Partija krece u oduzimanje oruzja !!

Kritički komentari događaja vezanih i nevezanih za oružje, kod nas i u svijetu. Moderirani forum - vrijeđanje, međusobne svađe i mali forumski ratovi se ne toleriraju. POLITIKU IZBJEGAVATI.
User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Partija krece u oduzimanje oruzja !!

Post by lex-lutor » 04 Dec 2012, 16:37

Mogli bi otvoriti neku vrstu kladionice da pogadjamo koja ce biti prva PU i PS koja ce krenuti u oduzimanje cijevi i revno provodjenje zakona radi UZASNOG prekrsaja pocinjenog ne-dostvljanjem komada papira sa tri recenice....

Samo cekam novinske naslove da vidimo koji dupelisci ce se poceti uvlaciti prvi..
Nemoguće je Nemoguće

User avatar
Papilon
Brigadir
Brigadir
Posts: 4073
Joined: 21 Dec 2009, 18:15

Re: Partija krece u oduzimanje oruzja !!

Post by Papilon » 04 Dec 2012, 20:48

To će biti zanimljivo.....vjerojatno tvoja :A09:
Ne pij dok voziš - mogao bi proliti!!.....

Iggy
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 849
Joined: 18 Mar 2011, 12:42

Re: Partija krece u oduzimanje oruzja !!

Post by Iggy » 05 Dec 2012, 10:54

Neće ni jedna, oni koji su zakasnili upozoreni su da to naprave. Postoji mogućnost preuzimanja obrasca i slanja poštom tako da opravdanja nema.

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: Partija krece u oduzimanje oruzja !!

Post by lex-lutor » 05 Dec 2012, 13:54

Znaci postoji jos netko razuman u sistemu ... Za pohvalu.
Nemoguće je Nemoguće

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: Partija krece u oduzimanje oruzja !!

Post by lex-lutor » 05 Dec 2012, 13:56

Papilon wrote:To će biti zanimljivo.....vjerojatno tvoja :A09:
Pa to bi bilo sasvim ocekivano, jer u svim drugim zupanijama inspekcije nemaju muda zajebavati raju posto znaju da je svima pun k. svega i da bi mogli dobiti bakar u glavu vrlo jednostavno, dok sa druge stane ovdje u Istri svi sute i trpe pa nas treba guziti jos vise....
Nemoguće je Nemoguće

Iggy
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 849
Joined: 18 Mar 2011, 12:42

Re: Partija krece u oduzimanje oruzja !!

Post by Iggy » 16 Sep 2013, 13:32

Pozor!!!
Čuo sam da su se počele oduzimati prerađene M48 i slične puške jer kao nemaju "atest", tj. vjerojatno se traži tormentacija prerađenog oružja. Zna li netko više i na kakvo oružje se isto odnosi? Ok za puške kojima je mijenjana cijev koja nije originalna, ali što je sa puškama gdje su zahvati čisto estetski i nije zadirano u tvorničku sigurnost, tj. sve bitno na pušci je orginalno???

User avatar
Papilon
Brigadir
Brigadir
Posts: 4073
Joined: 21 Dec 2009, 18:15

Re: Partija krece u oduzimanje oruzja !!

Post by Papilon » 16 Sep 2013, 16:52

Ma to vam braca kmeri oduzimaju ....i triba pa njima sta glas dali.....što će narodu Hrvatskome oružje...kao i 91....nek nas srbi pokolju.... :A18:
Ne pij dok voziš - mogao bi proliti!!.....

Woolf Blaser
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1378
Joined: 27 Jul 2013, 04:29

Re: Partija krece u oduzimanje oruzja !!

Post by Woolf Blaser » 16 Sep 2013, 19:06

Je Papi! Fucking komunizam!!!
Head in the City. Hearth in the Field.

roda
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 65
Joined: 24 Jun 2011, 13:22

Re: Partija krece u oduzimanje oruzja !!

Post by roda » 16 Sep 2013, 20:41

Prosil bi vas lepo!? Bez SEXUALNOG OPĆENJA,BLUDNIH RADNJI i NASTRANOSTI sa raznim političkim ideologijama i partijama!

Woolf Blaser
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1378
Joined: 27 Jul 2013, 04:29

Re: Partija krece u oduzimanje oruzja !!

Post by Woolf Blaser » 17 Sep 2013, 01:35

Fcking komunizam
Attachments
image001.jpg
Head in the City. Hearth in the Field.

roda
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 65
Joined: 24 Jun 2011, 13:22

Re: Partija krece u oduzimanje oruzja !!

Post by roda » 17 Sep 2013, 07:47

:A28:

PUNISHER1987
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 583
Joined: 01 Feb 2011, 22:20
Location: Vidovice

Re: Partija krece u oduzimanje oruzja !!

Post by PUNISHER1987 » 17 Sep 2013, 09:42

roda wrote:Prosil bi vas lepo!? Bez SEXUALNOG OPĆENJA,BLUDNIH RADNJI i NASTRANOSTI sa raznim političkim ideologijama i partijama!
Možeš mislit, crveni jedva čekaju da nas zeznu, ali sami smo si krivi što smo ih doveli na vlast!

Imam osjećaj da smo kao ovce bez pastira pa vukovi rade što hoće i što ih je volja!!

Wolf svaka čast na slici koju si postavio, vjerujem da se ona odnosi na većinu članova ovog foruma! :A25:
To sin by silence, when we should protest, makes cowards out of men.

Woolf Blaser
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1378
Joined: 27 Jul 2013, 04:29

Re: Partija krece u oduzimanje oruzja !!

Post by Woolf Blaser » 17 Sep 2013, 13:17

Punisher na zalost,na zalost stari moj!
Head in the City. Hearth in the Field.

roda
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 65
Joined: 24 Jun 2011, 13:22

Re: Partija krece u oduzimanje oruzja !!

Post by roda » 17 Sep 2013, 18:23

:cry:

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: Partija krece u oduzimanje oruzja !!

Post by Mike_Torello » 17 Sep 2013, 22:26

Iggy wrote:Pozor!!!
Čuo sam da su se počele oduzimati prerađene M48 i slične puške jer kao nemaju "atest", tj. vjerojatno se traži tormentacija prerađenog oružja. Zna li netko više i na kakvo oružje se isto odnosi? Ok za puške kojima je mijenjana cijev koja nije originalna, ali što je sa puškama gdje su zahvati čisto estetski i nije zadirano u tvorničku sigurnost, tj. sve bitno na pušci je orginalno???
mislim da za ove kojima je promjenjen samo kundak nemaju sta dirati... a ove sa cijevima mjenjanim u kojekakvim garazama s tokarskim strojem to nije nikakva novost... samo se prije manje buke dizalo oko toga... zapravo nikada nisu ni bile "legalne" bez tormentacije, samo sto se valjda "zmirilo" na to.
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

Iggy
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 849
Joined: 18 Mar 2011, 12:42

Re: Partija krece u oduzimanje oruzja !!

Post by Iggy » 17 Sep 2013, 23:24

Ma to mi je jasno i nije nikakvo čudo,ali puška koja je polirana,brunirana,uređena ručica zatvarača,novi nišani...oduzeta jer nije bila vidljiva nikakva oznaka osim broja??? Pa moja je original takva, nema grb niti bilo kakve oznake.

Woolf Blaser
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1378
Joined: 27 Jul 2013, 04:29

Re: Partija krece u oduzimanje oruzja !!

Post by Woolf Blaser » 18 Sep 2013, 12:02

Mike je u pravu,a sto se mene tice svaka prepravka kad se mijenja cijev ili baskila
a da nije nakon toga izvrsena tormentacija je vrlo opasna za strijelca ili lovca.
Mada ovo sto je Iggy nabrojao spada u cisto kozmeticke zahvate,ali kako zakon to
tretira to je nesto drugo,tj ne znam. U UK lovcima se upise u oruzni list koji mu je
ovlasteni (ponavljam ovlasteni) puskar radio preinake ili ,kozmeticke, zahvate na oruzju.
Head in the City. Hearth in the Field.

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: Partija krece u oduzimanje oruzja !!

Post by lex-lutor » 18 Sep 2013, 13:50

Znaci opet smo na terenu na kojem se ne zna tko pije a tko placa :

1. U nasem zakonu nisam nasao objasnjenja koji su to VITALNI dijelovi oruzja koji se NE smiju dirati bez ovlastenog puskara ?

2. Sve osim cijevi je po meni bespredmetno za komentiranje jer je ona jedina koja moze ostaviti neki valjani dokaz u slucaju nekog zlocina, mada je i cijev samo rezervni dio koji se trosi, isto kao i blok motora ili gume na autu....velika stvar...

3. Sirove cijevi i nisu bas tako sirove kako se misli, nego je to ipak vrhunski kontroliran materijal

4. U HR se NE RADI TORMENTACIJA ....e sto sada ???

5. Kako se u HR registrira CUSTOM design ?

Mozemo ovako dalje do sutra, zakon nam nije dorastao potrebama, a znanje zakonodavca jos i manje !!!
Nemoguće je Nemoguće

Woolf Blaser
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1378
Joined: 27 Jul 2013, 04:29

Re: Partija krece u oduzimanje oruzja !!

Post by Woolf Blaser » 18 Sep 2013, 18:31

Mi smo u Rvatistanu! To se nasih zakonodavaca mislim ni ne tice. Protumacit ce nesto
na svoj nacin,oduzeti sto se oduzeti moze, a mi tu ionako nista ne mozemo,drugovi
svejedno ,vedre i oblace,!
Head in the City. Hearth in the Field.

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: Partija krece u oduzimanje oruzja !!

Post by lex-lutor » 18 Sep 2013, 21:02

Woolf Blaser wrote:..... U UK lovcima se upise u oruzni list koji mu je ovlasteni (ponavljam ovlasteni) puskar radio preinake ili ,kozmeticke, zahvate na oruzju.
Nemoj sada i ti pilati..Kada UK tj. GB po pitanju tretiranja oruzja pokusas usporediti sa nekom normalnom zemljom isto je kao da pokusavas naci recept za orgije u nekom molitveniku, jednostavno nema smisla.

Svijet ide dalje i potrebe prilagodjavanja rastu kako za korisnike tako i za zakonodavce, Gdje u nasem zakonu pise da akcija i cijev moraju imati isti broj, gdje pise da navlaka i cijev moraju imati isti broj, zatvarac je komad metala koji je potrosna roba, itd..itd...

Ocito se svi prave mutavi i grbavi pa zaboravljaju da je ova drzava imala proces koji se zvao LEGALIZACIJA oruzja i da se u tom procesu upisivalo sve i svasta. Vlasnici takvog oruzja nisu za to krivi i ne mogu snositi nikakvu odgovornost no radi teske ekonomske situacije vecina ih se pomiri sa sudbinom ukoliko radi nadrkanosti nekog referenta ostanu bez oruzja...

DA li to ima smisla svi znamo odgovor.....

EU volim samo radi jednog a to je da ce se svi ti nasi veliki serifi i tumaci zakona prema svojim potrebama vrlo brzo naci u okvirima reda i razuma ili na ulici...
Nemoguće je Nemoguće

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest