"naprava" za skupljanje čahura

Odjeća, obuća, lovačka i vojnička oprema, oprema za preživljavanje...
Post Reply
User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

"naprava" za skupljanje čahura

Post by Mike_Torello » 27 Oct 2011, 19:01

http://www.catchyourbrass.com/
vec sam imao neku slicnu ideju za kratko oruzje =)
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
Tomy
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 988
Joined: 25 Jul 2009, 21:22
Location: Zagreb

Re: "naprava" za skupljanje čahura

Post by Tomy » 27 Oct 2011, 21:04

Imaš i univerzalniji sakupljač čahura :mrgreen: ili ti se ne da čistit za sobom :D
Attachments
metla.jpg
6510-Lopatica-za-smece-sa-d_(3).jpg
6510-Lopatica-za-smece-sa-d_(3).jpg (4.7 KiB) Viewed 609 times

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: "naprava" za skupljanje čahura

Post by Mike_Torello » 27 Oct 2011, 21:28

nije problem pocistiti, ali kad stojis i pucas pored kolege a tvoje cahure obojici padaju pod noge, mozes se ozljediti a i ostecujes cahure... a znas i sam da se streljana nebi trebala cistiti na suho, jeli tako? =) Druga stvar su streljane koje imaju uvjezbane hvatace sekundarnih sirovina =)
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
Tomy
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 988
Joined: 25 Jul 2009, 21:22
Location: Zagreb

Re: "naprava" za skupljanje čahura

Post by Tomy » 27 Oct 2011, 21:34

Istina. :A03:

User avatar
gun_hater
Narednik
Narednik
Posts: 421
Joined: 17 Nov 2010, 15:36

Re: "naprava" za skupljanje čahura

Post by gun_hater » 28 Oct 2011, 19:13

Meni nikako da izađe iz glave fotografija iz yugo knjige "svi pištolji i revolveri sveta" colta 1911 s nekakvim doslovno kavezom i opaskom "da ne bi čahure probušile platno aviona iz 1. svjetskog rata dok se puca s pištoljem" (valjda na drugog pilota???)

User avatar
gun_hater
Narednik
Narednik
Posts: 421
Joined: 17 Nov 2010, 15:36

Re: "naprava" za skupljanje čahura

Post by gun_hater » 28 Oct 2011, 19:23

Ovaj internet je stvarno blagoslov :

http://www.aviationancestry.com/Compone ... 1917-1.jpg

Ovo je isto interesantno i u istoj kategoriji, colt s spremnikom od navodno 30 metaka valjda sastavljenim od 3 normalna, isto za pilotske obračune, obviously

http://farm5.static.flickr.com/4050/453 ... 77387d.jpg

User avatar
Original_G
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 1772
Joined: 04 Apr 2008, 19:52
Location: Čakovec

"naprava" za skupljanje čahura

Post by Original_G » 28 Oct 2011, 21:38

Padobranac se nesmije gadjati ali po PS-u pise da 2.5 visine ispod treba nišaniti :)
武士道

Ognjem i mačem.

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: "naprava" za skupljanje čahura

Post by Mike_Torello » 28 Oct 2011, 23:29

Padobranac se nesmije gađati osim ako nije prvi otvorio vatru.
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
gun_hater
Narednik
Narednik
Posts: 421
Joined: 17 Nov 2010, 15:36

Re: "naprava" za skupljanje čahura

Post by gun_hater » 29 Oct 2011, 11:14

Ovo nema veze sa padobrancima.

HS2000
Pozornik
Pozornik
Posts: 43
Joined: 27 Aug 2011, 15:53

Re: "naprava" za skupljanje čahura

Post by HS2000 » 22 Mar 2012, 20:45

Posjedujem sakupljč čahura koji se montira na puškomitraljez MG-34 dakako sa donje strane.Sakupljač je platneni.

User avatar
siniša
Desetnik
Desetnik
Posts: 308
Joined: 07 Aug 2009, 17:41
Location: Stari Grabovac

Re: "naprava" za skupljanje čahura

Post by siniša » 25 Mar 2012, 13:31

radio sam sa skupljačem čahura u bvp m80a...doduše za pušku m70 ab2..ali po konstrukciji taj skupljač se može koristit na svim puškama kalašnjikov konstrukcije...znam da neki lovci imaju pod lovačko oružje registrirane snajpere sa tom konstrukcijom...pa eto....tko voli nek izvoli, vjerujem da se može nać sakupljač iz bvp-a pošto ih je bilo za vrijeme domovinskog rata

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest