Modifikacija cahura
Moderator: istra champion
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Modifikacija cahura
Jednom prilikom sam cuo da se u svrhu punjenja .44 AUTO MAG streljiva, u nedostatku originalnih cahura koristilo cahure od .308 i .30-06 na 1.30 incha...
Pa mi je palo na pamet, sa kojim jos cahurama se dalo experimentirati na taj nacin, bez nekih vecih modifikacija cahura?
Pa mi je palo na pamet, sa kojim jos cahurama se dalo experimentirati na taj nacin, bez nekih vecih modifikacija cahura?
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
Re: Modifikacija cahura
Evo i rezultata jedne od modifikacija u 6mm,
puknuto na 600 jardi:
http://bulletin.accurateshooter.com/201 ... 600-yards/

puknuto na 600 jardi:
http://bulletin.accurateshooter.com/201 ... 600-yards/
Oštri
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: Modifikacija cahura
Lijepo si to slozio Ostri! Iz kojeg si ,alata, poslao te pilulice 6 mm? Jel to 6 BR ili 6 XC ?
Head in the City. Hearth in the Field.
Re: Modifikacija cahura
Ne citas pazljivo !!!
Ovo je bolestan SET-UP oruzja koji kosta kao dobar autic....pored toga radi ti se 6-DASHER kalibru koji je poznat po problemu da se neka zrna raspadaju od pritiska koji nastaje, strava brzine su u pitanju i iskljucivo je namjena za BR takmicenja.... ili pak ako zelis da se nekome raspadnu sve kapilare i zile u tijelu ako ga okrzne takav projektil....
Ovo je bolestan SET-UP oruzja koji kosta kao dobar autic....pored toga radi ti se 6-DASHER kalibru koji je poznat po problemu da se neka zrna raspadaju od pritiska koji nastaje, strava brzine su u pitanju i iskljucivo je namjena za BR takmicenja.... ili pak ako zelis da se nekome raspadnu sve kapilare i zile u tijelu ako ga okrzne takav projektil....
Nemoguće je Nemoguće
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
Re: Modifikacija cahura
Da, da, moj je ovogodišnji doseg da je od 13 metaka samo njih 4 završilo u meti na 300 metara na Kovačevu.
Kad budem veliki i ja si možda nabavim kakav aparatić za kvalitetno pogoditi na daleko.
Nekak me više privlači 6,5 ili 7 mm, nego 6 mm, ali o tome bumo razmišljali kad se za to stvore preduvijeti.
Kad budem veliki i ja si možda nabavim kakav aparatić za kvalitetno pogoditi na daleko.
Nekak me više privlači 6,5 ili 7 mm, nego 6 mm, ali o tome bumo razmišljali kad se za to stvore preduvijeti.
Oštri
Re: Modifikacija cahura
Ostri ne sekiraj se....i ja sam pucao u drugoj grupi " na coravo '" !!! Prva grupa je imala katastrofa uvijete, druga mozda malo bolje, a kasnije se ipak dalo nesto i pogoditi...no u svakom slucaju tesko je pucati ako ne znas kuda idu meci.....
Nemoguće je Nemoguće
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
Re: Modifikacija cahura
Uz to su moja zrna teška samo 4,5 grama, pa je to uz onakav vjetar bilo nemoguča misija pogoditi.
Kad smo došli do meta uslijedilo je iznenađenje. U podlozi je bilo barem 200 rupa, pa sad ti znaj koje su tvoje.
Spinaker je tako imao zadatak upucati pušku za Mikea, koji je onda nešto i napravio.
Za ovakve kolibrije trebaju biti bolji uvjeti i po pitanju zračnih strujanja i po pitanju vidljivosti.
Na druženje valja doči i sa pripremljenim aparatičem i onda je uspjeh neizostavan.
Kad smo kod modificiranja čahura, imao sam priliku svojevremeno vidjeti kako lik pere iz tanđare, a na dancima oznake kalibra .30-06 i 7x64, a metak oriđiđi 8x57 dimenzija, te pogodci za divljenje.
Isto tako se iz 9,3x62 čahure dade napraviti odlična čahura u kalibru .308Win., te iz .308Win za .243Win.
Skandinafci rade, po mom skromnom mišljenju, najkvalitetnije čahure i tu se ne može pogriješiti, bilo da se radi o Lapui, Normi ili Saku.
Kad smo došli do meta uslijedilo je iznenađenje. U podlozi je bilo barem 200 rupa, pa sad ti znaj koje su tvoje.
Spinaker je tako imao zadatak upucati pušku za Mikea, koji je onda nešto i napravio.
Za ovakve kolibrije trebaju biti bolji uvjeti i po pitanju zračnih strujanja i po pitanju vidljivosti.
Na druženje valja doči i sa pripremljenim aparatičem i onda je uspjeh neizostavan.
Kad smo kod modificiranja čahura, imao sam priliku svojevremeno vidjeti kako lik pere iz tanđare, a na dancima oznake kalibra .30-06 i 7x64, a metak oriđiđi 8x57 dimenzija, te pogodci za divljenje.
Isto tako se iz 9,3x62 čahure dade napraviti odlična čahura u kalibru .308Win., te iz .308Win za .243Win.
Skandinafci rade, po mom skromnom mišljenju, najkvalitetnije čahure i tu se ne može pogriješiti, bilo da se radi o Lapui, Normi ili Saku.
Oštri
Re: Modifikacija cahura
Cim to ekipica radi znaci da postoji i neki dobar razlog, no kada to ubacimo u nase HR tuzno okruzenje po pitanju streljana, para, zakona, nagrada, broja tekmi kroz godinu ostaje nam samo da se divimo onima koji mogu !!!oštrostrijelac wrote:....Isto tako se iz 9,3x62 čahure dade napraviti odlična čahura u kalibru .308Win., te iz .308Win za .243Win. Skandinafci rade, po mom skromnom mišljenju, najkvalitetnije čahure i tu se ne može pogriješiti, bilo da se radi o Lapui, Normi ili Saku.
Nemoguće je Nemoguće
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: Modifikacija cahura
Kolika je brzina toga zrna kada se raspada? Duzina cijevi, korak uvijanja zljebova (twist)?
Head in the City. Hearth in the Field.
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: Modifikacija cahura
Ostri de malo poblize opisi taj kalibar!!!
Head in the City. Hearth in the Field.
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: Modifikacija cahura
Evo;
.44 Automag from 308/30-06 http://www.amtguns.info/44-automag-from ... c2293.html
Još bolje ako hoće prodati izvan SAD:
https://www.starlinebrass.com/44-auto-mag-brass
https://www.midsouthshooterssupply.com/ ... ass/44-mag
https://www.grafs.com/catalog/product/productId/17837
https://www.midwayusa.com/product/1021325899
Uspu, zabranjeno je puniti samostalno bez posebne dozvole.
.44 Automag from 308/30-06 http://www.amtguns.info/44-automag-from ... c2293.html
Još bolje ako hoće prodati izvan SAD:
https://www.starlinebrass.com/44-auto-mag-brass
https://www.midsouthshooterssupply.com/ ... ass/44-mag
https://www.grafs.com/catalog/product/productId/17837
https://www.midwayusa.com/product/1021325899
Uspu, zabranjeno je puniti samostalno bez posebne dozvole.
Re: Modifikacija cahura
Izgleda da sam imao krivo glede zabrane punjenja za vlastite potrebe:
Zakon o nabavi i posjedovanju oružja građana
NN 94/18
na snazi od 01.11.2018.
Članak 32.
(1) Građanin koji posjeduje važeći oružni list za oružje registrirano u svrhu lova ili sporta može puniti streljivo za vlastite potrebe.
(2) Građanin iz stavka 1. ovoga članka smije držati najviše 2000 grama baruta.
(3) Streljivo napunjeno za vlastite potrebe, kao i barut čuvaju se na način da ne budu dostupni osobi koja nije ovlaštena za njihovo posjedovanje, zaključani i odvojeni u ormaru od čvrstog materijala, sefu ili sličnom spremištu koje se ne može otvoriti alatom uobičajene uporabe.
(4) Građanin iz stavka 1. ovoga članka može, na temelju važećeg oružnog lista za oružje registrirano u svrhu lova ili sporta, nabavljati komponente streljiva.
(5) Prilikom punjenja streljiva za vlastite potrebe građanin je dužan voditi brigu o sigurnosti drugih osoba i imovine kako ih ne bi ugrozio.
https://www.zakon.hr/z/1161/Zakon-o-nab ... a%C4%91ana
Nisam našao ništa kasnijeg datuma, ispravite me ako ima, hvala.
Zakon o nabavi i posjedovanju oružja građana
NN 94/18
na snazi od 01.11.2018.
Članak 32.
(1) Građanin koji posjeduje važeći oružni list za oružje registrirano u svrhu lova ili sporta može puniti streljivo za vlastite potrebe.
(2) Građanin iz stavka 1. ovoga članka smije držati najviše 2000 grama baruta.
(3) Streljivo napunjeno za vlastite potrebe, kao i barut čuvaju se na način da ne budu dostupni osobi koja nije ovlaštena za njihovo posjedovanje, zaključani i odvojeni u ormaru od čvrstog materijala, sefu ili sličnom spremištu koje se ne može otvoriti alatom uobičajene uporabe.
(4) Građanin iz stavka 1. ovoga članka može, na temelju važećeg oružnog lista za oružje registrirano u svrhu lova ili sporta, nabavljati komponente streljiva.
(5) Prilikom punjenja streljiva za vlastite potrebe građanin je dužan voditi brigu o sigurnosti drugih osoba i imovine kako ih ne bi ugrozio.
https://www.zakon.hr/z/1161/Zakon-o-nab ... a%C4%91ana
Nisam našao ništa kasnijeg datuma, ispravite me ako ima, hvala.
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest



