Skidanje korozije s noža!
Skidanje korozije s noža!
Pozdrav,trebao bi pomoc kako skinut koroziju s noža.
Probao sam s WD 40,uspio sam skinut jedan dio korozije no ostale su mi crne flekice na nožu.
Dali tko zna s ćime i kako skinuti tu koroziju,jer bi htio nožu vratit stari sjaj(vrijedan poklon mi je),a i zaštitit ga od daljnje korozije!
HVALA!
Probao sam s WD 40,uspio sam skinut jedan dio korozije no ostale su mi crne flekice na nožu.
Dali tko zna s ćime i kako skinuti tu koroziju,jer bi htio nožu vratit stari sjaj(vrijedan poklon mi je),a i zaštitit ga od daljnje korozije!
HVALA!
Re: Skidanje korozije s noža!
Elektroliza pa nakon toga poliranje i bit će kao novi.
Da mi nije lijepih žena, starog oružja i meze, život bi mi bio sasvim bezveze.
crno zlato je rezervirano za Arape, žuto za Židove, a ja radim sa smeđim....... www.boxi.hr
crno zlato je rezervirano za Arape, žuto za Židove, a ja radim sa smeđim....... www.boxi.hr
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: Skidanje korozije s noža!
Ako se neda rastaviti onda samo lagano poliranje krpom i purol pastom, tubica kosta ispod 20kn u svakom boljem "bau" centru... nekako imam osjecaj da vise od toga nemozes napraviti.
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: Skidanje korozije s noža!
to ovisi o dubini korozije. meni ovo izgleda kao pitting. njega se nije lako rijesiti. jedan od mogucih nacina je i brusni papir razlicitih granulacija i puno upornosti i volje... krenuti od grubljih pa prema sve finijima.
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
Re: Skidanje korozije s noža!
Probaj i sa finom čeličnom vunom sa wd40/purolom, vuna dobro skida nakupine hrđe.
Re: Skidanje korozije s noža!
Od spužve za pranje suđa odreži mekani dio, grublji koristi za poliranje i dobro ga namoči i stalno ispiraj u trafo ulju. Puno ulja. 
Zakaj nosim .45 - zato jer ne delaju .46 !!
Re: Skidanje korozije s noža!
A možda neko drugo ulje,koliko sam informiran tog trafo ulja baš nema za kupit 
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: Skidanje korozije s noža!
Sta nema puno vise nacina za ciscenje ostrice koji nisu ni priblizno toksicni kao trafo ulje?
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: Skidanje korozije s noža!
Lokalni električar ti može pomoći gdje ga kupiti.
Koja od tih industrijskih ulja nisu manje-više toksična?
Probaj naći eroziomat ulje.
Koja od tih industrijskih ulja nisu manje-više toksična?
Probaj naći eroziomat ulje.
Zakaj nosim .45 - zato jer ne delaju .46 !!
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: Skidanje korozije s noža!
Koliko znam trafo ulje je blize ulju za kocnice nego lanenom ulju...
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: Skidanje korozije s noža!
Laneno ulje je prirodno ulje od kojeg nebi bilo baš nikakve koristi u trafu.
Vjekovna primjena u drvodjelstvu.
Švedski CTC stavlja isto ulje u njihove električne bojlere. Znači da nije baš otrovno. Ipak su oni dosta pažljivi o sigurnosti.
Malo gušče od ulja za kočnice, niska točka zapaljivosti, stvarna formula - tko zna.
Vjekovna primjena u drvodjelstvu.
Švedski CTC stavlja isto ulje u njihove električne bojlere. Znači da nije baš otrovno. Ipak su oni dosta pažljivi o sigurnosti.
Malo gušče od ulja za kočnice, niska točka zapaljivosti, stvarna formula - tko zna.
Zakaj nosim .45 - zato jer ne delaju .46 !!
Re: Skidanje korozije s noža!
Da točno Mike, po onom što sam pročitao zadnje, više je ko neka hidraulika ulje, ali navodno se u njega dodavalo i laneno koliko sam "čuo", neznam zbog čega.
Naširoko se priča da je otrovno; http://en.wikipedia.org/wiki/Polychlorinated_biphenyl
Vjerojatno ti ne bi ništa bilo da očistiš par noževa, al da to radiš svaki dan par godina...
Bosanci su se za vrijeme rata s time vozili godinama u svojim golfićima, zbog nedostatka goriva, pa čak i sa nekim drugim hidrauličkim uljima pomiješanim sa razrjeđivačem, uglavnom sve moguće lude kombinacije su prolazile
Naširoko se priča da je otrovno; http://en.wikipedia.org/wiki/Polychlorinated_biphenyl
Vjerojatno ti ne bi ništa bilo da očistiš par noževa, al da to radiš svaki dan par godina...
Bosanci su se za vrijeme rata s time vozili godinama u svojim golfićima, zbog nedostatka goriva, pa čak i sa nekim drugim hidrauličkim uljima pomiješanim sa razrjeđivačem, uglavnom sve moguće lude kombinacije su prolazile
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest





