posuda i posude

Uradi sam, iskustva, savjeti, prijedlozi, slike vaših radova...
Post Reply
User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: posuda i posude

Post by Mike_Torello » 01 Sep 2008, 23:19

ako ide duzinom niposto plošimice... mora na ostricu tako da ga ulje jednako obuhvati sa ovije strane... da ga spustils po plosnatoj strani pare od spaljenog ulja nebi dozvolile ulju da dodje na gornju stranu jednako kao i na donju... ako me pamcenje sluzi... dakle sjekomice u ulje
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: posuda i posude

Post by Knife_maniac » 01 Sep 2008, 23:23

Da ga uroni plosno, dobio bi kiflu.

User avatar
stari-nakovanj
Desetnik
Desetnik
Posts: 333
Joined: 06 Jul 2008, 17:48
Location: Zagreb
Contact:

Re: posuda i posude

Post by stari-nakovanj » 01 Sep 2008, 23:33

ma mislim da je svejedno - vrh ili ostrica - iako bi se dalo raspravljati. bitno je da, kak su rekli (dok sam ja piso post pa bum ispal ko da ponavljam) da nikada neide plostimice jer se moze saviti zbog nejednolikog hladenja.

isto je bitno da ima dovoljno ulja (bar 5 litara) da sam noz neke normalne velicine toliko ne povisi temp. pa da se do kraja ne zakali.

ja koristim kanister od 50 litara za kaljenje "na spic" i bacvu prerezanu na pol za kaljenje "na ostricu" koja drzi bar 30 litara.

User avatar
stari-nakovanj
Desetnik
Desetnik
Posts: 333
Joined: 06 Jul 2008, 17:48
Location: Zagreb
Contact:

Re: posuda i posude

Post by stari-nakovanj » 02 Sep 2008, 19:39

JoZ@ wrote::shock:

ajmo ispocetka
nisam bas skuzil :?

znaci npr. maceta od cca 60cm nemoze vrhom u ulje
al moze po duzini i spustam ju na ostricu tak da leda zadnja udu

jel tak il nije :?:
moze i jedno i drugo...samo pazi da imas za takvu mrcinu bar 20 litara ulja.

User avatar
stari-nakovanj
Desetnik
Desetnik
Posts: 333
Joined: 06 Jul 2008, 17:48
Location: Zagreb
Contact:

Re: posuda i posude

Post by stari-nakovanj » 02 Sep 2008, 21:35

to ti je ok..samo sa strane uvijek imaj komad magneta na drotu da ak ti noz padne ga mozes izvlec van bez da ulje pretaces :A25:

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: posuda i posude

Post by Knife_maniac » 02 Sep 2008, 22:09

Bilo bi pozeljno nabaviti mineralno ulje jer je motorno toxicno (ne sva ali dosta njih je !!)
I plinsku masku naravno.

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: posuda i posude

Post by Knife_maniac » 02 Sep 2008, 22:50

Onda druga stvar.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest