top - uradi sam

Uradi sam, iskustva, savjeti, prijedlozi, slike vaših radova...
User avatar
shizo
Pozornik
Pozornik
Posts: 55
Joined: 27 Oct 2009, 12:26
Location: trogir
Contact:

top - uradi sam

Post by shizo » 07 Dec 2009, 12:25

Pozdrav svima!

Sami počeci projekta: top-uradi sam
top ručne izrade.wmv
(4.93 MiB) Downloaded 576 times

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: top - uradi sam

Post by zdebat » 07 Dec 2009, 19:02

Nadam se da ovo nije tvoja snimka i da ti nisi majstor.

User avatar
Armalite Kid
Banned
Posts: 644
Joined: 24 Jun 2009, 03:54
Location: Grebza

Re: top - uradi sam

Post by Armalite Kid » 07 Dec 2009, 21:25

Zanimljivo, 54 pogleda, a aktivnih postera je 10ak
magisches schwein

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: top - uradi sam

Post by Mike_Torello » 07 Dec 2009, 21:33

Probaj odjavljen pogledati neke slike prilozene na forum, a onda jos pogledaj PDF samogradna =)
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
Dawor
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 88
Joined: 17 Nov 2008, 20:46

Re: top - uradi sam

Post by Dawor » 07 Dec 2009, 21:35

Zanimljivo ali bude mu to puklo jer nema kompenzacije trzaja, tj. uopče nema trzaja jer je u škripu.

User avatar
Armalite Kid
Banned
Posts: 644
Joined: 24 Jun 2009, 03:54
Location: Grebza

Re: top - uradi sam

Post by Armalite Kid » 08 Dec 2009, 00:07

Mike_Torello wrote:Probaj odjavljen pogledati neke slike prilozene na forum, a onda jos pogledaj PDF samogradna =)
Dobro da je tako,
ali po ovome broju pogleda čini se da ima poprilično članova koji očito ne sudjeluju u forumu tj. ništa nikad ne postaju,
a znaš kako se kaže, tko šuti taj nešto skriva.

Btw. za "top" daj neke specifikacije što kada kako i gdje
magisches schwein

User avatar
shizo
Pozornik
Pozornik
Posts: 55
Joined: 27 Oct 2009, 12:26
Location: trogir
Contact:

Re: top - uradi sam

Post by shizo » 08 Dec 2009, 00:32

Armalite Kid wrote:
Mike_Torello wrote:Probaj odjavljen pogledati neke slike prilozene na forum, a onda jos pogledaj PDF samogradna =)
Dobro da je tako,
ali po ovome broju pogleda čini se da ima poprilično članova koji očito ne sudjeluju u forumu tj. ništa nikad ne postaju, a znaš kako se kaže, tko šuti taj nešto skriva.
Btw. za "top" daj neke specifikacije što kada kako i gdje
veoma zanimljivo
tomorrow i'll send specifications and pictures.

User avatar
toni_u
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 523
Joined: 24 Nov 2008, 13:09
Location: Karlovac
Contact:

Re: top - uradi sam

Post by toni_u » 08 Dec 2009, 12:01

hm,nadam se da necemo o tebi citati u "crnoj kronici" zbog tog "topa" :mrgreen:

User avatar
Snajperista
Banned
Posts: 193
Joined: 24 Sep 2009, 17:24
Location: Špičkovina

Re: top - uradi sam

Post by Snajperista » 08 Dec 2009, 14:35

A na sta to uopce ide?
Barut?
Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.

User avatar
Armalite Kid
Banned
Posts: 644
Joined: 24 Jun 2009, 03:54
Location: Grebza

Re: top - uradi sam

Post by Armalite Kid » 08 Dec 2009, 15:01

zdebat wrote:Nadam se da ovo nije tvoja snimka i da ti nisi majstor.
Zašto se to nadaš ?
magisches schwein

User avatar
Tomy
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 988
Joined: 25 Jul 2009, 21:22
Location: Zagreb

Re: top - uradi sam

Post by Tomy » 08 Dec 2009, 20:16

Armalite Kid wrote:
zdebat wrote:Nadam se da ovo nije tvoja snimka i da ti nisi majstor.
Zašto se to nadaš ?
Zato što Zakon o oružju ima jednu zanimljivu odredbu.

Članak 66.
Proizvodnjom oružja mogu se baviti trgovačka društva koja prije upisa u sudski registar trgovačkog suda dobiju odobrenje Ministarstva unutarnjih poslova za obavljanje djelatnosti proizvodnje oružja.
Proizvodnjom streljiva mogu se baviti trgovačka društva i obrti pod uvjetima utvrđenim propisima o proizvodnji eksplozivnih tvari.
Proizvodnjom streljiva ne smatra se punjenje zrna za vlastite potrebe u lovstvu i športskom streljaštvu.

Ako ipak napraviš ima još i ovo:

Članak 91.
Novčanom kaznom od 10.000,00 do 100.000,00 kuna ili kaznom zatvora do 60 dana kaznit će se za prekršaj fizička osoba koja neovlašteno nabavi, drži, nosi, izradi, proda, razmijeni ili ustupi drugom oružje koje je ovim Zakonom zabranjeno.

User avatar
Tomy
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 988
Joined: 25 Jul 2009, 21:22
Location: Zagreb

Re: top - uradi sam

Post by Tomy » 08 Dec 2009, 20:40

Čisto da ne bude nejasno što se smatra oružjem prema Zakonu o oružju:

Članak 3.
Oružje u smislu ovoga Zakona je naprava izrađena ili prilagođena da pod pritiskom zraka, barutnih i drugih plinova ili drugog potisnog sredstva može izbaciti zrno, kuglu, sačmu ili neki drugi projektil, odnosno raspršiti plin ili tekućinu te druge naprave koje su namijenjene za samoobranu, lov ili šport.
Oružjem u smislu ovoga Zakona smatraju se i bitni dijelovi oružja.
Bitni dijelovi oružja su cijev sa ležištem metka, cijevni umetak, zatvarač, navlaka, rukohvat s mehanizmom za okidanje te bubanj kod revolvera.

User avatar
Armalite Kid
Banned
Posts: 644
Joined: 24 Jun 2009, 03:54
Location: Grebza

Re: top - uradi sam

Post by Armalite Kid » 08 Dec 2009, 23:59

Možda je važan ovaj članak sa bitnim dijelovima oružja.

"Bitni dijelovi oružja su cijevi s ležištem metka, cijevni umeci, zatvarač, navlaka te bubanj kod revolvera."

Ja ovdje ne vidim ni jedno od ovoga nabrojanog, niti išta normalnog vezanog za oružje.

Ako je ipak ta skalamerija od jedne 2 cijevi i 2 šarafa pričvršćena u škripcu što se imenom topa zaogrće
(bez uvrede za "majstora")
oružje,
onda sam ja, napokon ću vam priznat, Dikolores.
magisches schwein

User avatar
toni_u
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 523
Joined: 24 Nov 2008, 13:09
Location: Karlovac
Contact:

Re: top - uradi sam

Post by toni_u » 09 Dec 2009, 00:12

:A03: hehehe :A25:

User avatar
Tomy
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 988
Joined: 25 Jul 2009, 21:22
Location: Zagreb

Re: top - uradi sam

Post by Tomy » 09 Dec 2009, 00:16

Armalite Kid wrote:Možda je važan ovaj članak sa bitnim dijelovima oružja.

"Bitni dijelovi oružja su cijevi s ležištem metka, cijevni umeci, zatvarač, navlaka te bubanj kod revolvera."

Ja ovdje ne vidim ni jedno od ovoga nabrojanog, niti išta normalnog vezanog za oružje.

Ako je ipak ta skalamerija od jedne 2 cijevi i 2 šarafa pričvršćena u škripcu što se imenom topa zaogrće
(bez uvrede za "majstora")
oružje,
onda sam ja, napokon ću vam priznat, Dikolores.
Ne, nije bitan taj članak sa bitnim dijelovima oružja, nego je bitan čl.3. gdje ti jasno i glasno stoji šta se smatra vatrenim oružjem, Dikolores. :A03:

User avatar
Armalite Kid
Banned
Posts: 644
Joined: 24 Jun 2009, 03:54
Location: Grebza

Re: top - uradi sam

Post by Armalite Kid » 09 Dec 2009, 00:31

Al manjkava je to definicija u ovom slučaju, ako "majstor" zaboravi staviti kuglu u cijev je li to još uvijek vatreno oružje? Možda to postaje onda plinsko oružje ? (budući da proizvodi samo buku)
Prema tome, može li se onda kao takvo prijaviti u najbližoj PP ?

A ako recimo rastavi to, može li ta obična cijev biti vatreno ili plinsko oružje uopće ili postaje hladno oružje ako uopće se može i tako nazvat ? Ili je to možda i oružje na BP pa bi u tu kategoriju trebalo spadati.

Ne zezam se sa ovime, jer da je sve jednostavno sa zakonima ne bi onda postajali sudovi i odvjetnici, a u krajnjem slučaju ni cijela znanost koja se bavi tumačenjem zakona, i falabogu da je tako jer onda ne bi ni postojalo ni pravo ni pravda.
Last edited by Armalite Kid on 09 Dec 2009, 00:41, edited 1 time in total.
magisches schwein

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: top - uradi sam

Post by zdebat » 09 Dec 2009, 00:34

Armalite Kid wrote:
zdebat wrote:Nadam se da ovo nije tvoja snimka i da ti nisi majstor.
Zašto se to nadaš ?
Kao prvo, zato što se lako nastrada u kemijanju u takvim pokusima. Kao drugo, to je kažnjivo. Dakle, ako smijem primjetiti, to je nadasve skup i opasan sport. Lakše je i jednostavnije (jeftinije) baviti se legalnim stvarima. Bez uvrede.

User avatar
Tomy
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 988
Joined: 25 Jul 2009, 21:22
Location: Zagreb

Re: top - uradi sam

Post by Tomy » 09 Dec 2009, 00:44

Armalite Kid wrote:Al manjkava je to definicija u ovom slučaju, ako "majstor" zaboravi staviti kuglu u cijev je li to još uvijek vatreno oružje? Možda to postaje onda plinsko oružje ? (budući da proizvodi samo buku)
Prema tome, može li se onda kao takvo prijaviti u najbližoj PP ?

A ako recimo rastavi to, može li ta obična cijev biti vatreno ili plinsko oružje uopće ili postaje hladno oružje ako uopće se može i tako nazvat ? Ili je to možda i oružje na BP pa bi u tu kategoriju trebalo spadati.

:D
Koliko sam vidio na snimci, nije zaboravio staviti projektil u cijev, a i očito je da je izrađeno sa namjerom da ispaljuje projektile, dakle oružje je. A što se kategorije tiče, u zabranjeno, jer proizvedeno je bez odobrenja, a i kao samo oružje se ne može registrirati.

Daj mi reci, ako iz svog registriranog vatrenog oružja (kategorije B) ispaljuješ manevarce, da li smatraš da je to onda plinsko oružje?

User avatar
siniša
Desetnik
Desetnik
Posts: 308
Joined: 07 Aug 2009, 17:41
Location: Stari Grabovac

Re: top - uradi sam

Post by siniša » 09 Dec 2009, 11:10

Ako se čovijek potrudio, komentirajte malo "top", a ne samo ga kritizirat.
I meni iz dosade padnu neke lude ideja na pamet. Npr. kao što sam već prije pisao, planiram probat napravit neku zračnu pušku.
U svakom slučaju sve pohvale za trud, ako si autor ovog djela. :D :A25: :A28:

A sad kad si isprobao, rastavi to i raspitaj se za zakon. Ako je zakonski dobro, ako ne možeš reći da si jednom napravio topče. :mrgreen: :A25:

User avatar
siniša
Desetnik
Desetnik
Posts: 308
Joined: 07 Aug 2009, 17:41
Location: Stari Grabovac

Re: top - uradi sam

Post by siniša » 09 Dec 2009, 11:15

Ako sam što krivo rekao, ispričavam se, ali to je moje osobno mišljenje.
A valjda imam pravo na to. :A32:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest