Mini recenzija "elektronski antifon"

Odjeća, obuća, lovačka i vojnička oprema, oprema za preživljavanje...
Post Reply
User avatar
hacklordsniper
Desetnik
Desetnik
Posts: 301
Joined: 16 Jan 2012, 16:58
Location: Koprivnica
Contact:

Mini recenzija "elektronski antifon"

Post by hacklordsniper » 08 Feb 2012, 19:59

Već neko vrijeme planiram zamijeniti LUX iz Peveca, 14,99 na akciji nečim modernijim. Dojadilo mi je skidati slušalice na streljani kad ti neko hoće nešto reći, a i ove LUX-ove nisu baš i nešto previše kvalitetne i udobne.

Nakon malo pretrage našao sam najbolje recenzije za Howard Leight i to model Sport Impact R-01526.

I danas nakon što su stigli pitam se kako sam uopće živio bez njih. U pakiranju dobijete baterije i audio kabel ako poželite slušati glazbu s mobitela.
Dosta su kompaktne kao sklopljene tako da ne zauzimaju puno mjesta, iznimno su kvalitetne vanjske izrade od meke plastike, kožnog remena i gumirane na većini dijelova. Podesive su poprilično i ako sam ja uspio ih navuči na svoju bundevu uz samo cca 75 % razvlačenja stvarno će odgovarati svima :D

Kvaliteta zvuka je iznimna, nema šuma, može se u njima razgovarati toliko dobro da se lako zaboravi da su na glavi. Glasnije zvukove savršeno priguši i nimalo se ne izgubi kvaliteta zvuka (testirano navijanjem linije na max). Same se isključe nakon 4 sata tako ako ih zaboravite isključiti neće Vam isprazniti baterije

Ukratko zadovoljan sam, zapravo super zadovoljan! Anatomija je toliko dobra da ćete se osjećati da ste se rodili s njima :A25:

Cijena 580 kn kad stignu na Vaša vrata.
Attachments
DSC01719 (Medium).JPG
DSC01720 (Medium).JPG
Shoot
Eat
Sleep
Repeat!

User avatar
karabalic
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 370
Joined: 10 Oct 2010, 13:19
Location: Gradište
Contact:

Re: Mini recenzija "elektronski antifon"

Post by karabalic » 08 Feb 2012, 20:11

Ja ih koristim več dosta dugo na Trapu, sada kada je hladno ponekad ih i ne skidam griju uši, moje pojačju vanjske zvukove. Cijena 100 kn manje.
Dali se gase na npr, pljesak rukama ili na samo repetiran je puške? tj. koliko su osjetljiva?
Volim crno pa makar i ofarbano.......

User avatar
hacklordsniper
Desetnik
Desetnik
Posts: 301
Joined: 16 Jan 2012, 16:58
Location: Koprivnica
Contact:

Re: Mini recenzija "elektronski antifon"

Post by hacklordsniper » 08 Feb 2012, 20:16

Ova smanjuju i pojačavaju vanjske zvukove, a ne propuštaju glasnije nego što se podese.

Kako točno funkcioniraju na streljani ću uskoro provjeriti, nadam se
Shoot
Eat
Sleep
Repeat!

User avatar
karabalic
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 370
Joined: 10 Oct 2010, 13:19
Location: Gradište
Contact:

Re: Mini recenzija "elektronski antifon"

Post by karabalic » 08 Feb 2012, 20:22

hacklordsniper wrote:Ova smanjuju i pojačavaju vanjske zvukove, a ne propuštaju glasnije nego što se podese.

Kako točno funkcioniraju na streljani ću uskoro provjeriti, nadam se
Trebale bi se gasiti na x vremena da i repetiraš pušku. Dali piše na koliko se gase nakon aktiviranja senzora buke. Mislim da me razumiješ na što mislim jer si potkovaniji u elektronici. :A25:
Volim crno pa makar i ofarbano.......

User avatar
hacklordsniper
Desetnik
Desetnik
Posts: 301
Joined: 16 Jan 2012, 16:58
Location: Koprivnica
Contact:

Re: Mini recenzija "elektronski antifon"

Post by hacklordsniper » 08 Feb 2012, 20:35

Mislim da nisam shvatio, ali one zvukove glasnije od podešenog reproduciraju smanjene glasnoće

Dakle pokušao sam ih staviti pa pljesnuti, pa udariti čekičem i jasno čujem taj zvuk bez prekida onoliko glasan koliko si podesim.

Postoje anitfoni koji "odrežu" sve iznad nekog nivoa , ovaj model reproducira sve što je i vani samo po potrebi glasnije ili tiše.
Shoot
Eat
Sleep
Repeat!

User avatar
karabalic
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 370
Joined: 10 Oct 2010, 13:19
Location: Gradište
Contact:

Re: Mini recenzija "elektronski antifon"

Post by karabalic » 08 Feb 2012, 20:38

hacklordsniper wrote:Mislim da nisam shvatio, ali one zvukove glasnije od podešenog reproduciraju smanjene glasnoće

Dakle pokušao sam ih staviti pa pljesnuti, pa udariti čekičem i jasno čujem taj zvuk bez prekida onoliko glasan koliko si podesim.
Hm, moje ti se ugase na trenutak znači kada si opalio metak neki sentor ih gasi na cca 1 sec i nakon toga se ponovno vrača zvuk, znači kada se aktiviraju nečuješ ništa kao da imaš antifone u tome trenutku.

http://www.froewis.co.at/sportschiessen ... chutz.html

Mikrofone werden bei einem Lärmpegel über 85dB innerhalb von Millisekunden abgeschaltet
Volim crno pa makar i ofarbano.......

User avatar
hacklordsniper
Desetnik
Desetnik
Posts: 301
Joined: 16 Jan 2012, 16:58
Location: Koprivnica
Contact:

Re: Mini recenzija "elektronski antifon"

Post by hacklordsniper » 09 Feb 2012, 08:56

Tvoje onda jednostavno "odrežu" sve što je glasnije od definirane vrijednosti. To je dosta standardni način rada za većinu sličnih anitfona.

U mojima konstantno se čuje jednaka glasnoća (koliko si podesiš), a da bi to postigle tiše zvukove pojačaju, a glasnije zvukove smanje.
Shoot
Eat
Sleep
Repeat!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest