ISSF

ISSF i srodne discipline, Olimpijske streljačke discipline.

Moderator: Original_G

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: ISSF

Post by oštrostrijelac » 23 Apr 2010, 11:26

Pitam se nakon kojeg vremena prodajete i na koji način rabljeno zračno, MK i VK oružje kada nabavljate novo, pa vam ovo korišteno nije potrebno.
Da li se i gdje u HR može kupiti novi zračni pištolj ili ga se individualno mora uvoziti iz Europe?
Kako nalazite sponzore, budući su cijene poprilične?
Zahvaljujem. :A30:
Oštri

User avatar
Original_G
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 1772
Joined: 04 Apr 2008, 19:52
Location: Čakovec

Re: ISSF

Post by Original_G » 23 Apr 2010, 19:31

Mogu za sebe komentirati. Sam kupujem sve od oružja do streljiva, klub ima termin na zračnoj a VK sam plaćam. Oružje sam do sad nabavljal novo u dućanu ili rabljeno prek veze ili oglasnika. Sponzore prek poznanstva, nekaj za klub preko grada ili županije.
武士道

Ognjem i mačem.

User avatar
istra champion
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 2161
Joined: 03 Aug 2009, 08:23
Location: južna ISTRA

Re: ISSF

Post by istra champion » 23 Apr 2010, 21:12

Oružje prodajem kada si nabavim preciznije :mrgreen: i kad vidim da oružje koje trenutno imam nije više konkurentno jer se na PH sve više pojavljuju vrhunska oružja tipo Pardini SP-1 el. i sl. koja su klasu bolj od mojeg i onda si pomislim, šta bi bilo da imam ja takav? Prodam svoje i još nešto iz kolekcije ''trofejnog'' i kupim si konkurentnije oružje. Prije same kupnje, naravno isprobam takvo oružje i onda slijedi odluka o kupnji ili ne.
U HR se može kupiti novo zračno natjecateljsko oružje preko firme u sklopu HSS-a, ali su cijene nabrijane :roll: , više se isplati individualna kupnja u inozemstvu.
Sam svoj sponzor :mrgreen: .
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: ISSF

Post by oštrostrijelac » 07 Jun 2010, 17:06

Malo sam gledao rezultate od vikenda na Vrapčaku, pa vidim da seniori pucaju MK pištolj na 50metara i to se valjda radi sa TOZ 35 i sličnim aparatićima u R50 metu.
Eh, sad bi me interesiralo pucanje ma 25m brzo i STD pištolj.
Da li za obje discipline treba jedan aparatić ili je za svaku potreban po jedan različit, te koji se modeli najčešće koriste.
Kaj je to "pištolj središnjeg paljenja", očito nije MK...
Pomognite neupućenom senilcu :A00:
Vjerojatno je najpametnije koračiti u subotu i nedelju na Vrapčak i baciti oko na zbivanja, pošto nemamo Breadfana pri ruci da napravi reportažicu. :mrgreen:
Općenito bi trebalo malo ozbiljnije poraditi na popularizaciji klasičnog streljaštva, vjerojatno bi bilo interesantnije kad bi konkurencija bila jača. :idea:
Oštri

User avatar
istra champion
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 2161
Joined: 03 Aug 2009, 08:23
Location: južna ISTRA

Re: ISSF

Post by istra champion » 07 Jun 2010, 17:33

Možeš pucati s istim poluautomatskim pištoljem u cal..22LR koji je po pravilu ISSF-a. Najčešće se koriste ovi modeli pištolja za disciplinu pištolj standard (3x20 hitaca): Hammerli P280 i SP20, Walther GSP (expert) i SSP, Pardini SP-1 E, Fas 607, IŽ-35, Erma ESP 85A, ČZ M-75 Kadet,...
Za disciplinu pištolj ''brza paljba'' postoje baš namjenski pištolji kao: Pardini SP-1 E rapid fire, Matchguns MG-2E rapid fire,... sa elektronskim okidanjem i koje je naravno, daleko u prednosti naspram mehaničkog okidanja u toj disciplini.
Pištolj ili revolver središnjeg paljenja može biti bilo koje oružje sa središnjim paljenjem inicijalne kapisle, od cal.7.62-9.65mm, koje je po pravilima ISSF-a za tu disciplinu.
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana

User avatar
istra champion
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 2161
Joined: 03 Aug 2009, 08:23
Location: južna ISTRA

Re: ISSF

Post by istra champion » 10 Dec 2010, 23:53

KALENDAR NATJECANJA 2011 – ISSF PROGRAM Pu/Pi
kalendar issf-2011.pdf
(135.4 KiB) Downloaded 34 times
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana

Šicamu
Pozornik
Pozornik
Posts: 34
Joined: 14 Apr 2010, 14:59
Location: Samobor

Re: ISSF

Post by Šicamu » 17 Jan 2011, 15:49

evo,da se i ja priključim. je, da je tema lanjska....ipak se ima kaj reći o tome.
:arrow: sam da vidite kak se to strelja u haveju. discipline puškom VK-puška pap 7,62x39mm:
1. trostav 3x10 hitaca-probni hici: neograničeni broj prije prvog hica za meč svakog stava u jednu metu
-vrijeme gađanja: 1sat i 20 min.
-udaljenost: 200 metara
-meta: R-100 elektronske mete SIUS ASCOR
eto to je kaj se tiče precize za prvi dan natjecanja,a drugi dan je ovakav...
2. trostav 3x 10 MRF(vojničko brzo gađanje)-probni hici: neograničeni broj hitaca,samo kaj vreme za probu iznosi 10 minuta
-vrijeme gađanja po stavovima: ležeći.. 10 hitaca za 45 sekundi
stojeći..10 hitaca za 60 sekundi
klečeći..10 hitaca za 60 sekundi
-udaljenost: 200 metara
-meta: R-100 isto tako elektronska
gađa se po pravilniku ISSF-a i HSS-a(preciza), dok se brzo gađanje izvodi po pravilniku CISM-a.
mudar čovjek zna sve. snalažljiv čovjek zna svakoga.

Šicamu
Pozornik
Pozornik
Posts: 34
Joined: 14 Apr 2010, 14:59
Location: Samobor

Re: ISSF

Post by Šicamu » 17 Jan 2011, 16:00

samo da se još nadovežem. papovka mora dakle biti 7,62 x 39 Simonov bez ikakvih preinaka.
težina okidača ne smije biti manja od 2 kg, a streljivo mora biti sa običnim zrnom (nikakvo pancirno,zapaljivo i kaj ti ja znam!?) :A27: :A27:
mudar čovjek zna sve. snalažljiv čovjek zna svakoga.

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: ISSF

Post by oštrostrijelac » 11 Jul 2011, 13:59

Kratkocijevci su ove godine na PH bili dosta brojni:

http://www.hrvatski-streljacki.hr/dokum ... le4252.pdf

:A28:
Oštri

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: ISSF

Post by zdebat » 11 Jul 2011, 15:32

Pozdrav Šicamu,
Ako se smijem nadovezati, Pap nije u issf programu nego u kategoriji nacionalni program - serijski, Istra je otvorio temu. Mislim da se tamo nalazi i scan domaćeg pravilnika unutar kojeg je i papovka.
Budeš li pucao prvenstvo sa papovkom na jesen?

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: ISSF

Post by zdebat » 11 Jul 2011, 15:42

oštrostrijelac wrote:Kratkocijevci su ove godine na PH bili dosta brojni:

http://www.hrvatski-streljacki.hr/dokum ... le4252.pdf

:A28:
Posebno su zanimljiva bila finalna gađanja a pogotovo disciplina brzog gađanja (nekadašnje siluete). Puca se na ispadanje, pogodak se računa hitac u 9.7 a sve manje je promašaj. Najslabiju u krugu gađanja ispada.
:A27: :A27: :A27:

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: ISSF

Post by oštrostrijelac » 16 Jul 2011, 23:40

Da li je Špiro ponovno i za državno slobodno izabrao Pardinija ili je gađao nečim primjerenijim :?:
Tko li mu je bio prvi desni susjed :?:
Valjda nije opet punio aparatić sa po 5 metkića :?:
Zapravo sam trebao otiči pogledati taj meč, ali bilo je ubitačno vruče :A00:
Oštri

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: ISSF

Post by zdebat » 17 Jul 2011, 00:34

Ista disciplina, isto oružje. Desni susjed je bila blenda, pucao je zadnji :roll:
Bio je upozoren i pazio je što radi.
No nije bilo dosadno, bilo je drugih bisera, zabandažiranih laktova npr.

