Skidanje korozije s noža!

Problemi sa postovima, slikama, korisničkim računima...
Post Reply
User avatar
Deki
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 122
Joined: 28 Dec 2010, 22:34

Skidanje korozije s noža!

Post by Deki » 08 Oct 2011, 19:35

Pozdrav,trebao bi pomoc kako skinut koroziju s noža.

Probao sam s WD 40,uspio sam skinut jedan dio korozije no ostale su mi crne flekice na nožu.

Dali tko zna s ćime i kako skinuti tu koroziju,jer bi htio nožu vratit stari sjaj(vrijedan poklon mi je),a i zaštitit ga od daljnje korozije!

HVALA!
Attachments
DSC02899.JPG
DSC02900.JPG

User avatar
BOXI
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 911
Joined: 05 Apr 2008, 10:03
Location: Bistra

Re: Skidanje korozije s noža!

Post by BOXI » 08 Oct 2011, 20:12

Elektroliza pa nakon toga poliranje i bit će kao novi.
Da mi nije lijepih žena, starog oružja i meze, život bi mi bio sasvim bezveze.
crno zlato je rezervirano za Arape, žuto za Židove, a ja radim sa smeđim....... www.boxi.hr

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: Skidanje korozije s noža!

Post by Mike_Torello » 08 Oct 2011, 20:13

Ako se neda rastaviti onda samo lagano poliranje krpom i purol pastom, tubica kosta ispod 20kn u svakom boljem "bau" centru... nekako imam osjecaj da vise od toga nemozes napraviti.
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
patch
Satnik
Satnik
Posts: 1767
Joined: 07 Apr 2008, 08:37
Location: Vinkovci
Contact:

Re: Skidanje korozije s noža!

Post by patch » 08 Oct 2011, 21:06

to ovisi o dubini korozije. meni ovo izgleda kao pitting. njega se nije lako rijesiti. jedan od mogucih nacina je i brusni papir razlicitih granulacija i puno upornosti i volje... krenuti od grubljih pa prema sve finijima.
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas

User avatar
Deki
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 122
Joined: 28 Dec 2010, 22:34

Re: Skidanje korozije s noža!

Post by Deki » 09 Oct 2011, 12:45

Probat cu s limunskom kiselinom prvo,po onim upustvima od BOXI-a!

User avatar
gun_hater
Narednik
Narednik
Posts: 421
Joined: 17 Nov 2010, 15:36

Re: Skidanje korozije s noža!

Post by gun_hater » 13 Oct 2011, 00:27

Probaj i sa finom čeličnom vunom sa wd40/purolom, vuna dobro skida nakupine hrđe.

User avatar
brankec
Desetnik
Desetnik
Posts: 307
Joined: 11 Oct 2010, 20:18

Re: Skidanje korozije s noža!

Post by brankec » 13 Oct 2011, 16:08

Od spužve za pranje suđa odreži mekani dio, grublji koristi za poliranje i dobro ga namoči i stalno ispiraj u trafo ulju. Puno ulja. :A20:
Zakaj nosim .45 - zato jer ne delaju .46 !!

User avatar
Deki
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 122
Joined: 28 Dec 2010, 22:34

Re: Skidanje korozije s noža!

Post by Deki » 13 Oct 2011, 16:42

A možda neko drugo ulje,koliko sam informiran tog trafo ulja baš nema za kupit :)

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: Skidanje korozije s noža!

Post by Mike_Torello » 13 Oct 2011, 17:00

Sta nema puno vise nacina za ciscenje ostrice koji nisu ni priblizno toksicni kao trafo ulje?
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
brankec
Desetnik
Desetnik
Posts: 307
Joined: 11 Oct 2010, 20:18

Re: Skidanje korozije s noža!

Post by brankec » 13 Oct 2011, 18:42

Lokalni električar ti može pomoći gdje ga kupiti.

Koja od tih industrijskih ulja nisu manje-više toksična?

Probaj naći eroziomat ulje. :A20:
Zakaj nosim .45 - zato jer ne delaju .46 !!

User avatar
gun_hater
Narednik
Narednik
Posts: 421
Joined: 17 Nov 2010, 15:36

Re: Skidanje korozije s noža!

Post by gun_hater » 13 Oct 2011, 22:08

Trafo ulje = laneno ulje ili ???

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: Skidanje korozije s noža!

Post by Mike_Torello » 13 Oct 2011, 22:21

Koliko znam trafo ulje je blize ulju za kocnice nego lanenom ulju...
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
brankec
Desetnik
Desetnik
Posts: 307
Joined: 11 Oct 2010, 20:18

Re: Skidanje korozije s noža!

Post by brankec » 14 Oct 2011, 10:01

Laneno ulje je prirodno ulje od kojeg nebi bilo baš nikakve koristi u trafu.
Vjekovna primjena u drvodjelstvu.

Švedski CTC stavlja isto ulje u njihove električne bojlere. Znači da nije baš otrovno. Ipak su oni dosta pažljivi o sigurnosti.

Malo gušče od ulja za kočnice, niska točka zapaljivosti, stvarna formula - tko zna.
Zakaj nosim .45 - zato jer ne delaju .46 !!

User avatar
gun_hater
Narednik
Narednik
Posts: 421
Joined: 17 Nov 2010, 15:36

Re: Skidanje korozije s noža!

Post by gun_hater » 16 Oct 2011, 18:09

Da točno Mike, po onom što sam pročitao zadnje, više je ko neka hidraulika ulje, ali navodno se u njega dodavalo i laneno koliko sam "čuo", neznam zbog čega.
Naširoko se priča da je otrovno; http://en.wikipedia.org/wiki/Polychlorinated_biphenyl

Vjerojatno ti ne bi ništa bilo da očistiš par noževa, al da to radiš svaki dan par godina...

Bosanci su se za vrijeme rata s time vozili godinama u svojim golfićima, zbog nedostatka goriva, pa čak i sa nekim drugim hidrauličkim uljima pomiješanim sa razrjeđivačem, uglavnom sve moguće lude kombinacije su prolazile :lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest