Imam li ustavno pravo na SAMO-odbranu ili sto vec ????
Imam li ustavno pravo na SAMO-odbranu ili sto vec ????
Clanak je totalna "kara" ali kakav zakljucak moze izvuci normalan covjek iz svega ovoga ?
NEtko mi smije doci u kucu, poceti me tuci a ja Ne smijem braniti sebe ni svoje ukucane ili ?????
http://www.index.hr/vijesti/clanak/zest ... 30108.aspx
NEtko mi smije doci u kucu, poceti me tuci a ja Ne smijem braniti sebe ni svoje ukucane ili ?????
http://www.index.hr/vijesti/clanak/zest ... 30108.aspx
Nemoguće je Nemoguće
Re: Imam li ustavno pravo na SAMO-odbranu ili sto vec ????
A evo i ja bas citam,svašta.Ili su novinari retardirani ili zakon.Nesto je.
Re: Imam li ustavno pravo na SAMO-odbranu ili sto vec ????
To je čisti komunizam.....a tko je za to dao svoj glas....??
Ne pij dok voziš - mogao bi proliti!!.....
-
PUNISHER1987
- Nadnarednik

- Posts: 583
- Joined: 01 Feb 2011, 22:20
- Location: Vidovice
Re: Imam li ustavno pravo na SAMO-odbranu ili sto vec ????
Papilon wrote:To je čisti komunizam.....a tko je za to dao svoj glas....??
Ja sigurno nisam!! A što bi drugo bio nego čisti komunizam??
To sin by silence, when we should protest, makes cowards out of men.
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Imam li ustavno pravo na SAMO-odbranu ili sto vec ????
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Imam li ustavno pravo na SAMO-odbranu ili sto vec ????
Lex, pitaj bilo kog policajca ili pravnika, i svak ce ti reci da ti je najbolja obrana da se dobro zakljucas, plus alarmi, plus kamere (sa natpisom da je prostor pod video nadzorom), plus bilo koji oblik PASIVNE zastite.lex-lutor wrote:Clanak je totalna "kara" ali kakav zakljucak moze izvuci normalan covjek iz svega ovoga ?
NEtko mi smije doci u kucu, poceti me tuci a ja Ne smijem braniti sebe ni svoje ukucane ili ?????
http://www.index.hr/vijesti/clanak/zest ... 30108.aspx
Za bilo koju prakticnu ili aktivnu samoobranu ukuci ili vlastitom prostoru, najbolje ti je imati ostrog psa (i natpis na ulazu u dvoriste).
Mozes se ti buniti koliko hoces, ali to je tako. Sustav je takav.
Postoji nesto sto se zove kategorizacija dokaza. Nije svaki dokaz isto.
Najjaci dokaz pravno, jest sto pravnici zovu "prima facie" dokaz. Dakle, dokaz vidljiv i razumljiv svima iz prve ruke.
(kad se, recimo, dva auta sudare, "prima facie" je vidljivo da je do sudara doslo jer neko nije postivao propise...)
Drugi po snazi je materijalni dokaz, poput otiska prsta, legalne video snimke i slicno...
Slijedeci je ono sto u engleskom govornom podrucju zovu "circumstenical" dokaz, dakle dokaz gdje samo okolnosti upucuju na pocinioca.
Zadnji po snazi, ili u rangu sa ovim gore su svjedoci. (koji zaboravljaju, ili su subjektivni, podmitljivi, babe, strine, i slicno)
I sad, kad smo kod najjaceg, prima facie dokaza:
Kad se dvoje potuku, a jedan od dvojice zbog teskih ozljeda zavrsi u bolnici, a svjedoci tvrde da je bila samoobrana...
Tada je iz prima-facie dokaza gdje je jedan dobio teske ozljede, vidljivo da je druga osoba takve ozljede nanijela, pa postoji osnovana sumnja, i elementi za takvo kazneno dijelo.
"Mozda" je to bila samoobrana, na osnovu okolnosti i izjava svjedoka, medjutim to ce utvrditi sud, kroz postupak.
Moralna strana price jest, da sustav na takav nacin zeli zastiti zrtvu, pa cak i kad je s pravom, ili isamo nesrtenim slucajem (poput saobracajne) dobila kakve ozljede, i kroz postupak se u tom slucaju optuzenog kasnije oslobadja.
U navedenom slucaju, sve to zvuci nakaradno, medjutim, ko je ikad garantirao da pravda postoji?
Kaze narod "pravde na svitu, i dna od pizde - tog nema".
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: Imam li ustavno pravo na SAMO-odbranu ili sto vec ????
Što se točno dogodilo znaju samo sudionici a oni će vrtiti svatko svoju verziju priče. Tako da nije na policiji da to rješava već lijepo svi skupa na sud pa se tamo raskusurajte.
Naravno da će ovaj koji ju je ozlijedio tvrditi da je samoobrana a da će ona tvrditi da je bila prva napadnuta. Kome da se vjeruje?
Naravno da će ovaj koji ju je ozlijedio tvrditi da je samoobrana a da će ona tvrditi da je bila prva napadnuta. Kome da se vjeruje?
Re: Imam li ustavno pravo na SAMO-odbranu ili sto vec ????
Jolly, razumijem ja tvoj pogled na svijet jer je on posljedica djelovanja sustava na tebe tijekom skolovanja...Ono sto mene smeta, a vjerujem i vecinu ovdje na forumu je sljedece:
1. U mom domu ili kako vec nazoves prostor koji pripada meni i mojoj familiji NEMA tog BOGA da ima veca prava od mene, Ameri su to odlicno rijesili i za to im odajem postovanje. Ako mi jebeni Ustav daje pravo na nepovredivost doma i privatnost koji su to sada zakoni koji mogu stititi nekakve protuhe i probisvjete ....
1. Ako si usao u moj dom i ja sam te pustio unutra znaci da si pristao na moja pravila ponasanja i moje uvijete, ako se time ne slazes okreni se i napusti prostor....
2. Ako si NASILNO ili NEPOZVANO usao u moje dom ( prostor ) znaci da si svjestan da riskiras bakar u celo bez jednog jebenog razloga da ti se ja ili bilo tko opravdava za posljedice..AMEN.. nema tu vise price, advokata, uvijeta, bolesti, smanjene uracunjivosti itd....NEMAS sto traziti tamo gdje nisi pozvan...TOCKA.
Sve je to vrlo jednostavno i tako bi to trebalo shvatiti...
Posto si pravne struke, pokusaj mi demantirati tvrdnju da kriminalac-provalnik-lopov NEMA veca prava od sasvim normalnog gradjanina...a da stvar bude bolja NICIM NE ODGOVARA za nastalu stetu koju prouzroci...
1. Kreten ti zapali kucu
2. Nema nista od imovine i za to sranje ide u zatvor na XX godina
3. Drzava nije obavezna da ti nadoknadi bilo kakvu statu,
4. TI si OBAVEZAN drzavi placati porez kojim ona hrani isto to smece u zatvoru koje ti je zapalilo kucu
5. Nemas prvao da mu prodas bubrege, srce ili neke organe kako bi se namirio
6. Smece ce za par godina izaci iz corke a ti si i dalje bez doma.....
DAKLE ??????
Tko je bolje prosao u ovoj prici ?
1. U mom domu ili kako vec nazoves prostor koji pripada meni i mojoj familiji NEMA tog BOGA da ima veca prava od mene, Ameri su to odlicno rijesili i za to im odajem postovanje. Ako mi jebeni Ustav daje pravo na nepovredivost doma i privatnost koji su to sada zakoni koji mogu stititi nekakve protuhe i probisvjete ....
1. Ako si usao u moj dom i ja sam te pustio unutra znaci da si pristao na moja pravila ponasanja i moje uvijete, ako se time ne slazes okreni se i napusti prostor....
2. Ako si NASILNO ili NEPOZVANO usao u moje dom ( prostor ) znaci da si svjestan da riskiras bakar u celo bez jednog jebenog razloga da ti se ja ili bilo tko opravdava za posljedice..AMEN.. nema tu vise price, advokata, uvijeta, bolesti, smanjene uracunjivosti itd....NEMAS sto traziti tamo gdje nisi pozvan...TOCKA.
Sve je to vrlo jednostavno i tako bi to trebalo shvatiti...
Posto si pravne struke, pokusaj mi demantirati tvrdnju da kriminalac-provalnik-lopov NEMA veca prava od sasvim normalnog gradjanina...a da stvar bude bolja NICIM NE ODGOVARA za nastalu stetu koju prouzroci...
1. Kreten ti zapali kucu
2. Nema nista od imovine i za to sranje ide u zatvor na XX godina
3. Drzava nije obavezna da ti nadoknadi bilo kakvu statu,
4. TI si OBAVEZAN drzavi placati porez kojim ona hrani isto to smece u zatvoru koje ti je zapalilo kucu
5. Nemas prvao da mu prodas bubrege, srce ili neke organe kako bi se namirio
6. Smece ce za par godina izaci iz corke a ti si i dalje bez doma.....
DAKLE ??????
Tko je bolje prosao u ovoj prici ?
Nemoguće je Nemoguće
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Imam li ustavno pravo na SAMO-odbranu ili sto vec ????
Lex, ja mislim da je jednostavno najbolje u takvu situaciju ne doci!
Ignorantia juris non excusat!

Ignorantia juris non excusat!
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: Imam li ustavno pravo na SAMO-odbranu ili sto vec ????
Slazem se sa tobom da nepoznavanje ili ignorianje zakona nikog ne opradava, no i dalje pitanje ostaje isto, kakav je to sustav ako "bad guy" ima veca prava od ostalih....kumulativno je to lako dokazivo a svi se prave grbavi....
Nemoguće je Nemoguće
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: Imam li ustavno pravo na SAMO-odbranu ili sto vec ????
Jolly, pa ne biras ti hoces li biti ,zrtva,! Lako je nama kenjati sto je po zakonu, medjutim
kad zateknes u svome domu kriminalca, a obitelj ti u kuci...kakav imas izbor!? Dozvoliti
kriminalcu da te opljacka,prebije...ne znam sto...ili se braniti!? Koknio bi ga ko divlju svinju,
bas bi razmisljao sto ce reci sudac! Kad mi je ugrozena obitelj i dom...nema razmisljanja!
kad zateknes u svome domu kriminalca, a obitelj ti u kuci...kakav imas izbor!? Dozvoliti
kriminalcu da te opljacka,prebije...ne znam sto...ili se braniti!? Koknio bi ga ko divlju svinju,
bas bi razmisljao sto ce reci sudac! Kad mi je ugrozena obitelj i dom...nema razmisljanja!
Head in the City. Hearth in the Field.
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Imam li ustavno pravo na SAMO-odbranu ili sto vec ????
Decki, sve stoji sta ste napisali, ali svaki sustav je isti.
Ovo je opjevano i u proslom sistemu:
Verujem, cenjeni sude, da dobro poznaješ ljude,
vi barem imate posla jer ćud je ćud a sud je sud.
Verujem, cenjena glavo, da si i učio pravo,
da svakom sudiš pošteno jer čast je čast a vlast je vlast.
I sve po zakonu, za to sam prvi,
ne bi bilo ove krvi da je bilo sve po zakonu!
Vlast je vlast,
i ja to poštujem, tu su paragrafi pa zagrabi
nek isto je i đavolu i đakonu,
pa nek se zna!
Nek’ su mi gazili njivom, mojom se sladili šljivom,
uvek je lopova bilo jer ćuk je ćuk i vuk je vuk.
Nikada zlotvora dosta, suša mi uništi bostan
i led se prospe pred žetvu, al’ led je led a red je red!
I prekardašilo, im’o sam bagremovu šumu
tamo dole prema drumu pa sam čekao.
Red je red!
Polako komšije! Ne može samo da se uđe,
da se ruši tuđe, lepo sam im rekao.
Ne lomite mi bagrenje,
bez njih će me vetrovi oduvati.
Pustite ih, moraju mi čuvati
jednu tajnu zlatnu kao dukati:
ne lomite mi bagrenje, pod njima sam je ljubio,
bosonogu i odbeglu od sna.
Ljudi smo, cenjeni sude, pa neka bude šta bude,
žao mi marama crnih, al’ plač je plač a mač je mač.
Ne pitaj šta bi sad bilo kad bi se ponovo zbilo,
ne pitaj da li se kajem, jer jed je jed a red je red!
I sve po zakonu, tu su paragrafi pa zagrabi
pošteno i za veru i za neveru.
Red je red!
Sve ja to poštujem jer više bilo bi ubica
nego ptica koje odleću ka severu.
Ne lomite mi bagrenje,
bez njih će me vetrovi oduvati.
Pustite ih, moraju mi čuvati
jednu tajnu zlatnu kao dukati:
ne lomite mi bagrenje, pod njima sam je ljubio.
O, zar moram da vam ponovim?
Okanite se njih jer sve ću da vas polomim!
Ovo je opjevano i u proslom sistemu:
Verujem, cenjeni sude, da dobro poznaješ ljude,
vi barem imate posla jer ćud je ćud a sud je sud.
Verujem, cenjena glavo, da si i učio pravo,
da svakom sudiš pošteno jer čast je čast a vlast je vlast.
I sve po zakonu, za to sam prvi,
ne bi bilo ove krvi da je bilo sve po zakonu!
Vlast je vlast,
i ja to poštujem, tu su paragrafi pa zagrabi
nek isto je i đavolu i đakonu,
pa nek se zna!
Nek’ su mi gazili njivom, mojom se sladili šljivom,
uvek je lopova bilo jer ćuk je ćuk i vuk je vuk.
Nikada zlotvora dosta, suša mi uništi bostan
i led se prospe pred žetvu, al’ led je led a red je red!
I prekardašilo, im’o sam bagremovu šumu
tamo dole prema drumu pa sam čekao.
Red je red!
Polako komšije! Ne može samo da se uđe,
da se ruši tuđe, lepo sam im rekao.
Ne lomite mi bagrenje,
bez njih će me vetrovi oduvati.
Pustite ih, moraju mi čuvati
jednu tajnu zlatnu kao dukati:
ne lomite mi bagrenje, pod njima sam je ljubio,
bosonogu i odbeglu od sna.
Ljudi smo, cenjeni sude, pa neka bude šta bude,
žao mi marama crnih, al’ plač je plač a mač je mač.
Ne pitaj šta bi sad bilo kad bi se ponovo zbilo,
ne pitaj da li se kajem, jer jed je jed a red je red!
I sve po zakonu, tu su paragrafi pa zagrabi
pošteno i za veru i za neveru.
Red je red!
Sve ja to poštujem jer više bilo bi ubica
nego ptica koje odleću ka severu.
Ne lomite mi bagrenje,
bez njih će me vetrovi oduvati.
Pustite ih, moraju mi čuvati
jednu tajnu zlatnu kao dukati:
ne lomite mi bagrenje, pod njima sam je ljubio.
O, zar moram da vam ponovim?
Okanite se njih jer sve ću da vas polomim!
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: Imam li ustavno pravo na SAMO-odbranu ili sto vec ????
Ooooo...fck...de, Jolly koji ti je klinac!? Prvo ruze...sad pjesme...il si zaljubljen il te puca
kriza srednjih godina!? Drz se oruzja...
kriza srednjih godina!? Drz se oruzja...
Head in the City. Hearth in the Field.
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7776
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: Imam li ustavno pravo na SAMO-odbranu ili sto vec ????
Mora da sam puko! Dobro velis! 
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
- oštrostrijelac
- Poručnik

- Posts: 1070
- Joined: 09 Aug 2009, 16:16
- Location: Zaprešić
Re: Imam li ustavno pravo na SAMO-odbranu ili sto vec ????
Viš, viš, jaako je zanimljivo u miru i sa razumijevanjem pročitati pjesmu koju smo davnih dana slušali. 
Oštri
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: Imam li ustavno pravo na SAMO-odbranu ili sto vec ????
Hehehe...sve sto ti treba je dobra pucacina i neka polovnjaca od 25...ne mora nuzno timjolly wrote:Mora da sam puko! Dobro velis!
redosljedom...
Head in the City. Hearth in the Field.
Re: Imam li ustavno pravo na SAMO-odbranu ili sto vec ????
Jolly... meni se ipak više sviđa "Zenica Bluz"
U Zenicu kada podjem ja, pratiće me pet-šest drotova
okružni sudija rek'o dvan'est godina, dvan'est godina strogog zatvora
Tužna ti je moja sudbina, ženu mi je kreć'o Hakija
kreć'o je Hakija, presudila mu čakija, ne razumiješ ti to, druže sudija
Raduje me jedna istina, iz KP doma vratiću se ja
a Hakija nikad neće sa Bara, sa Bara se niko ne vraća
U Zenicu kada podjem ja, pratiće me pet-šest drotova
okružni sudija rek'o dvan'est godina, dvan'est godina strogog zatvora
Tužna ti je moja sudbina, ženu mi je kreć'o Hakija
kreć'o je Hakija, presudila mu čakija, ne razumiješ ti to, druže sudija
Raduje me jedna istina, iz KP doma vratiću se ja
a Hakija nikad neće sa Bara, sa Bara se niko ne vraća
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: Imam li ustavno pravo na SAMO-odbranu ili sto vec ????
O da...Hawk! Pa nek se zlikovci misle...
Head in the City. Hearth in the Field.
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest



