COVID19 - opasnost 21. stoljeća

Opća rasprava koja može i ne mora biti vezana uz oružje - biti će moderirana po potrebi u slučaju vrijeđanja drugih članova ili otvorenih svađa i prepiranja. POLITIKU IZBJEGAVATI.
Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća

Post by Mirok » 02 Mar 2021, 20:25

Fantastično,Izraelci razmišljaju uvesti neke mjere kakve su fašisti uvodili njima 30ih i 40ih g. prošloga stoljeća :A25:

User avatar
frulica
Narednik
Narednik
Posts: 407
Joined: 25 Feb 2016, 22:47
Location: Sesvete

Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća

Post by frulica » 02 Mar 2021, 20:35

Upravo to, ali ono što se 30-ih i 40-ih zvala Goebelština, danas se naziva sloboda medija i apsolutna istina. Ali sve je to “ teorija zavjere” zar ne...? Nažalost povijest je repetitivni ciklički slijed koji samo mijenja i instrumente i metode podčinjavanja. Nekad je to bila inkvizicija, rasni zakoni, prohibicija...nazovišto, a danas je to izopćavanje i izolacija ako ne ideš uz narativni mainstrem.

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća

Post by Mirok » 02 Mar 2021, 22:05

Čak i za vrijeme Juge,kada nisam htio u SK , pustili su me na miru,nitko me nije preispitivao!
Ovi danas,ako samo pokušaš izraziti drugo mišljenje o bilo čemu , nikako ne praštaju,ne odustaju!
Odmah si ravnozemljaš,teoretičar zavjere, nisi domoljub,nisi Hrvat(?),ako kihneš si bioterorist.....
A Izraelci kako su krenuli,možda će ljude tetovirati na unutarnjoj strani podlaktice.....znaju oni kako to izgleda...
A i na rukave mogu stavljati znakove......CIJEPLJEN.....slično su već vidjeli.... :A00:

User avatar
Hawk
Satnik
Satnik
Posts: 1888
Joined: 07 Dec 2011, 15:27
Location: Nin

Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća

Post by Hawk » 03 Mar 2021, 08:13

Hrvatski soj Coronavirusa je ipak otkriven, samo što je Alemki neugodno to objavit :D
Attachments
Koronac.jpg
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.

User avatar
Hawk
Satnik
Satnik
Posts: 1888
Joined: 07 Dec 2011, 15:27
Location: Nin

Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća

Post by Hawk » 03 Mar 2021, 08:17

Mirok wrote: A i na rukave mogu stavljati znakove......CIJEPLJEN.....slično su već vidjeli....
a znak na rukavu bi, po WHO specifikaciji boja kartona za vakcinacije, triba bit žuti ? :D
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća

Post by Mirok » 03 Mar 2021, 11:27

Zabrana je okupljanja više od 25 ljudi na sprovodima.
Na Mirogoju je angažirano 300 redara :A00: ,uvedene su posebne autobusne linije da se preveze čim veći broj ljudi :A00: ,plus jake snage MUPa sa psima :A00: .....
A sve to za dopuštenih 25 ljudi... :A00:

User avatar
Hawk
Satnik
Satnik
Posts: 1888
Joined: 07 Dec 2011, 15:27
Location: Nin

Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća

Post by Hawk » 03 Mar 2021, 19:00

Mirok wrote:Zabrana je okupljanja više od 25 ljudi na sprovodima.
Na Mirogoju je angažirano 300 redara :A00: ,uvedene su posebne autobusne linije da se preveze čim veći broj ljudi :A00: ,plus jake snage MUPa sa psima :A00: .....
A sve to za dopuštenih 25 ljudi... :A00:
Sve je to unaprid oprošteno, Božinović je javno reka da neće cjepidlačit.
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća

Post by lex-lutor » 03 Mar 2021, 19:57

Moramo podrzati kampanju ?
Attachments
NeCepiSe.jpg
NeCepiSe.jpg (43.42 KiB) Viewed 14712 times
Nemoguće je Nemoguće

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća

Post by Mirok » 03 Mar 2021, 21:13

Hawk wrote:
Mirok wrote:Zabrana je okupljanja više od 25 ljudi na sprovodima.
Na Mirogoju je angažirano 300 redara :A00: ,uvedene su posebne autobusne linije da se preveze čim veći broj ljudi :A00: ,plus jake snage MUPa sa psima :A00: .....
A sve to za dopuštenih 25 ljudi... :A00:
Sve je to unaprid oprošteno, Božinović je javno reka da neće cjepidlačit.
I po stoti puta.......vjerodostojnost....???
Sutra će nam stožer ozbiljno poručiti da nema opuštanja....

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća

Post by Mirok » 03 Mar 2021, 21:14

lex-lutor wrote:Moramo podrzati kampanju ?
Naravno.....by Lexy :A25:

User avatar
Hawk
Satnik
Satnik
Posts: 1888
Joined: 07 Dec 2011, 15:27
Location: Nin

Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća

Post by Hawk » 03 Mar 2021, 21:30

lex-lutor wrote:Moramo podrzati kampanju ?
Ma znaš što se meni čini?
Neki od ovih što čekaju red na cijepljenje neće nikad doć na red, ali za nas antivaksere, iznaći će način pokušaće sve da nas cijepe. :D
Ne pitaj me kako će to izvest, jer neznan ni ja, al smisliće oni nešto, mi smo im na zubu.
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća

Post by lex-lutor » 04 Mar 2021, 11:19

Hawk wrote:............al smisliće oni nešto, mi smo im na zubu.
Kladio bih se na to...... !
Nemoguće je Nemoguće

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća

Post by jolly » 04 Mar 2021, 12:29

Sta bi bio ovaj forum, da nema svoju sekciju teoreticara zavjere!? :mrgreen:
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

johnnyboyy1711
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 539
Joined: 05 Mar 2019, 18:16

Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća

Post by johnnyboyy1711 » 04 Mar 2021, 12:39

Treba sagledati sve strane po mojem mišljenju, inače smo ko zombiji.

Šteta samo da se je nazivu "teoretičar zavjere" dao taj jedan prizvuk, kao da su to totalni idioti. Poznam brojne kolege na fakultetu, u struci i ostalim mjestima koji ne puše ovo oko korone pola posto i otprilike su u pravu kad govore što iza ovog svega stoji.

Koliko je samo stvari kod nas na koje su ljudi ukazivali na kraju pokazano da su bili u pravu. Vani da ne govorim. Ali brzo se zaboravi da su to na početku sve bile "teorije zavjere".
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway

Lemi_O2
Narednik
Narednik
Posts: 422
Joined: 26 Feb 2012, 20:15

Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća

Post by Lemi_O2 » 04 Mar 2021, 13:37

jolly wrote:Sta bi bio ovaj forum, da nema svoju sekciju teoreticara zavjere!? :mrgreen:
Bio bi forum o oružju :mrgreen:
I dalje misilim da je ova tema nepotrebna i ne pridonosi ničemu.
μολὼν λαβέ

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća

Post by jolly » 04 Mar 2021, 13:39

Lemi_O2 wrote:
jolly wrote:Sta bi bio ovaj forum, da nema svoju sekciju teoreticara zavjere!? :mrgreen:
I dalje misilim da je ova tema nepotrebna i ne pridonosi ničemu.
:A28:
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća

Post by Mirok » 04 Mar 2021, 18:43

johnnyboyy1711 wrote:Treba sagledati sve strane po mojem mišljenju, inače smo ko zombiji.

Šteta samo da se je nazivu "teoretičar zavjere" dao taj jedan prizvuk, kao da su to totalni idioti. Poznam brojne kolege na fakultetu, u struci i ostalim mjestima koji ne puše ovo oko korone pola posto i otprilike su u pravu kad govore što iza ovog svega stoji.

Koliko je samo stvari kod nas na koje su ljudi ukazivali na kraju pokazano da su bili u pravu. Vani da ne govorim. Ali brzo se zaboravi da su to na početku sve bile "teorije zavjere".
Da,interesantno je to da nitko od onih koji upotrebljavaju taj izraz ,ne odgovaraju na pitanje zašto te po njima dobre mjere ,ne poštuju upravo oni koji ih propisuju?
Te mjere vrijede za nas obične ljude,ali kada vladajućima odgovara pronalaze svakakve razloge i opravdanja zašto ih oni ne poštuju!
Ova Beroševa s.anja stvarno vrijeđaju zdrav razum!
I dobro si primijetio Johny,izraz teoretičar zavjere su počeli upotrebljavati kada ljude žele okarakterizirati idiotima.
Ti si mi potvrdio ono što se i meni od ranije činilo.

User avatar
frulica
Narednik
Narednik
Posts: 407
Joined: 25 Feb 2016, 22:47
Location: Sesvete

Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća

Post by frulica » 04 Mar 2021, 19:37

Kad ti pojedinci kažu da si “teoretičar zavjere”, a sami vjeruju i podržavaju klošarski, lažljivi i nelegalni kvazi stožer, onda sigurno znaš da si u pravu i da ti je inicijalni špurijus o ovoj prevari bio ispravan.

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća

Post by Mirok » 04 Mar 2021, 20:07

frulica wrote:Kad ti pojedinci kažu da si “teoretičar zavjere”, a sami vjeruju i podržavaju klošarski, lažljivi i nelegalni kvazi stožer, onda sigurno znaš da si u pravu i da ti je inicijalni špurijus o ovoj prevari bio ispravan.
Upravo mi je to njihovo uporno i često bezobrazno nastojanje da ismijavaju sve druge koji drugačije misle,davalo jednu dodatnu dozu sigurnosti u vlastitom razmišljanju.

johnnyboyy1711
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 539
Joined: 05 Mar 2019, 18:16

Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća

Post by johnnyboyy1711 » 04 Mar 2021, 23:45

Nešto čitam gledam stanje po Europi...

Čovjeka negdje u Europi naganjao policijski auto po parku jer je grlio prijatelje.

S druge strane se ljude u Pragu dopušta da hodaju samo 500 metara od kuće i to navečer.

Negdje se ne smije sjediti na gradskim klupama.

"Sve za vašu sigurnost"
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests