Proljetni turnir SK "Madveščak"

ISSF i srodne discipline, Olimpijske streljačke discipline.

Moderator: Original_G

Post Reply
User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Proljetni turnir SK "Madveščak"

Post by oštrostrijelac » 22 Apr 2011, 16:50

Tjedan dana nakon Rijeke i Osijeka i u Zagrebu VK kratkocijevni turnir:

http://www.hrvatski-streljacki.hr/dokum ... le4056.pdf

Nisam na čisto sa samim sobom da li da se upuštam i u ovu avanturu ili da se ograničim na MK :A00:
Oštri

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: Proljetni turnir SK "Madveščak"

Post by zdebat » 22 Apr 2011, 17:09

Drži se ti mk pištolja. Nemoj svaštarit.

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: Proljetni turnir SK "Madveščak"

Post by oštrostrijelac » 22 Apr 2011, 18:51

To si i ja tak mislim.
Na 35-ici sam dogurao tek do 507, gdje je još 530, koliko mi je cilj pucati na II i IV MK turniru, ta PGZ i PH.
Kopka me samo o kakvom se međunarodnom natjecanju u Zagrebu radi vikend iza PH i da li mi to bude još jedna prilika za odmjeravanje snaga sa ostatkom slobodnoizborne ekipe.
Da li je uputno obznanjivati dosegnuti nivo forme ili je to potrebno čuvati k´o zmija noge :?:

Nadam se da bude proljetni turnir uspio i bez mene, te da mi nitko ne bude zamjerio izostanak, pošto mi je sl. izbor i Drulov ove sezone prioritet, tako da nisam siguran da bude vremena i za 40 ležeći, iako ma cuka da i to otpucam.
Oštri

gutenberg
Skupnik
Skupnik
Posts: 215
Joined: 06 Feb 2009, 10:59

Re: Proljetni turnir SK "Madveščak"

Post by gutenberg » 27 Apr 2011, 09:49

oštrostrijelac wrote: Nisam na čisto sa samim sobom da li da se upuštam i u ovu avanturu ili da se ograničim na MK :A00:
Pozdrav!
Ništa ti ne može naškoditi.
Dapače, možeš se samo unaprijediti. Čemu ograničavanje??
Makar meni, pucanje iz svega i svačega čini zadovoljstvo. Isprobavanje nečeg novog.
A tehnika pucanja se obogaćuje na taj način.

User avatar
brankec
Desetnik
Desetnik
Posts: 307
Joined: 11 Oct 2010, 20:18

Re: Proljetni turnir SK "Madveščak"

Post by brankec » 27 Apr 2011, 12:02

Pozdrav svima!

Moj pogled na športrsko streljaštvo je potpuno isti kao gutenberg-ov.
Glede Oštrostrijelca, njegovih rezultata u jednoručnom pucanju, oštrog oka i mirne ruke ja se slažem sa Zdebatom.
Uža specijalizacija je uvijek donosila više rezultate. To mora odlučiti Oštri-ili vrhunski rezultati ili rekreativno pucanje.
Moje pitanje za stručnjake - može li pucanje iz svega i svačega na bilo koji način oštetiti kvalitetu strijelca - mehanički radi različitog oružja ili psihički radi slabijih rezultata - razočarenje? Pitanje?

Pozz. :A25:
Zakaj nosim .45 - zato jer ne delaju .46 !!

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: Proljetni turnir SK "Madveščak"

Post by zdebat » 27 Apr 2011, 15:25

Nije problem "svaštariti" kada se ima vremena. Problem je kada je vrijeme ograničeno. Oštrom je ovo prva sezona sa TOZom pa ću skromno reći kako i jedan propušteni trening može skupo koštati. A "bum - tras" disciplina ima koliko hoćeš.

Brankec,
to je individualno, kao da uspoređujemo znanje stranih jezika. Netko ih govori 2 - 3 a netko jedva i vlastiti materinji. Osobno smatram da ne može škoditi jer te svaka disciplina i svaki kalibar pa čak i različitost programa puška - pištolj može štošta novog naučiti. Pitanje se postavlja, može li čovjek to ispravno prepoznati iskoristiti.

User avatar
brankec
Desetnik
Desetnik
Posts: 307
Joined: 11 Oct 2010, 20:18

Re: Proljetni turnir SK "Madveščak"

Post by brankec » 27 Apr 2011, 20:25

Znaći - uživati - pucati - vježbati - učiti.

Ako se u međuvremenu pojavi disciplina koja "legne" onda puno treninga i za rezultatima.

I dalje pucati i učiti.

Puno hvala na odgovoru.

Pozz. :A27:
Zakaj nosim .45 - zato jer ne delaju .46 !!

gutenberg
Skupnik
Skupnik
Posts: 215
Joined: 06 Feb 2009, 10:59

Re: Proljetni turnir SK "Madveščak"

Post by gutenberg » 28 Apr 2011, 08:38

Opet ja.
Pitanje je tu i osobnosti pojedinca - pucati li iz svega i svačega?
Moje je mišljenje - da. Zašto ne? I općenito u životu, sve me zanima.
Sve želim znati, probati.
Sa 50 godina sam otišao na tečaj brzog čitanja.
Zašto? Je li zabranjeno? Mora li čovjek biti začahuren u svom uskom okruženju?
Ne slažem se s time.
Eto, tu je i odgovor na pitanje pucati li ili ne iz svega i svačega.
Po meni, samo obogaćuješ iskustvo. Zašto ne probati i okidanje od 2,5 kg, nego ostati na TOZ-u sa ubrzivačem?

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: Proljetni turnir SK "Madveščak"

Post by oštrostrijelac » 07 May 2011, 18:57

Oštri

User avatar
istra champion
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 2161
Joined: 03 Aug 2009, 08:23
Location: južna ISTRA

Re: Proljetni turnir SK "Madveščak"

Post by istra champion » 07 May 2011, 19:12

Čestitke strijelcima koji su nastupili po pravilima HSS-a za navedene discipline, tj. sa odgovarajućim cal.oružja :A25: , a minus za one koji su nastupili po banani tj. sa cal..32 :A24: .
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: Proljetni turnir SK "Madveščak"

Post by zdebat » 07 May 2011, 20:29

AGRHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pa zar opet? :A14: :A14: :A14: :A14: :A14: :A14: :o :o :o :o :o :o :o

sperac
Skupnik
Skupnik
Posts: 234
Joined: 20 Jun 2010, 17:30

Re: Proljetni turnir SK "Madveščak"

Post by sperac » 07 May 2011, 22:41

Organizatori proljetnog turnir SK "Medveščak" su uspješno organizirali i proveli turnir streljaštva za četiri (4) kategorije strijelaca. Propozicije su bili postavljene prije samog poziva na turnir, te oni koji su uspjeli sudjelovati i natjecali se ČESTITAM. :A28:

Čahure 7,62 letjele su po gledateljima na tribinama, više "opaljenja" bez zapovjedi, rijetko se mjerilo "gurkom" al odličan grah, meso na naglo, palačinke (navodno) te če većini ostati u pozitivnom siječanju.

.... drugi puta ču pametnije 8-)
Tko leti i puca vrijedi !

sperac
Skupnik
Skupnik
Posts: 234
Joined: 20 Jun 2010, 17:30

Re: Proljetni turnir SK "Madveščak"

Post by sperac » 08 May 2011, 13:11

Slika govori 1000 riječi :A28:
Attachments
Veterani "C"
Veterani "C"
Veterani B
Veterani B
Veterani A
Veterani A
Seniori
Seniori
Veterani C
Veterani C
Veterani B
Veterani B
Veterani A
Veterani A
Seniori  ( Hrvatski grb na hrvatska prsa ) :A28:
Seniori ( Hrvatski grb na hrvatska prsa ) :A28:
Tko leti i puca vrijedi !

User avatar
brankec
Desetnik
Desetnik
Posts: 307
Joined: 11 Oct 2010, 20:18

Re: Proljetni turnir SK "Madveščak"

Post by brankec » 08 May 2011, 13:27

Obiteljske čestitke svim natjecateljima na postignutim rezultatima i organizatoru na uspješno provedenom turniru!

Posebno hvala takmičarima koji su došli iz ostalih klubova!

Pohvala i zahvala kuharu za odličan grah i hladni ž-sok!

Kalibar - koga briga dali se puca .33 cal. ili .34 cal!

Važno je da je bilo poučno, veselo i uspješno!

Čestitke! :A28: Brankec.
Zakaj nosim .45 - zato jer ne delaju .46 !!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest