Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i prava..

Kritički komentari događaja vezanih i nevezanih za oružje, kod nas i u svijetu. Moderirani forum - vrijeđanje, međusobne svađe i mali forumski ratovi se ne toleriraju. POLITIKU IZBJEGAVATI.
Post Reply
User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i prava..

Post by lex-lutor » 26 Mar 2014, 19:44

...jer naravno sasvim je normalno da te netko drugi prebije u vlastitoj kuci, pa te uhape i zatvore i jos ti nakace prijavu....


http://www.vecernji.hr/crna-kronika/jur ... sud-929242
Nemoguće je Nemoguće

User avatar
Hawk
Satnik
Satnik
Posts: 1888
Joined: 07 Dec 2011, 15:27
Location: Nin

Re: Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i pra

Post by Hawk » 26 Mar 2014, 20:08

Jbt... ne mogu virovati... tu nešto fali...
to je blizu mene... moraću se malo raspitati...
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.

User avatar
Darko11
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1477
Joined: 18 Jan 2014, 17:19
Been thanked: 2 times
Contact:

Re: Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i pra

Post by Darko11 » 26 Mar 2014, 23:35

Svu bagru suspendirati tj dati radne knjizice i nogu u guzicu odmah ako je istina.

dejandlesk
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 839
Joined: 26 Dec 2012, 12:35

Re: Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i pra

Post by dejandlesk » 27 Mar 2014, 08:11

Ako je istina, svakako. Međutim to piše u novinama, a svi znamo da novinari vole senzaciju i vrlo često izokreću stvari. Možda priča čak nije izokrenuta, samo su ispušteni neki detalji. Kad nešto pročitam u novinama, jako sam rezerviran prema takvim informacijama, jer se o istoj stvari često pojavljuju dijametralno suprotni članci. Da nešto smrdi, neosporno je, ali isto tako vrlo vjerojatno da pravu istinu nikad nećemo saznati.
Pozdrav svima!

mirkof
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 148
Joined: 28 Jan 2013, 14:08

Re: Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i pra

Post by mirkof » 27 Mar 2014, 11:22

Upravo tako - novinarima ne vjerujem ni kad prenose vremensku prognozu. Nekakav minimum novinarstva bi bilo kad pišeš o nekom događaju da pokušaš dobiti izjave svih uključenih strana. Mi ovdje imamo priču samo jedne strane koja će naravno izostaviti sve detalje koji joj nejdu u korist. A možda i izmisliti neke koji joj idu. Ljudska priroda.

Ali danas svaka šuša može biti novinar, a i čitateljstvo je takvo da im nije previše bitno...

James
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 178
Joined: 24 Nov 2012, 21:42

Re: Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i pra

Post by James » 27 Mar 2014, 11:30

Činjenica je da je čovijek pretučen a napadač nije dobio nikakvu prijavu smrdi, a to šta je vlasnik kafića smrdi još i više.
Ja se ne čudim, zakone rade kriminalci da bi sebe i sebi slične zaštitili, a mi raja plaćaj porez za izdr....vanja po Australiji i Briselu.
Kakva EU pa mi smo banana država u banani!

mirkof
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 148
Joined: 28 Jan 2013, 14:08

Re: Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i pra

Post by mirkof » 27 Mar 2014, 15:27

Ne, tu nema nikakvih činjenica, to je interpretacija novinara koji prenosi ono što mu je dostavio opunomoćenik jedne strane.

Činjenice mi ovdje neznamo. Možda je ovako kako piše u novinama a možda i nije. Uvid u sudski spis bi rasvjetlio neke stvari, ali to nemamo.

dejandlesk
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 839
Joined: 26 Dec 2012, 12:35

Re: Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i pra

Post by dejandlesk » 27 Mar 2014, 16:10

Da nešto smrdi, smrdi. Da je sve čisto, vjerojatno ne bi bilo novinskog članka. Možda je netko i napravio kakav propust, no mislim da se ovakav propust u postupanju policije, teško može dogoditi. Poznajem dosta policajaca, i to su ljudi koji pošteno i korektno zarađuju svoju premalu plaću, samo što njihov posao nije prihvaćen poput posla npr. hitne pomoći ili vatrogasaca. Svima mora biti jasno da je prvenstvena zadaća policije biti represivni aparat, koji selektivno primjenjuje svoje ovlasti na osobe koje to zaslužuju. To je nekad vrlo teško objektivno odraditi. Mada većina stanovništva doživljava policiju kao osobe koje uživaju u tome da teroriziraju ljude, mislim da većina ipak nije u pravu. Sam radim posao koji nije baš popularan među ljudima, ali većina ne pokušava razumijeti da to nije ničiji hir, već radno mjesto na kojem odrađuješ ono što se od tebe očekuje.
Pozdrav!

James
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 178
Joined: 24 Nov 2012, 21:42

Re: Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i pra

Post by James » 27 Mar 2014, 22:15

mirkof wrote:Ne, tu nema nikakvih činjenica, to je interpretacija novinara koji prenosi ono što mu je dostavio opunomoćenik jedne strane.

Činjenice mi ovdje neznamo. Možda je ovako kako piše u novinama a možda i nije. Uvid u sudski spis bi rasvjetlio neke stvari, ali to nemamo.
Ma znam da mi ne znamo sve činjenice, ali mislim da se čovijek nije sam namaskirao i našminkao radi slike (barem se nadam), valjda su mu na hitnoj utvrdili da se radi o ozljedama a ne o šminki.
Zbog toga sam mislio da je činjenica da je dobil batine a sad zbog čega ne znam, znam samo da u par primjera koje sam osobno mogao vidjeti policija prema svim sudionicima tučnjave ide sa prekršajnom prijavom.
Pozdrav!

James
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 178
Joined: 24 Nov 2012, 21:42

Re: Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i pra

Post by James » 27 Mar 2014, 22:19

dejandlesk wrote:Da nešto smrdi, smrdi. Da je sve čisto, vjerojatno ne bi bilo novinskog članka. Možda je netko i napravio kakav propust, no mislim da se ovakav propust u postupanju policije, teško može dogoditi. Poznajem dosta policajaca, i to su ljudi koji pošteno i korektno zarađuju svoju premalu plaću, samo što njihov posao nije prihvaćen poput posla npr. hitne pomoći ili vatrogasaca. Svima mora biti jasno da je prvenstvena zadaća policije biti represivni aparat, koji selektivno primjenjuje svoje ovlasti na osobe koje to zaslužuju. To je nekad vrlo teško objektivno odraditi. Mada većina stanovništva doživljava policiju kao osobe koje uživaju u tome da teroriziraju ljude, mislim da većina ipak nije u pravu. Sam radim posao koji nije baš popularan među ljudima, ali većina ne pokušava razumijeti da to nije ničiji hir, već radno mjesto na kojem odrađuješ ono što se od tebe očekuje.
Pozdrav!
Policija samo izvršava ono što im se kaže, nemam ništa protiv policije (imam ih par u obitelji i znam da su normalni ljudi i doma i na poslu), moj komentar je usmjeren prema onima koji nam pišu zakone koje poslje policija mora provoditi.
Pozdrav!

mirkof
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 148
Joined: 28 Jan 2013, 14:08

Re: Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i pra

Post by mirkof » 28 Mar 2014, 10:56

James wrote:Ma znam da mi ne znamo sve činjenice, ali mislim da se čovijek nije sam namaskirao i našminkao radi slike (barem se nadam), valjda su mu na hitnoj utvrdili da se radi o ozljedama a ne o šminki.
Pa njegove ozljede ne govore apsolutno ništa o tome tko je odgovoran za tučnjavu. Samo govore da je primio nešto udaraca.

Sjećate se Mamićeve tučnjave u gradskom poglavarstvu? Sjećate se kak je izgledal poslije? Čovjek bi rekel da ga je netko napao i izubijao a zapravo bilo sasvim suprotno - on je napao čovjeka pa popio batine kad se ovaj branio - što su potvrdili svi svjedoci.
Zbog toga sam mislio da je činjenica da je dobil batine a sad zbog čega ne znam, znam samo da u par primjera koje sam osobno mogao vidjeti policija prema svim sudionicima tučnjave ide sa prekršajnom prijavom.Pozdrav!
A u krajnjoj liniji nije na policiji da raspetljava - oni lijepo svima prijave pa pred suca. Sudac onda ima obavezu da nađe odgovorne.

James
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 178
Joined: 24 Nov 2012, 21:42

Re: Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i pra

Post by James » 28 Mar 2014, 12:09

Slažem se, samo sam rekao da je dobio po tintari i da policija prijavljuje sve sudionike pa se poslje raspravlja ki je kega!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests