Antifoni

Mijenjaj, kupuj, prodaj... a nabolje poklanjaj :-D
Post Reply
Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Antifoni

Post by Mirok » 04 Feb 2021, 21:33

Dečki,ukoliko trebate antifone(obične),danas sam kupio u Kauflandu na posebnoj ponudi(15 kn).
Kada sam ih doma isprobao,stvarno su za preporučiti,odlično sjede,pokrivaju uši i solidno prigušuju zvukove.
Za svaku preporuku! :lol:

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: Antifoni

Post by Mike_Torello » 04 Feb 2021, 21:56

slika ili se nije dogodilo ;D ...

meni osobno antifoni moraju biti tanki... imam dva komada pasivnih Smartreloader 111 i jedne aktivne Howard Leight (koji mi ne leze dobro kao pasivni pa sam ih samo jednom koristio i sad stoje), one Stihl za motorku/trimer mogu eventualno koristiti samo dok pucam pistolj ali ne i pusku :D
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
AR15 fan
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1365
Joined: 14 Jun 2018, 18:34
Location: Karlovac

Re: Antifoni

Post by AR15 fan » 04 Feb 2021, 22:04

Ja sam kupio neke obične pasivne u trgovini sa zaštitnom opremom...reći ću do 50 kn, ma da nisu bili ni toliko. Opcionalno koristim 3M čepiće za uši jednokratne s njima ako više pucam i nikakvih problema. Do .300 Win magnum pored mene sa bolesnom plinskom kočnicom sam siguran, preko toga nisam doživio do sada.

User avatar
Mauseras
Skupnik
Skupnik
Posts: 282
Joined: 28 Jan 2021, 19:39

Re: Antifoni

Post by Mauseras » 04 Feb 2021, 23:03

Sad kad sam ulovio temu o antifonima moram pitati. Da li su išta vrijedni oni antifoni koji u sebi imaju elektroniku, odnosno koji pomoću mikrofona selektivno propuštaju glasove i druge zvukove, a prigušuju pucnjeve? Uvijek mi se činilo fora ali mi sama ta funkcionalnost nije opravdavala cijenu.

Isto da pitam, vidio sam kod nas u društvu kad je znao biti županijski kup na golube, par strijelaca imaju one ćepiće koje si sami oblikuju po uhu. Da li netko zna gdje to ima za kupiti kod nas?
Volim oružje, volim ga jako,
Da ga nema, jako bih plako,
Osim bullpupova, njih ne volim nikako
Da nestanu bullpupovi ni suze ne bih pustio,

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Antifoni

Post by Mirok » 04 Feb 2021, 23:14

I ta vrsta aktivnih antifona može biti dobra,ali im je i cijena veća.
Čepiće možeš kupiti kod trgovaca lovačkom opremom i u prodavaonicama sportskom opremom.

User avatar
Mauseras
Skupnik
Skupnik
Posts: 282
Joined: 28 Jan 2021, 19:39

Re: Antifoni

Post by Mauseras » 04 Feb 2021, 23:26

Mirok wrote:I ta vrsta aktivnih antifona može biti dobra,ali im je i cijena veća.
Čepiće možeš kupiti kod trgovaca lovačkom opremom i u prodavaonicama sportskom opremom.
Standardne čepiće da, ali nigdje nisam uspio naći ove "custom-fit".
Volim oružje, volim ga jako,
Da ga nema, jako bih plako,
Osim bullpupova, njih ne volim nikako
Da nestanu bullpupovi ni suze ne bih pustio,

Lemi_O2
Narednik
Narednik
Posts: 422
Joined: 26 Feb 2012, 20:15

Re: Antifoni

Post by Lemi_O2 » 05 Feb 2021, 10:54

Aktivni 3M Peltor su relativno jeftini, udobni su za dulje nošenje, odlično prigušuju pucanj.Osjetljivost/prigušenje se lako podešavaju.Koristim ih vec četvrtu godinu, bez zamjerki.
μολὼν λαβέ

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: Antifoni

Post by Mike_Torello » 07 Feb 2021, 22:57

Lemi_O2 wrote:Aktivni 3M Peltor su relativno jeftini, udobni su za dulje nošenje, odlično prigušuju pucanj.Osjetljivost/prigušenje se lako podešavaju.Koristim ih vec četvrtu godinu, bez zamjerki.
jesu debeli ili tanki?
ovakve tanke imam pasivne
https://op1.0ps.us/978-550-ffffff-no-up ... 2-main.jpg

a ove imam aktivne (ali meni ne pasu)
http://allsafeindustries.com/Shared/Ima ... -sport.jpg

sad ako 3M ima takve tanke aktivne Peltor to bi bilo super... ali ako su ovakve neke hrge onda se bojim da mi to ne bi bilo prakticno kad pucam long range :S
https://media.s-bol.com/APM5w0GVVjX7/550x610.jpg
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

Lemi_O2
Narednik
Narednik
Posts: 422
Joined: 26 Feb 2012, 20:15

Re: Antifoni

Post by Lemi_O2 » 07 Feb 2021, 23:22

Mike_Torello wrote:
Lemi_O2 wrote:Aktivni 3M Peltor su relativno jeftini, udobni su za dulje nošenje, odlično prigušuju pucanj.Osjetljivost/prigušenje se lako podešavaju.Koristim ih vec četvrtu godinu, bez zamjerki.
jesu debeli ili tanki?
ovakve tanke imam pasivne
https://op1.0ps.us/978-550-ffffff-no-up ... 2-main.jpg

a ove imam aktivne (ali meni ne pasu)
http://allsafeindustries.com/Shared/Ima ... -sport.jpg

sad ako 3M ima takve tanke aktivne Peltor to bi bilo super... ali ako su ovakve neke hrge onda se bojim da mi to ne bi bilo prakticno kad pucam long range :S
https://media.s-bol.com/APM5w0GVVjX7/550x610.jpg
Tanji su, Sporttac model
Attachments
3m-peltor-_Sporttac_RNGP4UGL467M_1024x1024.jpg
μολὼν λαβέ

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: Antifoni

Post by Mike_Torello » 07 Feb 2021, 23:35

Lemi_O2 wrote:Tanji su, Sporttac model
tanji jesu ali ne tanki kao ovi moji, ovo bi bili nekako "srednji" po debljini... kako im se krecu cijene? Morat cu staviti ovaj svoj Howard Leight u prodaju, koristio ih samo jednom prilikom i vratio se na pasivne ali to mi nije rijesenje :S
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

Lemi_O2
Narednik
Narednik
Posts: 422
Joined: 26 Feb 2012, 20:15

Re: Antifoni

Post by Lemi_O2 » 08 Feb 2021, 01:03

Mike_Torello wrote:
Lemi_O2 wrote:Tanji su, Sporttac model
tanji jesu ali ne tanki kao ovi moji, ovo bi bili nekako "srednji" po debljini... kako im se krecu cijene? Morat cu staviti ovaj svoj Howard Leight u prodaju, koristio ih samo jednom prilikom i vratio se na pasivne ali to mi nije rijesenje :S
Sada su negdje oko 130EUR. Meni su ok, a imam povecu glavu (bar zena tako kaze)...ali mislim ih zamijeniti sa bubama
Attachments
Silencer-BT-2.jpg
μολὼν λαβέ

IB43
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1235
Joined: 18 Jan 2019, 16:31
Been thanked: 2 times

Re: Antifoni

Post by IB43 » 08 Feb 2021, 01:41


Tanji su, Sporttac model

Drago mi čuti da su dobri. Meni su nedavno došli, ali nisam ih imao priliku isprobati na streljani.

Ostavile su dojam laganog i udobnog. Moram priznati da sam bio ugodno iznenađen prigušivanjem zvuka. Obećavaju.

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Antifoni

Post by Mirok » 08 Feb 2021, 17:29

Mauzeraš je pitao za ćepiće?
Ima ih i u Decathlonu,obični 29 kn i oni sa stupnjevanjem 279 kn.

User avatar
Mauseras
Skupnik
Skupnik
Posts: 282
Joined: 28 Jan 2021, 19:39

Re: Antifoni

Post by Mauseras » 08 Feb 2021, 17:36

Mirok wrote:Mauzeraš je pitao za ćepiće?
Ima ih i u Decathlonu,obični 29 kn i oni sa stupnjevanjem 279 kn.
Misliš na ove?
https://www.decathlon.hr/cepici-za-usi- ... 92180.html
Volim oružje, volim ga jako,
Da ga nema, jako bih plako,
Osim bullpupova, njih ne volim nikako
Da nestanu bullpupovi ni suze ne bih pustio,

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Antifoni

Post by Mirok » 08 Feb 2021, 19:05

Mauseras wrote:
Mirok wrote:Mauzeraš je pitao za ćepiće?
Ima ih i u Decathlonu,obični 29 kn i oni sa stupnjevanjem 279 kn.
Misliš na ove?
https://www.decathlon.hr/cepici-za-usi- ... 92180.html
Da

User avatar
Mauseras
Skupnik
Skupnik
Posts: 282
Joined: 28 Jan 2021, 19:39

Re: Antifoni

Post by Mauseras » 08 Feb 2021, 19:32

Mirok wrote:
Mauseras wrote:
Mirok wrote:Mauzeraš je pitao za ćepiće?
Ima ih i u Decathlonu,obični 29 kn i oni sa stupnjevanjem 279 kn.
Misliš na ove?
https://www.decathlon.hr/cepici-za-usi- ... 92180.html
Da
U svom postu sam mislio na nešto tipa ovog, obišao sam sve od Oružarnice do Bojne i Fanzoja i nitko nema ovakve... https://www.earplugstore.com/jbmacunorepl.html
Makar sad kad vidim cijenu, i ovi koje si poslao su dobri...
Volim oružje, volim ga jako,
Da ga nema, jako bih plako,
Osim bullpupova, njih ne volim nikako
Da nestanu bullpupovi ni suze ne bih pustio,

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Antifoni

Post by Mirok » 08 Feb 2021, 21:23

Vjerojatno zbog visoke cijene.
Nisam siguran koliko je isplativo dati takvu cifru za ćepiće?
Jer oni zatvaraju zvukovod,ali zvuk se širi i preko kostiju glave,zato tenkisti imaju šljemofone preko cijele glave.
Razmišljam o jeftinijim ćepićima ,plus ovi antifoni iz Kauflanda,za moje potrebe bilo bi više nego dovoljno.

User avatar
Mauseras
Skupnik
Skupnik
Posts: 282
Joined: 28 Jan 2021, 19:39

Re: Antifoni

Post by Mauseras » 08 Feb 2021, 22:11

Mirok wrote:Vjerojatno zbog visoke cijene.
Nisam siguran koliko je isplativo dati takvu cifru za ćepiće?
Jer oni zatvaraju zvukovod,ali zvuk se širi i preko kostiju glave,zato tenkisti imaju šljemofone preko cijele glave.
Razmišljam o jeftinijim ćepićima ,plus ovi antifoni iz Kauflanda,za moje potrebe bilo bi više nego dovoljno.
Mislim, ljudi se čine zadovoljni njima, barem oni koje sam pitao; uglavnom trap strelci.
Ali tenkisti ako pucaju pucaju tenkovske patrone, koje su (pretpostavljam) dosta glasnije od pušaka i oni su u uskom, zatvorenom prostoru, dok s puškom pucaš na strelištu, koje isto može biti zatvoreno, ali generalno nije klaustrofobično kao tenk, barem koliko to ja razumijem.
Volim oružje, volim ga jako,
Da ga nema, jako bih plako,
Osim bullpupova, njih ne volim nikako
Da nestanu bullpupovi ni suze ne bih pustio,

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Antifoni

Post by Mirok » 08 Feb 2021, 22:38

Tenkiste sam naveo kao ekstremno mjesto ataka na sluh,te kako se oni štite,a istovremeno da mogu komunicirati preko svojih internih sredstava veze.

matezg1
Narednik
Narednik
Posts: 417
Joined: 27 Aug 2020, 22:15

Re: Antifoni

Post by matezg1 » 11 Feb 2021, 22:07

Na kvalitetnim antifonima netreba štediti, bubnjići kad odu nema pomoći
onda ti jedino pomažu antifoni koji pojačavaju zvuk .
200kn za obične ili 500 -600 za elektronske nije puno s obzirom da ćeš ih imati par godina ako nisi kupio baš neko jeftino smeće .
Ove obične prije ćeš zaboraviti negdje ili izgubiti nego kaj će se potrošiti
s obzirom koliko streljana imamo.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 1 guest