Šicamu
Pozornik
Pozornik
Posts: 34
Joined: 14 Apr 2010, 14:59
Location: Samobor

Re: ISSF

Post by Šicamu » 18 Jul 2011, 15:47

pozdrav i tebi Zdebat,
samo kratki osvrt...nisam niti spomenuo da je pap u ISSF programu, već sam rekao da se na prvenstvu OSRH u disciplini puškom VK (puška pap 7,62x39 mm) trostav 3x10, gađa po pravilniku ISSF-a i HSS-a, a disciplina trostav 3x10 MRF gađa po pravilniku CISM-a... tako inače stoji u sportskom pravilniku OSRH za streljaštvo iz 2004. godine, a s drugim detaljima nisam upoznat, jedine novice hvatam tu na forumu i na nekim drugim forumima koji se tiču oružja i tema koje se nadovezuju uz to. isto tak me zanima kak bude prošla naša vojna repka na svjetskim vojnim igrama koje se upravo održava u Rio de Janeiru, jer većinu strelaca osobno znam i želim im kak bi rekli lovci...dobru kob :A27: :A27:
pitanje na kraju, jel za mene ili nekog drugog :!: :?:
pozdraf svima, i pajdašu prek Save ( z Šibic).....
mudar čovjek zna sve. snalažljiv čovjek zna svakoga.

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: ISSF

Post by zdebat » 18 Jul 2011, 18:18

Ma nema frke, tek sam se osvrnuo na to gdje u našim okvirima papovka zapravo spada.

Inače, ovdje bi moglo biti nešto o našima,
(nisam stigao detaljnije pogledati)
http://www.rio2011.mil.br/index.php?opt ... 89&lang=en

Pitanje je bilo upućeno tebi. Jesi li bio na CISM 2009 u Zagrebu?

Šicamu
Pozornik
Pozornik
Posts: 34
Joined: 14 Apr 2010, 14:59
Location: Samobor

Re: ISSF

Post by Šicamu » 23 Jul 2011, 16:13

ne, na moju veliku žalost, nisam bio na CISM-u 2009.g., mislim da bi to bio "praznik" za svačije oči, bar kaj se tiče pucačine. pogotovo me zanimal nastup slovenca R. Debevca,kojega se sjećam tj. čul sam za njega još za vreme bivše države, naravno po njegovim dobrim rezultatima. navodno se nalazi na listi najboljih svjetskih strelaca (među prvih 15) svih vremena. tip je legenda, kaj je..je. iz svog je imena napravio svojevrsni brend, vezan za streljaštvo. toliko je "jak", da on odlučuje koja se oprema koristi za natjecanja...od oružja nadalje, kad je u pitanju nastup za repku. no dobro, imamo i mi kvalitetnih strelaca, ali bez pomoći saveza, države i pojedinaca, nema ni rezultata. pitaš me za "nekakav" nastup sa papovkom na jesen!? reci o kakvom se natjecanju radi, nemam blage...
problem je, kaj u mojoj okolici nema nikakav klub, tak da ja nisam član nikakvog kluba ili udruge...stoga nema šanse da bih mogao nastupiti na bilo kakvom turniru, natjecanju ili već ne znam ćemu upravo zbog toga. a jesam se raspiso, čovjek mi postavi jednostavno pitanje....a ja ko na maturi.. :mrgreen: pozdraf svima 8-)
mudar čovjek zna sve. snalažljiv čovjek zna svakoga.

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: ISSF

Post by zdebat » 23 Jul 2011, 18:26

Nema veze što nema streljane kod tebe, Ima nas nekoliko sa foruma u istom klubu. Oštri, Shuro, Brankec i sin, ja... Budemo te učlanili. Inače na jesen su discipline domaćeg programa, tandžara i papovka na 100m, nakontoga jedan turnir tandžarom na 300m itd.

Šicamu
Pozornik
Pozornik
Posts: 34
Joined: 14 Apr 2010, 14:59
Location: Samobor

Re: ISSF

Post by Šicamu » 24 Aug 2011, 14:34

oki doki, još mi samo moraš reć kolko bi me to nofčeka stajalo i kaj još sve treba priložiti...moram
brzo vidjet kakva mi je "krvna" slika na bankovnom računu . :shock: :o
mudar čovjek zna sve. snalažljiv čovjek zna svakoga.

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: ISSF

Post by zdebat » 24 Aug 2011, 16:23

Samo ti dođi... 350kn je godišnja članarina, platićeš već, nije frka.
(samo ostavi naočale za čitanje sitnih slova doma :mrgreen: )

Šicamu
Pozornik
Pozornik
Posts: 34
Joined: 14 Apr 2010, 14:59
Location: Samobor

Re: ISSF

Post by Šicamu » 25 Aug 2011, 08:37

:lol: zovi, samo zovi...pa ti si duša od čovjeka, tvoje srce je veliko ko kuća, ti si naprosto
moj idol ! ja mislil..kad me ovaj odere, keš end deri, solarno plačanje...a kad ono, plačanje na đemdo... baš si me ugodno iznenadio, moram priznat. prava si ljudeskara, nema kaj. ;)
mudar čovjek zna sve. snalažljiv čovjek zna svakoga.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest