posuda i posude
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: posuda i posude
ako ide duzinom niposto plošimice... mora na ostricu tako da ga ulje jednako obuhvati sa ovije strane... da ga spustils po plosnatoj strani pare od spaljenog ulja nebi dozvolile ulju da dodje na gornju stranu jednako kao i na donju... ako me pamcenje sluzi... dakle sjekomice u ulje
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
- Knife_maniac
- Satnik

- Posts: 1504
- Joined: 07 Apr 2008, 20:06
- Location: istocna Hrvatska
Re: posuda i posude
Da ga uroni plosno, dobio bi kiflu.
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac32 ... %20radovi/
http://www.facebook.com/darac.steel
http://www.facebook.com/darac.steel
- stari-nakovanj
- Desetnik

- Posts: 333
- Joined: 06 Jul 2008, 17:48
- Location: Zagreb
- Contact:
Re: posuda i posude
ma mislim da je svejedno - vrh ili ostrica - iako bi se dalo raspravljati. bitno je da, kak su rekli (dok sam ja piso post pa bum ispal ko da ponavljam) da nikada neide plostimice jer se moze saviti zbog nejednolikog hladenja.
isto je bitno da ima dovoljno ulja (bar 5 litara) da sam noz neke normalne velicine toliko ne povisi temp. pa da se do kraja ne zakali.
ja koristim kanister od 50 litara za kaljenje "na spic" i bacvu prerezanu na pol za kaljenje "na ostricu" koja drzi bar 30 litara.
isto je bitno da ima dovoljno ulja (bar 5 litara) da sam noz neke normalne velicine toliko ne povisi temp. pa da se do kraja ne zakali.
ja koristim kanister od 50 litara za kaljenje "na spic" i bacvu prerezanu na pol za kaljenje "na ostricu" koja drzi bar 30 litara.
- stari-nakovanj
- Desetnik

- Posts: 333
- Joined: 06 Jul 2008, 17:48
- Location: Zagreb
- Contact:
Re: posuda i posude
moze i jedno i drugo...samo pazi da imas za takvu mrcinu bar 20 litara ulja.JoZ@ wrote:![]()
ajmo ispocetka
nisam bas skuzil![]()
znaci npr. maceta od cca 60cm nemoze vrhom u ulje
al moze po duzini i spustam ju na ostricu tak da leda zadnja udu
jel tak il nije
- stari-nakovanj
- Desetnik

- Posts: 333
- Joined: 06 Jul 2008, 17:48
- Location: Zagreb
- Contact:
Re: posuda i posude
to ti je ok..samo sa strane uvijek imaj komad magneta na drotu da ak ti noz padne ga mozes izvlec van bez da ulje pretaces 
- Knife_maniac
- Satnik

- Posts: 1504
- Joined: 07 Apr 2008, 20:06
- Location: istocna Hrvatska
Re: posuda i posude
Bilo bi pozeljno nabaviti mineralno ulje jer je motorno toxicno (ne sva ali dosta njih je !!)
I plinsku masku naravno.
I plinsku masku naravno.
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac32 ... %20radovi/
http://www.facebook.com/darac.steel
http://www.facebook.com/darac.steel
- Knife_maniac
- Satnik

- Posts: 1504
- Joined: 07 Apr 2008, 20:06
- Location: istocna Hrvatska
Re: posuda i posude
Onda druga stvar.
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac32 ... %20radovi/
http://www.facebook.com/darac.steel
http://www.facebook.com/darac.steel
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest
