KLASIČNOG STRELJAŠTVA NEMA?
Moderator: Original_G
- blackpowder
- Nadnarednik

- Posts: 529
- Joined: 16 Oct 2008, 16:07
Re: KLASIČNOG STRELJAŠTVA NEMA?
@nobile
17. OSTALA PRAVILA FORUMA
(Ne)pismenost pojedinih članova foruma je njihova stvar. Nije uobičajeno upozoravati nekoga i ispravljati nečije griješke u tipkanju, gramatici ili pravopisu.
17. OSTALA PRAVILA FORUMA
(Ne)pismenost pojedinih članova foruma je njihova stvar. Nije uobičajeno upozoravati nekoga i ispravljati nečije griješke u tipkanju, gramatici ili pravopisu.
KRIMINALIZACIJOM LEGALNIH POSJEDNIKA ORUŽJA - ORUŽJE ĆE POSJEDOVATI SAMO KRIMINALCI!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!
Re: KLASIČNOG STRELJAŠTVA NEMA?
Primijetio sam da nobile voli ispravljati, mada nije svjestan svojih pogrešaka.blackpowder wrote:@nobile
17. OSTALA PRAVILA FORUMA
(Ne)pismenost pojedinih članova foruma je njihova stvar. Nije uobičajeno upozoravati nekoga i ispravljati nečije griješke u tipkanju, gramatici ili pravopisu.
Nedavno je napisao V.S. - versus se skraćeno piše vs - bez točki.
Drugom prilikom je naveo kako je .... četvero (ili dvoje - nebitno) ljudi ....
a pravilno glasi: jedan čovjek, dva čovjeka tri čovjeka, četiri čovjeka, ali je zato PET LJUDI
To je samo jedan dio; a mogao bih ih navesti još, što mi nije cilj.
Osim toga isto vidim da članovi pišu "neznam"; negacija se piše odvojeno! Da o "Ć" i "Č" ne govorim.
Ali, nikada mi nije palo na pamet ispravljati nekoga; bez obzira što sam u tom području možda jači od ostalih.
Bez daljnjega, svima se greške potkradaju, i tu je upitno od osobe koja ukazuje na propust, da li to radi dobronamjerno ili liječi svoje komplekse.
Cilj ovog foruma je druženje, razmjena iskustava i zabava. Barem tako mislim.
Re: KLASIČNOG STRELJAŠTVA NEMA?
Nije stvar u nepismenosti, nego u izrazima koji ne pripadaju ni hrvatskom jeziku niti su jasni. Nešto se pomiče, ako nešto pomjeraš, onda ideš po nekakvoj mjeri.
A za svaku grešku koja mi se potkrade (ne mislim nehotično u brzini, jer nekada započinjem rečenicu malim slovom ili pišem malim nešto što bi trebalo velikim), slobodno me ispravi, tu nema ljutnje. Mislim da bismo ipak svi zajedno trebali paziti na jezik i pravopis i koristiti naše riječi, kada ih već imamo (pri tome ne mislim na vrtolet, samokres i slične umotvorine, nego riječi koje se i dalje, uporno i poslije skoro 20 godina koriste bez ikakve potrebe i razloga, a najčešće su :
POMJERANJE - pomicanje
BEZBJEDNOST - sigurnost
UBJEĐIVANJE - uvjeravanje.
Nisam ispravljao ničiji zarez, malo ili veliko slovo niti bilo što slično, ali bode me u oči uporaba izraza koji nisu nikada bili dio našeg jezika, ali su se forsirali. Opet ponavljam, nemam ništa protiv tih riječi i izraza, ali u njihovom prirodnom okruženju i u zemlji u kojoj su normalni i uobičajeni.
Sjećam se anegdote iz 1991. kada je jedan kolega, jer nije znao kako se pravilno kaže TEKA ili bilježnica, na istoj napisao SVIJESKA
Kako se pretpostavlja da bi ovaj forum trebao biti ozbiljan i mjesto na kojem se može dobiti kvalitetna i provjerena informacija, svakako nije korektno učiti nekoga da nešto "pomjera" niti da "ubjeđuje".
Također, za sve one forumaše koji nisu iz RH, normalno je da ako nešto postaju, pišu na SVOM jeziku i koriste SVOJE izraze i riječi, pa ako koriste ekavicu, to nije razlog da se ja ili bilo tko drugi ljutimo. Razumjemo se a ako nešto ne razumijemo, tražit ćemo objašnjenje i odgovoriti. Ali, ipak treba voljeti i koristiti svoj jezik, a poštivati tuđi, jer jedino tako će i drugi poštivati nas i naš jezik.
A za svaku grešku koja mi se potkrade (ne mislim nehotično u brzini, jer nekada započinjem rečenicu malim slovom ili pišem malim nešto što bi trebalo velikim), slobodno me ispravi, tu nema ljutnje. Mislim da bismo ipak svi zajedno trebali paziti na jezik i pravopis i koristiti naše riječi, kada ih već imamo (pri tome ne mislim na vrtolet, samokres i slične umotvorine, nego riječi koje se i dalje, uporno i poslije skoro 20 godina koriste bez ikakve potrebe i razloga, a najčešće su :
POMJERANJE - pomicanje
BEZBJEDNOST - sigurnost
UBJEĐIVANJE - uvjeravanje.
Nisam ispravljao ničiji zarez, malo ili veliko slovo niti bilo što slično, ali bode me u oči uporaba izraza koji nisu nikada bili dio našeg jezika, ali su se forsirali. Opet ponavljam, nemam ništa protiv tih riječi i izraza, ali u njihovom prirodnom okruženju i u zemlji u kojoj su normalni i uobičajeni.
Sjećam se anegdote iz 1991. kada je jedan kolega, jer nije znao kako se pravilno kaže TEKA ili bilježnica, na istoj napisao SVIJESKA
Kako se pretpostavlja da bi ovaj forum trebao biti ozbiljan i mjesto na kojem se može dobiti kvalitetna i provjerena informacija, svakako nije korektno učiti nekoga da nešto "pomjera" niti da "ubjeđuje".
Također, za sve one forumaše koji nisu iz RH, normalno je da ako nešto postaju, pišu na SVOM jeziku i koriste SVOJE izraze i riječi, pa ako koriste ekavicu, to nije razlog da se ja ili bilo tko drugi ljutimo. Razumjemo se a ako nešto ne razumijemo, tražit ćemo objašnjenje i odgovoriti. Ali, ipak treba voljeti i koristiti svoj jezik, a poštivati tuđi, jer jedino tako će i drugi poštivati nas i naš jezik.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
- blackpowder
- Nadnarednik

- Posts: 529
- Joined: 16 Oct 2008, 16:07
Re: KLASIČNOG STRELJAŠTVA NEMA?
Bravo pun pogodak! Ciljnici se "pomjeraju" jer se pomikavleju po točno određenoj mjeri. Koliko ta mjera iznosi morati ćeš izračunati pomoću Pitagorinog poučka. Moram priznati da se ciljnici mogu i "pomicati" mic po mic. Kvrcneš čekićem pa pukneš metak da vidiš kako nosi. Pa iznova kvrcneš čekićem i pukneš metak. Tako mic po mic dok ciljnik ne pomakneš na odmjerenu poziciju.nobile157 wrote: Nešto se pomiče, ako nešto pomjeraš, onda ideš po nekakvoj mjeri.
PS Dragi Lastane, moj materinji jezik je tallijanski a po ocu srpski. Sad sam u dilemi trebam li pisati talijanski na ćirilici?
KRIMINALIZACIJOM LEGALNIH POSJEDNIKA ORUŽJA - ORUŽJE ĆE POSJEDOVATI SAMO KRIMINALCI!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!
- Original_G
- Cinker - bojna

- Posts: 1772
- Joined: 04 Apr 2008, 19:52
- Location: Čakovec
Re: KLASIČNOG STRELJAŠTVA NEMA?
postove vezane uz temu premestil sam u trenažni procesi
nastavak ovoga može tu ili u vox-u
武士道
Ognjem i mačem.
Ognjem i mačem.
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


