"SNIPER KUP 2012"

ISSF i srodne discipline, Olimpijske streljačke discipline.

Moderator: Original_G

User avatar
Wagner
Desetnik
Desetnik
Posts: 353
Joined: 31 Mar 2010, 16:18

"SNIPER KUP 2012"

Post by Wagner » 17 Jul 2012, 13:45

Pozdrav svim "long range" majstorima i onima koji će to tek postati,
u Rijeci, točnije na Grobniku, održat će se, sada već tradicionalni streljački happening: "Sniper-kup".
U čast Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja pucat će se od 100 do 600 metara, kako tko više voli.

Discipline su također već poznate:
1. Lovački karabin-meta srnjaka na 100m (ove godine ćemo biti rigorozni i sportske puške neće tu moći nastupati)
2. Povijesna puška na 300m, (ajmo vadite te tandžare, mosin-nagante i sl....., na ponos ne samo hrv. branitelja nego i Zajceva, Hayhe itd)
VELIKA JE NOVOST TO DA ĆEMO DOPUSTITI GAĐANJE I BEZ OPTIČKOG CILJNIKA, TKO SE ŽELI OKUŠATI U POD-DISCIPLINI "VALKOINEN KUOLEMA" DOBRO JE DOŠAO!! (Tko ne zna finski bit će mu pojašnjeno kad uplati kotizaciju... :A13:
3. "OPEN" na 300m, (ove godine smo tiskali mete na papiru prave boje, da ne blješti onako bijel....)
4. "Long range", na 600m samo za desetoricu izabranih, najboljih iz "opena".....

Prijave su bile do 01. srpnja a nadalje primamo do popunjenja maksimalnog broja strijelaca, zato požurite s prijavom!

Subota, 28.07. je rezervirana za treninge od 11-17 sati!
Nedjelja 29.07. je tekma. Počinje u 09.00 sati hrvatskom himnom, slijedi pozdravni govor i onda "rokavela"...


:A27:
Attachments
Dopis snajper kup 2012.pdf
(207.89 KiB) Downloaded 40 times

Spinnaker
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 964
Joined: 26 Jun 2010, 16:51
Location: Sesvete

Re: "SNIPER KUP 2012"

Post by Spinnaker » 17 Jul 2012, 21:52

ide li itko iz zg i okolice?

User avatar
Wagner
Desetnik
Desetnik
Posts: 353
Joined: 31 Mar 2010, 16:18

Re: "SNIPER KUP 2012"

Post by Wagner » 17 Jul 2012, 22:11

Ide.
Do sad imam prijavljeno sedam strijelaca, a to će još porasti do kraja tjedna!

:A25:

Spinnaker
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 964
Joined: 26 Jun 2010, 16:51
Location: Sesvete

Re: "SNIPER KUP 2012"

Post by Spinnaker » 17 Jul 2012, 22:40

mislio sam na subotu g.Wagner....malo se ispucati i to je to

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: "SNIPER KUP 2012"

Post by lex-lutor » 18 Jul 2012, 00:38

Imam ja za SUBOTU pravi scenarij....

Prvo pucanje..... a za vrijeme dok pucamo organiziramo kod Prdele u Crisnjevu da se pece janjac ili dva, ovisno o zainteresiranima...tko zeli sudjeluje u troskovima za klopu i svi na kraju sretni i zadovoljni, taman cemo biti spremni za Nedjelju i za ozbiljno pucanje.....
Nemoguće je Nemoguće

Spinnaker
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 964
Joined: 26 Jun 2010, 16:51
Location: Sesvete

Re: "SNIPER KUP 2012"

Post by Spinnaker » 18 Jul 2012, 23:27

mike i ja smo za LEX

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: "SNIPER KUP 2012"

Post by oštrostrijelac » 28 Jul 2012, 13:53

Vidimo se sutra :A30:
Oštri

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: "SNIPER KUP 2012"

Post by Mike_Torello » 28 Jul 2012, 15:32

Pozdrav sa treninga :) ide sutra tko iz pravca zg ili ka da uzicam prijevoz?
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

Spinnaker
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 964
Joined: 26 Jun 2010, 16:51
Location: Sesvete

Re: "SNIPER KUP 2012"

Post by Spinnaker » 28 Jul 2012, 17:42

Mike_Torello wrote:Pozdrav sa treninga :) ide sutra tko iz pravca zg ili ka da uzicam prijevoz?
Ak Dejan uspije napuniti streljivo imas prijevoz

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: "SNIPER KUP 2012"

Post by oštrostrijelac » 28 Jul 2012, 21:04

Valjda pronači ključić od starih zaliha :mrgreen:
Oštri

Spinnaker
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 964
Joined: 26 Jun 2010, 16:51
Location: Sesvete

Re: "SNIPER KUP 2012"

Post by Spinnaker » 29 Jul 2012, 19:46

Zavrsio je i ovaj sniper kup. Cestitke svim natjecateljima,a posebno pobjednicima.
Jos jednom se zahvaljujem g. Macku na posudenoj pljuci za finale

Huntercro
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 117
Joined: 20 May 2009, 10:10

Re: "SNIPER KUP 2012"

Post by Huntercro » 29 Jul 2012, 20:44

umoran sam više od ispraznih priča neće moći ove puške neće one

i glupo mi je potegnut 500km u jednom pravcu da bi vidio na lovačkom dijelu milion ssg i slično optike do xx povećanja i tako svaka je kotizacija dobro došla i neće nitko nikog odbiti bolje to recite.

sperac
Skupnik
Skupnik
Posts: 234
Joined: 20 Jun 2010, 17:30

Re: "SNIPER KUP 2012"

Post by sperac » 29 Jul 2012, 20:50

Vidim bilo je zanimljivo, a rezultati i s čim su ostvareni ?
Tko leti i puca vrijedi !

fricky
Desetnik
Desetnik
Posts: 372
Joined: 24 Aug 2008, 17:30

Re: "SNIPER KUP 2012"

Post by fricky » 29 Jul 2012, 20:56

Ima li sta fotografija sa natjecanja , da ostali forumasi bace malo oko kad nemogu pucati :D

Spinnaker
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 964
Joined: 26 Jun 2010, 16:51
Location: Sesvete

Re: "SNIPER KUP 2012"

Post by Spinnaker » 29 Jul 2012, 21:00

tako je bilo napisano, ali ne vidim nikakav razlog zašto bi ssg bio u prednosti naspram lovačkog karabina

em je teži, em nema remen, od optike 24x iz ruke imaš koristi koliko i od sisa na vepru
a da negovorim koliko se je jedan striček sa ssg-om namučio dok je postavio pljucu sa nogarima uz štap koji je klimav ko pimpač u staroga dede

fricky
Desetnik
Desetnik
Posts: 372
Joined: 24 Aug 2008, 17:30

Re: "SNIPER KUP 2012"

Post by fricky » 29 Jul 2012, 21:31

ne budi smjesan :D :D
ssg upoređujes sa ucestalim hrvatskim građanoma dostupnim klasičnim lovackim karabinima Craavena zastava, ceska zbrojevka, sava kranj, prepravljenim mauserima, uuuu najboljem slucaju TIKKA T3 ili Remington SPS za tu lovacku disciplinu :D

SSG je najcesce vojno policijski default

Spinnaker
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 964
Joined: 26 Jun 2010, 16:51
Location: Sesvete

Re: "SNIPER KUP 2012"

Post by Spinnaker » 29 Jul 2012, 22:26

pa daj mi objasni fricky zašto je ssg u prednosti ako se puca iz ruke???

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: "SNIPER KUP 2012"

Post by Mike_Torello » 29 Jul 2012, 22:57

u svojem "selu" poznam najmanje 4 lovca koji love sa SSG69 od toga su 3 dugacka i 1 kratki, i dva koji love sa Elmech EM992 također u .308...

ove godine su se puske vagale, i kao, puske do 5kg tezine su ulazile u lovacku kategoriju, a preko toga nisu... no to nije napravljeno da se eliminira SSG koji prolazi unutar 5kg skupa s optikom i nogicama nego neki koji su pucati sa malo zescim takmicarskim puskama lovacku kategoriju... ja osobno u SSG-u ne vidim problem u lovackoj disciplini...
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: "SNIPER KUP 2012"

Post by Mike_Torello » 29 Jul 2012, 23:01

usput, dok se ne objave sluzbeni rezultati u biltenu, evo vam nesluzbenih =)
Attachments
300-ekipno.jpg
300-pojedinacno.jpg
Lovacki-pojedinacno.jpg
Lovacki-ekipno.jpg
300-povijesna.jpg
600 finale.jpg
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
zdebat
Poručnik
Poručnik
Posts: 1069
Joined: 24 Jul 2008, 17:53
Location: Zagreb

Re: "SNIPER KUP 2012"

Post by zdebat » 29 Jul 2012, 23:18

Ah, što će netko platit bezalkoholnu pivu...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests