krv

Noževi, bajunete, mačevi, sjekire, mačete...
Post Reply
User avatar
Original_G
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 1772
Joined: 04 Apr 2008, 19:52
Location: Čakovec

krv

Post by Original_G » 08 Oct 2008, 19:07

igral se prijatelj s jedinim mojim nožićem i prije nego sam stigel reći pazi oštro (tnx nobile), donesi zavoj viče on!!!

e skinul sam krv i očistil nož, ali sigurno na njemu ostaju tragovi, kak to skinuti? znači definitivno ukloniti tragove i mikroskopske!
武士道

Ognjem i mačem.

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: krv

Post by nobile157 » 08 Oct 2008, 19:09

Očisti alkoholom
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

User avatar
patch
Satnik
Satnik
Posts: 1767
Joined: 07 Apr 2008, 08:37
Location: Vinkovci
Contact:

Re: krv

Post by patch » 08 Oct 2008, 19:10

Original_G wrote:igral se prijatelj s jedinim mojim nožićem i prije nego sam stigel reći pazi oštro (tnx nobile), donesi zavoj viče on!!!

e skinul sam krv i očistil nož, ali sigurno na njemu ostaju tragovi, kak to skinuti? znači definitivno ukloniti tragove i mikroskopske!
Nekim jakim alkoholom (medicinskim) ili tinkturom Plivsepta (opet medicinska). I jedno i drugo je nabavljivo u ljekarni. A kako je alkohol otapalo, nakon nejga ne bi trebalo ništa ostati na oštrici.
Voćne rakije nemoj koristiti jer imaju u sebi primjesa mirisnih spojeva - alkohol znači nije čist. Može se koristiti privremeno i za nuždu, ali ne i za stvarno čišćenje.
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas

User avatar
Original_G
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 1772
Joined: 04 Apr 2008, 19:52
Location: Čakovec

Re: krv

Post by Original_G » 08 Oct 2008, 19:18

imam doma čisti alkohol uvjek , jer je to najbolja stvar za dezinfekciju. pa bude koristil i za ovo. :A25:
武士道

Ognjem i mačem.

User avatar
Mr.Cabdriver
Dežurni Dušebrižnik
Dežurni Dušebrižnik
Posts: 731
Joined: 02 Apr 2008, 19:25
Location: Pula

Re: krv

Post by Mr.Cabdriver » 08 Oct 2008, 20:27

Original_G wrote:e skinul sam krv i očistil nož, ali sigurno na njemu ostaju tragovi, kak to skinuti? znači definitivno ukloniti tragove i mikroskopske!
Šta ima sidu? Zato hoćeš uklonit sve sa noža? Krvav nož je sexy :A02:

Alkohol NEĆE posve uklonit krv i masnoću sa oštrice (NEMATE POOOJMA!!! LALALALALAAAA :twisted: CSI i Grissom bi vas ukebaliiii). Medicinski hidrogen 3%-tni hoće. Ako ima krvi na nožu, bit će pjenjenje, nakon čega će ta krv nestati sa noža trajno. Oštricu bi trebalo prolaziti jako natopljenom krpom sa hidrogen-peroksidom (sol. hydrogenii peroxidii 3%) ili potopiti u isti. Za slučaj sumnje u učinkovitost hidrogena, jedan prolaz na kraju balade nitro razrjeđivačem po oštrici posve natopljenom krpom će stavit točku na I... i nemoj se zajebavat sa pevec nitrom jer ostavlja masne tragove. Ako je karbonska oštrica obavezno nitrom posle peroxida i onda nauljit dobro.
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam... :twisted: ::::....

User avatar
Original_G
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 1772
Joined: 04 Apr 2008, 19:52
Location: Čakovec

Re: krv

Post by Original_G » 08 Oct 2008, 20:42

to to tak kaj ni CSI nebre najti!!! :A28:
武士道

Ognjem i mačem.

User avatar
patch
Satnik
Satnik
Posts: 1767
Joined: 07 Apr 2008, 08:37
Location: Vinkovci
Contact:

Re: krv

Post by patch » 08 Oct 2008, 20:44

Mr.Cabdriver wrote: Medicinski hidrogen 3%-tni hoće. Ako ima krvi na nožu, bit će pjenjenje, nakon čega će ta krv nestati sa noža trajno.
Sada kada si počeo pisati o medicinskim sredstvima, napiši čovjeku gdje ga može nabavit i kako se točno zove.
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas

User avatar
Mr.Cabdriver
Dežurni Dušebrižnik
Dežurni Dušebrižnik
Posts: 731
Joined: 02 Apr 2008, 19:25
Location: Pula

Re: krv

Post by Mr.Cabdriver » 08 Oct 2008, 20:49

patch wrote:
Mr.Cabdriver wrote: Medicinski hidrogen 3%-tni hoće. Ako ima krvi na nožu, bit će pjenjenje, nakon čega će ta krv nestati sa noža trajno.
Sada kada si počeo pisati o medicinskim sredstvima, napiši čovjeku gdje ga može nabavit i kako se točno zove.
U apoteci hidrogeni peroxid otopina.3%
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam... :twisted: ::::....

User avatar
Original_G
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 1772
Joined: 04 Apr 2008, 19:52
Location: Čakovec

Re: krv

Post by Original_G » 09 Oct 2008, 20:20

LOL

:A28:
武士道

Ognjem i mačem.

User avatar
stari-nakovanj
Desetnik
Desetnik
Posts: 333
Joined: 06 Jul 2008, 17:48
Location: Zagreb
Contact:

Re: krv

Post by stari-nakovanj » 09 Oct 2008, 21:12

JoZ@ wrote:
pljuni na noz obrisi ga i naulji

:A03: :A03:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest