Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i prava..
Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i prava..
...jer naravno sasvim je normalno da te netko drugi prebije u vlastitoj kuci, pa te uhape i zatvore i jos ti nakace prijavu....
http://www.vecernji.hr/crna-kronika/jur ... sud-929242
http://www.vecernji.hr/crna-kronika/jur ... sud-929242
Nemoguće je Nemoguće
Re: Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i pra
Jbt... ne mogu virovati... tu nešto fali...
to je blizu mene... moraću se malo raspitati...
to je blizu mene... moraću se malo raspitati...
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i pra
Svu bagru suspendirati tj dati radne knjizice i nogu u guzicu odmah ako je istina.
-
dejandlesk
- Časnički Namjesnik

- Posts: 839
- Joined: 26 Dec 2012, 12:35
Re: Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i pra
Ako je istina, svakako. Međutim to piše u novinama, a svi znamo da novinari vole senzaciju i vrlo često izokreću stvari. Možda priča čak nije izokrenuta, samo su ispušteni neki detalji. Kad nešto pročitam u novinama, jako sam rezerviran prema takvim informacijama, jer se o istoj stvari često pojavljuju dijametralno suprotni članci. Da nešto smrdi, neosporno je, ali isto tako vrlo vjerojatno da pravu istinu nikad nećemo saznati.
Pozdrav svima!
Pozdrav svima!
Re: Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i pra
Upravo tako - novinarima ne vjerujem ni kad prenose vremensku prognozu. Nekakav minimum novinarstva bi bilo kad pišeš o nekom događaju da pokušaš dobiti izjave svih uključenih strana. Mi ovdje imamo priču samo jedne strane koja će naravno izostaviti sve detalje koji joj nejdu u korist. A možda i izmisliti neke koji joj idu. Ljudska priroda.
Ali danas svaka šuša može biti novinar, a i čitateljstvo je takvo da im nije previše bitno...
Ali danas svaka šuša može biti novinar, a i čitateljstvo je takvo da im nije previše bitno...
Re: Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i pra
Činjenica je da je čovijek pretučen a napadač nije dobio nikakvu prijavu smrdi, a to šta je vlasnik kafića smrdi još i više.
Ja se ne čudim, zakone rade kriminalci da bi sebe i sebi slične zaštitili, a mi raja plaćaj porez za izdr....vanja po Australiji i Briselu.
Kakva EU pa mi smo banana država u banani!
Ja se ne čudim, zakone rade kriminalci da bi sebe i sebi slične zaštitili, a mi raja plaćaj porez za izdr....vanja po Australiji i Briselu.
Kakva EU pa mi smo banana država u banani!
Re: Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i pra
Ne, tu nema nikakvih činjenica, to je interpretacija novinara koji prenosi ono što mu je dostavio opunomoćenik jedne strane.
Činjenice mi ovdje neznamo. Možda je ovako kako piše u novinama a možda i nije. Uvid u sudski spis bi rasvjetlio neke stvari, ali to nemamo.
Činjenice mi ovdje neznamo. Možda je ovako kako piše u novinama a možda i nije. Uvid u sudski spis bi rasvjetlio neke stvari, ali to nemamo.
-
dejandlesk
- Časnički Namjesnik

- Posts: 839
- Joined: 26 Dec 2012, 12:35
Re: Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i pra
Da nešto smrdi, smrdi. Da je sve čisto, vjerojatno ne bi bilo novinskog članka. Možda je netko i napravio kakav propust, no mislim da se ovakav propust u postupanju policije, teško može dogoditi. Poznajem dosta policajaca, i to su ljudi koji pošteno i korektno zarađuju svoju premalu plaću, samo što njihov posao nije prihvaćen poput posla npr. hitne pomoći ili vatrogasaca. Svima mora biti jasno da je prvenstvena zadaća policije biti represivni aparat, koji selektivno primjenjuje svoje ovlasti na osobe koje to zaslužuju. To je nekad vrlo teško objektivno odraditi. Mada većina stanovništva doživljava policiju kao osobe koje uživaju u tome da teroriziraju ljude, mislim da većina ipak nije u pravu. Sam radim posao koji nije baš popularan među ljudima, ali većina ne pokušava razumijeti da to nije ničiji hir, već radno mjesto na kojem odrađuješ ono što se od tebe očekuje.
Pozdrav!
Pozdrav!
Re: Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i pra
Ma znam da mi ne znamo sve činjenice, ali mislim da se čovijek nije sam namaskirao i našminkao radi slike (barem se nadam), valjda su mu na hitnoj utvrdili da se radi o ozljedama a ne o šminki.mirkof wrote:Ne, tu nema nikakvih činjenica, to je interpretacija novinara koji prenosi ono što mu je dostavio opunomoćenik jedne strane.
Činjenice mi ovdje neznamo. Možda je ovako kako piše u novinama a možda i nije. Uvid u sudski spis bi rasvjetlio neke stvari, ali to nemamo.
Zbog toga sam mislio da je činjenica da je dobil batine a sad zbog čega ne znam, znam samo da u par primjera koje sam osobno mogao vidjeti policija prema svim sudionicima tučnjave ide sa prekršajnom prijavom.
Pozdrav!
Re: Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i pra
Policija samo izvršava ono što im se kaže, nemam ništa protiv policije (imam ih par u obitelji i znam da su normalni ljudi i doma i na poslu), moj komentar je usmjeren prema onima koji nam pišu zakone koje poslje policija mora provoditi.dejandlesk wrote:Da nešto smrdi, smrdi. Da je sve čisto, vjerojatno ne bi bilo novinskog članka. Možda je netko i napravio kakav propust, no mislim da se ovakav propust u postupanju policije, teško može dogoditi. Poznajem dosta policajaca, i to su ljudi koji pošteno i korektno zarađuju svoju premalu plaću, samo što njihov posao nije prihvaćen poput posla npr. hitne pomoći ili vatrogasaca. Svima mora biti jasno da je prvenstvena zadaća policije biti represivni aparat, koji selektivno primjenjuje svoje ovlasti na osobe koje to zaslužuju. To je nekad vrlo teško objektivno odraditi. Mada većina stanovništva doživljava policiju kao osobe koje uživaju u tome da teroriziraju ljude, mislim da većina ipak nije u pravu. Sam radim posao koji nije baš popularan među ljudima, ali većina ne pokušava razumijeti da to nije ničiji hir, već radno mjesto na kojem odrađuješ ono što se od tebe očekuje.
Pozdrav!
Pozdrav!
Re: Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i pra
Pa njegove ozljede ne govore apsolutno ništa o tome tko je odgovoran za tučnjavu. Samo govore da je primio nešto udaraca.James wrote:Ma znam da mi ne znamo sve činjenice, ali mislim da se čovijek nije sam namaskirao i našminkao radi slike (barem se nadam), valjda su mu na hitnoj utvrdili da se radi o ozljedama a ne o šminki.
Sjećate se Mamićeve tučnjave u gradskom poglavarstvu? Sjećate se kak je izgledal poslije? Čovjek bi rekel da ga je netko napao i izubijao a zapravo bilo sasvim suprotno - on je napao čovjeka pa popio batine kad se ovaj branio - što su potvrdili svi svjedoci.
A u krajnjoj liniji nije na policiji da raspetljava - oni lijepo svima prijave pa pred suca. Sudac onda ima obavezu da nađe odgovorne.Zbog toga sam mislio da je činjenica da je dobil batine a sad zbog čega ne znam, znam samo da u par primjera koje sam osobno mogao vidjeti policija prema svim sudionicima tučnjave ide sa prekršajnom prijavom.Pozdrav!
Re: Evo zasto postenim gradjanima treba oduzeti oruzje i pra
Slažem se, samo sam rekao da je dobio po tintari i da policija prijavljuje sve sudionike pa se poslje raspravlja ki je kega!
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 2 guests




