ISSF
Moderator: Original_G
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
Re: ISSF
Pitam se nakon kojeg vremena prodajete i na koji način rabljeno zračno, MK i VK oružje kada nabavljate novo, pa vam ovo korišteno nije potrebno.
Da li se i gdje u HR može kupiti novi zračni pištolj ili ga se individualno mora uvoziti iz Europe?
Kako nalazite sponzore, budući su cijene poprilične?
Zahvaljujem.
Da li se i gdje u HR može kupiti novi zračni pištolj ili ga se individualno mora uvoziti iz Europe?
Kako nalazite sponzore, budući su cijene poprilične?
Zahvaljujem.
Oštri
- Original_G
- Cinker - bojna

- Posts: 1772
- Joined: 04 Apr 2008, 19:52
- Location: Čakovec
Re: ISSF
Mogu za sebe komentirati. Sam kupujem sve od oružja do streljiva, klub ima termin na zračnoj a VK sam plaćam. Oružje sam do sad nabavljal novo u dućanu ili rabljeno prek veze ili oglasnika. Sponzore prek poznanstva, nekaj za klub preko grada ili županije.
武士道
Ognjem i mačem.
Ognjem i mačem.
- istra champion
- Cinker - bojna

- Posts: 2161
- Joined: 03 Aug 2009, 08:23
- Location: južna ISTRA
Re: ISSF
Oružje prodajem kada si nabavim preciznije
i kad vidim da oružje koje trenutno imam nije više konkurentno jer se na PH sve više pojavljuju vrhunska oružja tipo Pardini SP-1 el. i sl. koja su klasu bolj od mojeg i onda si pomislim, šta bi bilo da imam ja takav? Prodam svoje i još nešto iz kolekcije ''trofejnog'' i kupim si konkurentnije oružje. Prije same kupnje, naravno isprobam takvo oružje i onda slijedi odluka o kupnji ili ne.
U HR se može kupiti novo zračno natjecateljsko oružje preko firme u sklopu HSS-a, ali su cijene nabrijane
, više se isplati individualna kupnja u inozemstvu.
Sam svoj sponzor
.
U HR se može kupiti novo zračno natjecateljsko oružje preko firme u sklopu HSS-a, ali su cijene nabrijane
Sam svoj sponzor
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
Re: ISSF
Malo sam gledao rezultate od vikenda na Vrapčaku, pa vidim da seniori pucaju MK pištolj na 50metara i to se valjda radi sa TOZ 35 i sličnim aparatićima u R50 metu.
Eh, sad bi me interesiralo pucanje ma 25m brzo i STD pištolj.
Da li za obje discipline treba jedan aparatić ili je za svaku potreban po jedan različit, te koji se modeli najčešće koriste.
Kaj je to "pištolj središnjeg paljenja", očito nije MK...
Pomognite neupućenom senilcu
Vjerojatno je najpametnije koračiti u subotu i nedelju na Vrapčak i baciti oko na zbivanja, pošto nemamo Breadfana pri ruci da napravi reportažicu.
Općenito bi trebalo malo ozbiljnije poraditi na popularizaciji klasičnog streljaštva, vjerojatno bi bilo interesantnije kad bi konkurencija bila jača.
Eh, sad bi me interesiralo pucanje ma 25m brzo i STD pištolj.
Da li za obje discipline treba jedan aparatić ili je za svaku potreban po jedan različit, te koji se modeli najčešće koriste.
Kaj je to "pištolj središnjeg paljenja", očito nije MK...
Pomognite neupućenom senilcu
Vjerojatno je najpametnije koračiti u subotu i nedelju na Vrapčak i baciti oko na zbivanja, pošto nemamo Breadfana pri ruci da napravi reportažicu.
Općenito bi trebalo malo ozbiljnije poraditi na popularizaciji klasičnog streljaštva, vjerojatno bi bilo interesantnije kad bi konkurencija bila jača.
Oštri
- istra champion
- Cinker - bojna

- Posts: 2161
- Joined: 03 Aug 2009, 08:23
- Location: južna ISTRA
Re: ISSF
Možeš pucati s istim poluautomatskim pištoljem u cal..22LR koji je po pravilu ISSF-a. Najčešće se koriste ovi modeli pištolja za disciplinu pištolj standard (3x20 hitaca): Hammerli P280 i SP20, Walther GSP (expert) i SSP, Pardini SP-1 E, Fas 607, IŽ-35, Erma ESP 85A, ČZ M-75 Kadet,...
Za disciplinu pištolj ''brza paljba'' postoje baš namjenski pištolji kao: Pardini SP-1 E rapid fire, Matchguns MG-2E rapid fire,... sa elektronskim okidanjem i koje je naravno, daleko u prednosti naspram mehaničkog okidanja u toj disciplini.
Pištolj ili revolver središnjeg paljenja može biti bilo koje oružje sa središnjim paljenjem inicijalne kapisle, od cal.7.62-9.65mm, koje je po pravilima ISSF-a za tu disciplinu.
Za disciplinu pištolj ''brza paljba'' postoje baš namjenski pištolji kao: Pardini SP-1 E rapid fire, Matchguns MG-2E rapid fire,... sa elektronskim okidanjem i koje je naravno, daleko u prednosti naspram mehaničkog okidanja u toj disciplini.
Pištolj ili revolver središnjeg paljenja može biti bilo koje oružje sa središnjim paljenjem inicijalne kapisle, od cal.7.62-9.65mm, koje je po pravilima ISSF-a za tu disciplinu.
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
- istra champion
- Cinker - bojna

- Posts: 2161
- Joined: 03 Aug 2009, 08:23
- Location: južna ISTRA
Re: ISSF
KALENDAR NATJECANJA 2011 – ISSF PROGRAM Pu/Pi
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
Re: ISSF
evo,da se i ja priključim. je, da je tema lanjska....ipak se ima kaj reći o tome.
sam da vidite kak se to strelja u haveju. discipline puškom VK-puška pap 7,62x39mm:
1. trostav 3x10 hitaca-probni hici: neograničeni broj prije prvog hica za meč svakog stava u jednu metu
-vrijeme gađanja: 1sat i 20 min.
-udaljenost: 200 metara
-meta: R-100 elektronske mete SIUS ASCOR
eto to je kaj se tiče precize za prvi dan natjecanja,a drugi dan je ovakav...
2. trostav 3x 10 MRF(vojničko brzo gađanje)-probni hici: neograničeni broj hitaca,samo kaj vreme za probu iznosi 10 minuta
-vrijeme gađanja po stavovima: ležeći.. 10 hitaca za 45 sekundi
stojeći..10 hitaca za 60 sekundi
klečeći..10 hitaca za 60 sekundi
-udaljenost: 200 metara
-meta: R-100 isto tako elektronska
gađa se po pravilniku ISSF-a i HSS-a(preciza), dok se brzo gađanje izvodi po pravilniku CISM-a.
1. trostav 3x10 hitaca-probni hici: neograničeni broj prije prvog hica za meč svakog stava u jednu metu
-vrijeme gađanja: 1sat i 20 min.
-udaljenost: 200 metara
-meta: R-100 elektronske mete SIUS ASCOR
eto to je kaj se tiče precize za prvi dan natjecanja,a drugi dan je ovakav...
2. trostav 3x 10 MRF(vojničko brzo gađanje)-probni hici: neograničeni broj hitaca,samo kaj vreme za probu iznosi 10 minuta
-vrijeme gađanja po stavovima: ležeći.. 10 hitaca za 45 sekundi
stojeći..10 hitaca za 60 sekundi
klečeći..10 hitaca za 60 sekundi
-udaljenost: 200 metara
-meta: R-100 isto tako elektronska
gađa se po pravilniku ISSF-a i HSS-a(preciza), dok se brzo gađanje izvodi po pravilniku CISM-a.
mudar čovjek zna sve. snalažljiv čovjek zna svakoga.
Re: ISSF
samo da se još nadovežem. papovka mora dakle biti 7,62 x 39 Simonov bez ikakvih preinaka.
težina okidača ne smije biti manja od 2 kg, a streljivo mora biti sa običnim zrnom (nikakvo pancirno,zapaljivo i kaj ti ja znam!?)

težina okidača ne smije biti manja od 2 kg, a streljivo mora biti sa običnim zrnom (nikakvo pancirno,zapaljivo i kaj ti ja znam!?)
mudar čovjek zna sve. snalažljiv čovjek zna svakoga.
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
Re: ISSF
Kratkocijevci su ove godine na PH bili dosta brojni:
http://www.hrvatski-streljacki.hr/dokum ... le4252.pdf

http://www.hrvatski-streljacki.hr/dokum ... le4252.pdf
Oštri
Re: ISSF
Pozdrav Šicamu,
Ako se smijem nadovezati, Pap nije u issf programu nego u kategoriji nacionalni program - serijski, Istra je otvorio temu. Mislim da se tamo nalazi i scan domaćeg pravilnika unutar kojeg je i papovka.
Budeš li pucao prvenstvo sa papovkom na jesen?
Ako se smijem nadovezati, Pap nije u issf programu nego u kategoriji nacionalni program - serijski, Istra je otvorio temu. Mislim da se tamo nalazi i scan domaćeg pravilnika unutar kojeg je i papovka.
Budeš li pucao prvenstvo sa papovkom na jesen?
Re: ISSF
Posebno su zanimljiva bila finalna gađanja a pogotovo disciplina brzog gađanja (nekadašnje siluete). Puca se na ispadanje, pogodak se računa hitac u 9.7 a sve manje je promašaj. Najslabiju u krugu gađanja ispada.oštrostrijelac wrote:Kratkocijevci su ove godine na PH bili dosta brojni:
http://www.hrvatski-streljacki.hr/dokum ... le4252.pdf
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
Re: ISSF
Da li je Špiro ponovno i za državno slobodno izabrao Pardinija ili je gađao nečim primjerenijim 
Tko li mu je bio prvi desni susjed
Valjda nije opet punio aparatić sa po 5 metkića
Zapravo sam trebao otiči pogledati taj meč, ali bilo je ubitačno vruče
Tko li mu je bio prvi desni susjed
Valjda nije opet punio aparatić sa po 5 metkića
Zapravo sam trebao otiči pogledati taj meč, ali bilo je ubitačno vruče
Oštri
Re: ISSF
pozdrav i tebi Zdebat,
samo kratki osvrt...nisam niti spomenuo da je pap u ISSF programu, već sam rekao da se na prvenstvu OSRH u disciplini puškom VK (puška pap 7,62x39 mm) trostav 3x10, gađa po pravilniku ISSF-a i HSS-a, a disciplina trostav 3x10 MRF gađa po pravilniku CISM-a... tako inače stoji u sportskom pravilniku OSRH za streljaštvo iz 2004. godine, a s drugim detaljima nisam upoznat, jedine novice hvatam tu na forumu i na nekim drugim forumima koji se tiču oružja i tema koje se nadovezuju uz to. isto tak me zanima kak bude prošla naša vojna repka na svjetskim vojnim igrama koje se upravo održava u Rio de Janeiru, jer većinu strelaca osobno znam i želim im kak bi rekli lovci...dobru kob
pitanje na kraju, jel za mene ili nekog drugog

pozdraf svima, i pajdašu prek Save ( z Šibic).....
samo kratki osvrt...nisam niti spomenuo da je pap u ISSF programu, već sam rekao da se na prvenstvu OSRH u disciplini puškom VK (puška pap 7,62x39 mm) trostav 3x10, gađa po pravilniku ISSF-a i HSS-a, a disciplina trostav 3x10 MRF gađa po pravilniku CISM-a... tako inače stoji u sportskom pravilniku OSRH za streljaštvo iz 2004. godine, a s drugim detaljima nisam upoznat, jedine novice hvatam tu na forumu i na nekim drugim forumima koji se tiču oružja i tema koje se nadovezuju uz to. isto tak me zanima kak bude prošla naša vojna repka na svjetskim vojnim igrama koje se upravo održava u Rio de Janeiru, jer većinu strelaca osobno znam i želim im kak bi rekli lovci...dobru kob
pitanje na kraju, jel za mene ili nekog drugog
pozdraf svima, i pajdašu prek Save ( z Šibic).....
mudar čovjek zna sve. snalažljiv čovjek zna svakoga.
Re: ISSF
Ma nema frke, tek sam se osvrnuo na to gdje u našim okvirima papovka zapravo spada.
Inače, ovdje bi moglo biti nešto o našima,
(nisam stigao detaljnije pogledati)
http://www.rio2011.mil.br/index.php?opt ... 89&lang=en
Pitanje je bilo upućeno tebi. Jesi li bio na CISM 2009 u Zagrebu?
Inače, ovdje bi moglo biti nešto o našima,
(nisam stigao detaljnije pogledati)
http://www.rio2011.mil.br/index.php?opt ... 89&lang=en
Pitanje je bilo upućeno tebi. Jesi li bio na CISM 2009 u Zagrebu?
Re: ISSF
ne, na moju veliku žalost, nisam bio na CISM-u 2009.g., mislim da bi to bio "praznik" za svačije oči, bar kaj se tiče pucačine. pogotovo me zanimal nastup slovenca R. Debevca,kojega se sjećam tj. čul sam za njega još za vreme bivše države, naravno po njegovim dobrim rezultatima. navodno se nalazi na listi najboljih svjetskih strelaca (među prvih 15) svih vremena. tip je legenda, kaj je..je. iz svog je imena napravio svojevrsni brend, vezan za streljaštvo. toliko je "jak", da on odlučuje koja se oprema koristi za natjecanja...od oružja nadalje, kad je u pitanju nastup za repku. no dobro, imamo i mi kvalitetnih strelaca, ali bez pomoći saveza, države i pojedinaca, nema ni rezultata. pitaš me za "nekakav" nastup sa papovkom na jesen!? reci o kakvom se natjecanju radi, nemam blage...
problem je, kaj u mojoj okolici nema nikakav klub, tak da ja nisam član nikakvog kluba ili udruge...stoga nema šanse da bih mogao nastupiti na bilo kakvom turniru, natjecanju ili već ne znam ćemu upravo zbog toga. a jesam se raspiso, čovjek mi postavi jednostavno pitanje....a ja ko na maturi..
pozdraf svima 
problem je, kaj u mojoj okolici nema nikakav klub, tak da ja nisam član nikakvog kluba ili udruge...stoga nema šanse da bih mogao nastupiti na bilo kakvom turniru, natjecanju ili već ne znam ćemu upravo zbog toga. a jesam se raspiso, čovjek mi postavi jednostavno pitanje....a ja ko na maturi..
mudar čovjek zna sve. snalažljiv čovjek zna svakoga.
Re: ISSF
Nema veze što nema streljane kod tebe, Ima nas nekoliko sa foruma u istom klubu. Oštri, Shuro, Brankec i sin, ja... Budemo te učlanili. Inače na jesen su discipline domaćeg programa, tandžara i papovka na 100m, nakontoga jedan turnir tandžarom na 300m itd.
Re: ISSF
moj idol ! ja mislil..kad me ovaj odere, keš end deri, solarno plačanje...a kad ono, plačanje na đemdo... baš si me ugodno iznenadio, moram priznat. prava si ljudeskara, nema kaj.
mudar čovjek zna sve. snalažljiv čovjek zna svakoga.
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

