Nostalgija

Uradi sam, iskustva, savjeti, prijedlozi, slike vaših radova...
Post Reply
User avatar
Dawor
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 88
Joined: 17 Nov 2008, 20:46

Nostalgija

Post by Dawor » 25 Jan 2009, 15:03

Dugo sam tražio nožić kakav sam imao kao djete, ali to se ispostavilo kao nemoguća misija. Pa sam preradio mali nožić i dobio sam približan izgled, oštrica bi trebala biti šira.
01.JPG
02.jpg
03.JPG
04.jpg
05.jpg
06.jpg

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: Nostalgija

Post by Mike_Torello » 25 Jan 2009, 15:13

jako zanimljivo =) svaka cast
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
J07@
Banned
Posts: 639
Joined: 16 Oct 2008, 17:44
Location: VG-ZG

Re: Nostalgija

Post by J07@ » 25 Jan 2009, 15:48

tocno znam kakav si imo
imo sam ga i ja :D

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: Nostalgija

Post by Knife_maniac » 25 Jan 2009, 16:41

Lijepo napravljeno !
Samo jos malo obradi oko pinova i premazi drsku lanenim uljem ili lakom da ljepse izgleda.

A ja sam svoj "svicarac" rastavio i pobacao djelove :A07:

User avatar
J07@
Banned
Posts: 639
Joined: 16 Oct 2008, 17:44
Location: VG-ZG

Re: Nostalgija

Post by J07@ » 25 Jan 2009, 18:23

al lagano i malo lanenog ulja
i onda pored peci na susenje
ustvari da drvo upije ulje
a bila bi zgodna i neka gravura u drvetu
ak ti se da :A25:
Knife_maniac wrote: A ja sam svoj "svicarac" rastavio i pobacao djelove :A07:
no coment :roll:

User avatar
Dawor
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 88
Joined: 17 Nov 2008, 20:46

Re: Nostalgija

Post by Dawor » 25 Jan 2009, 19:11

J07@ wrote:tocno znam kakav si imo
imo sam ga i ja :D
Ma svi smo ih imali i svi smo ih zagubili.
Šteta jer nitko više ne pravi takve, sada je to sve plastika.
Knife_maniac wrote:Lijepo napravljeno !
Samo jos malo obradi oko pinova i premazi drsku lanenim uljem ili lakom da ljepse izgleda.
Možda s lanenim uljem probam ali neznam ni gdje bi ga kupio.
Kakve trgovine drže laneno ulje? :?:
J07@ wrote:al lagano i malo lanenog ulja
i onda pored peci na susenje
ustvari da drvo upije ulje
a bila bi zgodna i neka gravura u drvetu
ak ti se da :A25:
Nisam nikada radio gravure, možda probam.

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: Nostalgija

Post by Mike_Torello » 25 Jan 2009, 19:18

Dawor wrote:Možda s lanenim uljem probam ali neznam ni gdje bi ga kupio.Kakve trgovine drže laneno ulje? :?:
sve vrste koje drze boje i lakove, trazi planinsko ulje to ti je isti vrag
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
blackpowder
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2008, 16:07

Re: Nostalgija

Post by blackpowder » 25 Jan 2009, 19:29

laneno ulje i planinsko ulje nije ista stvar. Industrijsko laneno je prirodno a koristi se za impregnaciju drva i kamena a planinsko ulje je sintetičko ulje za impregnmaciju kože i kožne obuće - smrdi ko kuga ali je dobro za čizme. i jedno i drugo proizvodi Iskra Zelina (zove li se još tako?)
KRIMINALIZACIJOM LEGALNIH POSJEDNIKA ORUŽJA - ORUŽJE ĆE POSJEDOVATI SAMO KRIMINALCI!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!

User avatar
J07@
Banned
Posts: 639
Joined: 16 Oct 2008, 17:44
Location: VG-ZG

Re: Nostalgija

Post by J07@ » 25 Jan 2009, 19:29

Dawor wrote: Možda s lanenim uljem probam ali neznam ni gdje bi ga kupio.
kad bi znao od kud si lako bi se dogovorili
al kak veli majk
uzmi flasu planisnkog i imas i za gojze mazat :D

User avatar
blackpowder
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2008, 16:07

Re: Nostalgija

Post by blackpowder » 25 Jan 2009, 19:34

odnedavno na tržištu (hvala nutricionistima) dostupno je i jestivo laneno ulje koje je prikladnije za premazivanje drva za noževe jer prije ili kasnije doći će u dodir sa hranom.
KRIMINALIZACIJOM LEGALNIH POSJEDNIKA ORUŽJA - ORUŽJE ĆE POSJEDOVATI SAMO KRIMINALCI!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: Nostalgija

Post by Mike_Torello » 25 Jan 2009, 20:23

bp daj onda vise podataka o tome, nemoj samo sline navlaciti =) :A03:
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
Original_G
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 1772
Joined: 04 Apr 2008, 19:52
Location: Čakovec

Re: Nostalgija

Post by Original_G » 25 Jan 2009, 20:33

a ak je frka možeš i cuclati dršku od noža :A28:



btw. uz sve ostale otrove , malo ulja ili prljavštine (naročito mikroskopske) nikoga nisu ubile :A25: ja s nožom odrežem "duct tape" , posječem drvo za roštilj, ogulim i nacepam, operem nož vodom, obrišem... i narežem jeger za na vatru :A25:
武士道

Ognjem i mačem.

User avatar
blackpowder
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2008, 16:07

Re: Nostalgija

Post by blackpowder » 25 Jan 2009, 21:55

Mike ti znaš da ja čak i podmaz za CB radim od prirodnih komponenti na takav način da ne ugrožavaju zdravlje osim što malo dižu holesterol ako ih previše mažeš na kruh. iskustvo me je poučilo da je bolje izbjeći sve ono što na bilo koji način može utjecati na zdravlje.
osobno koristim jestivo laneno ulje osim u kuhinji i za poliranje drva na oružju za CB i održavanje njegove vodonepropusnosti.
Novo obrađeno drvo odlično se impregnira i poliranjem pčelinjim voskom na temperaturi nešto višoj od temperature okoline kako bi se vosak upio.

jestivo laneno ulje imaš u biljnim apotekama i dućanima zdrave hrane.
Planinsko ulje je na bazi naftnih derivata i dobar je za čizme i cipele ali smrdi ko kuga proizvodi ga Iskra Zelina a naći ćeš ga u dućanu s bojama i lakovima.
Nekad se mogla nabaviti kitova mast ili tuljanovo ulje za impregnaciju kože - bar je ugodnije mirisalo no prewstankom lova na kitove i tuljane taj proizvod je ilegalan.
KRIMINALIZACIJOM LEGALNIH POSJEDNIKA ORUŽJA - ORUŽJE ĆE POSJEDOVATI SAMO KRIMINALCI!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest