsit u drugom svjeckom ratu!" Kane Šteta je pitao:
"A jesul Taljani bili Njemci, ustaše ili četnici?" Uča Smilja je
podviknila: "Taljani su bili Taljani! Samo su bili u kompi sa
Njemcima, ustašama i četnicima! A to znači protiv Hrvata i Srba!" Ona
pederica Sandra je pitala: "A jesul onda posli u domovinskom ratu bili
u kompi sa Hrvatima i Srbima?" Moj drug Dino je njoj rekao: "A glupa
si ka tava, Sandra! Kako će bit u kompi sa Hrvatima i Srbima ako su
Hrvati bili protiv Srba!" Pederica Sandra je pitala: "Kad?" Dino je
rekao: "Pa u domovinskom ratu!" Kane Šteta rekao: "Možda je po Taljana
išlo sa Srbima, a po sa Hrvatima!" Nela Svinjogojstvo je pitala: "Kako
su birali koji će sa kojima? Jesul igrali na par-dišpar?"
Uča Smilja je zveknila sa dnevnikom po klupi i viknila je: "Jel više
bilo dosta?!" Ja sam njoj rekao: "Ovo gradivo je zapopizdit teško,
učiteljice! Ja ne kužim ništa živo!" Uča je dreknila: "Zato šta smo
sve zakonplicirali sa tvojin didom i drugim svjeckim ratom! Odsad se
držimo samo domovinskog rata i gotovo! Jel to svima jasno?!" Mi smo
svi u razredu umirili se i začepili smo labrnje. Uča je podviknila: "I
da se više uopće ne spominju Taljani i Njemci, pošto su to sad naši
dragi turisti! Jel i to jasno?" Mi smo svi šutili i klimali smo sa
glavušicama. Uča je rekla: "Okej! Znači, vratimo se na početak! U
domovinskom ratu su Srbi i četnici išli okupirat našu zemlju, a onda
su..." Dino je uletijo: "...a onda su ih Hrvati i ustaše satrali! Jel
tako?"
Učiteljica Smilja je značajski se okrenila prema njemu. Ona je
zarežala: "Otprilike!" Ja sam uletijo: "Za razliku od drugog svjeckog
rata, di su Hrvati i Srbi satrali četnike i ustaše! Jel tako?" Uča je
značajski zapiljila se prema meni i zarežala je: "Otprilike!" Onda je
Dino uletijo: "Šta znači da će u sljedećem ratu Hrvati i četnici
satrat Srbe i ustaše!" Uča je iskobečila oči i zinila je sa ustima.
Onda je tuljanica Niveska rekla: "A zašto Hrvati uvik moraju pobjedit?
Možda će baš Srbi i ustaše satrat Hrvate i četnike!" Samo uča je na
nju arlauknila: "Niveska, kakvo je to nedomoljubno ponašanje?! Za koga
ti navijaš? Neću da čujen takve stvari u ovom razredu!"
Tuljanica Niveska je u roku odma zablindirala gubicu. Moj drug Dino se
mrgaški smjehuckao. Učiteljica Smilja je naperila kažimprst prema
njemu i rekla je: "A ti se, pametnjakoviću, ne keseri! Otkud tebi
pravo da govoriš da će bit novog rata? Je li, klipsone?!" Dino je
raširijo ruke i rekao je: "Pa ubra san da je to princip lige prvaka!
Igra svak protiv svakoga i na kraju se zbroje punti!" Ja sam rekao:
"Naravska stvar! A nemoš prekinit natjecanje napola!" Uča je
podviknila: "E pa slušajte me dobro, papani, to van je malo
degenerična logika! Prvo i prvo, više nikad ne smi bit rata! A drugo i
drugo, ako ga i bude, onda je turbo nemoguća kombinacija da Hrvati
skupa sa četnicima ratuju protiv Srba i ustaša! Gotova priča!" Onda
sam ja rekao: "A zašto onda na Šolti mom didi ka Hrvatu jebu četničku
mater?" Uča je zableušila se u mene sa težim ošamutom. Ekipa u razredu
su isto gledali sa čudilom. Ja sam rekao: "I to samo zato šta je bija
u partizanima!"
Onda je Rino Sajla pitao: "Ko su sad partizani, jebate noj?" Kane
Šteta je rekao: "Nikad čuja!" Nela Svinjogojstvo je rekla: "Biće neki
turisti, ka Njemci i Taljani!" Učiteljica Smilja je i dalje stajala
ukipana isprid ploče sa namušenom facom. Onda je balibanica Lidija nju
pitala: "Stvarno, učiteljice, a ko su bili partizani?" Uča je gledala
koljački prema meni i podviknila je: "Jel vidiš sad šta si napravija,
debilu? Jesmol mi na ovom satu tribali govorit o domovinskom ratu il o
partizanima?" Ja sam rekao: "Moj dida kaže da su partizani bili
odlučujući faktor u domovinskom ratu!" Uča se napečila: "A po čemu to,
majketi?" Ja sam rekao: "Po tome šta su nedostajali!"
Robi K. (IIIa)
Nemoguće je Nemoguće
-
John Moses
- Razvodnik

- Posts: 156
- Joined: 05 Dec 2010, 21:19
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

