Prekratke ruke

Vatreno oružje, rubnog ili centralnog paljenja.
Post Reply
tugo
Pozornik
Pozornik
Posts: 26
Joined: 01 Jul 2009, 10:04

Prekratke ruke

Post by tugo » 09 Feb 2025, 11:03

Uvijek nešto prece i već neko vrijeme nisam gađao iz pištolja.
I uzmem neki dan i fak ne vidim nišane, mutno...
I sad mi problem pogoditi stalska vrata.
Vi sa staračkom degradacijom vida kako se nosite s time?
Pucate li s naočalama pa vidite nišanu a ne metu ili obratno?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Prekratke ruke

Post by jolly » 09 Feb 2025, 11:14

A sta je to staracka degraacija vida?
Skoro svi iza 40te godine nose neke ocale.

Nisi rekao na koji nacin pucas?
1) Precizno, i natjecateljski?
2) Precizno, rekrecijski - ne ides na natjecanja, tek poneki odlazak na streljanu?
3) IPSC ili IDPA?

Za precizno , natjecateljski, nadji ocale koje ti odgovaraju.
Prednji nisan mora biti bistar u fokusu oka, zadnji nisan i meta malo mutni.
zato meta R50 za precizno, ima od 7-ce sve crno, da mozes lijepo gadjati prema kontrastu na meti.

za druge dvije opcije - rekreacijsko ili IPSC, IDPA:
Razmisli o pistolju sa nekom crvenom tockom.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

tugo
Pozornik
Pozornik
Posts: 26
Joined: 01 Jul 2009, 10:04

Re: Prekratke ruke

Post by tugo » 09 Feb 2025, 12:41

jolly wrote:A sta je to staracka degraacija vida?
Skoro svi iza 40te godine nose neke ocale.

Nisi rekao na koji nacin pucas?
1) Precizno, i natjecateljski?
2) Precizno, rekrecijski - ne ides na natjecanja, tek poneki odlazak na streljanu?
3) IPSC ili IDPA?

Za precizno , natjecateljski, nadji ocale koje ti odgovaraju.
Prednji nisan mora biti bistar u fokusu oka, zadnji nisan i meta malo mutni.
zato meta R50 za precizno, ima od 7-ce sve crno, da mozes lijepo gadjati prema kontrastu na meti.

za druge dvije opcije - rekreacijsko ili IPSC, IDPA:
Razmisli o pistolju sa nekom crvenom tockom.
Pucaom rekreacijski
Tek toliko
Jednom mjesečno kutiju, dvije..
I uffff



Sent from my SM-S908B using Tapatalk

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Prekratke ruke

Post by jolly » 09 Feb 2025, 13:20

Ja (kako sam poceo citati s ocalama), a znam da s godinama nece ici na bolje, za back up kupio sam pistolj optics ready i crvenu tocku.
Funkcionira, i pogadjam bolje nego na mehanicke nisane.
Ovo je za drugu opciju koju sam naveo. rekreacija, ili dinamicni sportovi u zasebnoj diviziji.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Prekratke ruke

Post by Mirok » 09 Feb 2025, 13:37

Treba točno vidjeti kakvi su problemi sa vidom i onda prema tome,što treba npr za ciljanje/nišanjenje.

tugo
Pozornik
Pozornik
Posts: 26
Joined: 01 Jul 2009, 10:04

Re: Prekratke ruke

Post by tugo » 09 Feb 2025, 21:39

jolly wrote:Ja (kako sam poceo citati s ocalama), a znam da s godinama nece ici na bolje, za back up kupio sam pistolj optics ready i crvenu tocku.
Funkcionira, i pogadjam bolje nego na mehanicke nisane.
Ovo je za drugu opciju koju sam naveo. rekreacija, ili dinamicni sportovi u zasebnoj diviziji.
Probao sam upravo sa frendovim hsom sa red dot.
Koja milina
Jasno vidim i gripa se upristojila
E sad s obzirom da volim cz75b a ona ima obli vrh a nosač za red dot je plosnat ima li tko red dot na njoj i kako to izgleda?
I eto moram očito pripremiti 400 tinjak eura


Sent from my SM-S908B using Tapatalk

User avatar
Kapetan Kasil
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 93
Joined: 04 Feb 2025, 12:07

Re: Prekratke ruke

Post by Kapetan Kasil » 09 Feb 2025, 23:34

tugo wrote:
jolly wrote:Ja (kako sam poceo citati s ocalama), a znam da s godinama nece ici na bolje, za back up kupio sam pistolj optics ready i crvenu tocku.
Funkcionira, i pogadjam bolje nego na mehanicke nisane.
Ovo je za drugu opciju koju sam naveo. rekreacija, ili dinamicni sportovi u zasebnoj diviziji.
Probao sam upravo sa frendovim hsom sa red dot.
Koja milina
Jasno vidim i gripa se upristojila
E sad s obzirom da volim cz75b a ona ima obli vrh a nosač za red dot je plosnat ima li tko red dot na njoj i kako to izgleda?
I eto moram očito pripremiti 400 tinjak eura


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Je li model "optic ready"? Ako nije, trebat ćeš zamijeniti stražni ciljnik s metalnom podlogom koja je predviđena za montažu Red Dot-a. To ti onda izgleda ovako: (Bez brige, tvorničko je riješenje, ne treba ništa prčkati)
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 1 guest