"SNIPER KUP 2012"
Moderator: Original_G
"SNIPER KUP 2012"
Pozdrav svim "long range" majstorima i onima koji će to tek postati,
u Rijeci, točnije na Grobniku, održat će se, sada već tradicionalni streljački happening: "Sniper-kup".
U čast Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja pucat će se od 100 do 600 metara, kako tko više voli.
Discipline su također već poznate:
1. Lovački karabin-meta srnjaka na 100m (ove godine ćemo biti rigorozni i sportske puške neće tu moći nastupati)
2. Povijesna puška na 300m, (ajmo vadite te tandžare, mosin-nagante i sl....., na ponos ne samo hrv. branitelja nego i Zajceva, Hayhe itd)
VELIKA JE NOVOST TO DA ĆEMO DOPUSTITI GAĐANJE I BEZ OPTIČKOG CILJNIKA, TKO SE ŽELI OKUŠATI U POD-DISCIPLINI "VALKOINEN KUOLEMA" DOBRO JE DOŠAO!! (Tko ne zna finski bit će mu pojašnjeno kad uplati kotizaciju...
3. "OPEN" na 300m, (ove godine smo tiskali mete na papiru prave boje, da ne blješti onako bijel....)
4. "Long range", na 600m samo za desetoricu izabranih, najboljih iz "opena".....
Prijave su bile do 01. srpnja a nadalje primamo do popunjenja maksimalnog broja strijelaca, zato požurite s prijavom!
Subota, 28.07. je rezervirana za treninge od 11-17 sati!
Nedjelja 29.07. je tekma. Počinje u 09.00 sati hrvatskom himnom, slijedi pozdravni govor i onda "rokavela"...

u Rijeci, točnije na Grobniku, održat će se, sada već tradicionalni streljački happening: "Sniper-kup".
U čast Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja pucat će se od 100 do 600 metara, kako tko više voli.
Discipline su također već poznate:
1. Lovački karabin-meta srnjaka na 100m (ove godine ćemo biti rigorozni i sportske puške neće tu moći nastupati)
2. Povijesna puška na 300m, (ajmo vadite te tandžare, mosin-nagante i sl....., na ponos ne samo hrv. branitelja nego i Zajceva, Hayhe itd)
VELIKA JE NOVOST TO DA ĆEMO DOPUSTITI GAĐANJE I BEZ OPTIČKOG CILJNIKA, TKO SE ŽELI OKUŠATI U POD-DISCIPLINI "VALKOINEN KUOLEMA" DOBRO JE DOŠAO!! (Tko ne zna finski bit će mu pojašnjeno kad uplati kotizaciju...
3. "OPEN" na 300m, (ove godine smo tiskali mete na papiru prave boje, da ne blješti onako bijel....)
4. "Long range", na 600m samo za desetoricu izabranih, najboljih iz "opena".....
Prijave su bile do 01. srpnja a nadalje primamo do popunjenja maksimalnog broja strijelaca, zato požurite s prijavom!
Subota, 28.07. je rezervirana za treninge od 11-17 sati!
Nedjelja 29.07. je tekma. Počinje u 09.00 sati hrvatskom himnom, slijedi pozdravni govor i onda "rokavela"...
- Attachments
-
- Dopis snajper kup 2012.pdf
- (207.89 KiB) Downloaded 40 times
Re: "SNIPER KUP 2012"
Ide.
Do sad imam prijavljeno sedam strijelaca, a to će još porasti do kraja tjedna!

Do sad imam prijavljeno sedam strijelaca, a to će još porasti do kraja tjedna!
Re: "SNIPER KUP 2012"
Imam ja za SUBOTU pravi scenarij....
Prvo pucanje..... a za vrijeme dok pucamo organiziramo kod Prdele u Crisnjevu da se pece janjac ili dva, ovisno o zainteresiranima...tko zeli sudjeluje u troskovima za klopu i svi na kraju sretni i zadovoljni, taman cemo biti spremni za Nedjelju i za ozbiljno pucanje.....
Prvo pucanje..... a za vrijeme dok pucamo organiziramo kod Prdele u Crisnjevu da se pece janjac ili dva, ovisno o zainteresiranima...tko zeli sudjeluje u troskovima za klopu i svi na kraju sretni i zadovoljni, taman cemo biti spremni za Nedjelju i za ozbiljno pucanje.....
Nemoguće je Nemoguće
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: "SNIPER KUP 2012"
Pozdrav sa treninga
ide sutra tko iz pravca zg ili ka da uzicam prijevoz?
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: "SNIPER KUP 2012"
Ak Dejan uspije napuniti streljivo imas prijevozMike_Torello wrote:Pozdrav sa treningaide sutra tko iz pravca zg ili ka da uzicam prijevoz?
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
Re: "SNIPER KUP 2012"
Zavrsio je i ovaj sniper kup. Cestitke svim natjecateljima,a posebno pobjednicima.
Jos jednom se zahvaljujem g. Macku na posudenoj pljuci za finale
Jos jednom se zahvaljujem g. Macku na posudenoj pljuci za finale
Re: "SNIPER KUP 2012"
umoran sam više od ispraznih priča neće moći ove puške neće one
i glupo mi je potegnut 500km u jednom pravcu da bi vidio na lovačkom dijelu milion ssg i slično optike do xx povećanja i tako svaka je kotizacija dobro došla i neće nitko nikog odbiti bolje to recite.
i glupo mi je potegnut 500km u jednom pravcu da bi vidio na lovačkom dijelu milion ssg i slično optike do xx povećanja i tako svaka je kotizacija dobro došla i neće nitko nikog odbiti bolje to recite.
Re: "SNIPER KUP 2012"
Vidim bilo je zanimljivo, a rezultati i s čim su ostvareni ?
Tko leti i puca vrijedi !
Re: "SNIPER KUP 2012"
Ima li sta fotografija sa natjecanja , da ostali forumasi bace malo oko kad nemogu pucati 
Re: "SNIPER KUP 2012"
tako je bilo napisano, ali ne vidim nikakav razlog zašto bi ssg bio u prednosti naspram lovačkog karabina
em je teži, em nema remen, od optike 24x iz ruke imaš koristi koliko i od sisa na vepru
a da negovorim koliko se je jedan striček sa ssg-om namučio dok je postavio pljucu sa nogarima uz štap koji je klimav ko pimpač u staroga dede
em je teži, em nema remen, od optike 24x iz ruke imaš koristi koliko i od sisa na vepru
a da negovorim koliko se je jedan striček sa ssg-om namučio dok je postavio pljucu sa nogarima uz štap koji je klimav ko pimpač u staroga dede
Re: "SNIPER KUP 2012"
ne budi smjesan
ssg upoređujes sa ucestalim hrvatskim građanoma dostupnim klasičnim lovackim karabinima Craavena zastava, ceska zbrojevka, sava kranj, prepravljenim mauserima, uuuu najboljem slucaju TIKKA T3 ili Remington SPS za tu lovacku disciplinu
SSG je najcesce vojno policijski default
ssg upoređujes sa ucestalim hrvatskim građanoma dostupnim klasičnim lovackim karabinima Craavena zastava, ceska zbrojevka, sava kranj, prepravljenim mauserima, uuuu najboljem slucaju TIKKA T3 ili Remington SPS za tu lovacku disciplinu
SSG je najcesce vojno policijski default
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: "SNIPER KUP 2012"
u svojem "selu" poznam najmanje 4 lovca koji love sa SSG69 od toga su 3 dugacka i 1 kratki, i dva koji love sa Elmech EM992 također u .308...
ove godine su se puske vagale, i kao, puske do 5kg tezine su ulazile u lovacku kategoriju, a preko toga nisu... no to nije napravljeno da se eliminira SSG koji prolazi unutar 5kg skupa s optikom i nogicama nego neki koji su pucati sa malo zescim takmicarskim puskama lovacku kategoriju... ja osobno u SSG-u ne vidim problem u lovackoj disciplini...
ove godine su se puske vagale, i kao, puske do 5kg tezine su ulazile u lovacku kategoriju, a preko toga nisu... no to nije napravljeno da se eliminira SSG koji prolazi unutar 5kg skupa s optikom i nogicama nego neki koji su pucati sa malo zescim takmicarskim puskama lovacku kategoriju... ja osobno u SSG-u ne vidim problem u lovackoj disciplini...
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: "SNIPER KUP 2012"
usput, dok se ne objave sluzbeni rezultati u biltenu, evo vam nesluzbenih =)
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest





