Radule
- Knife_maniac
- Satnik

- Posts: 1504
- Joined: 07 Apr 2008, 20:06
- Location: istocna Hrvatska
Radule
Ime mu je Radule (ne pitajte me zasto
)
Usrani dan na usranoj ravnici pa sam morao nesto poduzeti da ne probijem na mozak...
Evo rezultata:
Ukupna duzina 35 cm
Ovo bi trebala biti kopija Tigersharka.
Da sam imao gibnjeve krenio bih raditi one narucene, ali posto ga jos nemam radio sma ovo.
Usrani dan na usranoj ravnici pa sam morao nesto poduzeti da ne probijem na mozak...
Evo rezultata:
Ukupna duzina 35 cm
Ovo bi trebala biti kopija Tigersharka.
Da sam imao gibnjeve krenio bih raditi one narucene, ali posto ga jos nemam radio sma ovo.
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac32 ... %20radovi/
http://www.facebook.com/darac.steel
http://www.facebook.com/darac.steel
Re: Radule
Fino si zamislio. Sviđa mi se način kako si riješio gornju oštricu. Hoćeš li ostavljati neobrađeni sloj kao na prethodniku ili ćeš skidati dio boka? Ostaje li full tang (iliti nož sa cjelovitom drškom prema mom slobodnom prijevodu
)?
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: Radule
mislim da ovo ipak nije tip noza na kojem bi se ostavljao neobradjeni dio na ostrici =)
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: Radule
slazem se, ali kada vidim novi trend u dizajnu nozeva, vise me nista ne moze iznenaditi...
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: Radule
da ali ako kopiras neki noz onda ga kopiras sto vjernije, ne ubacujes nesto svoje...
jedno je trend dizajniranje novih nozeva a drugo je repliciranje pojedine vrste noza.
jedno je trend dizajniranje novih nozeva a drugo je repliciranje pojedine vrste noza.
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
- Knife_maniac
- Satnik

- Posts: 1504
- Joined: 07 Apr 2008, 20:06
- Location: istocna Hrvatska
Re: Radule
Nista se ne ostavlja. Sve se skida ali ne do mirror sjaja.
I drska ce biti cjelovita samo bi trebala ici neka plastika
Morat cu nesto smisliti, ili cu nesto lijevati (samo gdje naci takvu plastiku) ili su nesto iskemijati vec...
I da..ovo je 1. noz koji nece biti u upotrebi
Sto se gibnja tice Horvat nista se ti ne brini ako Bog da sutrqa idem na otpad da vidim dal to prodaju.
Ili cu zarobiti nekog Rumuna kad bude isao sa tamicem
Stric bi trebao mijenjati gibnjeve na prikolici 4 kompleta
ali Boga pitaj kad ce to biti
To bi bilo nozeva za cijelu satniju

I drska ce biti cjelovita samo bi trebala ici neka plastika
Morat cu nesto smisliti, ili cu nesto lijevati (samo gdje naci takvu plastiku) ili su nesto iskemijati vec...
I da..ovo je 1. noz koji nece biti u upotrebi
Sto se gibnja tice Horvat nista se ti ne brini ako Bog da sutrqa idem na otpad da vidim dal to prodaju.
Ili cu zarobiti nekog Rumuna kad bude isao sa tamicem
Stric bi trebao mijenjati gibnjeve na prikolici 4 kompleta
To bi bilo nozeva za cijelu satniju
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac32 ... %20radovi/
http://www.facebook.com/darac.steel
http://www.facebook.com/darac.steel
- Knife_maniac
- Satnik

- Posts: 1504
- Joined: 07 Apr 2008, 20:06
- Location: istocna Hrvatska
Re: Radule
Sad kako vise gledam sliku i ovu moju repliku dodje mi da ga zavitlam nebu pod oblake.
Pre duboki su stomaci
Ili cu ovo popraviti ili cu raditi novi lili poslati sve u pm
Vjerojatno nevalja jer sam mu dao srpsko ime

Pre duboki su stomaci
Ili cu ovo popraviti ili cu raditi novi lili poslati sve u pm
Vjerojatno nevalja jer sam mu dao srpsko ime
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac32 ... %20radovi/
http://www.facebook.com/darac.steel
http://www.facebook.com/darac.steel
Re: Radule
Javi mi se na mail. Ako ti odgovara ja ti pošaljem par komada, samo reci na koju dužinu da ti odrežem (zbog lakšeg pakiranja).Sto se gibnja tice Horvat nista se ti ne brini ako Bog da sutrqa idem na otpad da vidim dal to prodaju.
Ili cu zarobiti nekog Rumuna kad bude isao sa tamicem
Da mi nije lijepih žena, starog oružja i meze, život bi mi bio sasvim bezveze.
crno zlato je rezervirano za Arape, žuto za Židove, a ja radim sa smeđim....... www.boxi.hr
crno zlato je rezervirano za Arape, žuto za Židove, a ja radim sa smeđim....... www.boxi.hr
- Mr.Cabdriver
- Dežurni Dušebrižnik

- Posts: 731
- Joined: 02 Apr 2008, 19:25
- Location: Pula
Re: Radule
Kad ti već nije nož savršena kopija tigersharka, onda mu radije napravi dršku a la sendvič od dva laminat-restlova od prešanog bambusa. Lijepo izgleda za drške a tvrd je i žilav ko sam vrag.Knife_maniac wrote:Nista se ne ostavlja. Sve se skida ali ne do mirror sjaja.
I drska ce biti cjelovita samo bi trebala ici neka plastika![]()
![]()
Da, da... a jednog jutra ćeš se probuditi sa 140 noževa u baksi koji su za gledanje a ne za upotrebu... bazirano na istinitom događajuKnife_maniac wrote: Morat cu nesto smisliti, ili cu nesto lijevati (samo gdje naci takvu plastiku) ili su nesto iskemijati vec...
I da..ovo je 1. noz koji nece biti u upotrebi![]()
![]()
A otkojeg ti je to čelika?
Natuckat ćeš se sa čekićem dok ih poravnaš. Ja imam paket od 4 gibnja debljine između 4 i 6 mm dužine od 60 cm na dolje... Pošto mi je kovač zatvorio radnju, nemam šta sa njima. Prije bi on to raskalio, poravnao i opet zakalio i opustio kad mu donesem blankove za cca 80 kn po komadu (mjerni stroj u uljaniku je pokazao 56-57 po HRC što je super za nož od ostajelog gibnja). Sad bi svi da iznajmljuju apartmane pa sam popušio kovača. Uf, a imam toliko nacrta noževa za realiziratKnife_maniac wrote: Sto se gibnja tice Horvat nista se ti ne brini ako Bog da sutrqa idem na otpad da vidim dal to prodaju.
Ili cu zarobiti nekog Rumuna kad bude isao sa tamicem![]()
![]()
Stric bi trebao mijenjati gibnjeve na prikolici 4 kompletaali Boga pitaj kad ce to biti
![]()
To bi bilo nozeva za cijelu satniju![]()
Navodno postoje zakaljeni i opušteni RAVNI gibnjevi za kupit novi, a da nisu ni nešto pretjerano skupi, s obzirom na debljinu i dužinu. Naravno, ne znam di ih ima.
Inače od ovog hladnog poravnavanja gibnjeva nema puno sreće jer bi posle toga trebalo odraditi barem opuštanje ako je nož za upotrebu jer unutarnja naprezanja lako mogu koštat nož njegovog metalnog života ako ubodeš neki loš kut dok nešto raskopavaš njime ili cjepkaš.
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam...
::::....
- Knife_maniac
- Satnik

- Posts: 1504
- Joined: 07 Apr 2008, 20:06
- Location: istocna Hrvatska
Re: Radule
Ne, morat ce ici neka pljastika.Mr.Cabdriver wrote: Kad ti već nije nož savršena kopija tigersharka, onda mu radije napravi dršku a la sendvič od dva laminat-restlova od prešanog bambusa. Lijepo izgleda za drške a tvrd je i žilav ko sam vrag.
Od celika za brodoveMr.Cabdriver wrote: Da, da... a jednog jutra ćeš se probuditi sa 140 noževa u baksi koji su za gledanje a ne za upotrebu... bazirano na istinitom događaju![]()
A otkojeg ti je to čelika?
Baci sisu da se ogramoooooMr.Cabdriver wrote: Uf, a imam toliko nacrta noževa za realizirat
Ovo ti sve govori.Mr.Cabdriver wrote: Navodno postoje zakaljeni i opušteni RAVNI gibnjevi za kupit novi, a da nisu ni nešto pretjerano skupi, s obzirom na debljinu i dužinu. Naravno, ne znam di ih ima.
Ja sam onaj svoj nazubljeni "hladno" ravnao sa macolom na panju od oraha. Ako su udarci pre jaki dolazi do napuknuca ploce. Ako su udarci umjereni ali precizni dobije se jedan vrlo zadovoljavajuci oblik bez ikakvih ostecenja.Mr.Cabdriver wrote: Inače od ovog hladnog poravnavanja gibnjeva nema puno sreće jer bi posle toga trebalo odraditi barem opuštanje ako je nož za upotrebu jer unutarnja naprezanja lako mogu koštat nož njegovog metalnog života ako ubodeš neki loš kut dok nešto raskopavaš njime ili cjepkaš.
Nije problem kaliti i opustati noz nego je problem sto treba puuuno prakse i zajebanih nozeva dok se ne stekne vjestina. Dakle neizvedivo.
Ovaj moj nizic ce biti za koji dan 2 godine. Srusio je metre i metre drva, nasiljio raznjeve, bio na kolinjima... I do sada nije ima ama bas nikakvih defekata.
Ako slucajno zakacim kakav kamen ili metal onda se istupi ali nista sto nauljeni kamen ne moze srediti.
Uf al sam sa nakucao
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac32 ... %20radovi/
http://www.facebook.com/darac.steel
http://www.facebook.com/darac.steel
- Knife_maniac
- Satnik

- Posts: 1504
- Joined: 07 Apr 2008, 20:06
- Location: istocna Hrvatska
Re: Radule
Gosta sam otpratio kuci pa mi vrag nije dao mira makar ne Nedjelja...
Nakon dosta mozganja i prevrtanja po supama uspio sam isceprkati plocu plastike. U pocetku je bio plan naci od 20 mm ali je to nemoguca misija pa sam spojio 2 x od 10 mm Uhu ljepilom i usput si ga prolio po nogama pa sam se depilirao
Jos mu fale neki detalji i mala modifikacija metalne drske i ide finalno brusenje i prebojavanje drske crnim sprejem te lakiranje i ide na zid u prijevremenu mirovinu dok ga ne zamijeni SOG-ic iz Maestralprom-a ali otom-potom....
Evo nekoliko slicica
Nakon dosta mozganja i prevrtanja po supama uspio sam isceprkati plocu plastike. U pocetku je bio plan naci od 20 mm ali je to nemoguca misija pa sam spojio 2 x od 10 mm Uhu ljepilom i usput si ga prolio po nogama pa sam se depilirao
Jos mu fale neki detalji i mala modifikacija metalne drske i ide finalno brusenje i prebojavanje drske crnim sprejem te lakiranje i ide na zid u prijevremenu mirovinu dok ga ne zamijeni SOG-ic iz Maestralprom-a ali otom-potom....
Evo nekoliko slicica
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac32 ... %20radovi/
http://www.facebook.com/darac.steel
http://www.facebook.com/darac.steel
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: Radule
samo pazi... da bi se sprej zadrzao na plastici moras ju prethodno spricati sa PLASTIC-PRIMER-om.
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: Radule
Moram priznati kako si odradio lijep posao. Premda je po postovima trajao jedno cijelo stoljece, rezultat je krajnje dobar. Steta sto ce na kraju zavrstiti na polici...
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
- Knife_maniac
- Satnik

- Posts: 1504
- Joined: 07 Apr 2008, 20:06
- Location: istocna Hrvatska
Re: Radule
Imao sam dosta obaveza. Fax, ispiti... evo sad je pauza pa imam vremena pa cu zapoceti i one koje sam obecao tebi i Horvatu samo trebam ici na otpad viditi gibnjeve.
Evo danas je u planu stavljanje rucke na ostricu, najzeznutiji dio jer je laminirana plastika pa sam sav napet i nestrpljiv
I ako bog da do kraja tjedna je zavrsen.
Na policu ce ici jer je radjen od nekog mekog materijala i nije pogodan za teske radove.
Toplinske obrade nema pa ce mooozda biti krsten u nekoj slanini ili sunkici
a ako Bog da i koje pile lisi zivota 
Evo danas je u planu stavljanje rucke na ostricu, najzeznutiji dio jer je laminirana plastika pa sam sav napet i nestrpljiv
I ako bog da do kraja tjedna je zavrsen.
Na policu ce ici jer je radjen od nekog mekog materijala i nije pogodan za teske radove.
Toplinske obrade nema pa ce mooozda biti krsten u nekoj slanini ili sunkici
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac32 ... %20radovi/
http://www.facebook.com/darac.steel
http://www.facebook.com/darac.steel
Re: Radule
"Plastika" je vrlo sirok pojam... PP, PU, ABS... ima mnogo boja i prajmera i bez prajmera...Mike_Torello wrote:samo pazi... da bi se sprej zadrzao na plastici moras ju prethodno spricati sa PLASTIC-PRIMER-om.
Re: Radule
ma to mi je drago cuti... samo neka se radi... a sto studiras?Knife_maniac wrote:Imao sam dosta obaveza. Fax, ispiti... evo sad je pauza pa imam vremena pa cu zapoceti i one koje sam obecao tebi i Horvatu samo trebam ici na otpad viditi gibnjeve.![]()
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
- Knife_maniac
- Satnik

- Posts: 1504
- Joined: 07 Apr 2008, 20:06
- Location: istocna Hrvatska
Re: Radule
Elektrotehniku 
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac32 ... %20radovi/
http://www.facebook.com/darac.steel
http://www.facebook.com/darac.steel
- Mr.Cabdriver
- Dežurni Dušebrižnik

- Posts: 731
- Joined: 02 Apr 2008, 19:25
- Location: Pula
Re: Radule
Ekonomija i elektrotehnika - faxovi za buduće nezaposlene :-pKnife_maniac wrote:Elektrotehniku
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam...
::::....
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

